Инициатива "Не рискувай живота на бебе"

  • 5 784
  • 122
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 663
Силно подкрепям идеята!!!
Аз почти ме слизам от колата,само за разходките с количката,но винаги се старая да паркирам ,така че да не преча.Мъжа ми също се научи да се съобразява.Да,признавам ,че преди време не ми пукаше,но след като една майка ми направи забележка толкова ме беше срам,че ми остана като обица на ухото.
Ако трябва обикалям по няколко пъти даден район където трябва да спра,но не преча.Е ,разбира се,случвало се е и да спра кретенски,но трябва да е било спешно или за малко.
Онзи ден се разправях с една пикла точно заради това.Така спря,че от сградата до предницата на колата имаше 10 см и на всичкото отгоре една баба в този момент искаше да мине.Естествено трябваше да я заобилоки!Бях зад нея и направо полудях...след като и направих забележка чак ме и напсува.Стана много голям скандал и супер селения,но си премести колата след като още 10 човека се нахвърлиха върху нея.

# 46
  • Мнения: 9 990
Абе хич не ме интересува пък мен дали някоя ще ме овика-като нямам стикери-стиковам с ключовете Twisted Evil...що моята кола не е драна по този начин...ми сигурно има защо.Докато робуваме на ламарина-така ще е.За съжаление Мариетта, макар да лъха раздразнение от постовете ни-явно има защо... Twisted Evil

# 47
  • Мнения: 1 671
Момичета, разбирам че някои от вас са скептично настроени, сигурно има защо. Но само скептицизма няма да свърши работа, трябва нещо да се направи!

Все си мисля, че ако майките от форума поставяме еднакви листовки - кой от София, кой от Пловдив, от Варна, СТара Загора ......- ще стане нещо като национално движение. Много сме, силни сме.

Дори и най-дългият път започва с първата крачка!

# 48
  • Мнения: 474
По_принцип_подкрепям_всяка_инициатива,която_би_променила
нещо_в_България_по_отношение_на_гражданска_съвест.
Само_че_в_конкретния_случай_за_София_мисля,че_ще_бъде_
абсолютно_нищожна_капка_в_морето.И_5_топа_хартия_да_
разпечатам_на_стикери_съм_сигурна,че_дори_съседите_ми_няма
да_реагират.То_просто_няма_къде_да_се_паркира,след_като
построиха_5_нови_блока_и_една_бизнес_сграда...
Моя_приятелка_е_болна_от_множествена_склероза_и_залепи_на
входа_на_блока_"тук_живее_инвалид,моля_най-учтиво_да_не_
паркирате_пред_входа".Ефект_никакъв.Табелата_беше_изчезнала
след_2-3_дена.Тя_сложи_нова_и_на_следващата_сутрин_някой
беше_написал_с_фулмастер"sorry,нЕма_да_стане,нЕма_места".
Ако_се_направят_стикери_за_бебето_аз_бих_пробвала_около_
блока,но_май_ще_бъде_като_да_започна_да_викам,че_искам
София_да_бъде_отново_само_1_милион_човека,а_не_2400000.

# 49
  • София
  • Мнения: 290
Много се дразня когато с количката заобикалям паркирала на тротоара кола  #Cussing out, но съм и шофьор и колата си държа на тротоара защото живея в центъра на малка уличка и просто няма къде. Дори платени паркинги няма наоколо. Проблема е многостранен......

# 50
  • Мнения: 2 672
Подкрепям напълно идеята!
Ефект дали ще има незнам, може да се пробва поне нещо!
Съгласна съм и с търпимостта към шофьорите Simple Smile щото и аз съм такъв, НО трябва да има някакъв ред!
Да не говорим колко пъти пресичам на зелено с количката, а пред мен един си минава с колата, другия  -зад мен.......а щом аз пресичам на зелен Пешеходен светофар, т.е. те са на ...Червено ooooh!
Веднъж даже по средата на платното се наложи да минавам, защото строят сграда и са оградили чак до платното, а там са пък колите им. Единствено можех да мина през Натовареното , в момента, платно. После, ако стане нещо, отговорността ще е моя, аз ще съм виновна, че се разхождам между колите......
Е другия път ще знам за този улица, но не е това проблема.

# 51
  • Мнения: 409
Мисля, че инициативата не е само за шофьорите - те не са такъв проблем според мен.
Стикер  "Не рискувай живота на бебе" бих си залепила на корема си, ходейки из улиците. Останах изумена как вечно съм изблъсквана и "ръгана" в корема.
Последният такъв, номер ми спретна една жена до като влизах в "Уго", тя реши че трябва влезе преди мен и направо ме изблъска, до като не постигна целта си Shocked
          Имаше една мама, която разказваше как в Германия никой не отстъпва място, а ако ти ревне детето идват поне 2-3 баби, да ти направят забележка, за да накараш детето си да млъкне!!!  Shocked
Мога да кажа само, че и "Ние" вървим натам нелюбезни, начумерени и вечно недоволни! Embarassed За кавалерство, няма изобщо да говоря ...  ooooh!
Явно трябваше да забременея, за да видя по-ясно нещата и от другата страна в наша България ...

Така, че моя апел е към някои майки и татковци или бъдещи такива: "Майки и татковци или бъдещи такива, радвайте се и на другите майки, татковци и бъдещи такива ... "Вие" не сте единствените "родители" в България  Wink Правете го, поне заради децата на България!

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 563
И аз съм "за" идеята. Аз съм и майка с количка, и шофирам, но дори и да трябва да обиколя малко повече, за да намеря място за паркиране, го правя и гледам да не преча на никого с колата. Простаците са си простаци, но поне ние, които като майки с колички изпитваме на гърба си последиците от неспазването на никакви правила, да правим възможното да не затрудняваме движението на други майки. Толерантността по улиците е почти никаква, но все отнякъде трябва да се започне.

# 53
  • Мнения: 1 671
Момичета, Ред се ангажира да направи няколко варианта на картинка.

Моля, дайте вашите идеи за текст . Нека го направим заедно

Дори и най-дългият път започва с първата крачка!

# 54
Темата въобще не е безсмислена.Там кадето наистина няма къде да се спре и се спира за малко може да се прости,но има много случаи които не са такива.Например един ден минавам по ''Пещерско шосе'' срещу пощата има поделение,пред него са спряни колите на работещите там.Искам да мина и се чудя как като между двете коли растоянието е колкото да мине човек,но не и количка.И така докато се чудя какж да слеза на платното за да премина излиза собственика на колата.Аз му казвам-"Господине  не намерихте ли друго място да паркирате?",а той ми отговаря-"Тук сам решил тук сам спрял".Егати отношението.А пък в "Смирненски" ще си имаме "нова улица" само име няма още.Намира се до парка и плочките кадето играят децата,(тя и улицата е от плочки и води до едно новооткрито заведение).А на някои хора им е трудно да извървят 2 метра пеш.Страх ме е за децата.Утре и мойто ще проходи. running и тича там.Не  знам към кой да се обърнем за да се сложат едни колчета и да не могат да влизат колите.Дайте идеи.

# 55
  • Мнения: 832
В момента не мога да се сетя за текст, ще мисля. И ако някой го измисли, веднага съм готова да почна да слагам по колите, че и на мен ми писна вече. Ми то тротоари не останаха - превърнали са се в продължение на улиците. Не само спират по тях, ами и карат. И са нагли на всичкото отгоре, като им направиш най-учтиво забележка, ти се репчат насреща.
Сетих се за някакво текстче, не нещо особено, но това ми дойде на ум в моментаМили хора,
Следващият път, когато паркирате колата си по този начин, оставете поне мъничко място за една детска количка, за да не рискуваме живота на децата си, минавайки по улицата с нея
.

# 56
  • Мнения: 2 116
 smile3515 ДА-ДА-ДА с двете ръце!  newsm20

# 57
  • Мнения: 137
Момичета ,аз съм за...с две ръце.Аз също съм шофьор.Но винаги съм се възмущавала на простаците,които паркират без да мислят за другите.Но  докато не се промени мисленето няма да има ефект.. Hug

# 58
  • Мнения: 251
И аз съм ЗА!

Сетих се за някакво текстче, не нещо особено, но това ми дойде на ум в моментаМили хора,
Следващият път, когато паркирате колата си по този начин, оставете поне мъничко място за една детска количка, за да не рискуваме живота на децата си, минавайки по улицата с нея
.

Много ми допада този вариант. Може  просто да е разпечатано на лист и да се закрепи на чистачките. На мен ще ми е малко съвестно да залепя нещо на чужда кола.

# 59
  • Мнения: 1 671
Благодаря, Бубс, само дето никак не са мили тези хора #2gunfire

Ето и моя вариант:

Вие поставихте в опасност живота на моето бебе, като паркирахте на тротоара. Ако пак ви се наложи да спрете така, оставете 1 метър свободно място, за да минава спокойно всяка бебешка количка.

Общи условия

Активация на акаунт