Неприятна миризма върху връхна дреха

  • 3 020
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте!
Изчетох 'сумати' теми но пак не откривам решение за проблема си.....  Crossing Arms
Става въпрос за едно мое яке. Материята му е като шушляк, но някак си по-пръхкава и самото яке е дебело /доста/.
Дадох го на една моя приятелка за два дни и когато ми го върна беше с ужасен мирис,
наподобяващ като от изпотено.
Напръсках го обилно с парфюм, но се оказа че това е огрооооомна грешка, защото мирисът се усили и стана още повече непоносим, който се усеща буквално от метри. Мирисът е най-вече под мишниците.
Дадох якето на мама за да го изпере. Изпра го /на ръка/. Обаче когато го облякох и до обяд беше непоносимо. Мирисът отново се завърна сякаш за броени часове, броящи се на едната ръка.
Няма как да го перем всеки ден все пак...
Моля ви, кажете ми някакво решение, което да поправи нещата.
Чух, че ако го посоля с сода вечерта и сутринта нямало да има следа от лоша миризма, тъй като содата абсорбирала миризмите, но ме страх да не го разваля.....  Cry
Моля ви, посъветвайте с нещо за да се отърва от проблема си.... Наистина много си обичам точно това яке, а и ми е новичко, само на 2 месеца и половина ми е ......  Cry Sad

Последна редакция: ср, 07 дек 2016, 23:03 от love-me

# 1
  • Мнения: 5 602
Химическо чистене .

# 2
  • София
  • Мнения: 38 570
Ама вие всъшност въобще не сте го изпрали! Какви са тия идиотщини пръскане с парфюм, пране на ръка, сода! Shocked Слагате го в пералнята на 40 градуса с прах за цветно и омекотител и готово.

# 3
  • Мнения: 7 325
 Преди много години дадох моя блуза на приятелка с по-особена телесна миризма и нищо не можа да я премахне. Толкова ме беше яд, че я изхвърлих без да и предложа да и я подаря.

Не мисля, че содата абсорбира миризмите. Ако си чела за използването и при изпотяване - там действа на друг принцип. Може би ако го пуснете в пералнята с хубав препарат, след няколко изпирания ще има ефект.

# 4
  • Мнения: 87
Ама вие всъшност въобще не сте го изпрали! Какви са тия идиотщини пръскане с парфюм, пране на ръка, сода! Shocked Слагате го в пералнята на 40 градуса с прах за цветно и омекотител и готово.

По якето има най различни дранкулки и перца /пайети, пухчета, камъчета..../ и не става за в пералня. Ако го пъхнем вътре, цялото ще се съсипе /още повече/. Тук където живея няма химическо...  Cry

# 5
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 782
В пералня на програма за ръчно пране и без центрофуга би трябвало да се изпере и да се премахне миризмата.

# 6
  • Мнения: 140
Ако сложиш повече прах за пране и го оставиш да се накисне примерно за 2 часа и след това да съхне навън ден/два да се проветри хубаво... дали няма да се махне  newsm78

# 7
  • Мнения: X
По якето има най различни дранкулки и перца /пайети, пухчета, камъчета..../ и не става за в пералня. Ако го пъхнем вътре, цялото ще се съсипе /още повече/. Тук където живея няма химическо...  Cry

Може да го сложиш в по-големичка калъфка за възглавница или друга платнена торба и после в пералня на програма за деликатни тъкани. Обаче ако пералнята е прекалено деликатна, един път няма да е достатъчен.

# 8
  • София
  • Мнения: 38 570
Този препарат го има в повечето супермакети и ме е спасявал от миризливи петна по канапета и матраци:
Скрит текст:

# 9
  • Мнения: 87
Ако сложиш повече прах за пране и го оставиш да се накисне примерно за 2 часа и след това да съхне навън ден/два да се проветри хубаво... дали няма да се махне  newsm78

Ммммм... не знам  Thinking
Ще кажа на майка. Дано наистина се отърва от това ужасно нещо.....  Sad

# 10
  • Мнения: 87
Този препарат го има в повечето супермакети и ме е спасявал от миризливи петна по канапета и матраци:
Скрит текст:

Какво е това?  Thinking Как се използва?

# 11
  • София
  • Мнения: 38 570
Освежител за тъкани. Пръскаш и чакаш. Може да потъркаш с гъбка.

# 12
  • Мнения: 87
Освежител за тъкани. Пръскаш и чакаш. Може да потъркаш с гъбка.

И после се пере, нали? Или след изпирането?

# 13
  • Мнения: 9 666
Предполагам приятелката ти е ходила на дискотека с якето: пот + цигари=на най-голямата гнус.

Вариант 1 - химическо чистене
Вариант 2 - Обръщаш го на обратно. Слагаш го в специалните торби за пране или в калъфка от възглавница, както са ти казали по-горе. Мяташ в пералня на 30 градуса и без центрофуга.

Мен ме мъчи въпросът как така си купувате дрехи, които не търпят пране и дори заемате на чужди хора? Не бива така. Нека да е за урок!  Peace

# 14
  • Мнения: 87
Предполагам приятелката ти е ходила на дискотека с якето: пот + цигари=на най-голямата гнус.

Вариант 1 - химическо чистене
Вариант 2 - Обръщаш го на обратно. Слагаш го в специалните торби за пране или в калъфка от възглавница, както са ти казали по-горе. Мяташ в пералня на 30 градуса и без центрофуга.

Мен ме мъчи въпросът как така си купувате дрехи, които не търпят пране и дори заемате на чужди хора? Не бива така. Нека да е за урок!  Peace


Ами всъщност да, ходила е и на дискотека с него. Понеже то е черно и укичено с всякакви джунджориики като камъчета и пера... с една дума доста купонджииско иииии....... станала тя...

Общи условия

Активация на акаунт