Една по-весела тема: какво искате да ви подари партньорът за Коледа?

  • 64 435
  • 376
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Ако трябва да мечтая - искам кола, да си припомня как се кара, че съм решила да го правя. Иначе нищо не искам, имам си всичко. Само, че мъжът ми държи на подаръците и последните години много добре му се получават нещата. Аз преди с месеци планирах и мислех какво да му купя - сега гледам бебета и музата ми секна. За сега сме купили подарък само за голямото дете - части за дървения му влак и желани колички и пътни знаци.

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 02:15 от Анонимен

# 61
  • Мнения: 488
Аз си подарих кола . На децата 1.  лего + статив за рисуване + сгшобох й сет с пана, акварел, моливи,четки.....
2. лего + пъзел + покемон книга и карти+ монополи.
Малко множко изглежда, но няма да имат други подаръци от роднини та,се старая

# 62
  • Варна
  • Мнения: 36 628
Моят мъж напоследък много ми пили нервите и никак не заслужава подаръци, но съм планирала да му взема кожена чантичка за документи, че има нужда и едни хубави, дебели домашни чехли, отдавна иска и си му трябват ама сам няма да се накани да си купи. На детето сме планирали колело, а сега си е написала в градината писмо до Дядо Коледа, че иска роклята на Елза. Намерих я в olx с помощта на съфорумка /изключително благодаря!/ барабар с аксесоари - корона, жезъл, ръкавици и дълга руса плитка. Голям купон ще е. На родителите ми двете със сестра ми правим партия и ще подарим на единия мобилен телефон, а на другия лаптоп, не са нещо изключително, но са точно това, което им трябва, а те ще бъдат много изненадани, защото изобщо няма да ги очакват.

Аз забелязах, че напоследък ми прави по-голямо удоволствие да подарявам разни неща отколкото аз да получавам. А моят вкус е много специфичен и близките ми напоследък направо си ме питат какво искам. И ето ти парадокс. Цялата година въздишам и точа лиги по разни неща, а като ми зададат тоя въпрос и блокирам тотално. Вярно ви казвам, буквално давам заето. Ще започна да си ги записвам вече Simple Smile

# 63
  • Мнения: 46 534
На мъжа ми взех челник, мислех и бинокъл, но нещо се разколебавам, имам още малко време да помисля това ли ще е или тример за обезкосмяване.
На детето лампа за бюрото, че старата нещо не я харесва, преносима колонка и дрехи.

Мила, повярвай, че някои наистина си променяме вкусовете и желанията в годините, съвсем нормално е.
Те хората отдавна са го измислили, не трябва да губим детските навици - всеки да си приготви писъмцето за Коледа, пък ако е слушал, ще стигне където трябва  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 1 267
Моят мъж има хобита и винаги избира нещо свързано с тях. Почва да говори за това месеци преди празник, обяснява, показва...Купувам неща, които допреди не съм и подозирала, че съществуват. Но пък аз и да казвам и да не казвам току се сдобия с някой чадър или кухненска везна.

# 65
  • Мнения: 33
Аз искам нова кола, но ще я получа само ако си я купя аз Simple Smile

# 66
  • Gotham City
  • Мнения: 6 788
Клиширано или не - искам само да ми е жив и здрав и по-усмихант, че покрай проблеми в последно време все е безкрайно напрегнат, ядосан и тъжен. Никога не съм вярвала, че такова нещо ще ми е предпочитания подарък за Коледа  Blush

# 67
  • София
  • Мнения: 16 202
А у нас темата с коледните подаръци неочаквано придоби силно мунски привкус. На Черен петък ММ решил да ми поръча подарък, нещо, което според него съм го била искала. Както сме в колата,  аз почвам да гадая:
-iRobot?
-Неее.


А то аз май само това си "мечтая" от доста месеци насам, но не мога да се престраша - а и сме с много нива из къщата, което я прави не-робото-подходяща. Ами то сега става много разочароващо, щом не е това, което искам Laughing Laughing Laughing.


-На ток ли е поне?
-Да.
-За мен лично ли е?
-По-скоро за нас двамата.


