Избор на сушилня - 7

  • 116 465
  • 788
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
beginning,имам сушилнята,която завършва на 48S.Да,филтърът на кондензатора не се вади,почиства се с прахосмукачка или влажна кърпа,но това не ме притеснява.Ето тук е описано на стр.20-21:

Благодаря, че си си направила труда за ръководството! За сега съм се спряла на нея, но ще изчакам коледните намаления, ако има такива разбира се  Embarassed Не отделя влага, нали ? Намислила съм да я поставим над пералнята, която е пък в коридора ( в гардероб) и ме притеснява малко. И последно мачка ли много дрехите ?

# 61
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Здравейте, искам да си купя сушилня, но мястото ми е ограничено.
Въпросът ми е има ли изобщо модел, който е по-тесен?Почти всички, които гледах (включително онлайн) са с ширина 59-60см.Марка и модел около 50-55 см някой да е срещал?

# 62
  • София
  • Мнения: 307
За мен не е голяма драма, че не се вади филтъра. Моят поне не знам дали се вади, което ме напомня да си намеря книжката и да видя Laughing. Мисля, че не се вади. Говоря за филтъра в долната част на машината почти го пода, зад решетките. Той не събира колкото другия на вратата, че е да е нужно на всяко ползване да се чисти.

Имам осма година сушилня AEG модел Т59840. Филтъра, който не се вади (изглежда като метална решетка) се почиства с кърпа/прахосмукачка. Чистех го и с клечки за зъби периодично.

Преди 2 години сушилнята спря да суши - работеше, но дрехите си стояха мокри. След като изкара около 1 месец в сервиз, където се опитваха да разберат какво не и е наред - "не са установили точно проблем на уреда поради не типичната повреда", най-накрая се оказа, че "сушилнята не е повредена, а и е необходима сериозна профилактика". "Една такава профилактика включва цялостно разглобяване на уреда, пълно почистване на уреда, почиствана не на кондензаторите (топлообменници) на пара и вода и отново сглобяване на уреда." 
Писаното в кавички са цитати от кореспонденцията ми със сервиза.

След време говорих и с техници от друг сервиз и те ми казаха, че моделите при които филтъра не се вади е необходимо на 4-5 години да им се прави споменатата профилактика, даже и да няма проблем със сушилнята.
В новия апартамент взехме Сименс, със самопочистващ се филтър и е много по-удобно. Ползваме от 3 месеца, така че не мога да дам други отзиви.

# 63
  • Мнения: 181
beginning,не отделя влага,отделя топлина.При мен е в коридор до пералнята.Мисля,че имаше някакви минимални отстояния от заобикалящите стени/шкафове.
Дрехите не ми ги мачка въобще.Мачка ми чаршафите,но аз пускам два плика,един огромен чаршаф+две калъфки.

Не съм се замисляла при покупката важността на това филтъра да се вади.Дано не бера ядове.

# 64
  • Мнения: 151
Аз вече пусках няколко пъти новата сушилня (Уърпул) и съм много доволна. Последния път доста дрехи сложих - дънки, панталони, анцузи и блузи - всичко излезе сухо и меко на програма за памук  Heart Eyes

Но и при мен се появи този проблем с честото светване на индикацията за долния филтър. Дори след като е почистен, на следващото пускане светва  Shocked Пробвах да го извадя и сложа пак (понеже все пак няма какво да му се чисти) и така индикацията изгасна. Според мен има някакъв проблем със сензора за този филтър. Дано не създава проблеми!

# 65
  • Русе
  • Мнения: 359
Здравейте, свекърва ми си купи ето тази сушилня BOSCH тип WDT2 IPX4 втора употреба но не са и дали книжка с упътване. Моля ако някой има да ми прати на лично съобщение.

# 66
  • Мнения: 1 932
Здравейте,
извинявайте, че нахълтвам така в темата, но исклам да си купя сушилня. Имам бебе и малко дете и ми е много необходима. Спрях се на AEG. Харесала съм три сушилни на тази марка, но не намирам много инфо за характеристиките им.
https://www.tehnomix.bg/aeg-t8-dee-48s
http://www.technomarket.bg/sushilni/aeg-t-8dec49s-09151741
http://www.technomarket.bg/sushilni/aeg-t-8dbg48s-09152880

Моля за вашето мнение.  Peace
Искам да е с контейнер за водата, да има програма бебе и да не мачка дрехите.
Благодаря предварително.

# 67
  • Мнения: 2 299
Моята Беко има програма бебе, ама тя е 1:30 (мисля) и ги оставя леко влажни, предполагам, че е с цел да се изгладят, ама предпочитам да ги пусна на програма за памук и да излезнат сухи, без да гладя...та на мен ми е излишна тази програма. На другите марки незнам дали е така.
За контейнера за вода, всички сушилни имат.
За мачкането на дрехите, зависи от кг на сушилнята, колко дрехи слагаш. Ако е претъпкана ще ги изкара намачкани.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 006
Между първата и втората разликата е в 1кг. вместимост. Всичките са с ТП, т.е. имат контейнер за вода.  Като гледам май нито една няма програма бебе, а и невижам драма в това. С тези програми може и сама да си я нагласиш, така че да суши бебешки дрехи. Като гледам програмите май и на трите са еднакви. Чудя се защо са токова малко. Моята дето е по-стар модел има повече и си ги ползвам в зависимост от това какво и колко суша. При тези не виждам програма време/т.е. аз да и кажа колко да суши/, не знам само дали от бутоните не се регулира сушенето на памук и синтетика, моята е с по 3 програми за тях, отделно имам бутон "+". Принципно аег-то не мачка.

# 69
  • Мнения: 1 932
Благодаря за отговорите. Четох за сушилните, че има и такива, които трябва да се включат в канала, та за това искам да е с контейнер за водата и аз да си го изхвърлям.
Странно наистина за броя програми.  newsm78
Това са трите най-скъпи модела в магазина. Аз не можах да разбера каква е разликата им, освен в килограмите и разхода на енергия.

И още питане  Simple Smile: Трябва ли да сгъвам дрехите преди да ги сложа в сушилнята?

Моля още някой да се включи с мнение.  Praynig

# 70
  • София
  • Мнения: 12 006
Не, не трябва да се сгъват - няма да се изсушат добре сгънати, а и при вътенето съвсем ще се омотат. Показаните модели могат да се включат и в канал, но това е само ако не искаш да ползваш контейнера за вода. Ако си ползваш контейнера - не ги вкл. в канал. Разликата ще я разбереш намясто. Единия кг. и енергията няма да са особена разлика, в процеса на работа.

# 71
  • Мнения: 1 523
аз съм с АЕГ и с бебе удома и програма бебе не ми е била нужна нито за пералня нито за сушилня. Напълно излишна ми идва. Бебешките дрехи ги пускам на памучна защото почвечето са памучни, ако има друга материя ползвам микс програмата. Само това исках да допълня другото вече е писано.

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
Благодаря за отговорите. Четох за сушилните, че има и такива, които трябва да се включат в канала, та за това искам да е с контейнер за водата и аз да си го изхвърлям.
Странно наистина за броя програми.  newsm78
Това са трите най-скъпи модела в магазина. Аз не можах да разбера каква е разликата им, освен в килограмите и разхода на енергия.

И още питане  Simple Smile: Трябва ли да сгъвам дрехите преди да ги сложа в сушилнята?

Моля още някой да се включи с мнение.  Praynig
Аз ще ти кажа да си вземеш тази с най-малка консумация на ел енергия. Толкоз.

# 73
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 722
Момичета, в квартирата на синът ми има сушилня Индезит. Повредила се е наскоро и молбата ми е ако някоя от вас има телефон на техник или сервиз, които обслужва марката и най-вече посещава на адрес, моля за телефон за контакт. Става въпрос за София.
Предварително благодаря.
Подбутвам си въпроса с надеждата, някой да отговори.

# 74
  • София
  • Мнения: 307
Проверете фирма Джотекс. Не съм сигурна дали се занимава точно с ремонт на уреди с марка Индезит, но предполагам, че го правят. Много съм доволна от обслужването им.

Общи условия

Активация на акаунт