Нашите кухни - 67

  • 109 039
  • 759
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 6 316
Преди да се спра на конкретен модел аспиратор, предполагам като повечето от вас , четох доста в нета. Гледах разни децибели, да има периметрална аспирация и т.н. ОБАЧЕ! Най-важния извод ,който си направих е, че много зависи дали аспиратора влиза директно в комина, или има 3 м примерно тръби до там, или пък дали си на първия етаж или на последния, т. е колко е дължината на самия комин и как тегли. А ако е запушен от разни строителни материали какво става. Та май това първо трябва да гледаме, и ако всичко е наред- тогава да знаем какво да очакваме от купения аспиратор.
Това е много важно!Роднини на мъжът ми,след ремонт на кухня и съответно с нов аспиратор, дълго време се чудеха защо не дърпа добре това чудо.При последвал ремонт на покрива се оказа,че комина бил задръстен от дъски,тухли...Е,купиха нов,по-мощен аспиратор, който изведоха към най-близката и удобна стена.Сега вече проблеми нямат.
Нашето помещение е доста голямо,мислех че аспиратора няма да се справя много добре,но дори като работи на първа степен се усеща леко съпротивление на вратите.Не ползвахме комин за него,директно на тавана го изведохме.

# 316
  • Мнения: X
ще има само едно коляно от самия аспиратор и ще влиза директно в комина, но има 2 етажа над мен, дано да не се отрази това много на дърпането му.
 има 2 м път до комина и е с едни плоски тръби,
Три са  Wink:
- преход кръг аспиратор към правоъгълник (плоски тръби)
Скрит текст:
- коляно
Скрит текст:
- преход правоъгълник към кръг (отвор комин)
Много е важно да се лепят снадките:
Скрит текст:

# 317
  • Мнения: 11 776
Голямо значение за работата на аспиратора има и вида на тръбата/въздуховода.  Твърдата връзка способства за създаването на по-добра тяга и е по-безшумна от меката.

# 318
  • Мнения: X
petiaivanov,
Има със шумоизолация (стъклена вата), която е незапалима и тягата си е ок.
Скрит текст:

# 319
  • при моите любими
  • Мнения: 2 545
Нашият аспиратор е на 10 години, ето този http://mebeli-online.eu/Aspirator-EuroLux---Maxima-900 Много добре си дърпа, но на 3та степен е ужасно шумен. Като се включи ТВ и две надвикващи се деца, децибелите стават много високи Simple Smile

# 320
  • Мнения: 1 787
За нашият пише, че максималното ниво на шум е 65 db, но то е сигурно, защото не е чак толкова мощен. Така или иначе шумът не ме притеснява. Надявам се да работи добре, пътят до комина не е дълъг. А дизайнът му наистина е красив, поне за мен!  Heart Eyes

# 321
  • Мнения: 11 776
petiaivanov,
Има със шумоизолация (стъклена вата), която е незапалима и тягата си е ок.
Скрит текст:


Благодаря за полезната информация!  newsm10 Ние така бяхме посъветвани от хора, които ги монтират. Същото ни каза и човекът, който работи в склада на Тека в София (нашият е такава марка). Всъщност, най-важно е да се спазят правилата и нормите при монтаж на всеки уред  Simple Smile

# 322
  • София
  • Мнения: 2 499
Такъв абсорбатор май искам вече. Телескопичен за вграждане.
Нашите майстори май са монтирали кухнята с двете си леви ръце.
Аз забравих да предупредя строителите да преместят отвора на абсорбатора и сега е през два шкафа от него. С показаните по-горе връзки сме, но май не са лепени......

# 323
  • Мнения: 100
За този тип говориш, нали: http://www.technomarket.bg/absorbator/gorenje-dkg-552-ora-s-09112730

Нямам впечатления за начина им на работа, но визуално не ми допадат. Не стават и за всяка кухня - трябва да има много модерна и изчистена визия, за да стои добре този аспиратор.

Ние си взехме Faber Maxima. Нещо да кажете за него, някой ползва ли го активно вече, доволни ли сте? Аз все още нямам впечатления, освен че е много красив!  Heart Eyes
За такъв да.Вече поръчахме на Пирамис е , ще видим как ще се впище , и най важното как работи  Grinning

# 324
  • космополитно
  • Мнения: 941
Привет!
 Пак имам нужда да се допитам до компетентните тук, защото не ми звучат разбираемо следните обяснения Embarassed:
" *Кантиране с PVC кант 2 мм. на всички лицеви и открити елементи, а вътрешните невидими елементи се кантират с PVC кант 0,8мм!;

*свързване на плот без лайсна: плотовете се минават на фреза и се слепят със силикон..."

