Мама се мае, ФЕВРУАРЧЕ със смях играе - тема 20

  • 73 834
  • 475
  •   1
Отговори
# 345
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Йееееййй Честито на Тели! Бързо възстановяване и спокойно бебче Heart Gift Heart
Аз мислех да ви пиша тия дни, да се похваля че моя юнак ходи на градина. Бързо свикна, не е ревал изобщо, първите дни малко му се насълзяваха очичките като се разделяхме, но всичко беше 2-3 дни. Е да, ама за 1месец е ходил 12 дни. Седмица след почването, изкара нещо странно, имам предвид със ниска Т еднократно, и запушен нос за ден два. Държах го все пак една седмица. Пуснах го, и след 7 дена я втаса тоя път. Само сопол е за сега, Ама хораааа, такова обилно сополявене не бях виждала от него. Киха,подкашля от тия сополяци,фърчат зарази и ето че един ден след него и ние с мм не сме цвете за мирисане. Аз с ниска за сега т, той отпаднал.... мамата се трака. Почнах го него с Авирон кидс, даже ме е яд че не го дадох по-рано, а ние с мм сме на инфлуцид и парацетамоли. Хора, направо не ми побира ума, как може да има толкова болни деца в детските градини. Такива кашлици чувам като го оставям и такива сополи виждам, че ми се доревава.
Мрън.

# 346
  • София
  • Мнения: 2 130
Честито бебе на Тели Simple Smile, да им е живо и здраво и дано е кротко и добричко Simple Smile

Мария страшно е в градините. Аз моя мисля да го пускам от другата седмица и изтръпвам направо какво ме чака после.
От месец и нещо го тъпча с ШС3, имунокинд и давам един микс от мед с пчелно млечице,прашец и прополис и дано успея да го засиля и по не боледува, че с това бебе сега много ме е страх. Сега и малко витамин С давам, попаднах на някакви бонбонки в аптеката и взех за проба, но дребния много ги хареса и си иска всеки ден Simple Smile. А между другото да знаете и че близалките на Хербитусин са много хубави и добри. Опитахме се да се разболее , но ни се размина. Започна го с гърло и за това взех от тези близалки и страшно ги хареса, взимала съм от другите , но не ги искаше тях.

# 347
  • NE
  • Мнения: 10 999
И ние в кюпа със сополите. Вилито е заприличал на Зомбайо. Толкова е задръстен от зелени сополи, че сънят е мираж в нашата къща. Беше 5 дни на градина. Още 2-3 деца от групата са в нашето положение от миналия четвъртък. Ходихме на 3 прегледа, включително и УНГ. Отсече трета сливица и почва вече да ми просветва защо вечно в гърлото го удря.
Страх ме е да се похваля, че и в градината свикна. Сестрата явно му харесва и хуква все при нея когато влиизаме сутрин. Почва и по малко да говори, но още е много беден речника и говори плахо.
Малкото и то от вчера със същата хрема. Като включа и зъбната му драма ми се отщява да лягам.
От близо месец давам синьо-зелените водорасли на Аквасорс, но втори път ни се разминава АБ. Но не съм напълно убедена дали е от тях. Доволна съм от Резиста (става за бактериална и вирусна инфекция) и от Авирона (той е само май за вирусни). Но педи твърди, че тяхното действие трябва да започне съвсем, съвсем в началото.

# 348
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Малее Фейче, ти пък с две болни направо умът не ми побира как си.
Аз давам коластрата на аквасорс, но на фона на нея глей какво става. Ама от къде да знам без нея как ще е. Абе знам за авирона веднага да се почне, а аз закъснях, дадох го един ден след като беше втасал вече. Както и да е, почнала съм го. Вече кашля като магаре, гласът му е като на дарт вейдър.... Ще му пусна една кръвна, нямам никакъв опит с кашлица и се страхувам дали ще разпозная ако е от дробовете. Вчера личната каза че е чист, но и не кашляше така. Аз съм с адско главоболие, главата ми тежи като гюле. Егати вируса.

