На тъмно или светло

  • 3 320
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 655
От бебе държа светната лампа /цялата нощ/ при АЛИСИА. Вече е голяма и ми се иска да изгася лампата и да спи на тъмно. Wink
На последък обаче забелязах, че се страхува вечер от тъмното. Когато сме на разхотка и започне да се стъмнява плаче и иска да я гушкаме.

 Confused:  Confused:  Confused: Как е при Вашите деца?
 Confused:  Confused:  Confused: Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Pela, няма отговор "на нощна лампа" - като визирам моята, която е съвсем бледа, включва се направо в контакта, и се виждат само очертанията на нещата - купих си я, да не се пребивам в началото, когато вдигах-слагах Мая в леглото нощем. Сега стои постоянно включена, съвсем слабо свети, да се доберем до леглото с тати без жертви:)

# 2
  • Мнения: 3 042
Отначало, на нощна лампа.
От скоро вече на тъмно.

# 3
  • Мнения: 5 251
Йоан спи на тъмно  Sign Exclamation
Като е светната лампата прави всичко друго, но не и да спи  Wink

# 4
  • Мнения: 211
Първия месец светвах малка нощна лампа, но след това я угасих и я ползвам само ако ставам за нещо през ноща. Бебчо спи на тъмно.

# 5
  • Враца
  • Мнения: 158
Мартинка заспива на нощна лампа и тя остава светната докато си легна и аз,после на тъмно и не съм забелязала да я е страх.

# 6
  • Мнения: 470
Цитат на: Radina
Йоан спи на тъмно  Sign Exclamation
Като е светната лампата прави всичко друго, но не и да спи  Wink

i Eric taka

# 7
  • Мнения: 1 734
Още спим на нощна лампа. Тя е съвсем дискретна, но и за забелязах, че като е съвсем тъмно Боби реве като че го е страх.

# 8
  • Мнения: 1 187
Докато Ели беше с колики и ревеше по цели нощи лампата беше включена, но след като отмонаха започнах да я гася и тя свикна да спи на тъмно без проблем.

# 9
  • Мнения: 5 255
Купих лампа  Bulb , от тези които се включват в контакта.
Светлината, която се разпръсква е зелена и бледа - не дразни.
Ако е тъмно ходейки   tiptoe ще се блъсна някъде  Banghead .

# 10
  • Мнения: 3 562
Ние сме на нощна лампа от момента, в който се роди Ради  Laughing
Сега когато се стъмнява още в 17.30 забелязвам, че ако се събуди от следобедния сън по тъмно и плаче  Cry

# 11
  • Мнения: 2 693
Ами заспива на нощна лампа и компютър, а като си легнем и ние включвам и телевизор /аз така заспивам за съжаление/. Когато всички заспим е съвършено тъмно в стаята вече. Ако имаше самостоятелна стая, предполагам щеше да заспива на нощна лампа, а после да я гася /то детето само ще си покаже как му е комфортно/. Но засега при нас е такова положението.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 567
на тъмно - още откакто сме се прибрали от родилното. педиатърката ме посъветва да им има ле-е-е-ека светлина, но аз не я послушах  Embarassed

# 13
  • Мнения: 3 200
На нощтна лампа спим за сега

# 14
и ние сме на нощна лампа,защото Йоана се буди през 3 часа да яде-няма как Grinning

# 15
  • Мнения: 46 534
Никога не сме слагали лампа. Докато имаше хранене през нощта, леко открехвах вратата и така светеше от коридора. Сега ми прави впечатление, че съня на София е много по-спокоен и дълбок, ако е тъмно!
А за страха  четох, че може да се прояви чак след 6 месец!

# 16
  • Мнения: 114
на тъмно - още от първата седмица сме така.

# 17
  • Мнения: 1 263
Цитат на: nikol78
Никога не сме слагали лампа. Докато имаше хранене през нощта, леко открехвах вратата и така светеше от коридора. Сега ми прави впечатление, че съня на София е много по-спокоен и дълбок, ако е тъмно!
А за страха  четох, че може да се прояви чак след 6 месец!

И аз правех така. Сега ако лампата свети,
а дъщеря ми иска да спи - сама си дърпа завивката над очите Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2 006
Алекс спи на тъмно,щом се загаси осветлението зана4и е време за спане  Grinning

# 19
  • Мнения: 6 155
Цитат на: boo
Pela, няма отговор "на нощна лампа" - като визирам моята, която е съвсем бледа, включва се направо в контакта, и се виждат само очертанията на нещата - купих си я, да не се пребивам в началото, когато вдигах-слагах Мая в леглото нощем. Сега стои постоянно включена, съвсем слабо свети, да се доберем до леглото с тати без жертви:)


Абсолютно същото Wink

# 20
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Абсолютно тъмно Sign Exclamation
Никаква светлина при нас никога не е имало при заспиване.

# 21
  • Мнения: 1 734
Цитат на: Roshalche
Сега когато се стъмнява още в 17.30 забелязвам, че ако се събуди от следобедния сън по тъмно и плаче  Cry

При нас е абсолютно по същия начин

# 22
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: ina
Цитат на: Radina
Йоан спи на тъмно  Sign Exclamation
Като е светната лампата прави всичко друго, но не и да спи  Wink

i Eric taka


i nie sme taka na tamno nikakvi lampi  Wink

# 23
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
На тъмно Sign Exclamation  Wink

# 24
  • Мнения: 1 464
А НИЕ НЕ СМЕ СЕДЯЛИ ПОВЕЧЕ ОТ 30 МИН НА ТЪМНО!СТРАХ Е МОЯТА БЕБОНКА И ТВА СИ Е Sign Exclamation

# 25
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
На нощна лампа, от тези които се вкл. в контакта. Пове4е от удобство през нощта да не се спъвам. На дъщеря ми си спомням, 4е престанах да я вклю4вам след 3 месец. Бях 4ела някъде, 4е на бебетата и ем безразли4но на тъмно или светло спят. Можеби е добре да свикват на тъмно от малки.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ади заспива на светната лампа, но после му я загасвам и става тъмно. Забелязах, че го е страх от тъмнината

# 27
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
На нощна лампа.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Първите два месеца спяхме на приглушена светлинка от няколко луни. Когато правихме бебешката стая се замислих за нощно осветление и сложихме потенциометър, с който съм много улеснена. Регулира светлопотока по желание.
Иначе бебе свикна да спи на тъмно. Правили сме нощни разходки, които приема добре и й е интересно да се разхожда нощем, особено ако има улични ламБи за оглеждане. Възнамерявам да я възпитавам без страх от тъмното. Дано успея.

# 29
  • Мнения: 1 072
Сега спи на тьмно, а като малко бебе като кьрмех само  вклЮ4вах ноЩната лампа. Не го е страх, ако е на светло ве4ер не заспива.

# 30
  • София
  • Мнения: 2 199
Докато заспи Ива, оставям нощната лампа да свети. После я гася и спим на тъмно. А като почнат коликите през нощта към 3 часа, пак естествено светвам и така докато се приспим, гася и т.н. Още не мога да преценя има ли бебка страх от тъмното.

# 31
  • Мнения: 717
И ние сме на нощна лампа засега, но тя свети мнооого нежно.

# 32
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
И ние сме на нощна лампа.През нощта ставам ту за малкия , ту за баткото иска да прави пиш и си търси гърнето  , така че е невъзможно без светлина.

# 33
  • Мнения: 1 437
Докато заспи работи телевизора / без звук / след това цяла нощ - на тъмно.

# 34
  • Мнения: 419
Цитат на: mam@
Купих лампа  Bulb , от тези които се включват в контакта.
Светлината, която се разпръсква е зелена и бледа - не дразни.
Ако е тъмно ходейки   tiptoe ще се блъсна някъде  Banghead .

Откъде да купя такава лампа? От години не съм виждала по магазините

# 35
  • София
  • Мнения: 9 490
Ами нашите деца заспиват първо на лампа, след това я изгасям и няма проблем от това. Wink

# 36
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
На тъмно.
Аз спя на тъмно, пречи ми светлината. Като се роди бебчо се измъчих 2 месеца на нощна лампа. То не стига че не спахме по цели нощи заради коликите, ми и мамкото момнти за сън ми бяха разстроени от тази светеща лампа. И като направи 2 мес. реших "край", на загасено, светкахме само като се събуди бебето. Резултатът е, че синчето вече заспива само на тъмно  Rolling Eyes , на лампа не ще, през деня трябва да му пускам щори или завеси, ако е в количката - да дърпам гюрука  Laughing , много сме претенциозни  Grinning . Обаче пък от тъмно не го е страх. Ето сега, нали се стъмва по-рано, понякога като яде по-късно и излезем привечер, то се стъмва, но на него не му прави никакво впечатление, доволен е, че е навън.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 383
Аз продължавам да светкам лампата на терасата, защото още се будим нощно време - има нетърпимост към всякакъв вид завивка и поне по 10 пъти ставам да я завивам. Незнам какво да направя - пробвахме в чувалче, с лека завивка - не ще и не ще. Само малко да се поразбуди и веднага вдига краката и рита докато не махне всичко. Чакам да се успокои и да заспи и пак мятам отгоре й завивката... Така сме ние...
Иначе откакто смениха времето се прибираме от яслата по тъмно (на уличните лампи) и в началото искаше само да я нося.. сега вече част от пътя се водим за ръчичка - от едното до другото кученце  Wink

