На море в Турция - тема 45

  • 160 642
  • 779
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 35
Здравейте,
върнахме се от почивка в Pine bay Кушадасъ. Хареса ми почивката с изкюлчение на това, че почиващите бяха 90 % турци. Ако нещо конкретно ви интересува питайте. Хотелът е хубав. От Емералд съм доволна.
   Разкажи  как  е обслужването , храна  , стайте ,ние сме там  от  08 10.

# 706
  • Мнения: 7 605

Татяна, ти се върна от почивката ама май не се отчете, как беше?

Писах като се върнах  Wink

# 707
  • Мнения: 2 702
Здравейте,ние сме в Анталия,Сиде- прекрасно е! Като се върнем ще разкажа подробности. Искаме да се разходим от Сиде до Манавгат,имало голям пазар там. Разбрахме от къде тръгва маршрутката,но не разбрахме,къде спира в Манавгат, дали е близо до пазара. Някой  ходил ли е?
В Манавгат маршрутката / долмуш / спира на автогарата и този пазар забравих в кой ден бе мисля ,че във вторник е на 50 м от автогарата . Може да се каже, че започва от улиците на автогарата . Тръгваш с потока хора и ако ти се гледа каквото искаш има - дрехи , локуми , парфюми.

# 708
  • Мнения: 711
Само във вторник ли е пазара?

# 709
  • Мнения: 539
Payment due You need to pay £179.00 for your Accommodation in Antalya within 5 days
Ще препоръчате ли къде да направим застраховка за чужбина с асистанс?


Ние си правим медицинска застраховка в Дженерали.

Благодаря  newsm10. Аз съм правила застраховки в Корис, от SDI също ми предложиха от Дженерали, но моя съпруг има приятел в Уника и държи там да я сключим имате ли мнение?

# 710
  • Мнения: 2 702
Само във вторник ли е пазара?
Попитай на рецепцията или руско говорящите кога точно е денят за пазар в Манавгат. За другите дни не знам ..може и да има по някоя маса, но тогава бе фул по улиците .Направо се затварят улици от кажи речи от автогарата .

# 711
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Здравейте,
върнахме се от почивка в Pine bay Кушадасъ. Хареса ми почивката с изкюлчение на това, че почиващите бяха 90 % турци. Ако нещо конкретно ви интересува питайте. Хотелът е хубав. От Емералд съм доволна.
   Разкажи  как  е обслужването , храна  , стайте ,ние сме там  от  08 10.
ние бяхме в къщичка- стаите там са големи и удобни- даже са 2 и се разполагахме на голямо прастронство. Чистеха всеки ден. Обслужването- направи ми впечатление, че само на рецепцията знаят английски и Сам от спа центъра нищо че ако ги питаш казват че знаят. Разбирахме се някак си. Програмите вечер бяха почти изцяло на турски, заради аудиторията. Иначе храна много и разнообразна. Тематични вечери- на-много ми хареса японската. Имаше суши и много риба. Плажът е пясъчен, но в морето -камъни и ако не можеш да плуваш и да влизаш през кея, трябва да си купиш акваобувки.

# 712
  • Мнения: 1 595
Имам въпрос, детето е с астма /поставиха диагнозата, миналият октомври/ до сега не сме пътували с такива лекарства. Има инхалатор,спрей, сироп и т.н. Не мога да си помисля да не ги взема,дори да не се наложи...абе не искам да си представя как ще търся Вентолин там.
Ако ги взема в ръчният багаж,ще имам ядове. Вентолина е 120 мл, Другото е спрей...посъветвайте ме как да постъпя.

# 713
  • Мнения: 69
Имам въпрос, детето е с астма /поставиха диагнозата, миналият октомври/ до сега не сме пътували с такива лекарства. Има инхалатор,спрей, сироп и т.н. Не мога да си помисля да не ги взема,дори да не се наложи...абе не искам да си представя как ще търся Вентолин там.
Ако ги взема в ръчният багаж,ще имам ядове. Вентолина е 120 мл, Другото е спрей...посъветвайте ме как да постъпя.
Ще ги сложиш в куфара.Не мога да разбера какъв ти е проблема.А ако ти се наложи да купуваш от там лекарства-показваш надписа на лекарството на латиница и ти предлагат,ако не същото то заместител.Там лекарствата са много ефтини за разлика от България.

# 714
  • varna
  • Мнения: 48
Ние пътувахме със самолет от Варна .В куфара е  цялата аптечка -Медрол , Сиофор ,Бромокриптин и стандартните лекарства-не сме имали проблеми , просто трябва да са в куфара.Полета е час и малко до Анталия . Провериха ни ръчния багаж на летището ,като ми преровиха  дамската чанта .В краен случай купуваш сироп Вентолин от аптеката и преливаш в по малко шише (ако можеш да измислиш какво ),ако държиш да имаш в дамската чанта Вентолин . Консултирай се с личния лекар и за вариант на таблетки пак за дамската чанта .

# 715
  • Мнения: 1 595
Много благодаря,това ми помогна bouquet Ще ги пъхна в нещо,което да не пропуска ако вземе да се строши нещо при мятането на багажа. Просто не ми се е налагало да пренасям стъклени шишета.

# 716
  • Мнения: 2 039
Здравейте група! За първи път ще пътуваме за Анталия със собствен транспорт. Искам да попитам за да купим стикер за магисталата и моста големия талон на колата ли трябва да носим?

Ще препоръчате ли къде да направим застраховка за чужбина с асистанс?


Тъй като нашата кола е на дизел ще препоръчате ли от кои бензиностанций да зареждаме в Турция?

Ние си правим медицинска застраховка в Дженерали.

Няма голямо значение през коя компания или брокер правите застраховката,интересувайте се коя е асистиращта компания/чуждестранната компания,която ще ви помогне и плаща/Аз предпочитам това да е АХА

# 717
  • Мнения: 2 039
Здравейте! Имате ли впечятления как е времето в Дидим в края на септември, началото на октомври? В Турция съм била 4 пъти на почивка - Мармарис, Белек и Алания, винаги в началото на октомври и е било прекрасно. Сега обмислям отново да почивам в Турция, но се колебая между Мармарис и Бодрум, а сега се замислих и за Дидим. От Варна съм и съм се спряла на дати 28.09 или 05.10 - полет на Емералд.
В Дидим края на септември и началото на октомври вече е малко по-хладно,особено за басейните и то за деца

# 718
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 278
Привет момичета и момчета😃.Вчера се прибрахме от Кушадасъ и още сме подвластни на емоциите от хотел Атлантик холидейз.Ако ми остане време ще пиша по подробно за хотела и пътуването Но с една дума -НЕВЕРОЯТНО

Последна редакция: пн, 12 сеп 2016, 10:29 от плами76

# 719
  • Троян
  • Мнения: 86
Здравейте, да попитам за плажа пред Палма Уинкс Кушадасъ нужни ли са аква обувки? ☺

Общи условия

Активация на акаунт