Най-неприятен език

  • 31 161
  • 237
  •   1
Отговори
# 210
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
И на мен са ми ужасни.  Rolling Eyes

# 211
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ясмин не е ли арабско име  Thinking

Да. И другите по-хубави имена от изброените не са турски.
Още не съм чула турско име, което да ми хареса.

# 212
  • Мнения: 2 156
Някои женски турски имена наистина звучат някак приятно, но не мисля така за мъжките. Хайде, Мехмед как да е, но Орхан, Мюмюн. Представете си последното изписано на латиница, напр. Myumyun Myumyunov.

# 213
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
То и български имена има, които не звучат никак добре.
Имах идея да основа поп фолк трио Куна, Койна и Керана. Сега ще кажете, че тези имена са архаични. Съвременните пък често в стремеж на преправяне на архаичните също са неприятни.

# 214
  • Мнения: 14 478
То и български имена има, които не звучат никак добре.
Имах идея да основа поп фолк трио Куна, Койна и Керана. Сега ще кажете, че тези имена са архаични. Съвременните пък често в стремеж на преправяне на архаичните също са неприятни.
Куна , Койна и Керана са много хубави имена.
 Имам роднина Керана. Казват и Керка на галено.
Звучно, кратко, приятно и ....родно.

# 215
  • Мнения: 7 519
Да бе много звучни и красиви Wink. Едва ли някой в сегашно време би си кръстил така децата!
На мен поне ми звучат като че ли някой се мъчи да се изхрачи.

# 216
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Момичета, най-добронамерено ви моля да не превръщаме тази тема в поредната за красиви и грозни имена. Аз самата много обичам да обсъждам имена, но има доста теми, в които го правим - в момена има актуална тема в СО, както и целият подфорум Имена е на разположение. Ако ви е интересно, заповядайте да си говорим там за това!  Hug

# 217
  • Бургас
  • Мнения: 6 610
Японският език ми звучи различно в зависимост дали говори мъж или жена.Когато говори японец,имам чувството,че ми се кара и ей сега ще ме набие.Японките когато говорят,сякаш пеят,направо радост за ухото.

# 218
  • София
  • Мнения: 38 704
Японският език ми звучи различно в зависимост дали говори мъж или жена.Когато говори японец,имам чувството,че ми се кара и ей сега ще ме набие.Японките когато говорят,сякаш пеят,направо радост за ухото.

В "Шогун" и други игрални филми е все едно се карат. В анимето е сладко-сладко, все едно пеят.

А, сетих се. Португалския португалски ми е неприятен, обаче бразилския ме кефи много!

# 219
  • DE
  • Мнения: 9 068
Зависи кой японец слушаш да ти говори  Grinning Гледай сериал или филм и ще установиш, че и мъжете говорят доста напевно  Heart Eyes
Скрит текст:
когато се вика на всички езици звучи заплашително и грубо  Grinning

# 220
  • Мнения: X
Циганският! И изобщо всички езици на които се вика. Не че чувам често цигански, но като чуя нещо от рода на - А ма хоуууу!  Sick Stop

# 221
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Че то това, което цитираш, не е цигански.  Laughing

# 222
  • София
  • Мнения: 38 704
Циганският ми е много интересен като език, който не познавам.
Преди пътувах в 111, имаше едни жени, много културни, облечени, говорят си тихо, а аз ги слушам и ми е интересно.

# 223
  • Мнения: X
Че то това, което цитираш, не е цигански.  Laughing
Simple Smile Тази реплика съм я чувала само от циганки.

Не е по темата, но това "ма" откъде произлиза и заменя ли някаква дума? Чувала съм го и в разговор между туркини, като обръщение една, към друга.

# 224
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 418
Достатъчно българки го използват, не се съмнявай. Не знам откъде произлиза точно, но си е българска дума категорично. Просто груб израз е това.

Общи условия

Активация на акаунт