Последна редакция: чт, 23 фев 2017, 00:27 от Venecias

# 325
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Привет!
 Пак имам нужда да се допитам до компетентните тук, защото не ми звучат разбираемо следните обяснения Embarassed:
" *Кантиране с PVC кант 2 мм. на всички лицеви и открити елементи, а вътрешните невидими елементи се кантират с PVC кант 0,8мм!;

*свързване на плот без лайсна: плотовете се минават на фреза и се слепят със силикон..."

Така ли се прави и кантове с тия размери добри ли са!?
Как е по-стабилно да се свържат плотовете с или без лайсна!?

По въпроса с кантовете, така се прави като има и кантове 22/1 но те са предимно за лъскавите плочи, някой кантират корпуса с 22/0,4 но на 0,8 е по-добре.
По втория въпрос, става много по-добре без лайстна, но тази работа изисква опит и ако примерно ъгъла на стаята не е 90 градуса а повече или по-малко се изисква заигравка, също така тези плотове не се лепят със силикон.

# 326
  • космополитно
  • Мнения: 941
Привет!
 Пак имам нужда да се допитам до компетентните тук, защото не ми звучат разбираемо следните обяснения Embarassed:
" *Кантиране с PVC кант 2 мм. на всички лицеви и открити елементи, а вътрешните невидими елементи се кантират с PVC кант 0,8мм!;

*свързване на плот без лайсна: плотовете се минават на фреза и се слепят със силикон..."

Така ли се прави и кантове с тия размери добри ли са!?
Как е по-стабилно да се свържат плотовете с или без лайсна!?

По въпроса с кантовете, така се прави като има и кантове 22/1 но те са предимно за лъскавите плочи, някой кантират корпуса с 22/0,4 но на 0,8 е по-добре.
По втория въпрос, става много по-добре без лайстна, но тази работа изисква опит и ако примерно ъгъла на стаята не е 90 градуса а повече или по-малко се изисква заигравка, също така тези плотове не се лепят със силикон.

Рекоха външни кантове 2 мм(22 в какви единици е!?) и ясно чух, че ще лепят плотовете със силикон! ooooh!
 Плавно прибиране- чрез нещо, което се слага/защипва върху пантата ИЛИ с вградено "нещо"-кое е по-доброто и стабилно? Thinking

# 327
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
 Размера на катна е в милиметри, 22/2 значи 22 мм широк който след минаване през кантираща става с дебелината на материала, примерно 18 мм, 2 е дебелината.
 Плавното за панти ако е на добра марка е добро, ако ви се дава още някой лев заложете на панта с вграден амортисьор, тази с вградения е с допълнителен амортисьор и настърча. И двете са надеждни.

# 328
  • Мнения: 2 370
Аз имам един глупав въпрос, моля да ме извините  Embarassed Коминното ни тяло е на едната стена. Възможно ли е и удачно ли е кухненското да е на срещуположната?
Освен в чуденка за разположение, цвят и т.н се чудя и за електроуредите  newsm78 Помещението е около 17 квадрата, колко мощен трябва да е аспиратора? Фурната ми се ще да е с пиролиза, каталитични панели и термосонда, котлоните-тройка. Съдомиялната-там дори не знам какво трябва да искам, освен да мие  Sunglasses
Вашите какви са и доволни ли сте?

# 329
  • Раковски
  • Мнения: 2 172
Става всякак, въпроса е къде ще скриете тръбите, дали в шкафа или над него. Съответно за дългото разстояние са важни и какъв е извода, строителите изкарват една тръба Ф110, а може да купите по-мощен аспиратор на който извода му е Ф150 и трябва чрез преходник да влезнете във Ф110, което намалява дебита на аспиратора и увеличава шума. В нас съм с евтин аспиратор за 200лв (лино максима) и си върши добре работата. Съдомиялната ако има място за 60см взимайте такава, гледайте програмите и така решете каква да, аз бих заложил на тази с по-голямата гаранция. 

Общи условия

Активация на акаунт