Банята - 27-ма тема

  • 125 641
  • 796
  •   1
Отговори
# 720
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
И аз не разбрах лирата къде е, но бих центрирала мивката върху плота. Също като Дорис се дразня на несиметричните неща. А и ще е по-лесно за почистване, иначе между мивката и стената никога няма да можеш да избършеш.

# 721
  • Мнения: 1 787

Аз не разбрах точно лирата къде се пада и къде е входа на банята.

Да, забравих, трябваше да доуточня - вратата се пада на "долната" стена на чертежа, т.е. като влизаш в банята, мивката се пада отдясно. Вратата  не е центрирана по средата, по-вляво е изнесена. Лирата е позиционирана в дясната част на същата тази стена, между вратата и мивката.

И мен на моменти ме дразни асиметрията, още повече, че оттам ще дойде и проблем с разположението на огледалото, но ми го предложиха като вариант с цел да имам повече използваемо място върху плота. Затова се двоумя, но до ден-два трябва да реша, защото ако ще центрираме, майсторът трябва да центрира и ВиК-то.

# 722
  • София
  • Мнения: 1 678

Аз не разбрах точно лирата къде се пада и къде е входа на банята.

Да, забравих, трябваше да доуточня - вратата се пада на "долната" стена на чертежа, т.е. като влизаш в банята, мивката се пада отдясно. Вратата  не е центрирана по средата, по-вляво е изнесена. Лирата е позиционирана в дясната част на същата тази стена, между вратата и мивката.

И мен на моменти ме дразни асиметрията, още повече, че оттам ще дойде и проблем с разположението на огледалото, но ми го предложиха като вариант с цел да имам повече използваемо място върху плота. Затова се двоумя, но до ден-два трябва да реша, защото ако ще центрираме, майсторът трябва да центрира и ВиК-то.

А какъв е варианта за изместване? Да е по към станата или по към тоалетната. Мивката долепена ли ще е до стената отзад и отстрани или ще остава някакво място (ако остава, няма да можеш да го чистиш със сигурност, ако не остава и е до стената, тя вероятно ще ви притиска малко, евентуално ако е по-близо до WC-то не бих се занимавала да местя ВиК, мен не ме дразни асиметрията Simple Smile особено, ако по-голямото използваемо място ще ме улесни - мои разсъждения, не зная какви са най-добрите интериорни практики). Кърпата за бърсане къде ще е? Ако е до лирата според мен това визуално ще запълва част от пространството и няма да личи чак толкова асиметрията (това, ако мивката е към WC-то).

# 723
  • Мнения: 1 787
Вариантът е да я изместим по-към тоалетната. Ще има разстояние между мивката и стените, но то е достатъчно, за да може спокойно да се забърсва (подреждахме ги с консултантката ми в магазина тези неща, за да добия визуална представа кое как пасва). Мен най-много ме притеснява това, че ако изместим мивката, огледалото също няма как да е центрирано. Имаше идея да го поставим от стена до стена хоризонтално, но аз пък точно за него избрах една много красива рамка и не искам нито да я забивам в стените, нито да се лишавам от нея, затова по-вероятно е огледалото да бъде разположено вертикално, с осветление отгоре.

С този казус за пореден път се убедих, че пълно щастие няма - все трябва да направиш компромис с нещо...  ooooh!

# 724
  • Мнения: 751
Аз бих я центрирала. И без това пространството около мивката е едно от най-мръсните места във всяка къща (независимо от това колко често и с какви препарати се почиства), по-добре е да няма много неща там Simple Smile

# 725
  • Мнения: 1 787
Благодаря ви за мненията!  bouquet

Може би ще я центрирам, за да запазя душевното равновесие вкъщи, а и за да стане банята така, както съм я намислила. Плочките тук са много нежни и изчистени, без фризове, декори и т.н. и разчитам на кътчето с мивката и най-вече на огледалото, за да създам необходимия интерес. Затова няма да експериментирам, набутвайки го в единия край на нишичката, а ще си го оставя по средата.

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Здравейте, след като ваната в банята ни се спука, реших да махна ваната. Тъй като банята ни е 20 годишна и не съм запазила достатъчно резервни плочки, реших да сменя изцяло фаянса.
Изчетох темата и открих много полезни неща, като лепенето на плочки върху плочки. Сигурно ще имам още въпроси, но по-късно.
Искам да помоля Teddyy да качи снимки на нейната баня, тъй като това е единия вид плочки, които съм харесала, в сивия нюанс, и искам да видя  как стоят "на живо".
Благодаря предварително!

# 727
  • София
  • Мнения: 1 742
Сменете и вик.

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Апартаментът ни е 40 годишен, като преди 20 правихме основен ремонт и тогава сменихме ВиК с ПВЦ тръби.
Трябва ли отново да ги сменя?

# 729
  • София
  • Мнения: 1 742
Според мен преди 20години почти не се намираха полипропиленови тръби за питейната вода. Ако сте сменили мръсната канализация с пвц, а тръбите са ви поцинковани тогава сменете поцинкованите тръби.Ако всичко е сменено тогава нищо не подменяйте.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 5 813
Според мен преди 20години почти не се намираха полипропиленови тръби за питейната вода. Ако сте сменили мръсната канализация с пвц, а тръбите са ви поцинковани тогава сменете поцинкованите тръби.Ако всичко е сменено тогава нищо не подменяйте.
Благодаря Ви!

# 731
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Аз продължавам с въпросите с надеждата да се включи някой Simple Smile

При височина на банята 2,40 м. до горе ли е по-добре да се сложи стъклен параван, или примерно до 2м?

Днес взехме оферти за параван на височина 2 м., фиксирана част 80, врата на панти 60 см. и още 11 см. фикс. Цените направо ме изумиха - едната оферта е за 1200 лв. с включен монтаж, другата е 1017 лв., и двете са с включен ДДС. Такива ли са цените по принцип или да търсим други фирми?

# 732
  • Мнения: 1 483
Според мене е по-удобно да е до 2м паравана, да има все пак някаква вентилация на въздуха.
Тия цени ми се струват височки, но пък може и да не са необичайни. Аз за 80см фиксирана и подвижна част, 140см височина получавам цени от 350 до 450 Rolling Eyes

# 733
  • Мнения: 40 913
Аз продължавам с въпросите с надеждата да се включи някой Simple Smile

При височина на банята 2,40 м. до горе ли е по-добре да се сложи стъклен параван, или примерно до 2м?

Днес взехме оферти за параван на височина 2 м., фиксирана част 80, врата на панти 60 см. и още 11 см. фикс. Цените направо ме изумиха - едната оферта е за 1200 лв. с включен монтаж, другата е 1017 лв., и двете са с включен ДДС. Такива ли са цените по принцип или да търсим други фирми?

О, недей да вдигаш до тавана, ще стане като парна баня и вентилацията няма да те спаси. Неизбежно ще ти мухляса таванът.

Моята душкабина е 1060 лева с монтажа и ДДС-то. Но тя е асиметрична (правоъгълна 80 х 115, но единият ъгъл е заоблен и той дефакто е вратата) и от тонирано стъкло. Тъмното стъкло вдига цената с около 20%, а също и извивката на стъклената врата оскъпява.  Та ако твоята е от бяло стъкло и с прави стени наистина е малко скъпичка. Може би заради металната конструкция? Моята я харесах, защото има абсолютния минимум метал, направо си е само стъкло и цената е основно за стъклото. 

# 734
  • Мнения: 1 787
О, не до тавана паравана - освен парна баня, ще стане и грозно така.

Нашите тавани са на височина 270 см с настилката и параваните сме ги поръчали да са високи по 190 см. Струва ми се напълно достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт