Екзотика

  • 2 650
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 146
Лиорена,
ти си толкова безотговорна майка, че няма вече накъде да коментирам.Ще му премръзне организма на бедното ти дете с тези цитруси.А отгоре на това не взимаш клетата си дъщеря да спи при теб...........Ако беше в една цивилизована страна досега да са ти отнели родителските права.Ама ха!

# 31
  • Мнения: 6 029
Цитат на: mama kenga
Лиорена,
ти си толкова безотговорна майка, че няма вече накъде да коментирам.Ще му премръзне организма на бедното ти дете с тези цитруси.А отгоре на това не взимаш клетата си дъщеря да спи при теб...........Ако беше в една цивилизована страна досега да са ти отнели родителските права.Ама ха!


ше прЕпадна просто.

# 32
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: mama kenga
Лиорена,
ти си толкова безотговорна майка, че няма вече накъде да коментирам.Ще му премръзне организма на бедното ти дете с тези цитруси.А отгоре на това не взимаш клетата си дъщеря да спи при теб...........Ако беше в една цивилизована страна досега да са ти отнели родителските права.Ама ха!



абсолютно Laughing  Laughing
аз съм един звяр просто, горкото ми дете Laughing  Laughing

забравих да кажа само, че моето дете явно си обича "екзотика"- та, защото като омете портокалът (нарязан си го боцка с виличка), държа да отбележа, че портокалът беше от хладилника изваден и изяден след това, та като го изяде ми казва "мамо, дай още", еми не и дадох още, казах и , че утре.
сега продават едно много сладко, без семки, турско грозде в едни кесии - ами умира за него, и то от хладилника. и аз умирам за това грозде - мммного сладко.

и така, днес като прочетох за това охлаждане на организма, и доста се очудих Shocked  Shocked  Shocked защото явно лекари го казват Shocked  Shocked това още повече ме озадачи....та не знам, сега, а има толкова витамини в цитрусите пусто.....не знам какво да правя Cry  Cry  Cry

# 33
  • Мнения: 8 163
Цитат на: mama kenga
Ще му премръзне организма на бедното ти дете с тези цитруси.

Ох, бе човек, какво премръзване?! Ама ти сериозно ли? Ако си правиш майтап във връзка с горни постинги, ОК.

# 34
  • Мнения: 6 206
За охлаждането може и да има нещо такова, защото лятото мен ме разхлажда цитрусова цитронада или много студен фреш от портокал, така  че донякъде е така. Обаче да си лишавам детето от фрешове, няма да стане. Важно ми е да го науча да яде плодове, защото аз една голяма част от плодовете я ям по задължение, защото от малка не ми е създаден навик.

# 35
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Taneto
не аз, лекари го мислят това. ти защо мислиш цитрусите виреят в топлите страни?!

Ами те лекарите мислят също, че е вредно за стомаха на 1-номесечно бебе да се кърми през нощта.
Айде, моля те!
Цитрусите виреят в топлите страни, защото имат нужда от точно такива климатични условия. И са толкова сочни заради собственото си видово оцеляване.
Или въпросните лекари смятат, че Бог е боднал портокала в Африка, та да може африканците да не измрат от жега? Стига бе! Че за това човешкия организъм си има собствена система за охлаждане! И на нея й трябва предимно вода, а не портокалов фреш.
И защо, ако тая теория е правилна, в БГ не избуяват грейпфрути, като настанат юлските горещници?

# 36
  • Мнения: 8 163
Цитат на: mama kenga
Ако беше в една цивилизована страна досега да са ти отнели родителските права.Ама ха!

Пък искам да кажа със сигурност, че и в "цивилизованите" страни майки вадят от хладилника грозде и го дават на едногодишните си деца. То ако за това отнемат родителски права, тури му пепел!*

*Не се обиждай, ако не съм доловила иронията (в случай, че има такава) и съм те взела насериозно, моля!

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Abadjieva
Цитат на: mama kenga
Ако беше в една цивилизована страна досега да са ти отнели родителските права.Ама ха!

Пък искам да кажа със сигурност, че и в "цивилизованите" страни майки вадят от хладилника грозде и го дават на едногодишните си деца. То ако за това отнемат родителски права, тури му пепел!*

*Не се обиждай, ако не съм доловила иронията (в случай, че има такава) и съм те взела насериозно, моля!


о-о- ние сме с мама Кенга се знаем мноооого отдавна.
разбира се, че всичко е майтап Wink

# 38
  • Мнения: 8 163
Цитат на: Liorena
о-о- ние сме с мама Кенга се знаем мноооого отдавна.
разбира се, че всичко е майтап Wink

O!
Още веднъж моля за извинение тогава, Мамо Кенга!

# 39
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Abadjieva

Ами те лекарите мислят също, че е вредно за стомаха на 1-номесечно бебе да се кърми през нощта.

Това само БГ лекари могат да го мислят.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 249
Цитат на: Liorena
ами днес мойто бубулече изяде 1 цял портокал в 17ч. за закуска, на обяд за десерт изяде 1 киви + грозде една средно-голяма чепка, ......а утре е на бабани......сега какво? да се притеснявам, и чакам да се разболее от преохладен организъм, защото яде цитруси.

Браво, супер е, че яде така плодове!

# 41
  • Мнения: 18 542
Цитат на: boo
Иска ми се да вкарам малко екзотика в менюто на Мая. Какво да пробвам? Дайте съвет. Критериите са - 1)да не е фантастично скъпо; 2)да не иска някаква неясна предварителна подготовка и 3)да е с по-универсален вкус, за да го яде
Манго, авокадо и прочие подходящи ли ви се струват? И някакви рецепти има ли за тях, или мия/беля и втиквам в детето? А също, не забравяйте да ме упътите кое и как да избера, защото моята най-екзотична покупка до момента се свежда до киви, та разбирате ме... Simple Smile

Аз съм давала на Борис пюре от манго и банан на Семпер. И не си стръва много цената ~ 2лв.

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Liorena
ами днес мойто бубулече изяде 1 цял портокал в 17ч. за закуска, на обяд за десерт изяде 1 киви + грозде една средно-голяма чепка, ......а утре е на бабани......сега какво? да се притеснявам, и чакам да се разболее от преохладен организъм, защото яде цитруси.

Браво, супер е, че яде така плодове!



значи не би трябвало да се притеснявам. Neutral Face

# 43
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Liorena
Цитат на: Iva_D
Цитат на: Liorena
ами днес мойто бубулече изяде 1 цял портокал в 17ч. за закуска, на обяд за десерт изяде 1 киви + грозде една средно-голяма чепка, ......а утре е на бабани......сега какво? да се притеснявам, и чакам да се разболее от преохладен организъм, защото яде цитруси.

Браво, супер е, че яде така плодове!



значи не би трябвало да се притеснявам. Neutral Face


да бе
ше се притесняваш, не може инак. ми ако му замръзне стомаха

# 44
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 838
Без повече оф-топици, да не се трием, нали Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт