Фотография - 82 тема

  • 46 282
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 749

Felicita123, добре си дошла.  bouquet Не обръщай внимание на малкото мъже в темата.  Mr. Green Хубави снимки, Grinning

# 16
  • Мнения: 1 070
Felisita123, харесват ми обработките ти, а още повече, че обожавам снимки с растителна тематика. В твоята градина ли снимаш?

# 17
  • София
  • Мнения: 790
Felisita123, добре дошла! Прекрасни снимки Simple Smile

Днес залезът беше феноменален. Естествено аз имам гледка на изток...

DSC_9796 by Nevena Gencheva, on Flickr

# 18
  • Мнения: 2 616

Felicita123, добре си дошла.  bouquet Не обръщай внимание на малкото мъже в темата.  Mr. Green Хубави снимки, Grinning



Айдеее, с каква лекота ни прати да пасем...  Mr. Green chef Grinning Хич нямах време напоследък за форума и снимки, но се надявам лятото да се освободи малко, защото кандидатките са доста. Grinning  Grinning Гледам някаква параноична тема за снимането в клюкарника...  Grinning  Rolling Eyes







 newsm68 newsm44

# 19
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Я, нова тема! Мерси, Лолита! bouquet

Да не е гол запис, залез и от мен:
Lavender Sunset by chockolina, on Flickr

И двойната експозиция от 52-седмичното предизвикателство:
Water Bouquet by chockolina, on Flickr

Felisita123, добре дошла!
Аз това като комплимент към снимките го разбрах. Peace

# 20
  • Мнения: 788
Никой ли не си калибрира монитора? Не ми се вярва.

chockolina, много ми харесва водния ти букет. bouquet

Фокусът хич не е там, където трябва, но съм пристрастна.

# 21
  • Мнения: 5 173
Аз си купих калибратор. Калибрирах си монитора в час и осветление, когато най-често обработвам.
На първа страница са ти отговорили на въпроса.

# 22
  • Мнения: 788
Аз си купих калибратор. Калибрирах си монитора в час и осветление, когато най-често обработвам.
На първа страница са ти отговорили на въпроса.
ОМГ, ама изобщо да не съм разбрала за какво става въпрос. Даже вчера два пъти се връщах да чета какво си говорят Лолита и мамасъншайн и хич не ми светна. Посипвам си главата с пепел. Embarassed
Отивам сега да притеснявам и двете ви на лични.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Im So Excited, благодаря! Hug

Аз също си купих калибратор, след като не успях а намеря къде във Варна се калибрират монитори.  Peace

# 24
  • Мнения: 1 377
Да ако около мястото в което живеете няма кой да калибрира инвестицията си струва, особено за хора които работят много за предпечат, мисля няколко пъти съм казвала, че е добре да се прави по-честичко (на месец / два). В останалите случаи може и по-рядко, но ако държите на добро цветопредаване си е задължителна процедура - най малкото да си сверите часовника и да видите на какво дередже е монитора.

Най-малкото защото ви дава информация колко от гамата покрива монитора и от коя (коя - вече повечето монитори покриват и AdobeRGB) та програмата ви казва от коя гама колко процента покрива. Освен това ви дава информация за яркостта в Кендели - един добре калибриран монитор е на 120кендела - а сме имали случай на печатар сме калибрирали и горкото момче адски му беше издишал монитора - едва стигна 80 кендела, но като цветове го оправи, макар че не покриваше доста.

Ако човек няма възможност да калибрира може ръчно да си настрои поне най-основните неща
- Цветна температура трябва де 6500 келвина
- Яркост - 120 кендела (ако не ви показва яркостта в кендели това е някъде между 50%-60%)
- Гамата трябва да е 2,2

Пиша ги пак, да не ровите че е поствано много назад в темите Wink

# 25
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 749
Направо се учудвам как в град като Варна няма да има къде да се калибрира. При нас намерих в едно фотостудио,но за късмет пък не успя да калибрира уин 8,1 и го водих в Стара Загора. 
ЕлМариачи,  имах предвид да не обръща внимание на нападки.  Mr. Green ама то в случая, както казва Чоки, май наистина си е комплимент.  Grinning

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 423

Ако човек няма възможност да калибрира може ръчно да си настрои поне най-основните неща
- Цветна температура трябва де 6500 келвина
- Яркост - 120 кендела (ако не ви показва яркостта в кендели това е някъде между 50%-60%)
- Гамата трябва да е 2,2



Лолита, ако можеш добави това в първия пост, считам, че е много полезно за хората, които няма къде да калибрират  Peace

Вместо запис:

Untitled by Maria Tomova, on Flickr

# 27
  • Мнения: 1 377
Mims* .. то хубаво, но само искам да добавя нещо по повод яркостта - тези 120 кендела са в добрия случай, ако монитора е добър. Но ако е на повечко годинки и е почнал да издиша няма да може да ги достигне.
Случая който цитирах за печатаря беше точно такъв - на 100% яркост програмата отчете 80 кендела, което говори за "зле положение"... та трудно е да се определи на око колко процента да бъде.

Идеята как да си настройвате яркостта сами - по принцип не е добре да се работи на прекалено светъл монитор с голям контраст  ... за това написах около 50-60%, но ако при тези стойности монитора е много тъмен явно вече е тръгнал. За свикналите да работят на много ярък монитор може и да е проблем, та може да е малко некомфортно отначало.

# 28
  • Мнения: 1 196
Лолита,благодаря за новата тема  bouquet
Добре дошла Felisita123  Hug

От мен нов тип опити за обработка с ЛР + малко ФШ.
Good morning

# 29
  • Мнения: 44
Добро утро и здравейте отново.
Благодаря на всички за посрещането и за хубавите думи  Hug

Едни цветя от мен (които много харесвам, но така и не можах да им запомня името)   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт