Какъв подарък да измисля за дете, което е затрупано с подаръци?

  • 4 964
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9
Здравейте, група! Не съм сигурна, че мястото на тази тема е тук, но ако не е подходящо, сигурно ще я преместят. Синът ми, с неговата жена и дъщеря отдавна живеят в чужбина и са доста добре финансово. Внучката им е първо дете, за сега друго нямат и непрекъснато и купуват всякакви интересни играчки. Има си детска стая, в която сигурно има повече играчки, от колкото в някой малък магазин тук. Laughing Изпадам в ужасна чуденка всеки път, когато наближи празник и трябва да измисля някакъв подарък за нея, още повече, че нямам огромни финансови възможности, а ми се иска да не е нещо, което ще го подържи в ръце за 10 минути и после ще отиде в купчината. Иска ми се да я зарадвам, да и е интересно. Внучката е на 2 години, но доста развита и като гледам, част от играчките, с които си играе, се водят за 3 и 4-годишни деца. Ако някой има подобен проблем при избора, или някакви свежи идеи, пишете. Размерът също е от значение, тъй като обикновено ги изпращам по куриер.

# 1
  • Мнения: 6 993
Книга на български, щом живеят в чужбина.

# 2
  • Мнения: 466
Здравей, докато четях поста ти ми хръмна да и подариш някое изживяване... но след това стигнах до края.
За играчка не знам какво да предложа, но за дрешка примерно, в подлеза на Сердика има магазинчета за сувенири и има уникални роклички с шевици и рози. Наистина са красиви. Според мен, където и да е по света, когато детето е с тази рокличка ще е уникално.

# 3
  • Мнения: 11 747
Купи ѝ рокля от по- натруфените, шарени и панделчести. Не купувай от H&M, Zara или други вериги, които ги има по цял свят. Ако живеят в Западна Европа, нямат Уайкики, а там има много красиви детски дрешки и децата много ги харесват. Някъде на тази възраст започват да се вълнуват от рокли и балеринчести поли. Носят си ги и вкъщи и играят с тях, въртят се и се радват.

# 4
  • Мнения: 12 669
Диск с песнички на български. 

# 5
  • Мнения: 25 655
Детски книжки на български – приказки, стихчета, приказки в стихотворна форма. Малките деца много ги обичат.
Огледай се за някакви еко играчки – дървени, плетени, от плат и т.н. Има много интересни неща, стига да се поразрови човек. Пък и са модерни сред младите родители. А ако си сръчна в ръцете – и сама можеш да ѝ изработиш нещо.
Няма смисъл да се нахвърляш на скъпи и маркови неща, каквито има по цял свят. По-добре нещо нашенско и уникално.

# 6
  • Мнения: 9
Рокля, книжка, изживяване. Чудесни идеи, благодаря! Рокля купих предишния път - много хубава, с дантелки и панделки, като за принцеса направо. Лошото е, че в тази възраст растат бързо и роклята се носи сравнително кратко време, но все пак това е нормално. Това за изживяването ме заинтригува, защото от една страна ми звучи чудесно, от друга страна - не знам какво може да се подари като изживяване за малко дете, така че да го организирам от тук за САЩ?

# 7
  • Мнения: 1 421
Пиша ви на лични да не излезе, че правя реклама на магазина Simple Smile

# 8
  • Мнения: 466
Рокля, книжка, изживяване. Чудесни идеи, благодаря! Рокля купих предишния път - много хубава, с дантелки и панделки, като за принцеса направо. Лошото е, че в тази възраст растат бързо и роклята се носи сравнително кратко време, но все пак това е нормално. Това за изживяването ме заинтригува, защото от една страна ми звучи чудесно, от друга страна - не знам какво може да се подари като изживяване за малко дете, така че да го организирам от тук за САЩ?
Трудно ще е, ако си беше тук все можеше да се измисли нещо, но Америка е прекалено далеч...

# 9
  • Мнения: 12 669
По-добре си го запазете за когато порасне и  сте заедно.

# 10
  • Мнения: 11 747
Има много видове увеселителни паркове - аква паркове, Дисниленд, Леголенд и други подобни, от типа на топки и пързалки, но гигантски, обаче трябва да е поне на 4 и освен това няма евтино, там сумите са доста големи.

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
Аз бих купила книга-Български народни приказки например Thinking
Изживяване-в някоя конна база ,да язди пони.Ако детето не се страхува и обича животни.

# 12
  • Мнения: 9
Има много видове увеселителни паркове - аква паркове, Дисниленд, Леголенд и други подобни, от типа на топки и пързалки, но гигантски, обаче трябва да е поне на 4 и освен това няма евтино, там сумите са доста големи.
Мога от тук да купя нещо като ваучер за такива неща там ли? Имате ли повече информация?

# 13
  • Мнения: 11 747
Нямам никаква информация за Щатите, за Европа бих имала някакви идеи, но ако гугълнеш района, в който живеят, ще излезе сигурно не едно подобно. Предполагам може да се плати по интернет. Ще можеш да направиш нещо такова от тук, но според мен изчакай още 2 години за това.
За книжка на български и аз съм подарявала на деца живеещи в чужбина, обаче на 2 години ми се вижда рано. Не, че няма да влезе в употреба след 6мес- 1 година, но то тогава пак ще има нужда от подаръци по други поводи.

Има и паркове, в които се яздят понита, както някой писа по- нагоре, също се хранят и галят животни - зайци, щрауси и други такива наивни забавления, но според мен и това не е за 2 години. Поне на 3.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 966
Някоя образователна играчка от този тип, с български и английски:
Взимала съм подобна за детето на приятелка в щатите. Взимам ѝ също хубави дрешки на български производители. Може да поръчаш детска народна носия.

# 15
  • Мнения: 3 130
Аз съм за книжка с приказки или стихчета на български.
Или пъзел за редене.

# 16
  • Мнения: 25 655
За книжка на български и аз съм подарявала на деца живеещи в чужбина, обаче на 2 години ми се вижда рано.

Изобщо не е рано. От тази възраст децата започват да се заслушват в това, което им четат, и да се опитват да повтарят. Говоря за прости текстчета в стихотворна форма, с много повторения на фрази или цели пасажи. Има такива детски книжки с подбрани произведения на Леда Милева, Ран Босилек, Чичо Стоян и др. с много картинки. Поредицата "Във вълшебната гора" също може да се чете от тази възраст. Да не говорим за класиките "Работна мецана", "Гъбарко" и т.н.

# 17
  • Мнения: 11 747
Как` Сийка, чувала съм, че някои деца от по- рано искат да им се чете, но моето чак на 3, до колкото помня, хем беше оня ден и пак съм забравила, започна голямото четене. Преди това се нервираше и не искаше категорично. А това дете,предполагам, сега ще навърши 2  Thinking Както казах ако не сега, то съвсем скоро ще дотрябва и не е никак лоша идея, разбира се. То дали знае български? И кой знае как се движи с проговарянето на два езика, но родителите ще си преценят.

# 18
  • Мнения: 1 792
Моят племенник е на година и половина, също не живее тук. Изпращаме му дрешки, книжки с твърди корици, играчки, дискове с песни. Но най-много се зарадва на един обикновен китайски телефон с български песни. За съжаление аз търсих, но не открих такъв телефон на хубав производител. Може би ако много се разтърси човек, ще открие.

# 19
  • Мнения: 3 130
За книжка на български и аз съм подарявала на деца живеещи в чужбина, обаче на 2 години ми се вижда рано.

Изобщо не е рано. От тази възраст децата започват да се заслушват в това, което им четат, и да се опитват да повтарят. Говоря за прости текстчета в стихотворна форма, с много повторения на фрази или цели пасажи. Има такива детски книжки с подбрани произведения на Леда Милева, Ран Босилек, Чичо Стоян и др. с много картинки. Поредицата "Във вълшебната гора" също може да се чете от тази възраст. Да не говорим за класиките "Работна мецана", "Гъбарко" и т.н.

+1  Peace
Дъщеря ми има около 20-тина книжки от поредиците "Приказки незабравими в рими" и "Бабо, прочети ми". Четем всяка вечер по една и не и омръзват. И понеже са в рими , даже е запаметила откъси от най-любимите си.

# 20
  • Мнения: 11 747
Дъщеря ти е два пъти и отгоре по- голяма от детето, за което говорим.

# 21
  • Мнения: 1 924
Здравейте, аз също съм извън Бг , въпреки това купих на дъщеря ми "кукла с кауза". Има една страница във ФБ, "С вяра в доброто- подари надежда". В нея жени от цяла Бг плетат кукли, играчки, и др. и вие може да си закупите нещо, като превеждате парите към сметката на някой нуждаещ се ( има албуми и вие си избирате на кой да помогнете). Прекрасна плетена кукла и взех , много различна от масовите китайски боклуци.
Качвам снимка на нашата кукла http://prikachi.com/images.php?images/303/9022303P.jpg
Не целя да правя реклама, просто си мисля че е различен подарък, иначе и аз първо щях да предложа да подарите преживяване, но трудно да се организира от Бг. Успех Peace

# 22
  • Мнения: 3 130
Дъщеря ти е два пъти и отгоре по- голяма от детето, за което говорим.

Аз говоря за времето когато беше на 2 години.
Оттогава също реди и пъзели. Почна с тези от по 15 части.

Скрит текст:

# 23
  • Мнения: 14 493
Има много видове увеселителни паркове - аква паркове, Дисниленд, Леголенд и други подобни, от типа на топки и пързалки, но гигантски, обаче трябва да е поне на 4 и освен това няма евтино, там сумите са доста големи.
Мога от тук да купя нещо като ваучер за такива неща там ли? Имате ли повече информация?

Би трябвало от съответният сайт да няма проблем плащане с банкова карта или пейпал. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 5 962
Нещо такова

Скрит текст:

щом казваш, че детето е доста развито.

# 25
  • Мнения: 3 480
Живеем в чужбина, но моята дъщеря е на 9г. Аз започнах да колекционирам кукли (сувенири) от страните, в които ходим на почивка, когато беше по-малка и след като се преместихме в новата къща взех красива шаби шик етажерка и подредих куклите. Мисля че Българска кукла с начионално облекло би била хубава идея, но може би за по-голямо детенце. Когато някой от приятелите ми ходи някъде го моля ако има място в багажа да ми вземе кукла от съответната страна, плащам си.

