Модни консултации-25 Златната есен е при нас ...

  • 112 102
  • 743
  •   1
Отговори
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Есента дойде. Голите рамене и крака са заменени от якета и шалове, а още малко и палта. Краката ще обуем в панталон или плътен чорапогащник / ех каква дума само  Sunglasses  Mr. Green .../

Какво обсъждаме тук, как и с какво сме полезни?

Скрит текст:
Колко пъти сте имали нужда някой да ви каже откровено дали дадена дреха ви стои добре?

Колко пъти сте си купували импулсивно дреха или аксесоар (ей така за спорта, от моментна еуфория, защото някой ви е вбесил и искате да си оправите настроението...), които после се чудите защо сте купили и само събират прах из гардеробите, чакайки реда си да бъдат съчетани и разходени подобаващо?

Качвайте изображения, за да е нагледно и да може да се реагира по-лесно. Само с примерно описание "имам една лилава блузка..." става сложно, предвид нюансите на лилаво, които съществуват.  newsm47 Едва ли има някой с гадателски способности, който да предвиди кое би стояло най-добре на вашето тяло или да знае кои цветове харесвате...
НАКРАТКО - колкото повече информация има в запитването, толкова по-подробни ще са и отговорите. Peace

Идеята НЕ е да натрапваме мненията си или да критикуваме и оборваме кое "става" и кое "не става" - всеки има различен вкус и той трябва да бъде уважаван. Peace
Дори някой тук да е стилист, това няма как да накара останалите на всяка цена да харесат предложенията му.



Молба към всички, които влизат тук за съвет и идеи:

Моля, ако имате възможност, елате и пуснете по някоя снимка след даденото събитие или случай, да се порадваме и видим какво сте избрали и как сте съчетали накрая нещата, особено ако сме успели да допринесем за хубавия краен резултат.
Praynig bouquet



Ако търсите дадена дреха или друго модно съкровище, попитайте в темата

Шопинг консултации

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Моля, нека си спестим: "записче", "цоп", "троп", "хоп", "и аз тук" - благодарностите, букетчета, усмивки и целувки и всички техни производни... Ако няма с какво да се включите, а искате да следите темата, използвайте бутона (точно до бутона , когато започвате нов коментар), така няма да изтървете нищо и ще получавате винаги известия при нов отговор Hug   bouquet [/center]

За по-лесно вписване в темата моля споделете какви са любимите ви връхни дрехи за есенно-зимния сезон!  Hug

# 1
  • Мнения: 4 300
Някой може ли да сподели мнение за обувки с отворени пръсти, т.н. peeptoe
Скрит текст:
Не съм носила такива, с изключение на един чифт много спорадично и много отдавна, и съм забравила дали и доколко са удобни. Обмислям да си купя такива, но понеже удобството ми е много важно, се колебая. Обмислям модел със средно висок ток, без платформа, или с холандски ток.

pp.  Връхни дрехи нося различни, в по топли дни кожено яке,  в по хладни подобно, а през зимата- или пухено яке, или класическо вълнено палто когато не духа много.

Последна редакция: нд, 02 окт 2016, 18:05 от Рокси

# 2
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
За преходния сезон може би са удачни, но не знам ако си с чорап / дали се носят така или само бос ... newsm78 / дали няма да се плъзгат ... Лично аз предпочитам с отворена пета, но затворени пръсти ...  newsm78

Ето и някои актуални тенденции за есен-зима:

1. Цветове:



2. Връхни дрехи:







# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 795
Рокси ако си решила да купуваш такъв тип обувки се разходи колкото можеш повече в магазина, за да прецениш дали няма да ти убива на пръстите, аз имам мисля, че бяха два модела единия ми е много удобоне, но другия много ми притеснява палеца. Другото, което си е лично мое мнение, е че такъв тип обувки се носят на бос крак с чорапогащник ми е грозно или ако е с чорапогащник не трябва да има удебелено на пръстити (аз не съм срещала такъв).

