Почитатели на исторически филми, period drama и екранизации по романи - 12

  • 129 266
  • 755
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 572
Започнах Harlots, ама нещо не ми допада без бг субтитри. Има руски, които са някакъв дървен превод, пък аз съм забравила руския, и се напрягам да слушам да не изпусна нещо от звука. Някой да знае къде мога да намеря бг субтитри или поне английски?  В замунда дава само руските.

Иначе е обещаващ сериала и много добре започва.

# 556
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Изтегли си бс плеър, гледай сериала там, плеърът сам намира субтитри.

# 557
  • Мнения: 1 531
В Зелка са качили ето този филм,без субки засега...
https://www.imdb.com/title/tt3127022/
Скрит текст:
По едноименния роман (1978 г.) на английската писателка Пенелъпи Фицджералд.

Историите на жена в малък (измислен) град в Англия през 1959 година, която решава да отвори книжарница въпреки любезната, но безмилостна местна опозиция и политически последствия.
Флорънс Грийн (Емили Мортимър) е вдовица със свободен дух, която оставя скръбта зад себе си и влага всичко в своя книжарница - първата в заспалия крайморски град Хардбър. Борейки се с местната апатия, нещата се променят към по-добро: тя предлага най-добрата литература на деня, включително скандалния роман на Набоков "Лолита" и "451 градуса по Фаренхайт" на Рей Бредбъри. Това предизвиква културен шок в градчето, в което нищо не е мръднало от векове.
Неин съюзник става мистър Бръндиш (Бил Най), който също се измъчва от застоялата атмосфера на градчето. Появяват се и яростни врагове в лицето на другите неособено успешни собственици на магазинчета, както и мисис Гамарт (Патриша Кларксън)...

И филма ми се струва интересен ,но книгата много ми се прииска да я прочета...

# 558
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Започнах Harlots, ама нещо не ми допада без бг субтитри. Има руски, които са някакъв дървен превод, пък аз съм забравила руския, и се напрягам да слушам да не изпусна нещо от звука. Някой да знае къде мога да намеря бг субтитри или поне английски?  В замунда дава само руските.

Иначе е обещаващ сериала и много добре започва.
В зелка го има с бг аудио.

# 559
  • Бургас
  • Мнения: 6 884
Гледа ми се нещо коледно през почивните дни. Кои са вашите любими период драма коледни филми/сериали?

# 560
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Коледните епизоди на Doctor Who и Downton Abbey много си ги харесвам Simple Smile
За филми- много са. Гледам по това време Хари Потър, Наистина любов, Бриджит Джоунс Grinning

# 561
  • Мнения: 1 415
Извинявам се,ако вече е станало дума за този сериал.Не съм го гледала още,но изглежда интригуващ.Сериалът е руски.За София Палеологина, последната византийска императрица,баба на Иван Грозни.А ако някой го е гледал вече,нека сподели мнението си.



Год выпуска: 2016
Жанр: Мелодрама, исторический
Страна: Россия
Студия: Кинокомпания «Москино»
Продолжительность: 8 x ~ 00:52:00
Перевод: Не требуется
Качество: WEB-DLRip | КПК

Режиссер: Алексей Андрианов
В ролях: Мария Андреева, Евгений Цыганов, Александр Балуев, Надежда Маркина, Пётр Зайченко, Борис Невзоров, София Никитчук, Сергей Пускепалис, Илья Ильиных, Николай Козак, Борис Токарев (II), Мириам Сехон, Джулиано Ди Капуа, Егор Корешков, Анатолий Узденский, Сергей Борисов (III), Иван Вакуленко, Иван Колесников, Сергей Марин, Алиса Сапегина, Максим Радугин, Андрей Невраев, Ксана Радченко, Владас Багдонас, Лидия Байрашевская, Амаду Мамадаков, Андрей Евдокимов (II), Сейдулла Молдаханов, Оксана Пчелинова, Владислав Павлов, Семён Трескунов, Кирилл Козаков, Геннадий Суворов

О фильме:
Многое режиссёры задумываются замахнуться на жизнеописание неких исторических событий и личностей. Но лишь часть решается на это и у ещё меньшей части это действительно получается удачно. Эта картина вот такая попытка совершить великое дело и возродить к жизни на экране непростую судьбу одной из значимых представителей аристократии Европы средних веков. Женщины сыгравшей в истории Московского княжества большой роли.
Речь идёт здесь, конечно же, о Софии Палеолог, внучке последнего Императора Византийской (восточной Римской) империи. Она же последняя после смерти сестры и братьев наследница престола Византии.

Эта женщина покинула родные земли ещё в раннем возрасте, найдя с семьёй приют при дворе Папы римского. Она получило достойное её рода и титула образование, но при этом жила скромно как для них. Её выдали замуж за московского князя Ивана третьего, собрата по вере, но чужака по культуре. В страну так не похожую на её родину, в неизвестность, которая может сулить как величие, так и гибель.

Эта женщина, будущая родная бабушка самого Ивана Грозного, встретит новую миссию и суть жизни в Москве. Но каково ей будет здесь, станет ли её брак счастливым, а будущее безоблачным, омрачаемым лишь печальными воспоминаниями о прошлом?

Мы вместе с ней проследуем по её жизненному пути, по становлению княгиней московской и последующему пути в этом статусе. Узнаем о её чаяньях и переживаниях, семейной и светской жизни. Режиссёр в этой картине, конечно же, предал своё виденье образа Софии, и быть может оно не везде, полностью совпадает с тем, каковое составлено о ней историками. Но он постарался сделать её не призраком прошлого, а показать настоящим, жившим некогда человеком, женщиной, принцессой, княгиней, женой и матерью.

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 6 884
Включвам се само с новината, че Death and Nightingales ще го качат в HBO GO.

# 563
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Филмът за София Палеологина е добър...Изгледах го на един дъх. Малко тип приказка си пада,но става.

 Аз да питам...правен ли е филм за царуването на Екатерина велика. За младостта и до качването на престола съм гледала няколко,а за царуването и не  newsm78....

# 564
  • София
  • Мнения: 5 724
Филмът за София Палеологина е добър...Изгледах го на един дъх. Малко тип приказка си пада,но става.

 Аз да питам...правен ли е филм за царуването на Екатерина велика. За младостта и до качването на престола съм гледала няколко,а за царуването и не  newsm78....

И кой е този филм?

# 565
  • Варна
  • Мнения: 7 702
 Ето тоя с май-хубавите актьори. https://www.youtube.com/watch?v=b9_8rS-Qgns

 Има и алерикански ама направо се изприщвам като вземат американците да интерпетират руската история  Laughing

 ето и втората част съвсем случайно я открих https://www.youtube.com/watch?v=7WlYGoOj9XM
 предполагам,че превод няма....

# 566
  • Мнения: 14 418
Преведен е филма за Екатерина Велика.

# 567
  • София
  • Мнения: 5 724
Аз питах ца филма за София. Екатерина Велика съм гледала, по БНТ май го излъчваха. Нищо особено, мое мнение.

# 568
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Аз питах ца филма за София. Екатерина Велика съм гледала, по БНТ май го излъчваха. Нищо особено, мое мнение.
https://www.imdb.com/title/tt6653336/

Филмът за София го излъчваха наскоро по БНТ. Аз не успях да го гледам, затова ще си го изтегля от зелка.
http://zelka.org/details.php?id=565070

# 569
  • Мнения: 217
От руските:

Адмирал (2008) с участието на Хабенски,Безруков и Боярская.Около десет серии,които проследяват живота на Адмирал Колчак - първият руски президент.Има го в Замунда със субтитри.

Собибор (2018) отново с Хабенски.Филм за нацисткият лагер в Собибор,Полша.Един от малкото случаи в световната история за избягали затворници от лагери на смъртта.Има го в Замунда със субтитри.

Матч (2012) с Безруков и Боярская,свързан с организирането на футболен мач през 1942-ра между местният хлебозаводски съветски отбор - Старт и отбор на "Вермахта",които са окупирали Киев.Филмът лееееееко се движи на ръба на пропагандата,но си заслужава ! Има го в Замунда със субтитри.

Троцкий (2018) с Хабенски.Осем серии за легендарният болшевишки лидер.Напоследък руснаците се опитват да митологизират образа му.Има го в Замунда,но без субтитри.

Рябинов валс (2010) за героизма на младите сапьори - жени,които се налага да обезвреждат минните полета в СССР.Има го в Замунда със субтитри.

от американските за Виетнам /всичките ги има в Замунда със субтитри/:

The Deer Hunter (1978) с Де Ниро и Уолкън,които показват ужасите във войната.Малко пропаганден филм,натъртващ "руската рулетка",която играят виетнамските войници с военнопленниците и дори залагат пари.Заслужава си !

Apocalypce Now (1979) с Брандо и Мартин Шийн.Има ли смисъл да пояснявам ?

Platoon (1986) с Чарли Шийн за новобранец,който влиза в американската армия като доброволец,но е най-голямата грешка в живота му.

Casualties of War (1989) с Шон Пен за едно от малкото разкрити и доказани престъпления на американската армия върху населението на Виетнам.

Full Metal Jacket (1987) за обучаването на американските войници и ужасът,който преживяват на Виетнамска земя.Толкова са шокирани и депресирани от военната обстановка,че се налага да си разказват смешни истории,само и само да забравят поне за минута къде са попаднали.

Birdy (1984) с Никълъс Кейдж по роман на Уортън за едно голямо приятелство между двама,което продължава и след завръщането на единият,който след видяното във Виетнам вече е психичноболен,а другият се опитва да го "измъкне" от "невидимите белезници"...

Бих добавил и други исторически американски филми:

The Kennedyes (2011) за кланът Кенеди като е сериен филм.Може би е леко манипулиращ,понеже Джон Кенеди доста е "помилван" тук.Но си заслужава !

All President's Men (1976) с Редфорд и Хофман за разследването на двама от журналистите във Вашингтон Поуст за "Скандалът Уотъргейт".

Missippi Burning (1988) относно събитията свързани с Ку-Клукс клан през 60-те,когато са убити двама евреи и един тъмнокож,в близост до река Мисисипи.

Последна редакция: пн, 07 яну 2019, 12:06 от emiliq_ivanova94

Общи условия

Активация на акаунт