# 349
  • Бурса
  • Мнения: 647
Здравейте момичета Hug Благодаря на Феичка че като мой вестител е съобщила за раждането на Габриела и мерси за пожеланията.
За щастие бебката е добре. Роди се малко по-големичка от Теди 3550гр 52см и пак сравнително бързичко, не ме е тормозила много 😊
И сега да ви се оплача, нали сте ми свидни, в новата си група не ми идва да споделя. В деня на изписването ни се прибираме вкъщи и уж всичко наред бебата спи и аз слагам Теди да спи за обяд и сме заспали, когато тя се събужда и ми казва че не е добре, вдига висока температура и изглежда сякаш ще загуби съзнание. ММ на тренировка, нямам кола, излизам да чукам на съседката и викам майка да чука на другата, тя носейки Теди излиза и вратата се затваря от течението а бебето остава заключено... Бягам навън(боса съм) отивам до портиера и питам имат ли резервни ключове. Той щял да звънне на някой да донесе ама кога ще стане, казвам че е спешно че бебето е заключено а малката трябва да отиде в болница. Извикаха ключар, който дойде след 10 мин(сториха ми се цяла вечност). Влизаме бебка все така си спи сладко. Грабнах я, само се обухме и навън за такси. Отиваме до някъква билница в която ни заведе таксито(все още не познавам града добре) Влизаме викат ми тука нямаме спешно идете еди къде си. Един мъж с жена си в чакалнята ни видя и ни съжали явно, вика аз ще ви закарам. Кара още 10 мин и най сетне стигнахме. В крайна сметка час по късно се поуспокоих. Свалиха и температурата, вляха система и направиха изследвания и се оказа някъква инфекциа, която сега лекуваме с антибиотик. Габи през цялото време спинка( на един ден бебе в спешното при всички бацили...) Само си мислех ако съм сама без майка тогава как щях да ги нося и двете, Теди в полуприпаднало състояние и бебето... ММ ни взе от там и от тогава пък борбата е да държа Теди далеч от бебето, а тя постоянно иска да я гушка.
Хубаво не липсва разбира се. С бебката се кърмим много успешно пак. Жилавичка е, май ще пропусне жълтеницата, а Теди е много сладка с нея, за сега няма грам ревност иска да я гушка, целува иска да гледа като я храня и преобличам и така.
Ама да ви кажа тоя ден ми скъси живота с 10 години. Няма да ви кажа какви мисли ми минаваха.
Та така стартирахме с екшън, но си пожелавам да ги поръстя без други екстремности...

Извинявайте за дългия и тежък пост, поздрави на мъниците ви и дано мъкнат по малко болести от градините.

# 350
  • NE
  • Мнения: 10 999
Тели Важното е че всичко е минало, но си е голям стрес, признавам.
Дано Габи е все така спокойна, а Реди грижовна кака. Кърменето много подсилва. Аз колко пъти отървавам Алекс от вирусите на Вилито. Но сополки имаше още на 2 месеца.
А бабите са незаменими просто. Моята майка гледа Алекс поне веднъж на ден докато свърша нещо с Вилито навън.

# 351
  • София
  • Мнения: 2 130
Тели голям ужас си изживяла, изтръпнах докато те четях Sad. Важното е че сте добре сега и каката бързо да се оправи.
Ние сме се обзавели със стафилококи в носовете ,най вероятно от болницата си ги носим, но като не правеха проблем и не се задействах по рано. Просто много зеленикави ми се струаха сополчетата дето им вадя и на двамата. Малко но едни зеленикави и реших да си ги проверя. Сега лекуваме с хомеопатия, дано минат, че не ми се слагат антибиотични капки.
Пускам баткото понеделник на градина и се моля да не влачи много вируси и да опазя бебето поне още някой и друг месец.
Ходим на Боуен , някой има ли мнение за тоз тип терапия ? Малчо уж за коликите му правиха един път и се побърка да реве после от колики, но днес беше ОК, може би е съвпадение, не знам, утре ще питам, че ще водя бате за имунитет да му правят .

# 352
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327


telly, да е здрава Габи, Теди да е все така любвеобилна ... и без повече перипетии, ей Simple Smile


guerry, пробвайте процедури, всички заедно + бебето, в солна стая Simple SmileПревъзходни са и май ... наистина помагат Simple Smile В София има много такива стаи - ето една:

https://mettaspace.bg/%d1%81%d0%be%d0%bb%d0%bd%d0%b8-%d1%81%d1%8 … 1%84%d0%b8%d1%8f/

# 353
  • NE
  • Мнения: 10 999
Уф май и при нас има бактерия в нослетата им. На Вилито УНГ видя набъбнала секретища трета сливица. Лошото е при бебето, че много трудно диша докато спи. Капвам АБ капки на Вилито, но на Алекс не смея. Даже нямам нерви да се разправям с педиатъра.

# 354
  • Мнения: 642
Тели, дано това е най-страшното ви приключение! Не знам как се оправяш сама с деца в друга държава, браво на вас. Много мило ми стана от разказа на любящата кака. Тайничко се надявам и моето диване да е така някой ден. По мои наблюдения вторите.деца са.много по-спокойни. Може би защото и майките са Smile
Нати е добре, изкара някъв вирус с кашлица миналия месец, който аз приех за нещо нормално, но.лекуващата й назначи 10.дена антибиотик. Май ги е страх да не стане.по-сериозна инфвкция. Вече.не знам и не питам. Пие си отровите и после ще я презареждам 😃
И аз си пия едни хапчета, че стресът ми дойде в.повече и сега.ми е.много добре. Оказа се, че е депресия, но като върна филма е от.преди диагнозата на малката.
Малко да задвижя.темата - измислихте ли подаръци за Коледа? Аз много искам да й взема къща.за.кукли. 😃

# 355
  • NE
  • Мнения: 10 999
Привет от нас!
За Коледа още нищо не съм мислила. Общо взето от толкова играчки се побърквам. Надявам се е здрав и получи и в градината подарък. Напоследък е на вълна творчество - пластелин, водни бои. Опитва да майстори нещо по колите с гайки и болтове и може някое куфарче с такива неща. Малкото пък само с неговите играчки иска да играе и става една голяма олелия.
Сополите минават, но сме си имаха и двамата бактерия в носа. Сега предстои едно пътуване и до средата на месеца няма да го пускам на градина.

# 356
  • Мнения: 3 416
Здравейте момичета,

Мама Тели,  честита рожба.
И аз дишах на пресекулки докато ти прочета поста. Важното н че е минало и всички са добре...
Винаги имам такъв страх голямата ми щерка да не затвори вратата докато излизаме, например...

Мм ми вика че съм параноичка, но аз не минавам прага без ключ и телефон, прочетох му поста за да знае защо...

Иначе моята кака е ученичка и това училище, което е средно м/у ясла и първи клас, ни побъркват с задачки... Събираме листа, четем за легенди правиме кукли.. 😊

Беба стана на 8месеца!! Кога отлетяха?!...😱❤

# 357
  • София
  • Мнения: 2 130
Привет,
решили сме да пробваме и ние солната стая, но казаха че бебто не можело. Но хубавото е че можем да си резервираме и да сме сигурни че няма да има болни странични с нас.
Иначе биваме, само дето бате през седмица кашля. Пак  се почнаха тези кашлици и не мога да разбера от какво са. Суша гадна кашлица и евентуално сопол, сега и сопол няма, само кашля. Ни температури, нито  нищо. Тича и дивее като луд, яде си също. Оправям го и след седмица айде пак.

За коледа май ще поръчвам от един немски сайт , че ми изглежда доста по евтин и си имат доставка до Бг.
Ние общо взето сме фенове на легото и на Макуйн Simple Smile. Лошото е че играе много с лего и вече иска от тези по ситните и не знам какво ще правя по натам с бебето. Прибира си ги, но никога не се знае къде може да е останала някоя дребна част.
Още не съм измислила какво ще е точно. Знам че столче ще взимам за колата , че ни поумаля това и мисля на пролет бебто да мине в него, а бате в ново. Та сега се чудя между няколко , дайте съвет - Cybex, Maxi Cosi или Britax.

# 358
  • Мнения: 642
Gerry, тази кашлица да не е алергична? Можеш да пробваш да му даваш Ериус или Фенистил една седмица....А от този германски сайт как става доставката? Че евтино, евтино и после като използвам куриер и плащам на кг и то се губи смисъла 😐
Аз съм много доволна - от петък до неделя Комсед имат -30% и ако успея да поръчам през сайта ще се уредя. Иска много коте и понеже няма как да вземем истинско ще е интерактивно и с това намаление не е толкова болезнена цената 😃 спестеното ще отиде за да комплектоваме Реактивните момичета, че не може само по една играчка от серия, трябва да са с приятели.

# 359
  • NE
  • Мнения: 10 999
Гери Знаеш, че съм за Британка, но вземете го пробвайте, че тези са с коланите на колата през детето.
Ние взехме Britax Evolva 1-2-3 на Вилито и му заспа.

Общи условия

Активация на акаунт