Детето (на 14 и явно истински мамичко) се обажда от задната седалка:
-Спрете с въпросите, че темата загрубя.

Пратката пристигна, IPL епилатор (кога съм казала, че искам, дори не помня, и не, не съм Мата-Космата Joy ), мечтата за робота си остана ...

# 68
  • София
  • Мнения: 17 301
Шарки  Joy Joy

# 69
  • София
  • Мнения: 16 202
И да добавя, играчката още не сме я пробвали.

# 70
  • София
  • Мнения: 16 202
Аз имам някакъв СилкЕпил Бош от доста години и за съжаление имам всичко, което искам (без бебе номер 4, но там дядо Коледа отдавна ме е забравил и отделно пресрочих годините на можене да имам), та при мен темата "подарък" е много сложна. На роднините директно съм забранила да ми се купуват подаръци - в общия случай, не уцелват -  но ММ явно тази година е решил да се "прояви", пък тя каква стана.

Мен подаръкът изобщо не ме обижда, все пак ще ми спести време - нещо, което сега правя веднъж седмично, ще го правя веднъж месечно или по-рядко - поне така се надявам, никога не съм пробвала IPL технология; просто ми стана много смешна цялата ситуация с "аз какво мисля, че искам - той какво мисли, че аз искам. В този смисъл, съвсем се съвпаднахме  със заглавието "Една по-весела тема", весело стана.

Последна редакция: чт, 08 дек 2016, 17:35 от Sharky*

# 71
  • София
  • Мнения: 17 301
А, аз не на подаръка, на коментара на детето се разсмях  hahaha

# 72
  • София
  • Мнения: 16 202
А, аз не на подаръка, на коментара на детето се разсмях  hahaha
Аз разбрах Simple Smile. Имаше един впоследствие изтрит пост, според който да се подарява епилатор било обида, аз затова толкова се обяснявах.

# 73
  • Сф
  • Мнения: 10 668
Месеците декември и януари са ми отвтатителни.Първо , човек се побърква от пазар на нужни и ненужни вещи+ ядене и пиене като за последно!Аз вече след всички плащания имам 40 лв в портмонето а е още 9 ти!Плюс това, всички институции напомнят пагубно за съществуването си точно по това време на годината!Дори от НАП ме поздравиха със забравена глоба.
Мин.година избягах на почивка , но тази..ах..
ММ иска машина за подарък, детето лаптоп, а аз спа.
Освен да пиша на дядо Коледа?Заделените пари заминават, заминават...Май ще се действа в последния момент, а имах план..

# 74
  • Мнения: 10 874
Преди три години, когато заживяхме заедно, си бях харесала едни коледни сладки в метална кутия и му казах, че ги искам. Heart Eyes Само че така се случи, че точно тази година минахме без подаръци... Съответно съвсем забравих за това и за следващите Коледи нямах някакви определени желания, но той успяваше да ме изненада (например за миналата - подари ми картина с лалета, рисувана от негов приятел художник Heart Eyes). Тази година той искаше риболовна лодка, а аз пак нищо конкретно и понеже той твърдеше, че няма да спестим пари за лодка, аз започнах тайно да ги събирам малко по малко. Събрах ги и ги сложих в плик, украсих го и го надписах (имах доброто желание да купя въпросната лодка, но няма къде да я скрия, а и ми се иска той да си я избере, за да не сбъркам нещо). И си казах, че това е достатъчен подарък за мен - той да е щастлив, че ще си купи лодка. Heart Eyes Обаче преди няколко дни видях една бонбониера (мислех, че са сладки всъщност, но като огледах по-добре, видях, че са бонбони) в метална кутия и се сетих за желанието си отпреди години и му казах, че я искам. Уж обеща да я купи. Самата кутия е във формата на коледен венец и по нея има оставени гнезда за чаени свещи, та всъщност това е, което ме грабна най-много (много обичам свещи и свещници и той го знае). Направих снимка вчера и му я пратих (в командировка е в момента) и той пак каза, че ще я имам за Коледа. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт