Красиво и рядко срещано име за момиче с Д

  • 19 852
  • 165
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Здравейте, през ноември очакваме дъщеричка и не мога да намеря име, което да е "моето име " .
Ще я кръстим на баща ми -Дамян, много имена с буквата Д ми  харесват, но имам чувството че има име, което като чуя ще си кажа "товва е " 😃 , 
За това ви моля за съдействиее. 

# 1
  • Мнения: 3 841
Харесвам Даяна:)
Леко бременеене! Hug

# 2
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Дея, Дария, Далия, Дарина - това от мен. Лека бременност. Hug
Сетих се и за Делия.

# 3
  • Мнения: 624
Дамяна. Не е често срещано. На галено може Яна. Grinning

# 4
  • Мнения: 478
Харесвам Даяна:)
Леко бременеене! Hug
И аз съм за Даяна. Страхотно име. Лека бременност. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 13 549
Димана.

# 6
  • Мнения: 30
Благодаря.
Даяна е сестра ми 😃
Дария беше моят първоначален избор, но после се разколебах.
А за ДамИАна мисля много често, като н галено и Дани може да е, но никой вкъщи не ми го приема.
Димана, на галено идва Дима да е, иначе цялото име е хубаво.

# 7
  • Мнения: 3 841
Рядко срещано -Доротея! На галено Тея!
Може Дияна също...
Simple Smile

# 8
  • Мнения: 624
Дора
Доротея/ Доротеа
Даниела
Дениз
Дара
Давина
Деа/Дея
Десислава
Дориана
Доминика
Даниела
 Hug

# 9
# 10
# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дара, Доминика, Далия

# 12
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Димана.

# 13
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 756
Диляна  Peace

# 14
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Дафне-но не е българско,аз съм го срещала във чужбина и ми харесва как звучи.

# 15
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Дана, Даника, Даница, Данислава, Деляна, Денислава, Десислава, Деспина, Дивна, Димина, Доника

# 16
  • Мнения: 2 299
Имах съученичка Десилия, не съм срещала друго момиче с това име.

# 17
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Дамяна харесвам много, Дивна също.
Дарена, Диляна.

# 18
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
Даниела,Далия,Дамяна,Деница

# 19
  • София
  • Мнения: 974
Дарина
Дария
Далия
Доротея

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Данина

# 21
  • София
  • Мнения: 3 266
Деяна  Heart Eyes

# 22
# 23
# 24
  • Мнения: 400
Честно казано Дария ми звучи като диария ,някак си не ми двучи добре ,предлагам Димана  или Даяна.

# 25
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
и аз съм за Дамяна и Дивна. Всъщност, Дамяна май е най-рядко срещано и много красиво име.

# 26
  • Мнения: X
Дания, Дамяна, леко раждане !

# 27
  • Мнения: 2 701
Димана, Дамяна или Диляна.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 656
Категорично Дамяна.
Еднозначно е на баща ти, не дублира името на сестра ти, рядко срещано и за мен много магнетично.

# 29
  • Мнения: 2 069
Дафина, Доля, Дина, Деспина

# 30
  • Мнения: 94
Денита - рядко срещано е и на галено е много сладко - Дени ☺

# 31
  • София
  • Мнения: 39 771
Моята дъщеря се казва Дияна.

Като малка (в градината) много често ѝ бъркаха името и съм го чувала във всякакви вариации. Учителката ѝ я наричаше Деяна.

Синът ми има съученичка на име Даная.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Донна, Дорета, Деспина, Дориана, Джулия - тези имена също съм ги срещала.

Без колебания бих заложила на Дамяна. Познавам едно такова момиченце - единствено е с това име на площадката, градината....Не е претенциозно, същевременно е рядко срещано. 

# 33
  • София
  • Мнения: 1 590
Донна, Дорета, Деспина, Дориана, Джулия - тези имена също съм ги срещала.

Без колебания бих заложила на Дамяна. Познавам едно такова момиченце - единствено е с това име на площадката, градината....Не е претенциозно, същевременно е рядко срещано. 

Дамяна!
изтънчено и рядко срещано!

# 34
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Доротея
Джулиана
Далия
Дебора
Дарина

# 35
  • София
  • Мнения: 44 122
Ще я кръстим на баща ми -Дамян
Дамяна, в такъв случай.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 430
Дамяна е красиво име!

# 37
  • Мнения: 3 125
Дамяна  Peace

# 38
  • Мнения: 37
Диана,Демиа,Дориана,Деница  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 126
Какво по - хубаво и рядко срещано от Дамяна. Много харесвам имената Дамян и Дамяна.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Авторке, едва ли вече имаш колебания как да кръстиш принцесата си Simple Smile

За МЕН лично някои префърцунени имена са също толкова нелепи, колкото и някои архаични названия. И си остават повод за насмешка (макар подигравка да исках да напиша) до гроб. А ако "изисканото" име силно контрастира на визията на дамата, тогава сеирът е пълен.

А, да - да не забравиш да ни кажеш какво име си избрала.

Прекрасна и слънчева бременност Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 925
И аз предлагам Дарина, Далия също много ми харесва, както и краткото Дара. Но Дария недей! Ще му се подиграват на детето и ще му викат диария  Sad

# 42
  • Мнения: 212
1+ за Дамяна и от мен. Peace

 Далия
Даная
Дара
Дарина
Дафина
Дивна
Диляна
Десислава
Димана
Дилмана
Доротея
Деница

# 43
  • Мнения: 2 810
Дамяна
Димана
Диляна
защо не и само Яна

# 44
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз до сега не съм срещала Дамяна /освен Дамян/ и честно казано, много приятно се изненадах от името - толкова близко и познато /от мъжкото/, а толкова различно и ново, красиво, заредено. Ако аз имах дядо Дамян, със сигурност дъщеря си щях да кръстя Дамяна.

# 45
  • До морето
  • Мнения: 7 073
Преди няколко месеца пусках подобна тема. От подписа се вижда, че е без резултат  Laughing С Д на мен ми допадат само Доротея и Дивна, но никое на 100%.

Аз пък не харесвам Дамяна, защото не обичам подчертано мъжки имена, превърнати в женски- Бориса, Ивана, Асена и т.н Груби са ми.  Обратният вариант също ме дразни - Розалин, Мариян, Даян, Маргарит...

# 46
  • зад кестените
  • Мнения: 795
и аз съм за Дамяна и Дивна. Всъщност, Дамяна май е най-рядко срещано и много красиво име.

 Дамяна !Аз обичам това име!Наистина Дамян е типично мъжко име и то рядко срещано,макар че на моя колежка мъжът и зетят и се казват Дамян.
 Бориса, Ивана, Асена ми звучат на мен добре ама Розалин , Маргарит и дори още по изчанченото Десислав не го харесвам ще спукат детето от бъзици!

Последна редакция: нд, 24 юли 2016, 18:13 от цурето66

# 47
  • Мнения: 301
Данелия , Деямира, Далина, Давина, Делия, Деля, Даша, Дана, Далила

# 48
  • Мнения: 164
Дея ,преосмислено от Деа -богиня,ще има имен ден на Еньовден.

# 49
  • Мнения: 301
Донатела.  Twisted Evil

# 50
  • Мнения: 3 125
Делфина

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Много изчанчени имена предлагате, девойки.

Срещали ли сте българки с имена Данелия, Деямира, Донатела и пр., или са ваши хрумки?

# 52
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
Много изчанчени имена предлагате, девойки.

Срещали ли сте българки с имена Данелия, Деямира, Донатела и пр., или са ваши хрумки?

И аз това се замислих.Някои от предложенията са направо безумни  Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 301
Много изчанчени имена предлагате, девойки.

Срещали ли сте българки с имена Данелия, Деямира, Донатела и пр., или са ваши хрумки?

И аз това се замислих.Някои от предложенията са направо безумни  Rolling Eyes

Донатела е италианско, няма нищо изчанчено. А Данелия и Деямира съм срещала българки - да. Според мен е въпрос на възприятие. Просто не сме им свикнали и не са масово срещани, каквато е и темата.

# 54
  • Мнения: 126
Още съм за Дамяна. Харесвам Дивна и Дафина.

# 55
  • Мнения: 80
Деметра, с  галено Деми, което може също да се използва за галено и на Дамяна.
Детелина

# 56
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Това Дамяна да ми е толкова противно.... Звучи ми като дебела жена.
Харесвам Доротея и Детелина.

Деямира и какво беше там... ooooh! няма да коментирам.

# 57
  • Варна
  • Мнения: 2 328
Дамяна на мен ми харесва много - звучи силно (поне в моите уши).
Иначе и Димана не е лошо, а защо не просто Дима?

# 58
  • Мнения: 4 765
Харесвам Димана и Даниела, защото познавам една страхотна Димана и една страхотна Даниела.

За момиче се бях спряла на Далия, но както се вижда от подписа ми, не съм го използвала.

Пак от подписа ми се вижда, че съм фен на името Дамян, но ДамянА на нищо не прилича. Като цяло всички производни на Димана, Даниела, Диана, Деян, Дамян са ми изчанчени.

Дивна ми звучи като име на фолк певица и някак си странно ми се римува с „активна'' точно като „див и щастлив“.

# 59
  • Мнения: 2 757
Дарена, Дорина, Девора, Дея

# 60
# 61
  • Мнения: 29 391
Даниела, Дарина, Доника, Димана

# 62
  • Мнения: 5
Имам позната - Дориана
Срещала съм и дете на име Доли и му отиваше името, някак:)

# 63
  • София
  • Мнения: 925
Аз се сетих и за още едно име Дарена. Авторката спря ли се на някое от предложените имена или си измисли друго?  newsm78

# 64
  • зад кестените
  • Мнения: 795
Ааааааааааа никакви  Mr. Green Grinning Joy Дарини и Дафини Mr. GreenНяколко такива познавам и всичките не са китка за мирисане!

# 65
  • Мнения: 213
Дамяна - прекрасно име!  предложените Демира и Доротеа също ми звучат добре.

# 66
  • Мнения: 301
Драгостина, Драгомира, Добромира, Добрина, Добринка, Деляна, Диляна, Димитра, Данимира, Дариана, Дарияна, Денимира, Добриана, Доброцвета, Добряна, Доника, Драгана, Драголюба, Драгомила.

Е някой от тях не са рядко срещани, но знаеш ли.. винаги има хора които не са чували най-обикновенни имена.  Simple Smile

# 67
  • Мнения: 30
Привет.
Много благодаря за всички предложения, много сте мили.
Аз все така си се колебая и най-вероятно ще е така докато не родя.
Странно ми е Дамяна, но не звучи зле. Харесват ми също и Дара, Деница, Далия, Далина 😁 Имам време за умуване, но не обичам в последния момент😃

# 68
  • Мнения: 58
Дориана, Дорияна, Денияна, Дениана

# 69
  • София
  • Мнения: 310
Доротея е красиво име, Доника, Дениса (румънско момиче- певица), Деница, Дарена, Дарина, а познавам и една Далида. Аз лично не харесвам името Дамян, някак си го свързвам с тамян, Дамяна не звучи зле, но пак не го харесвам, както и Димана- все се сещам за дизмана.

# 70
  • Мнения: 4 208
Може да се повтаря, не съм чела всички отговори...

Моят фаворит е Деспина.

# 71
  • Мнения: 37
Имах една позната Десита,друго такова име не съм срещала,повече ми харесва от твърде често срещаното Десислава. Далия също ми харесва като име.

# 72
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Е, как, Десита от "Синьо лято".

# 73
  • Мнения: 5 349
Дара и Далия Heart Eyes

Леко бременеене!

# 74
  • Мнения: X
Аз пък предлагам Денерис. На галено ще и казвате Калиси.   newsm74

Иначе Дамяна ми звучи сякаш родителите ги е мързяло да се замислят повечко. Всъщност така ми звучат всички мъжки имена, превърнати в женски.

# 75
# 76
  • Варна
  • Мнения: 469
Най-много ми харесва Дара-кратко,ясно и красиво.След това Деница и на трето място-Дамяна.

# 77
  • Мнения: 2 746
Димана

Дамяна

Доника

# 78
  • София
  • Мнения: 22 954
Една от най-добрите ми приятелки се казва Даниелида,на мен ми харесва,интересно е и не съм срещала другаде такова.
Дамяна ми допада до някъде,Димана звучи добре,ама като си представя да и викат Дима...Детелина също ми харесва.

# 79
  • Мнения: 465
Дамяна е хубаво, но Димана май ми е по симпатично.

Дивна, Даниела, Дора, Дориана

# 80
  • Мнения: 28
Давида,  Дея, Дия, Делисия   Heart Eyes

# 81
  • Мнения: 301
Какво става авторката вече насочи ли се към някои имена?

# 82
  • Мнения: 30
Какво става авторката вече насочи ли се към някои имена?
Не, все още се колебая между много и нищо не ми изпъква ей така, да си кажа, това е името, а и таткото да го хареса. В краен случай ще послушам дъщеря си и ще е Елза  😁

# 83
  • Мнения: 301
Какво става авторката вече насочи ли се към някои имена?
Не, все още се колебая между много и нищо не ми изпъква ей така, да си кажа, това е името, а и таткото да го хареса. В краен случай ще послушам дъщеря си и ще е Елза  😁

Ами щом изброихме всички възможни (български + малко изгъзици) имена с Д и нищо не те грабва, явно с буквата Д не е вашето име, незнам.. Rolling Eyes

# 84
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Ако Елза ви харесва на всички, няма повече какво да го мислиш. Даже после ще разказвате сладката  семейна история, че каката е измислила/одобрила името на бебето.  Heart Eyes

# 85
  • Мнения: 2 258
Като Елза и Ана ли?? Нали се шегуваш?

# 86
  • До морето
  • Мнения: 7 073
Що? Елза си е хубаво име, звучи много по-нормално от Делисия и всякакви други глупотевини, изброени тук. Просто сега всички го свързват с Фроузен.

# 87
  • Мнения: 3
Здравей!
Дария, Даная, Дея, Далия, Даниела, Даника, Денисия са много красиви имена с Д. Денница е име на славянска богиня на утринната звезда, а Диана на римската богиня на лова и плодородието. Пожелавам успех в избирането на правилното име!  bouquet

# 88
  • Мнения: 2 299
Що? Елза си е хубаво име, звучи много по-нормално от Делисия и всякакви други глупотевини, изброени тук. Просто сега всички го свързват с Фроузен.
Аз пък като чуя Елза и се сещам за Елза Парини  Embarassed

# 89
  • София
  • Мнения: 310
Имах колежка на име Елза и от нея знам, че е кръстена на някаква героиня от някакъв роман. Иначе предложено от малко дете си е точно от анимацията (можеше да е и Дорис). Иначе модата на Фроузен ще отмине и ще се забрави, но името на детето ще си остане и след години никой няма да се сеща за героинята и да свързва детето с нея, въпроса е дали ще изтърпите подмятанията до тогава. И все пак, ако името наистина ви харесва няма нищо лошо да кръстите детето си така, все пак това си е вашето дете.

# 90
  • Мнения: 30
Като Елза и Ана ли?? Нали се шегуваш?
Разбира се, че се шегувам  Simple Smile дъщеря ми е на 5 и още като казахме, че ще имаме бебе, тя отсече, че ще е момичешко и ще се казва Елзаа 😁,
А иначе държим да е с Д, спряла съм се на Деница, Далия, Далина...Харесвам и Денислава и Данимира, но съпруга ми не 😃 Дамяна ми звучи странно някак и не знам какво точно ще я наричаме . Аз съм Лидия и ми е много противно "Лидка" а всички така ми казват 😣

# 91
  • Мнения: 4 208
Дана, Доротея, Дона/Донна, Доника, Дарина, Дарена, Дара, Дорина

# 92
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
От тези на които си се спряла Деница и Далия най ми харесват  Peace

# 93
  • Мнения: 2 258
Точно това имах предвид, а не че Елза е лошо. Има хубави имена с Д, въпрос на ваше усещане е кое ще изберете. На мен и Дамяна ми допада.

# 94
  • Мнения: 5 349
Далия или Дарена Heart Eyes

# 95
  • София
  • Мнения: 310
От тези на които си се спряла Деница и Далия най ми харесват  Peace
Подкрепям с две ръце newsm10 newsm10 и добавям Дара.

# 96
  • Мнения: 17
Рядко срещано -Доротея! На галено Тея!
Може Дияна също...
Simple Smile

Моята дъщеря е Доротея, на галено й викаме най-често Дори, иначе Дороти, Дорче, Доренце и все в тоя дух:) означава Божи дар и празнува имен ден на три дати.
Друго интересно и несрещано име, харесано от мен е ДарЯна. В момента чакаме второ момиченце, но не можем да се разберем за името с мм, така че едва ли ще го ползвам.
Предлагам още Деяна, Дорина, Даника (по пример на Аника) - сега проверих и има такова име: означава зора, родена при изгрев слънце Simple Smile)

Последна редакция: сб, 13 авг 2016, 10:03 от medena

# 97
  • Пловдив
  • Мнения: 1 564
Аз съм за Диляна  Peace (голямата ми дъщеря кръстихме така Wink)
Не е изчанчено! (чудя се на абсурдните и будещи смях имена)
Не е често срещано! (освен дъщеря си, не познавам лично друга Диляна Simple Smile
Но в същото време е красиво име! Празнува на прекрасния пролетен празник-Цветница.

# 98
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
На мен ми допадат Дамяна, Димана, Дана, Дара, Дарина

# 99
  • Мнения: 1 466
С Д харесвам Димана и Дарина.
Предлагам Далена.

# 100
  • Мнения: 8
Дея, Доротея, Доника.

# 101
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Доменика

# 102
  • София
  • Мнения: 310
Познавам едно момиченце на име Дарена, мисля, че името е много приятно.

# 103
# 104
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Деспина май само не е предложено още Simple Smile Авторката избра ли име?

# 105
  • Мнения: 4 208
Деспина беше едно от моите предложения по-напред. Обаче авторката на темата не се е обаждала скоро да каже какво име избраха...

# 106
  • София
  • Мнения: 855
Дамяна и Димана ми звучат много добре, а  за галено Дани/Дими?

# 107
  • Мнения: 30
Много благодаря за предложенията, но не, все още не сме избрали име. Термина ми е 23.11. и се надявам до тогава да сме взели някакво решение.
Благодаря, че все още се отзовавате на помощ  Simple Smile

# 108
# 109
# 110
  • София
  • Мнения: 310
Дария определено не е рядко срещано име  Wink но от там открих Дариана. Друго предложение- Дорина.

# 111
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Май Дарина вече е рядко срещано име.Много ми харесва.
Дария и Дара са много разпространени.

# 112
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Божее, колко модерно име е Дарина в моите очи. Наравно с Дария.

# 113
  • Мнения: 18 562
Дориана, Даяна, Деметра  Simple Smile

# 114
  • София
  • Мнения: 7 277
Давина

# 115
  • Мнения: 949
Моят съвет е, когато избереш едно име, да потърсиш и значението на името. Simple Smile

# 116
  • Blondeville
  • Мнения: 2 843
Дана

# 117
  • Мнения: 30
Здравейте,
още нямаме беба, името също не е категорично, но проверявам и следя редовно темата за мнения.
Предполагам, че чак като се роди ще реша на 100%  Grinning

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Не срещнах като предложение - Демира.
Иначе Дамяна ми харесва  Simple Smile

# 119
  • Мнения: 18 562
Не срещнах като предложение - Демира.
Иначе Дамяна ми харесва  Simple Smile

И двете ми харесват много  Heart Eyes

# 120
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Не знам предложено ли е, Делинда от мен.

# 121
# 122
  • Мнения: 206
Моята дъщеря се казва Димана, кръстена е на дядо си Димитър.

# 123
  • Мнения: 273
Аз съм решила че ако имам син ще се казва Даниел, а ако имам дъщеря ще се казва Дарина/Дара или Доротея
(На баща ми Йордан -Данчо)  Mr. Green

# 124
  • София
  • Мнения: 310
Това ми напомня на една случка със сестра ми в която приятеля на свекърва й я заплаши, че щели да й вземат детето и да го прекръстят от Даниел на Йордан, че да имал Р в името и да бил кръстен на баба си. И кво общо има Йордан с Росана- нищо.

# 125
  • Мнения: 49
Дориана

# 126
  • Мнения: 574
Харесвам името Дивна, но не знам дали аз бих кръстила детето си така.
Харесвам и моето име Диана, но почти винаги го бъркат го и казват и пишат с Я.
Харесва ми също така и Димана.
Името Деница е име на дявола, не бих си кръстила детето така. Даже на кръщенето на дъщеря ми в манастира се заговорихме с една от монахините и тя каза че в Русия отказвали да кръстят деца с това име както и с името Диана или други имена на богини.

# 127
  • Мнения: 18 562
Как така на дявола? Едва сега чувам такова нещо. Не го харесвам името Деница,но чак пък на дявола. И да не давали да се кръщават така. newsm78
Дивна грам не ми харесва. Нещо като Крисия и Ахинора ми звучи. Такова, никакво.
 Не бих го използвала.
Дияна и Диана са две разлини имена, има ги и с а и с я. Аз не го харесвам това име много, предпочитам Даяна, въпреки,че пак е почти същото.

# 128
  • Мнения: 574
И аз не бях чувала, потърсих малко и намерих това:
- Луцифер (от лат. \"утринната звезда\") - на български се превежда \"зорница\" или \"деница\", в зваисимост от това дали изхождаме от \"зора\" или \"ден\"

# 129
  • Мнения: 18 562
И аз не бях чувала, потърсих малко и намерих това:
- Луцифер (от лат. \"утринната звезда\") - на български се превежда \"зорница\" или \"деница\", в зваисимост от това дали изхождаме от \"зора\" или \"ден\"

Аааа, ясно.

# 130
  • Мнения: 30
Благодаря ви, че все още давате птедложения,  страхотни сте Simple Smile  Ние все още сме 2в1,  та ине нямаме на 100% За сега май съм се спряла на Деяна,  със умалено Дея,  а защо не и Дани,  стига хормоните при раждането да не измислят друго. Simple Smile

# 131
  • Мнения: 949
Нещо като Крисия и Ахинора ми звучи. Такова, никакво.
 Не бих го използвала.

Ахинора се е казвала жената на хан Аспарух  Laughing

# 132
  • Мнения: 18 562
Казвала се е ама друг път 😃Това е измисленото име на жена му,литературна героиня.

# 133
  • Мнения: 5 259
Никой не знае как се е казвала. Николай Райнов измисля името Ахинора. На мен ми звучи ужасно чисто фонетично.


Не го харесвам името Деница,но чак пък на дявола. И да не давали да се кръщават така. newsm78
Не дават да се кръщават в църква деца, с имена Диана, Деница и т.н. Не че е забранено да се даде това име на децата.
Малко прекалено ми се струва.

# 134
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Диана е име на древна римска богиня на лова.Не е християнско име.
Деница на български има много хубаво значение.Не бих го свързала с дяволи Sick
Дивна ми харесва.

# 135
  • Мнения: 301
Ако авторката се е спряла на Деяна не виждам това как е рядко срещано име, въпреки, че е красиво. Деяна е едва ли не като Красимира, абсолютно често срещано. Та ми стана интересно.  Thinking Да не си е променила решението и да се е отказала от рядко срещани имена?

# 136
  • Мнения: 5 259
Деяна в никакъв случай не е често срещано.
Често е Диана и по-особеният вариант - Дияна.

Деяна е по-скоро рядко.

# 137
  • Мнения: 301
Деяна в никакъв случай не е често срещано.
Често е Диана и по-особеният вариант - Дияна.

Деяна е по-скоро рядко.

Аз пък непрекъснато разбирам за нови Деяни.

# 138
  • София
  • Мнения: 310
 На мен ми харесва Деяна и аз мисля,  че не е толкова често срещано.  Мъжкия вариант- Деян е много по-срещан.

# 139
  • Мнения: 5 349
За мен пък Деяна все едно е сгрешено.
Или Диана или Даяна. Thinking

# 140
  • Мнения: 2 069
Или Дияна и Диляна, Деляна, Дайана...

# 141
  • Мнения: 5 259
Ами то просто е друго име  Laughing
Диана и Даяна са от римската богиня Diana.

Деяна е женският вариант на Деян. Има го и съкратено като Дея. Име от чисто български произход, означава дейна, работлива.
Приличат си по звучене с Диана, но не са варианти на едно и също име, а съвсем различни имена.

# 142
  • Мнения: 5 349
И все пак не ми харесва Деяна,а и постоянно ще го бъркат Grinning

# 143
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
Или Дияна и Диляна, Деляна, Дайана...

Това какво име е? Crazy

# 144
  • Мнения: 18 562
Няма такова  Joy Името е Даяна, то е ясно, това са някакви извращения, измислени.

# 145
  • Мнения: 301
Дайна, Дая, Далушка, Дрокослава, Дрогослава (name origin: слава на кал Дрого, Game of Thrones).

# 146
  • Мнения: 18 562
Дайна, Дая, Далушка, Дрокослава, Дрогослава (name origin: слава на кал Дрого, Game of Thrones).

не се базикайте ей  Joy Joy Joy с Игра на тронове

# 147
  • Мнения: 301
Дайна, Дая, Далушка, Дрокослава, Дрогослава (name origin: слава на кал Дрого, Game of Thrones).

не се базикайте ей  Joy Joy Joy с Игра на тронове

Че какво им има. Перфектни са си! А защо не и Денерис? Все пак е с Д!  baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral

# 148
  • Мнения: 18 562
Денерис, не е никак лошо. Дени, на галено.
Няма да се учудя ако и това име се появи скоро сред децата.

# 149
  • Мнения: 5 259
Чудесно е Денерис! Заслужава да се появи сред децата, определено  Laughing

# 150
  • София
  • Мнения: 598
Денислава
Доника
Дарена

# 151
  • Мнения: 273
Чудесно е Денерис! Заслужава да се появи сред децата, определено  Laughing
ММ я нарича Дайнерис. И тва е вариант  Laughing Crazy Mr. Green

# 152
  • Мнения: 301
Даянерис, Дайанерис  Stop

# 153
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Познавам една 10 годишна Деметра.

# 154
  • Мнения: 18 562
Деметра го харесвам-уникално и имтересно е,рядко срещано.На галено-Деми.

# 155
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
Демира?

# 156
  • Мнения: 624
Доротея?
Дороти?
Дора?

# 157
  • Мнения: 58
Как последно се казва бебето, май вече трябва да се е родило?

# 158
# 159
  • Варна
  • Мнения: 1 948
Как последно се казва бебето, май вече трябва да се е родило?

+ 1

Дилара ли е кръстена? Или просто беше поредното предложение?

# 160
  • София
  • Мнения: 38 523
От Дамян - много харесвам Димана.
И моето - Диляна.

# 161
  • Мнения: 30
Здравейте момичета, на 30.11.се роди моята принцеса - Деяна. Мисля, че името и отива!

# 162
  • София
  • Мнения: 5 656
Да е жива и здрава Деяна!

# 163
  • Мнения: 30
Да е жива и здрава Деяна!
Благодаря 💜

# 164
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 524
Честита рожба! Да е жива и здрава Деяна. bouquet

# 165
  • Мнения: 18 562
Честито  bouquet Да расте здрава и щастлива  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт