Въпроси и отговори за хиперинсулинемията! Тема 15

  • 54 761
  • 772
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 7 645
... на мен за същите стойности на кз и инсулин ми изписа 3х850 !!
Направо се опулих като прочетох какво си писала.
А за страничните реакции - трябва постепенно да стигнеш до пълната доза.
Почваш една седмица само сутрин по едно хапче, ако не ти е лошо, тогава включваш второто

# 646
  • Мнения: 5 867
... на мен за същите стойности на кз и инсулин ми изписа 3х850 !!

Според мен, това е височка доза. Peace На мен при инсулин на гладно 18, трима различни лекари ми изписаха най-много 3 x 500, като даже ми казаха в началото (за няколко месеца) да пробвам без никакви лекарства. Simple Smile

# 647
  • Мнения: 236
Според Начев , освен индекс по-висок от 2.50 за да се пие лекарство трябвало да имам поне един от тези показатели:
Високи триглецириди;
Обиколка на талията повече от 80см.;
Високо кръвно налягане
Аз нямам нито едно от тях.

# 648
  • София
  • Мнения: 7 645
аз имам обиколката..., моя индекс и той е по-нисък
тя дозата е висока, но аз успявам максимум половината на ден и така вече 2г без промяна в стойностите, тва е  Tired

# 649
  • Мнения: 955
Момичета, четох, четох, но така и не успях да намеря подобни на моите резултати, че да се ориентирам поне близо ли съм до ИР или не.
ОГТТ-0,60,90,120                      
     Глюкоза        5.02       mmol/l    2.8 - 6.1   
     Глюкоза        7.59       mmol/l       
     Глюкоза        6.74       mmol/l       
     Глюкоза        4.74       mmol/l    3.5 -7.8

Днес правих обременяването, инсулина ще излезе чак в петък. По тези стойности може ли да се предполага нещо?
Много ви благодаря предварително Simple Smile

# 650
  • Мнения: 1 687
Beloved Summer, на мен ми изгледат ок резултатите ти на КЗ, но нека да се види инсулина (защо отнема толкова време да излезе, къде си?). Тогава ще може да се изчисли и НОМА индекса.

Mery Dik, това ми звучи като типичен страничен ефект на глюкофажа.

Момичета, аз днес съм при Тодорова. После ще докладвам. Досега си принтирах изследванията Simple Smile

# 651
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета, искам да ви питам доколко строго трябва да е въздържането от алкохол докато се пият лекарствата? Примерно 2-3 бири седмично проблем ли са? Да кажа, че до момемта бях на 2 по 250, но от утре ще увелича на 2 по 500 метфогамма.
Благодаря!

# 652
  • Мнения: 955
Елч, от Варна съм, ходих в Кандиларов, изобщо не съм доволна от обслужването, дори ми взеха 57лв повече "по погрешка"
Ще изчакам този инсулин да видим как стоят там нещата

На теб ти стискам палци утре да получиш хубави новини Simple Smile

# 653
  • Мнения: 1 687
Момичета, да докладвам как мина прегледът Simple Smile

Д-р Тодорова е доволна от резултатите ми, каза, че Нома индексът ми 1,6 е перфектен (1,6-1,7 било оптималното). За съжаление каза, че при мен не се дискутира спиране на метформина, така че да си се изследвам с него, като потвърди и забраната за последващо обременяване. Абе общо взето каза, че цял живот трябва да съм си на диета, ама гледам да не го мисля, за да не се депресирам  Sunglasses

Искам да ви се похваля и че в следствие на диетата ми в момента щитовидната ми жлеза е абсолютно спокойна - без възпаления и без кисти (похвалих се и в другата тема:-)). Много съм доволна от това и за пореден път се убедих, че здравето ни е в чинията ни!

Междудругото д-р Тодорова ми обясни, че метформинът води до трудно усвояване на някои витамини (особено на тези от Б-групата) и затова е добре да се приемат допълнително.

# 654
  • Мнения: 343
Елч, моя ХОМА индекс също на последното изследване беше 1.64  bowuu
Аз се консултирам с доцентка от турска инвитро болница /репродуктивен специалист е/, каза ми да си продължавам метформина 2*850мг., въпреки прекрасните цифри. Каза същото като при теб да не спирам лекарството преди да изследвам. Режима си го правя на своя глава по принцип.

# 655
  • Мнения: 955
Момичета, излязоха ми резултатите. Не разбирам много, но като че ли си имам ИР

ОГТТ-0,60,90,120                      
     Глюкоза        5.28       mmol/l    2.8 - 6.1   
     Глюкоза        7.40       mmol/l       
     Глюкоза        5.65       mmol/l       
     Глюкоза        4.52       mmol/l    3.5 -7.8   
Хормони
Име на теста       Резултат      Единици   Референтна стойносt
ОГТТ-0,60,120                      
     Инсулин        11.64       uIU/ml    2.6 - 24.9   
     Инсулин        103.1       uIU/ml       
     Инсулин        57.65       uIU/ml    2.6 - 24.9

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 20:40 от Beloved Summer

# 656
  • Мнения: 54 447
Имаш, да.
Стойностите ти са високи, както на гладно, така и след обременяването.
КЗ ти е ОК, все още.

# 657
  • Мнения: 955
Deva, благодаря за бързата реакция , ще се лекуваме явно.

Може ли да попитам какво е КЗ?

# 658
  • София
  • Мнения: 10 642
Кръвна захар

# 659
  • Мнения: 1 687
Beloved Summer, и аз мисля, че инсулинът ти не е ок, но все пак не е и с много гигантки стойности. ще успееш да го оправиш.

Общи условия

Активация на акаунт