Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 735
  • 772
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 836
Аз се изследвах днес, мисля, че всичко ми е ок, но да попитам и вас, че сте по-запознати.

Гликиран хемоглобин - 4,81%
Кр.захар - 5,74 (малко е на горната граница)
Инсулин - 7,69
НОМА - IR излезе 1,96

# 736
  • Мнения: 54 413
Хома индексът сам по себе си не е достатъчен за поставяне на диагноза.
Но се ползва като един от показателите.
При ИР спокойно може да имаш нормален индекс и пак да си с ИР. Както в твоя случай, проблемът е след натоварване, не на гладно.
И аз съм така. Wink
Хома ми е 1,33, но инсулинът ми е висок на 120 мин., може би и на 60, нямах замерване.

# 737
  • Мнения: 11 836
А така  Simple Smile и сега какво трябва да правя обременяване ли?
Аз мислех, че някой от тези показатели ще подскаже някакъв проблем и тъй като всичките ми се виждат нормални и реших, че всичко ми е наред  Laughing

Другия месец съм на контролен за ЩЖ, и ще питам ендокриноложката. Аз исках да се изследвам преди да отида, за да мина с един преглед ако има нещо.

# 738
  • Мнения: 88
А така  Simple Smile и сега какво трябва да правя обременяване ли?
Аз мислех, че някой от тези показатели ще подскаже някакъв проблем и тъй като всичките ми се виждат нормални и реших, че всичко ми е наред  Laughing

Другия месец съм на контролен за ЩЖ, и ще питам ендокриноложката. Аз исках да се изследвам преди да отида, за да мина с един преглед ако има нещо.
Mybobo,
Много зависи при кой ендокринолог ходиш. Имаш ли наднормени килограми? Аз бях с резултати, същите като твоите. Една ендокриноложка ми назначи обременявяне, след като еднократно имах КЗ точно на границата при случайно изследване. Инсулинът ми на 120тата минута беше завишен.Беше примерно 78 при норма до 25.Съответно ендокриноложката ме диагностицира с ИР и ми изписа метфогама. Аз реших да се консултирам и с Начев, като отидох при него главно по друг въпрос (исках да забременея, а TSH ми беше почти на горна граница), но реших да го питам и за ИР. Той беше абсолютно категоричен, че нямам ИР и че за да се постави такава диагноза трябва да има и други фактори като наднормено тегло, обуколка на талията над определена стойност, може би ПКЯ. Каза, че тези референтни стойности на инсулина не били реални и е нормално да се покачва след глюкозата. Не знам кой е прав, неговото мнение противоречи на всичко, което съм изчела в нета. Но все пак се води уважаван лекар и аз реших да послушам него, като разбира се имам едно наум и внимавам с въглехидрати и сладко и много се надявам да намеря време за спорт (миналата седмица родих близначета). Така че ако искаш може да се чуеш мнението на д-р Начев и да прецениш. Успех!

# 739
  • Мнения: 11 836
neda1111bg благодаря ти много за мнението и информацията.
Честити бебчета, да са ти живи и здрави Hug

Относно килограмите, не съм някакъв слон чак....но определено съм с леко наднормено тегло(преди да родя бях 55 сега съм 70кг), индекса на телесна маса ми е около 25, но аз съм с хипофункция на ЩЖ та кг може и да са от там...в момента тсх ми е 13 ooooh! . А ПКЯ имах преди да родя, след това изчезнаха тези проблеми . Но ще имам едно на ум и ще видя какво ще ми каже ендокринолога и после ще решавам.

Благодаря момичета за насоките, успех на вас Peace

# 740
  • Мнения: 5 860
mibobo, и аз съм така - с ИР и Хашимото - наистина много неприятна комбинация. Confused Особено по отношение на килограмите и нивата на енергия...

# 741
  • Мнения: 5 860
Хей, момичета, къде сте? Защо вече никой не пише в темата? Да не би всички да се избавихте от ИР и само аз да останах? Grinning

# 742
  • София
  • Мнения: 4 884
Хей, момичета, къде сте? Защо вече никой не пише в темата? Да не би всички да се избавихте от ИР и само аз да останах? Grinning

И аз се бях замислила за същоти Joy
Ти как си, Гърненце? Аз не съм правила скоро контрола, продължавам си с режима и пия две по 500 Метфодиаб. Да си призная честно, лятото доста често се изкушавам с диня ило пъпеш, просто е по силно от мен, иначе нищо друго не съм криввала.

# 743
  • Мнения: 5 860
Buena, та ти направо си за медал. Simple Smile Динята, пъпешът или който и да е друг плод никога не са фигурирали в списъка ми със забранени храни.
Така или иначе, в момента забатачих работата с диетата. Twisted Evil Лятото е сезон на удоволствията и яко съм му отпуснала края.
Засега изобщо не съм напълняла, което е обнадеждаващо. Пия много вода, обаче.
Това е от мен. Наесен ще пускам пак Инсулин и КЗ, да видим какви са им стойностите, когато не спазвам режим. Метформин също не приемам понастоящем. Simple Smile

# 744
  • София
  • Мнения: 634
Здравейте, а аз няма какво да се похваля. Не можах да смъкна още инсулина на гладно. Пия си глюкофажа, но с диетата не съм стриктна... прегрешавам си... плодовете пък абсурд да ги огранича. По-добре праскова, вместо вафла си мисля. Не напредвам, защото физическата ми активност хич я няма Simple Smile

# 745
  • Мнения: 3 902
И аз да се запиша на 50та страница с новооткрита ИР. Направо ми иде да обвиня всички инвитро опити и стресът покрай тях, защото до преди 6м нямаше и помен от такива проблеми:)

# 746
  • София
  • Мнения: 7 645
Sun - нещо ново ли открихте във връзка с ИР?

# 747
  • София
  • Мнения: 4 884
Аз нямам никаква двигателна активност. Точно поради тази причина гледам да съм много стриктна с диетата, за да компенсирам.Пия и Метфодиаб, защото искам да подсиля ефекта, нали се боря за качествени Я, заради това правя всичко. Ако трябва да съм.честна, ако не беше заради желанието ми да забременея, сигурно далеч нямаше да имам същия ентусиазъм. Но в момента съм мотивирана.

# 748
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Аз пусках контрола на инсулин и кр.захар. Положението е потресаващо. Инсулина ми е над 20.Вече се старая да си спазвам стриктно диетата. И като сложим и ограниченията към мляко, телешко и соя заради алергията на малката, менюто ми е съвсем неразнообразно. След месец- два ще пусна нова контрола и ако инсулина не е спаднал поне малко ще я отбия, за да си почна с метформина. Уморих се от това кърмене.

# 749
  • Мнения: 54 413
2 години са предостатъчно за кърмене. Даже прекалено.

Общи условия

Активация на акаунт