# 38
  • Мнения: 1 289
И аз като PetiaK спя на тъмно и светлината ми пречи, особено пък ако е включен телевизор. Мигането на кадрите направо ме побърква и затова в спалнята ни няма място за телевизор. Оставям нощна лампа докато Ради заспи и после гася. Понякога тя започва да си играе, когато е светло, вместо да спи и затова все по-често я оставям да заспива на тъмно. Не се страхува.

# 39
  • София
  • Мнения: 4 025
Първите месеци -на нощна лампа.Сега- след като заспи, я гася.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: Stani
Цитат на: mam@
Купих лампа  Bulb , от тези които се включват в контакта.
Светлината, която се разпръсква е зелена и бледа - не дразни.
Ако е тъмно ходейки   tiptoe ще се блъсна някъде  Banghead .

Откъде да купя такава лампа? От години не съм виждала по магазините

az neznam nie imame takava edno vreme kupena ot ruskiq bitak Embarassed no varshi straxotna rabota

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Павлина
Отначало, на нощна лампа.
От скоро вече на тъмно.


същото!  Sunglasses
И на светлина от TV - също се спи у нас редовно  Wink

# 42
  • Мнения: 8 769
От самото начало-на тъмно. Сега вече заспива както дойде-на тъмно, на светло, пред телевизора най-често, сгушена между мама и татко....
Но спането си е на тъмно....в същност какво ти тъмно в града - от улицата достатъчно свети... Виж, ако сме в някое село или малко градче-тогава вече  в стаята е тъмно като в рог.... но и тогава не ползваме нощна лампа....

# 43
  • Мнения: 17 407
Цитат на: boo
Pela, няма отговор "на нощна лампа" - като визирам моята, която е съвсем бледа, включва се направо в контакта, и се виждат само очертанията на нещата - купих си я, да не се пребивам в началото, когато вдигах-слагах Мая в леглото нощем. Сега стои постоянно включена, съвсем слабо свети, да се доберем до леглото с тати без жертви:)


И ние така, но ни изгоря крушчицата и сега май нова лампа трябва да купувам,но не знам откъде Sad

# 44
  • София
  • Мнения: 255
и ние спим на светната лампа. Снощи пробвах да я угася, но той беше неспокоен и пак я включих. А много ми се иска  да спим на угасена лампа..............

# 45
  • Мнения: 15
До сега малката спеше на тъмно, но при нея спеше бавачка. Сега вече спи сама в стаята и затова засега светвам лампата, но само докато свикне да спи сама, после ще изгася отново. Забравих да кажа - ние сме почти на четири години.

# 46
Винаги съм слагала Вики да спи на тъмно-през нощта и на светло-през деня.За сега проблеми нямам-даже от скоро сама си ляга и се завива-предполагам  го е усвоила от яслата.

# 47
Do 3 mesetza spe6e na no6tna lampa, no ottogava sme bez i  niamame nikakvi problemi.

# 48
  • Мнения: 2 258
Nie spinkame na noshtna lampa,vypreki che veche ne vijdam smisyl...V skoro vreme shte ostanem i nie na tymnichko;)

# 49
  • Мнения: 444
Ние също спим на лампа,но много слаба,подобна на тази,за която говори Бу.Оставям я не заради бебето(той не се плаши),а заради двете по-големи деца.Мисля,че в един момент,децата трябва да свикнат да спят на тъмно,но кога и как,и аз все още се питам.

# 50
  • Мнения: 6 029
на тЕмно
сички спим така
нема да Арчим ток я... ааа.... Laughing

# 51
  • Варна
  • Мнения: 513
Гласувах "на тъмно", макар че при нас уличното осветление е толкова силно, че спокойно можеш да огледаш стаята в детайли Sunglasses .Иначе - загасването на лампата е равносилно на "лека нощ". Когато синът ми беше бебе имаше нощен режим, в смисъл че през деня спеше , а нощем купонясваше.  Twisted Evil Тогава лекарите ми казаха, че ако искам да го отуча, през ноща да не му говоря и да не светвам лампата, ако се събуди. Имаше голям ефект. Кърмех го на тъмно и след това обратно в кошарата, и аз съм човек, де!

Общи условия

Активация на акаунт