Система за прием на ученици в първи клас в общинските училища - София

  • 115 685
  • 1 289
  •   1
Отговори
# 975
  • София
  • Мнения: 2 330
Момичета, за всяко нарушение, което видите, пишете до РИО, rio_sofia_grad@mon.bg, и звънете по телефона.
Аз писах, че критериите по т.8 и 9 се дублират с доп. критерии за учители, служители и работещи в образованието, говорих и със старши инспектора. Днес видях, че едно училище, което следя и вече си бях сметнала точките, е свалило допълнителните си критерии, обадих се, щели да свикват нов Педагогически съвет и да гласуват нови. Значи, ефект има, просто проявете и вие активност.

# 976
  • Sofia
  • Мнения: 6 174
Днес са обявили и на 41-ро района и критериите, там е много странно, има и прилежаща територия според Общината, и административен район на училището - картата е в два цвята.
http://www.41ou.com/?page=main&cat=1


И аз го гледам 41-во. Наистина е странно с този измислен адм. район. Това какво означава - че училището се води към два адм. района и децата и в двата района ще получат 30т. Това не е ли малко в несъответствие с Решението на СОС ?

А в рубриката "Екип" има две учителки на подготвителна група!!! Аз никъде не видях да приемат от подговителна група - това нас би ни устроило.

# 977
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
И ние следим 41 ОУ...Явно то ще е единственото, в което можем да запишем близнаците. Не мога да разбера 127 у-ще дали влиза към нашият район...На сайта нищо не намирам като инфо...Искаше ми се да ги запишем в 20-то..., но няма да ни се получи...Постоянен и настоящ адрес ни е в района, местоработата на един от нас, многодетно семейство сме...Но се явява като възможност само 41во за записване... Не ми харесват избираемите предмети...Четох разни отзиви също...

# 978
  • София
  • Мнения: 330
Ето тук излиза първия въпрос що е то административен район и кой решава неговите граници Wink Т.е. кога можеш да кандидатстваш с въпросните 30 и 28 точки Simple Smile Целия район на 41 оу е Триадица(бая район) Simple Smile кой е решил кое е административния район на училището и къде са картите за всички административни райони на всички училища тогава  newsm78 Защото по тази логика "административен район" не са основните райони на София, а какво е тогава?
betray, на сайта на 6-о има подробна карта за целия район Средец- с улици, номера. Погледни там и провери, има и за 127-о Wink Но щом гледаш 20-то и 41-о,  ми звучи да си в Триадица, не в Средец. Отделно не съм чувала да има наплив за 127-о, така че не би било проблем да ги запишеш там.

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 18:23 от chriss

# 979
  • София
  • Мнения: 3 296
43 точки се дава за близост до училището- това, което е оградено по картите.
Административен район е района на Столична община, в който живеем. Точно като за детските градини.

Така че близнаци от многодетно семейство ще имат поне по 70 точки и имат шанс за 20то.

# 980
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
43 точки се дава за близост до училището- това, което е оградено по картите.
Административен район е района на Столична община, в който живеем. Точно като за детските градини.

Така че близнаци от многодетно семейство ще имат поне по 70 точки и имат шанс за 20то.


Да, Триадица е района ни.
Всъщност по картата на 20 у-ще нашата кооперация е на 2 пресечки от чертата. Ние сме на бул. Христо Ботев , четен номер, в близост до 5 кьошета...Училището ни е на 6-7 минути бавен ход от нас...41-во е на пресечката зад кооперацията ни...Но никак не ми се иска да ги записваме там...За 20-то колко точки събираме не мога да разбера... Адреса е и месторабота ми е на адреса ни по местоживеене...

# 981
  • София
  • Мнения: 66
Записвам се и аз в темата с кандидат първокласник от Студентски град. Следя училищата в Дианабад, и тези в административен район Студентски.
Днес виждам, че на сайта на 105 СОУ вече има карта http://105sou.eu/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/1-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81/, и е публикувано писмо от СО район Изгрев с точните граници на прилежащите територии на всеки училища в района  http://105sou.eu/wp-content/uploads/2014/02/mapppppppp.jpg
Продължавам да се чудя, кои са микро районите на 55 и 8-мо СОУ. От сайта и на двете училища разбирам, че прилежащата територия съвпада с административните граници на района, но се съмнявам това да е истина. Отправих запитване към районата администрация на район Студентски, но все още нямам отговор.
Забелязвам също, че 55 СОУ са махнали от сайта си информацията за допълнителните критерии. Ако не се лъжа, имаха само един критерий, който даваше предимство на деца чиито родители работят в 55 СОУ - 17т.

Последна редакция: пт, 17 мар 2017, 19:25 от Дилянски

# 982
  • София
  • Мнения: 3 296
betray , без братче/сестриче в 20то и без допълнителните критерии 58

административен район: 30т
месторабота:8т
многодетно семейство: 20т

Ако имате братче/сестриче там: още 20т. Не мога да намеря допълнителните критерии на сайта.

# 983
  • София
  • Мнения: 330
15.Дете на работещи в сферата на образованието- 22 точки
 е допълнителния критерий на 41-о. Но все пак се чудя защо имат заграден административен район- това доста ме смути...Мислех да кандидатстваме там с 28 точки(просто сме много близо до училището, макар и на мен да не ми е фаворит), ние сме граничен район, макар че те са смешни тези точки на фона на цяла Триадица, която може да кандидатства минимум с 30 точки, та затова гледах училището.

# 984
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
betray , без братче/сестриче в 20то и без допълнителните критерии 58

административен район: 30т
месторабота:8т
многодетно семейство: 20т

Ако имате братче/сестриче там: още 20т. Не мога да намеря допълнителните критерии на сайта.
Благодаря ти! 58 точки май няма да ни класират...Няма по-голямо дете в семейството ни. Третото сега ще тръгва на градина.

# 985
  • София
  • Мнения: 2 330
Цитат
Забелязвам също, че 55 СОУ са махнали от сайта си информацията за допълнителните критерии. Ако не се лъжа, имаха само един критерий, който даваше предимство на деца чиито родители работят в 55 СОУ - 17т.
Аз вече писах,но няма кой да чете предните постове  Peace
След сигнали за критерия за работещи родители в училищата, РИО са се задействали. Някои училища вече са махнали този критерий и ще гласуват нови. И аз чакам да видя какви ще са. И се надявам всички училища да си оправят критериите, защото има някои, които няма да се дадат"без бой".

# 986
  • Sofia
  • Мнения: 6 174
За 41-во, мен лично ме смущава предмета "Религия" Shocked. Но ако така се запазят микрорайоните най-вероятно ще сме там.

Допълнителният критерий за 20-то е "ДОПЪЛНИТЕЛЕН КРИТЕРИЙ за прием на ученици в първи клас, с тежест 22 точки: Изучаван немски или френски език в предучилищната подготовка две или повече години. "

# 987
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
И на мен този предмет"религия" ми идва малко в повече....
А допълнителния критерий на 20 у-ще за езиците е доста далече от децата ни...

# 988
  • В две мънички очи...
  • Мнения: 1 272

На свое  заседание на 01.03.2017 г. Педагогическият съвет при 20 ОУ Тодор Минков, с участието на представител на Обществения съвет, прие следния ДОПЪЛНИТЕЛЕН КРИТЕРИЙ за прием на ученици в първи клас, с тежест 22 точки:
Изучаван немски или френски език в предучилищната подготовка две или повече години.


Колко повече години трябва да е изучаван немски или френски - 8г. с включена 1 вътрешноутробна. Joy 

# 989
  • Мнения: 2 710
Записвам се и аз в темата с кандидат първокласник от Студентски град. Следя училищата в Дианабад, и тези в административен район Студентски.
Днес виждам, че на сайта на 105 СОУ вече има карта http://105sou.eu/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC/1-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81/, и е публикувано писмо от СО район Изгрев с точните граници на прилежащите територии на всеки училища в района  http://105sou.eu/wp-content/uploads/2014/02/mapppppppp.jpg
Продължавам да се чудя, кои са микро районите на 55 и 8-мо СОУ. От сайта и на двете училища разбирам, че прилежащата територия съвпада с административните граници на района, но се съмнявам това да е истина. Отправих запитване към районата администрация на район Студентски, но все още нямам отговор.
Забелязвам също, че 55 СОУ са махнали от сайта си информацията за допълнителните критерии. Ако не се лъжа, имаха само един критерий, който даваше предимство на деца чиито родители работят в 55 СОУ - 17т.
В 8-мо със сигурност ще ви приемат. Носи му се лоша слава, заради старата алкохолизма директора, но след смяната и нещата се промениха и отзивите са добри.
Иначе е абсурдно районът на блоковете между Софиямед и Следствието да е 105-то или 11-то, а на блока на Барбуков да е 8-мо или 55-то

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт