Венеция /Тема 5/

  • 137 037
  • 781
  •   1
Отговори
# 600
  • Торонто
  • Мнения: 837
Здравейте, ще бъдем за 2 дни във Венеция през август. Единият ще е по предложения маршрут от Блед на първа страница (много благодаря за него!), а другият ще е ходене до Бурано и Мурано.

Някакви съвети кое в кой ден да направим, при положение че първия ден ще пристигнем с влака от Рим към 11 -12ч.? Кое ще е по-изморително за момиче на 12?
Мерси предварително!

# 601
  • Мнения: 4 204
В деня на пристигането разглеждате Венеция. На следващия ден островите и пак Венеция.
Така бих направила аз.

# 602
  • Мнения: 4 740
Кафе, поднесено с чаша вода в най-старото кафене във Венеция Florian на самия площад Сан Марко струва 6.50 евро.. Заслужава си, макар че самото кафе е точно 2 глътки... Но истинско италианско кафе...Heart

Хапването си е скъпичко...Ние вечеряхме в едно малко ресторанче за 90 евро за двама, но си беше доста като количество и много вкусно... После открихме една пицария около моста Риалто и там през деня похапвахме пици или паста... Цени около 12-15 евро... Но пицата е колкото една голяма пица в БГ, човек трудно сам да я изяде... Между другото нямаше голям избор на заведения за бързо харване и на по-ниски цени на Сан Марко.. В смисъл да вземеш един сандвич и да ядеш в движение... Това го отчитам като недостатък за Сан Марко...Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 01 фев 2018, 23:53 от lunna pateka

# 603
  • Мнения: 4 740
Здравейте. В търсене нещо повече за Венеция поподнах тук.През август миналат година спечелих екскурзия от Кока Кола до Венеция.Ще пътуваме на 20.04.2018 год. кацаме  на летище Марко Поло.Ще отседнем в хотел TRE ARCHI.Проблемът е ,че ексурзията е индивидуална а ние знаем много малко английски.Съвет ако може?Билети за музеите от интернет ли  е по-удобно да закупя.Също та и билети за придвижване с вапарето.
Щом не знаете език, може да купите билети предварително онлайн... Аз направих така и беше удобно, само показваш изпринтения ваучер и влизаш в музеите... За вапоретите -също, ваучерите ги показвате на касите, които са пред спирките на вапоретите и те ви дават срещу тях билети. С тези билети се качвате на вапоретите... Другия вариант е на място на касите да си купите билети, не ви трябва много език, просто казвате за къде сте... Онлайн ако се купят са малко по-евтини (около 1 евро за двупосочен билет). С дневна карта обаче излиза много по-евтино ако ще се возите доста по каналите или ако ходите до островите Лидо, Мурано или Бурано... Единичния билет е 6.50- 7.00 евро...Не е сложно да се оправиш във Венеция, друг е въпроса ако се загубиш из уличките на Сан Марко... Голяма емоция е...Grinning

# 604
  • Мнения: 3
благодаря много ...........

# 605
  • Торонто
  • Мнения: 837
В деня на пристигането разглеждате Венеция. На следващия ден островите и пак Венеция.
Така бих направила аз.

Благодаря за съвета, наистина звучи най-разумно.
А ако трябва да избера един от островите, за да не губя много от времето за Венеция, кой е най-подходящ за дете на 12? В смисъл да й е забавно да разглежда.
Тъй като Мурано е по-близко бих го предпочела, освен ако Бурано не предлага повече за гледане.
Мерси предварително!

# 606
  • In transit
  • Мнения: 11 988
lunna pateka, аз НЕистинско италианско кафе в Италия досега не съм пила Simple Smile, а съм пила доста. Дори в един сафари парк, от една будка където ММ изрази съмнение дали "ще става за пиене това кафе", имаха професионална машина и кафето беше перфектно.
Иначе съм съгласна с теб за Флориан и изживяването да пиеш кафе в най-старото кафе във Венеция.

# 607
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Sofi, на Мурано може да наблюдавате как издухват стъкло и правят фигурките. Предполагам, че ще е интересно на детето, ако не е виждала.
Това ако се налага да избираш.

# 608
  • Монтана
  • Мнения: 499
Здравейте,за м.септември имаме планове да посетим Венеция.Относно самолетните билети към момента двупосочен излиза около 100лв .Питането ми е:тази цена дали е добра-има ли шанс да се намери още по-ниска цена?
Благодаря предварително

# 609
  • София
  • Мнения: 646
Чета ви от скоро и благодаря на всички в темата и специално на
Bled за полезната информация. Отиваме през април. Петък кацаме на обяд и се връщаме в понеделник на обяд. Чудя се за маршрути. Търся хотел или апартамент, засега клоня към Местре, заради по - ниските цени, но не съм сигурна, че е за предпочитане. Когато си направя маршрут ще пиша и ще се надявам на вашата помощ и насоки Blush

# 610
  • София
  • Мнения: 646
Момичета, Блед, моля за малко помощ. Някой да знае нещо за хотел AO Hotel Venezia Mestre? Резервирах го, но с право на кканцелиране и търся други оферти. Гледах Триесте, препоръчан в първият пост, ако падне още малко цената ще се прехвърля. Засега този излиза сравнително изгодно.. (около 210 е за 3 нощувки) Благодаря 😊

Последна редакция: ср, 07 фев 2018, 19:06 от gatanegra

# 611
  • Мнения: 5
                   Здравейте мили мами и татковци! Simple Smile
Много ви благодаря за всичко , което сте споделили за Венеция! Доста се рових в темите и благодарение на споделения опит от вас, успях да се насладя с пълни шепи на удоволствието да бъда на карнавал във Венеция . Маршрутите, указанията и цялата предварителна информация ми помогна на мен и на жена ми да се насладим, а имаше и моменти - и да пощуреем, от малката мечта, наречена Венеция. Препоръчвам на всички, на които им предстои среща с този уникален град ,да четат внимателно първата страница- там е казано и показано достатъчно ясно всичко необходимо за едно вълнуващо и запомнящо се венецианско
 преживяване ! Simple Smile Благодаря ви мами още веднъж за безценната информация- чувствах се уверен и спокоен в карнавалното венецианско обкръжение и се забавлявах от душа! Simple Smile     

# 612
  • Мнения: 4 740
plavchik, сигурно е било вълнуващо... Аз толкова харесах маските, които ни се усмихваха от почти всяко магазинче на Сан Марко... Даже си купих една за спомен, типична венецианска карнавална маска...Grinning

# 613
  • Мнения: 14 507
Е как ще отидеш във Венеция и няма да си купиш маска? Моята обаче още не съм я закачила, а е купена преди повече от 5 години, не помня вече...

# 614
  • Мнения: 4 204
Е как ще отидеш във Венеция и няма да си купиш маска? Моята обаче още не съм я закачила, а е купена преди повече от 5 години, не помня вече...


В, как ще си купиш маска и няма да я закачиш.Grinning
Шегувам се.
Аз не си купих.
Следващия път.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт