Сицилия - 2

  • 88 098
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 282
Някой може ли да каже в коя част на Таормина е по-добре да се отседне - около лифта или в другия край? Не мога да реша къде, понеже четох, че има голяма денивелация и да не объркам нещо. Клоня за около лифта де.

Възможно ли е да няма билети за автобуса за Етна - ще ходим през Август.

# 241
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Мерси за отговорите!

Предполагам пак от там се взимат автобусите и до градовете Рагуса, Ното....

За съжаление на разположение ще иммае само 2 дни пълни и на 3тия вечерта летим обратно.

За това един ден за Етна и Таормина .

за разходка в Катания като пристигнем вечерта
Втори ден за Ното и Рагуза

# 242
  • Мнения: 19 020
За Ното и Рагуза автобусите тръгват от автогарата на Via Archimede, която е на 3 минути от гарата

# 243
  • Мнения: 1 221
Хайде и аз в хубавата ви тема за Сицилия. На шега на майтап купухме билети с уиз и сме там от 15-19 Април. Ще имаме пълни 4 дни, защото кацаме късно вечерта на 15 и излитаме късно вечерта на 19.
За момента съм планирала на 16 да отидем то Тоармина, на 17 да се качим на Етна, на 18 да се посветим на Сиракуза и на 19 да обикаляме по-активно Катания. Предполагам че вечер като се прибираме от другите градове ще имаме сили да поразгледаме и допълнително Катания.
Доста четох и май, май вече ми е ясно къде и какво. Имам обаче един въпрос: в Сиракуза от Оринджа как да стигнем до Ухото на Дионисий. Няма да сме с кола, а част от групата е трудна с ходенето, така че предполагам че само от обиколката на Оринджа ще са изморени... Мислех евентуално за 2 таксита, защото сме 6 човека, но нямам представа колко ще ни излязат и дали съобще ще ни качат за такова разстояние.
А за Етна, истина ли е това че трябва от предния ден да се резервира качването с джип? Мислех на място да действаме, а последната информация малко ме изненада.

# 244
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Има си бусчета, които циркулират от острова до архиологическия комплекс и т.н., мернах че имат даже автомати за билети вътре.  Такси от гарата един таксиджия ни предложи за 10 евро до Ортиджа, пфф, тва не са и два километра според мен. Огледайте се за градски транспорт.

# 245
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299

Планирате да пътувате изцяло с обществен транспорт ли? Евентуално можете да оставите Рагуза за последния ден,  има опция за директен тарнспорт до летището ( http://www.etnatrasporti.it/ ). Ние така се прибрахме от Сиракуза с автобуса в 19 часа, много удобно е, в 20.15 бяхме на летището. Багажа си бяхме оставили на гарата в Сиракуза. Рагуза е малко по-далече от Катания. Същото важи и за Таормина, разбира се, и оттам има директен транспорт до летището.

Последна редакция: чт, 08 фев 2018, 09:03 от Mooimeiske

# 246
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091

Планирате да пътувате изцяло с обществен транспорт ли? Евентуално можете да оставите Рагуза за последния ден,  има опция за директен тарнспорт до летището. Ние така се прибрахме от Сиракуза с автобуса в 19 часа, много удобно е, в 20.15 бяхме на летището. Багажа си бяхме оставили на гарата в Сиракуза. Рагуза е малко по-далече от Катания. Същото важи и за Таормина, разбира се, и оттам има директен транспорт до летището.
super
най вероятно така ще направим

# 247
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
САМО пак да питам

разбрах , че аз Етна има автобус от катания и после трябва да взема лифта

но сега намерих следното инфо
добра идея е да използва железницата „Чиркуметнеа”, обикаляща Етна. Тя тръгва от Катания и спира в много селца край Етна, включително и в Лингуаглоса

кое е по добрият вариант.

И другото ми питане е  Етна за половин ден и другата половина за Таормина и Месина
Или да ги разделя?





# 248
  • Мнения: 1 167
Да ги разделите.

# 249
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Радост, вие докъде искате да стигнете всъщност? Железницата, за чието съществуване сега разбирам, е явно панорамна, с нея високо няма как да се стигне. Лифтът тръгва от хижа Сапиенца, там където спира AST автобуса от Катания. От горна станция може да започнете изкачване към върха, има и голям кратер по-наблизо, който може да се изкачи бързо. Друг вариант е да се вземе джип до едно място и оттам нататък пеша с водач до върха. Впрочем преходът, изцяло пеша от горна станция, при благоприятно време е възможен и през зимата. Много е заледено обаче.
Без да се качва човек на лифта също може да се направи преход в ниското, до кратерите Силвестре, малко по-надолу по автомобилния път са. Има къде да се разхожда човек и без да се катери по сложен маршрут, за да уплътни времето, стига да намира това за интересно. 
Половин ден на Етна с обществен транспорт не знам дали изобщо е възможно!

# 250
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
Мерси за отговорите!

Ами по скоро в ниското и щом има вариант без лифт или лифта да вземем .
В какъв смисъл, че няма за половин ден да отидем и да се върнем с обществен транспорт?

От Катания автобус до Етна, после от Етна има ли автобус за Таормина?

# 251
  • София
  • Мнения: 285
Железницата е за обиколка в ниското  на градчетата и селцата в подножето на вулкана - над 100 км е поне. Районът е живописен и на мен много ми хареса, макар ние да обикаляхме с кола. Ако целта е да се видят кратерите или качване максимално близо, тогава автобус и лифт. Ако мога да направя сравнение, едното е обиколиш Витоша по околовръстното (образно казано), а другото - да се качиш на Черни връх. Ако решите да направите и двете - не знам ще ви стигне ли 1 ден, по-скоро не...

# 252
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
ок
значи автибус плюс лифт.

някъде имаше цени за лифта 25евро май беше.

Автобус Катания -Етна каква е цената?

И пак въпрос от Етна има ли автобус до Таормина?

После от Таормина към катаания четох, че има.

# 253
  • Мнения: 9 052
Лифт , после и джип ... към 100 тина евро на човек излизаше общо. Аз не разбрах за какво , след като не беше нещо особено. По-ефектно е отдолу да го гледаш. И Черни Връх е по-подходящ за разходки.
Т.е. нищо особено не видях от покатерването на този вулкан, освен че е прибират много пари.

# 254
  • в града на вечния купон
  • Мнения: 1 091
а не само с лифта щес е качим и слезем, но доколкото вижда автобусът на обратно ев 16.30, та за това няма как да няма автобус после към Таормина.

Общи условия

Активация на акаунт