Кой какви сериали гледа? - тема 16

  • 67 096
  • 736
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами аз вулгарност не съм срещнала, секс сцени писах... Американски богове както писах, не я изчетох, не знам до къде докарах с нея, когато се мъчех, но поне до където стигнах секс нямаше Simple Smile
Я кажете сега кои са тези книги със свирки, голотии и вулгарности, да  знам, може да са всички останали, които не съм чела... знам ли(тя май дискусията е за книжната тема вече)... Wink
За мен Геймън е една много нежна и романтична душа Simple Smile много далеч от вулгарности. Whistling

# 151
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Аз също не виждам в неговите книги вулгарност  Flutter

# 152
  • Мнения: 532
Ми... аз съм чела само Американски Богове, Звезден Прах, Коралайн и Sandman.  Embarassed
От тях само Коралайн (все пак я е писал за дъщеря си) е чиста и си карам на прима-виста, че всяка негова книга ще има нещо пеперливо. Иначе не смятам, че Геймън е вулгарен, поне тези четирите не са.

пп. Освен това работата му по филми като Принцеса Мононоке и Беоулф пак си имат своите по-така моменти, но нито едно от двете не е еднолично негово произведение, още повече че Беоулф го пише с Роджър Авери, който е доста по-твърд сценарист и не бяга от секса или гротескното насилие. Но дори и него не бих счела за вулгарен.

# 153
  • Мнения: 36 498
Наистина е за книжната тема - после ще преместя коментара, ако трябва.
Действително, в "Звезден прах" и по-ранните му творби няма такива неща, но в по-късните изглежда е станал по-пикантен. Моите впечатления не са преки - чета доста ревюта, статии и резюмета, преди да реша дали да подхвана някой автор, та попаднах на такива описания и коментари от читатели.
Четох, че комиксът за Луцифер бил доста добър, но и много различен от сериала - чудя се дали да не започна него, ако го намеря някъде (хм "някъде") Simple Smile
Зависи и какво се разбира под "вулгарност" - не винаги става дума за груби псувни и чиста бруталност - имах предвид обратното на "невинност".

# 154
  • София
  • Мнения: 44 122
Моят опит с изцяло прочетени книги е Звезден прах, Момчетата на Ананси, Добри поличби,Океанът в края на пътя, Книга за гробището, Междусвят, сега съм си взела втората на междусвят (където някак съм сигурна, че положението няма да е по-различно от първата)... и освен в първата (където да има един секс, в който напълно липсва вулгарност) други голотии не съм видяла. Wink

Сега се запалих, след водосрез, ще взема да прочета все пак до края американските богове, че да се подготвя за сериала Simple Smile

Petia Ivailova
 - аз на чужди коментари разчитам много малко, само на определени хора, за които съм остановила, че вкусовете ни са доста сходни, иначе често изпадам в ситуации подобни на описаната от теб за  Бенет.

# 155
  • Мнения: 36 498
Така е - коментарите може да подвеждат, но резюметата дават добра представа - аз всъщност обичам спойлери, като по-малка даже първо изчитах последните 2-3 страници на всяка нова книга (не знам защо го правех това...).
 

Добавям нещо по темата - излезе новина за предстоящи нови адаптации по Агата Кристи (от същата компания, която направи And Then There Were None ): http://www.spoilertv.com/2016/08/bbc-strikes-deal-for-seven-agat … tm_medium=twitter
Поръчани са 7 адаптации, които ще бъдат направени и излъчени през следващите четири години. Не пише всички; най-скоро ще излезе адаптацията на "Изпитание за невинните".
Ще ги гледам - по принцип харесвам този тип сериали - гледах с удоволствие тези за Поаро и мис Марпъл, но някои от историите на Кристи са потискащи - дано да не наблягат на депресиращите елементи...

Последна редакция: ср, 24 авг 2016, 12:32 от Petia Ivailova

# 156
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Кой пита за The Fall? Новият сезон започва на 13.11. Simple Smile
Чудно Party

# 157
  • Мнения: 5 462
Кой пита за The Fall? Новият сезон започва на 13.11. Simple Smile
Чудно Party


Дими , препоръчай ми нещо испанско с бг суб /по прясно , че "старите" май съм ги изгледала .

# 158
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Дими , препоръчай ми нещо испанско с бг суб /по прясно , че "старите" май съм ги изгледала .
Освен "Посолството", друго ново не съм започвала скоро.
Юнаците са започнали да превеждат Vis a vis, като вече има букви за 4 епизода. Виж го, ако имаш желание, има добри отзиви за него Peace

# 159
  • София
  • Мнения: 3 581
Преди имаше по-хубави испански сериали, сега суша.

# 160
  • Ямбол
  • Мнения: 2 155
Преди имаше по-хубави испански сериали, сега суша.
Тъй е! Вече много трудно си харесвам нещо за гледане...

Почнах вчера The Night Of и вече съм зарибена. Страшно добър!

# 161
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Единствената ми грешка с The Night Of беше, че мислех, че е приключен, когато го започвах. Едва издържам да го чакам седмица по седмица..  Crossing Arms

# 162
  • Мнения: 5 462
Преди имаше по-хубави испански сериали, сега суша.
Тъй е! Вече много трудно си харесвам нещо за гледане...

Почнах вчера The Night Of и вече съм зарибена. Страшно добър!
Брехх заинтригувахте ме с тези суперлативи .Сега ще погледна какъв е този сериал ?
Май не е по моя вкус. Confused
Ще мина май вече на скандинавско кино .Ама там незнам кой техен сериал да подхвана ? newsm78
Гледа ми се нещо като семеен трилър (ако мога така да се изразя)?Да не е хорър и да няма политика , да е крими и междуличностни , семейни взаимотношения , с две думи драма. Rolling Eyes

Последна редакция: чт, 25 авг 2016, 10:00 от Markrit

# 163
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Revenge?   Laughing

# 164
  • Мнения: 5 462
Аааа не , не ми харесва хич.Много американски тип сериал .  Naughty Confused

Общи условия

Активация на акаунт