# 26
  • Мнения: 12 137
Здравей, преди Коледа в Кауфланд пускат плюшени играчки, които разказват приказки. Струват около 40-50 лв. Понякога след това ги намаляват. Предполагам, че и по детските магазини ги има. Друга идея - байк. Евентуално можете да преведете парите на родителите и те да купят от там и да го поднесат от Ваше име.

# 27
  • Мнения: 9
Благодаря за идеите! Превеждане на пари при нас е абсурдно, просто никога не сме го правили в семейството. Знам, че е по-лесно и в някакъв смисъл по-практично, но за мен подарък е тогава, когато мислиш за човека, за който ще бъде, поставяш се на негово място какво би му харесало, влагаш чувства и дори нещо от себе си в избора.
Май ще се спра на книжка. Загледах във Facebook едно интересно предложение. Ако излезе добро, ще пиша. Нещо като някаква персонализирана книжка за деца, в смисъл, че си я поръчваш, даваш името на детето и тя се прави по поръчка.

# 28
  • Мнения: 3 480
Сега се сетих, че в България златото е висока проба (внесено от Турция) и има страхотни неща на приемливи цени. Не знам какъв е бюджетът Ви, но златни (има бяло, розово и жълто злато в различни комбинации) обеци биха били много хубав подарък за всякаква възраст - или колие с нежен синджир. Моята майка беше подарила бяло злато малки халки за дете на дъщеря ми когато се роди - носи си ги до ден днешен. В училище не им разрешават, но когато са във ваканция и за специални случаи мд винаги ми казва: мамо, сложи ми хубавите обеци от баба!

# 29
  • Мнения: 32
Тези персонализирани книжки, поне аз колкото съм виждала, всички са т.нар. тихи книжки. Те обаче са за по-малки деца и две годишно няма много да се впечатли от такава ми се струва. Вижте тези енциклопедии, поредица са и са много интересни и занимателни. Имат капачета за отваряне и скрити картинки. Може да изберете няколко, защото не са скъпи. https://www.ozone.bg/product/zashto-kakvo-kak-entsiklopediya-za- … ashnite-zhivotni/

# 30
  • Мнения: 9
Благодаря на всички, които се включиха с идеи. За съжаление, злато не мога да изпращам, защото не съм сигурна, че няма да има митнически проблеми. Ще разгледам книжките, които ми постнахте. А какво означава "тихи книжки"? В смисъл, че не издават звуци ли е?

# 31
  • София
  • Мнения: 7 242
Има много хубави ръчноплетени шапки като различни животинчета (най-често бухали), които се харесват и на децата и на майките им Simple Smile Или някоя ръчно изработена играчка. например: http://beboutique.eu/produktova-kategoria/%D1%80%D1%8A%D1%87%D0% … %BA%D0%B8/page/3/

# 32
  • Мнения: 11 747
Тихи книжки, защото са за тихи игри. От плат са, на всяка страничка има забавление с копчета, лепки, джобчета, ципове. Според мен са много подходящи за 2-годишно дете, но ето на други им се вижда късно. Зависи и какви игри се сложат в конкретната книжка. Ако има цветя, които се закачат с копче и илик, никак не ми се вижда просто за 2-годишно дете. При някои има миниатюрни дрешчици, които се простират на връв с малки щипчици и това също не е за по- маки деца - да стискат щипките. Идеята е да се развива фината моторика. Много добра идея са, страхотна, само цените им са солени, особено ако се направи по- голяма и с по- хитри игри. Може да се подреждат животни като се закачат с копче тик-так. Може името на детето да се изписва с платнени букви и също да се лепят, с велкро е най- лесно за децата, но идеята е да се учат на копчета с илик, на тик-так, на щипки, ципове и други.

# 33
  • Мнения: 9
Звучи интересно. Ще ги погледна и ако нямат много дребни части, които да има опасност да се погълнат от детето, ще взема такава.

# 34
  • Мнения: 11 747
Няма опасност, те са зашити здраво, предвидено е за тази възраст. Е, зависи как е изработено, но като ги гледам какви цени им искат би трябвало да са доста здрави.

https://www.youtube.com/watch?v=yRC_-LWpcRk

И сега да взема такава, на 3 и половина е дъщерями, много ще ѝ хареса и ще се занимава. Има какво да научи. Много ги харесвам тия книжки, но като видях една на цена 70лв и се отказах.

# 35
  • София
  • Мнения: 44 133
С тези малки  парченца плат, връвчици и копченца, не е нещо, което бих купила.

# 36
  • Мнения: 1 110
За коледа изпратих тази книжка-игра на едно момиченце на 4 годинки http://prikazka-igra.com/
Предполагам, ако родителите му четата на детето ще му е много интересно. Аз изпратих първата част, много скоро след това приятелите ми пожелаха да им закупя и изпратя и следващото издание  Peace

Общи условия

Активация на акаунт