А за връхните дрехи въпреки, че се стремя есента да разнообразявам се получава така, че основно нося кожено яке, а вече когато стане студено палто, а в големия студ пухено/ватирано яке

# 4
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
Дълги години нося зимата само палта. Живея в югозападна България и зимата е сравнително мека. Предишната зима си купих обаче зимно яке и не го свалих. Сега ще си взема и по-тънко за есента. Толкова са леки и удобни, а топлят повече.  Grinning
Много обичам шалове и с удоволствие не ги свалям през есента, зимата и пролетта.  bouquet

# 5
  • Мнения: 14 418
Лейди ,  bouquet за темата.
Рокси, обувки без пръсти нося .Според мен дали са удобни зависи от конкретната изработка ,като при всички обувки.Нося ги на бос крак и са средна височина ток.Удобни ми са. Peace

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Peeptoe са ми любими за лятото. Два нокътя мога да докарам читави с лак, повече не. Laughing
Затова и мразя сандалите. На ръцете ми се получава - на краката - цъ.
Навремето много обичах всякакъв вид тренч, шлифер демек. Вече, обаче като че ли няма подходящ сезон за тях.  newsm78
За палта и якета тази зима съм на бордо, горчица и тъмно зелено. Е, и черно ест.

# 7
  • Мнения: 1 794
 Hug
Рокси,имам такива обувки,бели и със средно висок ток.Удобни са много.Купувам си от "Мюлер"едни тънички терлички.Без пръсти са,само една незабележима презрамка между палеца и следващият пръст.Така са ми още по-удобни.И както те съветва *Padme*,поразходи ги повечко в магазина. Peace

# 8
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Благодаря за темата Simple Smile аз зимата нося палта и дебели якета в най-гомеите студове Simple Smile
Обувки без пръсти имам само едни, които много харесвам, но при по-дълго стоене права ми дразнят на пръстите и ми стягат Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Нося такива обувки, не са ми от най- удобните,
винаги с "терличе" без пръсти. Имам и такива
боти, тях пък съм слагала с чорапогащник без
пръсти. Което ми напомня да си купя един, че
последния го скъсах най-позорно.  Embarassed

Нося палта и якета, че и пончо нося, и дебели
жилетки с подплата. Влюбих се в цвят  dusty cedar
и сега ми се ще да имам такава връхна дреха.
 
 Lady Brinne  bouquet

# 10
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Мерак ми е да си купя пончо за есента,но нещо не мога да се осмеля или по-скоро не съм видяла моето пончо. Simple Smile

# 11
  • Австрия
  • Мнения: 2 312
Мерак ми е да си купя пончо за есента,но нещо не мога да се осмеля или по-скоро не съм видяла моето пончо. Simple Smile

И аз така. Докато се наканя и.. есента ще отмине. И без това тук се броят на пръсти истински хубавите есенни дни..

Мерси за темата  Peace

# 12
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 476
Лейди, благодаря за новата тема! Пожелавам на всички една слънчева и топла есен Simple Smile

Да използвам да ви попитам какво мислите за плетените дълги жилетки. Имам една бяла малко под коляното с доста прибран силует, не е тип торба в никакъв случай. Досега съм я носила само с дънки, но се замислям с тясна пола дали няма да стои добре . Вие какво мислите?

# 13
  • София
  • Мнения: 38 523
Броят на жилетките в гардероба ми минава разумното количество. Дълги, къси, всякави.
Последно си намерих жилетка-килим и съм много щастлива.
Нещо такова: http://www.modeandshop.fr/690-thickbox_default/gilet-femme-ethnique-mi-long.jpg

Не нося тесни поли, така че нямам идея как ще стои дълга жилетка.

# 14
  • Мнения: X
evil и Малко Трънче,споделете от къде купувате тези терлички за отворени отпред обувки,моля! Peace
Трънче, "Мюлер" какво ще рече да е? Имам такива обувки и са ми много удобни,но съм ги слагала  само веднъж за специален повод и ги носех с много фини чорапи,които нямаха отпред ограничител.Исках да си ги нося и през лятото,но на босо ми стягат,лепнат и не са ми комфортни и такива терлички сигурно ще ми свършат работа,стига да не са много дълбоки.

Общи условия

Активация на акаунт