Консултативна тема за асистирана репродукция

  • 231 045
  • 992
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 6
Здравейте. Тъй като ми е първи опит съм малко притеснена
 и не знам какво да очаквам.Днес ми е трета инжекция Гонал  и имам кървене. Това нормално ли е ?

# 361
  • Мнения: 456
Здравейте. Тъй като ми е първи опит съм малко притеснена
 и не знам какво да очаквам.Днес ми е трета инжекция Гонал  и имам кървене. Това нормално ли е ?
  Здравейте vennneta,
има няколко въпроса които е важно да се изяснят.
  На какъв протокол сте? На кой ден от цикъла започнахте стимулацията? Това кървене е продължаващото ви менструално кървене или нещо новопоявило се?
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов
 

# 362
  • Мнения: 6
на 6-ти ден от цикъла започнахме стимулацията с гонал,не е новопоявило се.днес ми е осми ден от цикъла

# 363
  • Мнения: 334
Здравейте,докторе!
Свърших опаковката с Белара преди 3 дни ,цикъл още нямам ,но кървя от 8 дни ,не е обилно като при цикъл , на моменти  е само кафяво течение . С поликистоза съм ,тези течения имат ли общо ? И кога трябва да ми дойде наистина ?  Rolling Eyes Последния ми МЦ беше на 25.02. Моя гинеколог каза ,че ще дойде към края на активните... А хапчетата ги започнах на 5ти ден /02.03/ .  Мога ли да  приема това "зацапване"за цикъл?

Благодаря Ви пак! Simple Smile

Последна редакция: сб, 25 мар 2017, 13:15 от byalafeya

# 364
  • Мнения: 5
Здравейте
Моля Ви за Вашето компетентно мнение .
Защо когато хормоналните изследвания са ОК и УЗП са добри фоликулите  нарастват нормално при мен не се аспирират яйцеклетки ? На какво може да се дължи това и какво мога да направя ?
                             С уважение
                                             Г-жа Дончева

# 365
  • Мнения: 719
Здравейте, от 8 месеца правим опити с партньора ми, аз съм на 30г. Имам нередовна М, с късна овулация и според доктора ми поликистоза. Прикачам документи със всички изследвания които съм правила. Преди няколко дни минах цветната снимка, като според лекуващият ме репродуктивен специалист, ако до 2-3 месеца не стане със стимулиране на ову, ще се подготвяме за инвитро. Моля за второ мнение, толкова ли е зле положението с тръбите ми. На първата снимка контраста не пропусна, на втората пропусна с налягане.







# 366
  • Мнения: 456
на 6-ти ден от цикъла започнахме стимулацията с гонал,не е новопоявило се.днес ми е осми ден от цикъла

  Здравейте vennneta,
при стимулация, рядко цикъла продължава толкова дълго. Според мен е обезпокояващо до известна степен. На ваше място бих уведомил лекуващия гинеколог.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 367
  • Мнения: 456
Здравейте,докторе!
Свърших опаковката с Белара преди 3 дни ,цикъл още нямам ,но кървя от 8 дни ,не е обилно като при цикъл , на моменти  е само кафяво течение . С поликистоза съм ,тези течения имат ли общо ? И кога трябва да ми дойде наистина ?  Rolling Eyes Последния ми МЦ беше на 25.02. Моя гинеколог каза ,че ще дойде към края на активните... А хапчетата ги започнах на 5ти ден /02.03/ .  Мога ли да  приема това "зацапване"за цикъл?

Благодаря Ви пак! Simple Smile
  Здравейте byalafeya,
до няколко дни би трябвало да настъпи менструацията.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 368
  • Мнения: 456
Здравейте
Моля Ви за Вашето компетентно мнение .
Защо когато хормоналните изследвания са ОК и УЗП са добри фоликулите  нарастват нормално при мен не се аспирират яйцеклетки ? На какво може да се дължи това и какво мога да направя ?
                             С уважение
                                             Г-жа Дончева
  Здравейте госпожо Дончева,
ако става дума за няколко фоликула и единствен опит - това може да е просто неприятна случайност. Ако обаче става дума за множество фоликули и повече от една Ин витро стимулация, трябва да се търси сериозна причина.
  Доктор Георги Станулов

# 369
  • Мнения: 456
Здравейте, от 8 месеца правим опити с партньора ми, аз съм на 30г. Имам нередовна М, с късна овулация и според доктора ми поликистоза. Прикачам документи със всички изследвания които съм правила. Преди няколко дни минах цветната снимка, като според лекуващият ме репродуктивен специалист, ако до 2-3 месеца не стане със стимулиране на ову, ще се подготвяме за инвитро. Моля за второ мнение, толкова ли е зле положението с тръбите ми. На първата снимка контраста не пропусна, на втората пропусна с налягане.








  Здравейте ghost_lights,
не бих могъл да дам второ мнение за Хистеросалпингографията (все пак не съм бил там докато са я правили). Освен самото образно изследване - важно е и налягането използвано по-време на  изследването, а то е описано от лекаря, който я е правил - като високо.
  На ваше място - не бих бързал със Инвитрото. Първо защото сте изключително млада, второ защото АМН изглежда ОК, трето защото все пак тръбите са проходими, четвърто защото Спермограмата е Отлична.
  Не знам дали ви е известно, но няколко месеца след Хистеросалпингография - шансът за забременяване е повишен.
  Доктор Георги Станулов
 

# 370
  • Мнения: 15
Здравейте,на 26 години съм и от 6 години се опитвам да забременея безуспешно .Декември месец правихме спермограма на мъжа ми и  се оказа,че има малък процент живи сперматозоиди и му изписаха профертил сега ни предстои втора спермограма.Преди няколко дена ми правиха диагностична лапароскопия при която се оказа ,че едната ми тръба е запушена и е била отстранена,а другата пропуска под налягане контрастно вещество и сега искат след месец да ми правят хидротубация с антибиотик и кортикостероиди.Искам да чуя второ мнение !Не е ли по добре да престъпим към инвитро?  
С уважение,Валерия

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 21:27 от valka_911

# 371
  • Мнения: 1 695
Здравейте, изследванията преди трансфер, микробиология, микоплазма, уреаплазма, кръвни за хламидия, колко време преди трансфер се правят.? Когато се направят, колко време напред са актуални?

# 372
  • Мнения: 456
Здравейте,на 26 години съм и от 6 години се опитвам да забременея безуспешно .Декември месец правихме спермограма на мъжа ми и  се оказа,че има малък процент живи сперматозоиди и му изписаха профертил сега ни предстои втора спермограма.Преди няколко дена ми правиха диагностична лапароскопия при която се оказа ,че едната ми тръба е запушена и е била отстранена,а другата пропуска под налягане контрастно вещество и сега искат след месец да ми правят хидротубация с антибиотик и кортикостероиди.Искам да чуя второ мнение !Не е ли по добре да престъпим към инвитро?  
С уважение,Валерия
  Здравейте Валерия,
изчакайте втората спермограма. Ако е все така - трудносъвместима със спонтанно забременяване - може би е по-добре направо да преминете към Инвитро. И все пак се надявам - да има известно подобрение и да не се наложи.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 373
  • Мнения: 456
Здравейте, изследванията преди трансфер, микробиология, микоплазма, уреаплазма, кръвни за хламидия, колко време преди трансфер се правят.? Когато се направят, колко време напред са актуални?
  Здравейте mileneira,
най-добре около седмица преди менструацията, в цикъла в който ще правите трансфер. Ако са отрицателни - продължавате, иначе терапия.
  С най-добри пожелания.
  Доктор Георги Станулов

# 374
  • Мнения: 1 695
Имам отрицателни ДНК хламидия, уреаплазма и микоплазма, правени на 27.02.2017 г.
Тогава откриха в МБ тарднерела вагиналис, сжято лесувах, и днес пуснах отновоМБ.
Трябва ли да повтарям отново хламидия, микоплазма и уреаплазма, трансферът ке е април.
Относно хламидията добре ли е да пусна и кръвни IgA , IgG, или ДНК хламидия отрицателен е достатъчно?

Общи условия

Активация на акаунт