Отговори
  • Мнения: X
Предстои ми поредно кошмарно обикаляне за обувки - на 5 години е вече за 34 номер, и то с по-широко краче. Всеки път е ужас - моделите в по-голямата номерация масово са правени за големи деца с по-тесни крачета, вариантите с ципове и лепенки са малко.

С дрехите нещата са подобни - много тесен ластик на повечето долнища, тесни крачоли на всичко, освен анцузите.  За да е достатъчно свободна и лесна за обличане блузката, в общия случай трябва да навиваме ръкави. Отделно в големите размери не мога да намеря любими герои.
Чорапите - пак много тесни с тесни ластици. Последно се принудих да купя термо от най-малките дамски. Бамбуковите също са добре. Много рядко намирам чорапи с картинки  Sad

Как се справяте, къде намирате подходящи неща за по-едрите сладури и сладурки?

# 1
  • Мнения: 46 536
Нямам личен опит, но като поръчвах от H&M се чудех какво значат "размер + х" и се оказа, че е точно за такива деца, т.е. ръстът е същия, но са по-широки.
Можеш да разгледаш, ето в момента какво има налично, следи, защото често ги сменят. В търсачката задаваш "голям размер" и след това избираш категория "деца".
След първата поръчка ще си наясно върши ли работа. Можеш да ги върнеш, ако не стават, само ще ти удържат 4.90 лв. за куриер.

# 2
  • Мнения: X
А колко е високо и колко тежи това 5-годишно с 34-ти номер обувки?

# 3
  • Мнения: X
И от НМ е доста ограничен избор за по-широки откъм картинките. Блузките от там са ни с навити ръкави  Simple Smile
130 на 29 килограма е. В момента сме на размер 140-146, 10 годишни при повечето неща.

# 4
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Н&М са умалени  Blush слим фит и като цяло за слаби и височки деца Peace

пазарувам от George, има фланелки с картинки за всяка възраст (и за бащите даже  Mr. Green ) размерите са стандартни, и да има нещо тясно, то си е отбелязано.

Скрит текст:

и от  Littlewoods-Clearance

Скрит текст:
Скрит текст:

за обуви мат-стар и от миналата годима ССС. обувките са за широко, пухкаво краче.
не са супер високо качество, но като за един сезон стават. на следващия така или иначе са вече малки  Blush

# 5
  • Мнения: 7 325
И при нас има проблем с размерите та купувам това, което става. Предпочитам дрехата да седи прилично отколкото да има определена апликация.
Опитвам се да преправям когато е нещо елементарно. Сложила съм допълнителни ластици на почти всичко, но дънките определено седят грозно и ги избягвам. Не харесвам клина като дреха, но освен че е удобно не седи толкова зле като е по къс, като дънките и панталоните. При деца, които не влизат в стандартната номерация се търсят варианти, разнообразието и предпочитанията са на второ място.

# 6
  • Мнения: X
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!

# 7
  • София
  • Мнения: 11 998
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!
+1

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 28
Здравейте! Моето дете също е на 5 години и 7 месеца, висока е почти 130 и тежи 28 килограма, обувките засега са 33 номер, но предполагам , че за лятото ще взимаме 34 номер и ние. Не е дебела, пухкава и т.н. Добре оформено телце, не е кльощава, и има много енергия. Дрехите са по-голям номер. От Лидл взимам, там са широки блузките, даже и нейния размер. Също купувам от HM, но дънките и клиновете са поне 2 номера по-големи.
   Храни се балансирано, винаги контролирам, не е сладокусна. Просто има деца , които са по-едри.
За обувките и крачето, се надявам да спре до 41 номер, че след този номер трудно ще си намира обувки.
Поздрави на хубавото дете и да са ни здрави и енергични.

# 9
  • Мнения: X
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!


"Проблема" очаквам да израсте над 2 метра по някое време. Детето от бебе е едро, педиатърът одобрява и храненето и размерите му. Има нормална за възрастта физическа активност, изглежда здраво и съразмерно - просто не е кожа и кости.
Скрит текст:
При двама доста високи родители, се развива съвсем нормално.  Като знам как се търсят 42 номер дамски и 46-47 мъжки обувки, ми се плаче, когато се замисля какво ще е през пубертета.

st. Dobri, благодаря зя идеята ССС, видях че са отворили и тук. Засега ми беше останал само вариант да взема от МатСтар същия модел, с който е в момента, но по-голям номер, ако иобщо има.

Досега сме само на спортни дрехи, и на принципа без големи претенции - каквото успее да стане. С широкия фит на НМ и Уакики не ми се налага да сменям ластик на долнищата. В ЛИдл също има понякога нещо подходящо. Наумил си е че иска блуза с Блейз или Пес патрул, искам да го зарадвам,  а големите са повече Междузвездни войни, Майнкрафт и подобни.

Djudje, да вземем да ги сватосаме Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 63
Здравейте, аз смятам, че детето е по-едро спрямо възрастта си. Спрямо ръст и килограма не мисля,че има проблем. Моят син на 8,6 год. е 134 см, 32 кг. и не е пълен. Стандартно му стават дрехите, които са р-р 134-140, явно вие сте нашия размер  Laughing

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Дънките на Н&M аз не ги харесвам. Със страшно тесни крачоли са. Единият от моите, който е кльощав влиза в тях но трудно ги обува и събува и като има физическо мрънка. А другият, който е леко пухкав (но не е дебел все още) изобщо не влиза. Трябва да му взема 2-3 номера по големи и да ги скъсявам, а и на талията ще са му широки.  ooooh! В Waikiki са по-съразмерни като че ли. Лидълските дънки също са добре.
Обувките са ни голяма драма от тази година. Носят вече 36, даже към 37 отиват вече. Е да, обаче детските обувки са до 35, а мъжките почват от 40. Последния път в Матстар питах продавачката какво правим от 35 до 40, тя вдига рамене.  ooooh! ooooh! ooooh! Открих тук-там юношески от 36 до 40, но крайно ограничен избор като цветове и модели.  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 11 998

"Проблема" очаквам да израсте над 2 метра по някое време. Детето от бебе е едро, педиатърът одобрява и храненето и размерите му. Има нормална за възрастта физическа активност, изглежда здраво и съразмерно - просто не е кожа и кости.
Скрит текст:
При двама доста високи родители, се развива съвсем нормално.  Като знам как се търсят 42 номер дамски и 46-47 мъжки обувки, ми се плаче, когато се замисля какво ще е през пубертета.


И моето дете бе едро от бебе - роди се 4500 гр и 54 см.
После винаги е бил слаб и висок.
Сега е 190 см висок и тежи 65 кг.

Повярвай ми, по-трудно е да намериш тесни и дълги дрехи.

А щом ластикът на чорапите стяга, то за мен определено има проблеми с килограмите.
Много родители смятат, че сериозно пухкавите им деца са с нормално тегло.

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Хм, ще бъда откровена и директна, за което ме извинете предварително.

За дрехите - изходът е в спортни дрехи и обувки, те са по-свободни като кройки. Картинките са ви най-малкият проблем.
5 г. , 130 см., 29 кг.
Добре е спешно и сериозно да се замислите какъв е порционът на това дете (като количество, вид, калоричност и качество на храната), каква е физическата му активност и какви са навиците му. Детето има ли заболявания? Педиатърът му какво мисли за теглото му? Не чакайте "да израсте" проблема, а вземете мерки сега, веднага, незабавно!

и аз ще бъда откровена и директна и не моля за извинение.
почетете!

Цитат
5 г. , 130 см., 29 кг.
и ръста ли трябва да коригират?
ръст 130 е на горната граница за 7 годишно дете.
там е и тегло от 29 кг.

жената попита за дрехи за по-едро дете, не за консултации с диетолози.
ако можете - помогнете, ако не можете просто пропуснете, не е необходимо да блестите и светите във всяка тема.

детето ни се роди едро, продължи да върви едро.
консултирано и профилактирано е и нямаше никакви проблеми с това, че ръста и теглото му отговарят на по-голяма възраст.
Скрит текст:
рязко качи килограми на около 5, след лечение от астма, която се оказа алергия и лечението на алергията след това.
която пък беше лекувана с неподходящите лекарства.
сега в трети клас продължава да върви доста над годините си на ръст и размер на обувките (носи обувки 41-42)
спортува, има хранителен режим, стараем се всички в къщи да коригираме това, което лекарите успяха да му причинят, но няма да стане нито бърз, нито лесно.
знаем го.



# 14
  • Мнения: 46 536
Просто детето е по-високо за възрастта си.
Според мен съотношението ръст/килограми е нормално, какви диети  Shocked
Ето как изглеждат точно същите мерки.
Скрит текст:

# 15
  • Мнения: 11 747
За обувки мога да дам идея за Зизу, гугълнете, ако не ги знаете. Те могат да ви произведат по ваши размери в рамките на 10-тина дни. Може да си изберете цветове, модели, картинки. Всичко е естествена кожа, гъвкава подметка и изобщо са много качествени и хубави, но скъпи. Не са безбожно скъпи, но в сравнение с мат стар много по- скъпи. Мисля, че правят до 36 номер, но по поръчка исгурно и по- големи могат да направят. Могат да направят модела по- широк и прочие. По принцип не са им тесни, вижте ги и преценете.
На Н§М широките модели ми се виждат доста тесни като за 'широки'. Аз търсех широки за племенника ми, той е на 11 и е с наднормено тегло, но пак са тесни. Мъжки купувам, ама ръкавите му висят до коленете.

# 16
  • Мнения: X
Змия, не е, и никога не е бил "сериозно пухкав", виждала съм подобни деца. Просто не е слаб, от бебе е с големи лапички Laughing - и ръчички, и крачета, и самите пръстчета. Отслабвал е при по-дълго боледуване - ами не изглежда добре по-слаб. Не е така, защото се радвам на дебели деца и го тъпча - много ми се искаше да беше по-лек за по-дълго време, но такова си е детето. З
нам за дългите и тесни - аз съм висока и бях слаба, вече клоня към нормална и пак ми е трудно. За чорапите и ластците не съм съгласна - докато аз, а и по-голямо дете, имаме търпението и координацията да се напъхаме в нещо недостатъчно еластично, при 5-годишното не е така.
С тази цел направих и темата, ако има и други като мен, да обменяме опит и да черпим идеи. До размер около 6-7 годишни, дрехите и обувките са съобразени с възможностите на децата за самостоятелно обличане/събличане. Или по-широки, или по-еластични, по-свободни при врата, голям избор на обувки с велкро и т.н. Докато се събирахме в тези размери, проблемът не беше сериозен - примерно ританки трябаше доста по-рано да сменя с неща без ходило, от космонавт да мина на комбиация панталон+яке и подобни. Най тежко беше с търсене на обувки за бебешки тип краче, но в номерация за по-големи деца. Догодина вече излиза от детска и отива в юношеска номерация (savina_33 , в Дайхман имат и нелоши неща в юношеската, въпреки че и там не е голям избор).
pina, за Зизу знам отдавна, чисто финансово не мога да се справя с по 2 чифта обувки на сезон при подобни цени.

# 17
  • Мнения: 3 791
Синът ми е с тези размери-обувки 34 размер спокойно намираме при Колев и колев-и той е с доста широк крак и висок свод.

# 18
  • Мнения: 11 118
КиК имат обувки до 36-37 номер, но големите номера свършват бързо и не произвеждат и зареждат бройки никога повече в рамките на колекцията. Тази попара съм я сърбала с моето дете, което на 8 години е 150 см и 40 кг.
Обувките са 36 и от тази година купуваме от колекциите за възрастни, като пак трябва да се търсят за широко краче, защото дамските модели повечето не са такива.
За щастие е с дълги ръце и крака и с дрехите се справям, като просто купувам номерация за по-голяма възраст и ръст, не е имало несъответствени ръкави и крачоли (даже те първи окъсяват).

Когато като бебе беше по-пухкава при все огромния си ръст, на помощ ми идваха скандинавските дрехи - не конкретно ХиМ (мисля, че не бяха влезли в България още), а изобщо техните кройки са за по-едри и снажни хора, не за лилипути като много китайски и турски марки. Купувала съм втора употреба или от чужбина. ХиМ не ми се струват умалени, ползваме ги все още, но тийн колекцията им е под всякаква критика и ще трябва да се търсят други решения. (Най-големият им детски номер е 10-12 години, което отговаря на 140-146 см)

За щастие в училище имат униформа - това се оказа истинска благословия.

# 19
  • Мнения: 18 520
Ей, честно ви казвам, откачам като чуя/прочета някой да нарича дете - едро. И това обикновено е, само защото нашето на тази възраст е по-ниско или е същият ръст, но на повече години. Само доброто възпитание ме е спирало на един-двама 170 см. мъже на височка подметка да им обясня защо техните деца са с глава по-ниски от тези, които наричат едри.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
К и К имат номера до 45, в момента голямия ми син е с 40 номер и е с КиК. И винаги имат модели за широки крака с велкро. Аз в посочения размер 130 ръст и 30кг не виждам проблем да бъде облечено дете, защото имам такова. Средния мина през този размер на 6, точно в този ръст и кг. Сега е на 8 и носи размер 10-12.

И ХиМ имат и младежки колекции, купувам размери 158-164. Това за другия син.

Уайкики, Кенвело, Теранова по-внимателно се гледа, има тесни неща, но за блузи, има къде да се облекат.

# 21
  • Мнения: 46 536
Само доброто възпитание ме е спирало на един-двама 170 см. мъже на височка подметка да им обясня защо техните деца са с глава по-ниски от тези, които наричат едри.
Хм, странно, че в тази възраст се вижда разликата, нямам такива наблюдения.
Мъжът ми е 170, аз 163, детето ни винаги е било напред с ръста, мен ме мина още на 11 г., вече гони баща си, винаги е била най-висока или на 2-ро място в групата/класа, въпреки че има такива с родители по 2 метра.
Вече към 18-19 г. се вижда кой колко е висок, но като деца няма никаква зависимост м/у ръста на родителите и децата, от моя клас най-високите ударно пораснаха след 15 г., дотогава бяха по-ниски и от най-ниските момичета.

# 22
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Моят син е първи клас, на 8 години (току що навършени, януари месец), 145 см, 37 номер обувки. Широкоплещест е, добре сложен.

Отказах се да пазарувам "маркови" дрехи, защото постоянно ми се налага да им подкъсявам ръкавите и крачолите. Последното "марково", подарено ни е, е дадено за ръст 172. И му е късо. За ширина не говорим изобщо. Купувам основно българско производство, които са с нормална дължина и ширина. Предвид факта, че ги израства за един сезон, не виждам и причина да давам много пари за марка, в която детето ще се чувства като кренвирш.

Обувки - от Мат Стар и Рънърс. За достатъчно широки стъпала са повечето модели, и с достатъчно висок свод също. Удобни и здрави.



# 23
  • Мнения: 11 118
К и К имат номера до 45, в момента голямия ми син е с 40 номер и е с КиК.
Сигурно са някакви маратонки. Моделите ботуши (2-3), който си хареса дъщеря ми миналата есен, бяха до 37 или 38, но най-големият номер, наличен във всичките им магазини в София, беше 34.

И всъщност изобщо не ми звучи като нещо познато обувки 45-и номер в КиК, а съм пазарувала десетки пъти там, в различни техни магазини. То 45-и рядко има и в магазини за възрастни.

# 24
  • Мнения: 4 771
Купувам основно българско производство, които са с нормална дължина и ширина.

Рися, би ли споделила магазини или сайтове за детски дрехи българско производство? Аз нямам проблем с размерите на детските дрехи, но предпочитам да купувам за сина ми български дрехи, а поне в София трудно намирам такива магазини или ако намеря - два анцуга са БГ, а всичко останало турско (не че имам против турското, напротив, и него уважавам).

Мерси предварително! Може и на лични да не оспамваме темата.

# 25
  • Мнения: X
Рися, от кои български си доволна? Аз харевам на Стела Русе блузите - лесно се обличат, без да са прекалено голям номер. Долнищата им обаче са със стегнат ластик, а е от широките и трудно се сменя. На Братя Гьокови взех една пижама - хем е огромна, а изобщо не може да си пъхне главата.

На Колев и Колев след едни абсолютно боклучиви апрески нищо не смея да купвам, освен кожените им стелки.

# 26
  • Мнения: 11 118
Не съм Рися, но напоследък съм купувала разни неща от "Точици". Специално за анцузи, Рънърс имат и такива (не само спортни обувки), но не съм сигурна дали техните са шити в България.

Иначе аз на КиК никога не съм имала проблеми с качеството, детето ми е голям терминатор на обувки (като всяко друго, навярно) и въпреки това са оцелявали по един сезон здрави и в относително добър вид. Но от моделната им гама, поддържането на разнообразие и обслужването на клиенти - не съм доволна изобщо.

# 27
  • Мнения: 158
Синът ми на 6 години е висок 134 см и тежи 25кг, носи обувки 34 номер.

Още от бебе имаше внушителни размери, но това е нормално, защото и двамата с баща му сме високи. На 6 месеца носеше дрехи за 1 година, на 2 - за 3 годишни и т.н. Сега на 6г носи дрехи размер 10г.  Просто никога не съм опитвала да го вкарвам в дрехи, които не отговарят на размерите му. Дрехите размер 10 г са му точни на дължина, но често са твърде широки на талията, затова ги затягам до крайна степен със страничните ластици, а за да не са широки на краката, взимам слим модели.
Колкото до обувките, в страната в която живея, има разнообразни детски модели с номерация 34.

За посочените размери на детето не виждам проблем, тъй като съдя по сина си, чиито жестоко изхвръкнали кости отвсякъде донякъде ме смущават, че 5 кг повече не биха му се отразили никак зле.

# 28
  • пак там
  • Мнения: 2 885
 Тениски, блузи - на една асеновградска фирма Ареал (шият ишлеме за Европа), от тях вземам и боксерки - само те са му удобни. Пижамите също му бяха оттам (сега вече отказва да спи с пижами).

Армира се сещам, Стела Русе също съм вземала. Това по спомени - режа етикетите и ми е трудно да цитирам други фирми в момента.

Xcell мисля, че беше едната хасковска фирма, от която купувам за себе си - имаше и сладки момичешки дрешки, но не съм гледала подробно - нямам момиче. Не съм сигурна за името обаче.

Купувам от кварталния пазар, от случайно харесал ми магазин, изобщо откъдето намеря, особено панталони - постоянно са с дупки на колената от каране на колички и от футболни страсти.

Между другото, в района Пазарджик-Хасково-Кърджали- Асеновград има много български фирми, които шият красиви и здрави детски дрешки.

# 29
  • Мнения: 18 520
Хм, странно, че в тази възраст се вижда разликата, нямам такива наблюдения.

Моите наблюдения са такива - че по-високите родители имат по-високи деца и си личи още на детската площадка. Което не значи, че е правило, ясно е, че ръстът все пак зависи от ген. И ММ е доста по-висок от родителите си.

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
К и К имат номера до 45, в момента голямия ми син е с 40 номер и е с КиК.
Сигурно са някакви маратонки. Моделите ботуши (2-3), който си хареса дъщеря ми миналата есен, бяха до 37 или 38, но най-големият номер, наличен във всичките им магазини в София, беше 34.

И всъщност изобщо не ми звучи като нещо познато обувки 45-и номер в КиК, а съм пазарувала десетки пъти там, в различни техни магазини. То 45-и рядко има и в магазини за възрастни.
Не казвам, че ВСИЧКИ модели са им до 45, а казвам, че имат модели с до 45 номер. Напосоки едни 40 номер - http://www.k-k.bg/964211

# 31
  • Мнения: 3 228
Хм, странно, че в тази възраст се вижда разликата, нямам такива наблюдения.

Моите наблюдения са такива - че по-високите родители имат по-високи деца и си личи още на детската площадка. Което не значи, че е правило, ясно е, че ръстът все пак зависи от ген. И ММ е доста по-висок от родителите си.

И моите наблюдения са такива.

Детето от темата си е съвсем добре като съотношение ръст/тегло. Наистина, не са масово явление 5 годишните с този ръст, но теглото му е съвсем в нормите.
Аз имам 8 годишно момиче със същия ръст, но 24 кг. Слаба е, но не клъощава, съответно си мисля, че едни 5 кг отгоре на този ръст не са проблем, особено за момче.
За дрехи за съжаление не мога да помогна. Ние сме в другата крайност - основно слим моделите пазарувам, защото обикновените дънки висят

# 32
  • София
  • Мнения: 44 142
Може би просто трябва да смените магазините... Където и да пазарявам за детето има и слим модели и по-свободни (панталони) и на ластик дори на кръста.
HM редовно имат такива модели
http://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0449449001.html#%D0%A1%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%BC
http://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0450693001.html#%D0%A1%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%BC
http://www2.hm.com/bg_bg/productpage.0454804001.html#%D0%A1%D0%B … D0%BD%D0%B8%D0%BC
Както и по-свободни кройки имат Relaxed Jeans ,Tapered Jeans
Моят син години имаше точно обратния проблем - хърба, в нормален ръст. Всичко като палатки му стои, повярвай - по-трудно е да намериш, тесни дрехи.

С обувките съвсем не виждам проблем, масово са за нормален до широк крак. По-малко са за тесни крачета. А има фирми - като кларкс например, при които може да избираш за каква ширина на крака да пазаруваш обувки.

От 5 до 7 години не е кой знае каква разликата, че да не можеш да намираш дрехи с любими герои... сега за чорапки с картинки... аз избягвам такива откакто беше бебе, достатъчно цветни са самите дрехи - не мога да помогна.

Последна редакция: пт, 24 фев 2017, 08:18 от Angel_Dust

# 33
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
И аз съм била 130 см на 5 години, само че съм нямала 20 кила. Joy В първи клас носех 36-ти номер обувки. В трети вече бях на 38-ми. Няма да продължавам. Mr. Green
Сега съм 180 см.

# 34
  • Мнения: 9
Има много добри опции и във втората употреба за деца, може да ги проверите

# 35
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
К&K имат по-големи детски и юношески обувки, напоследък най-вече от там купувам обувки за сина ми. Капчица също имат, но нямат кой знае какви модели за момчета. В магазин ССС също се намират над 35-ти номер.
По-широки модели дънки съм купувала от Н&M и Карнивал кидс.

# 36
  • Мнения: 8 269
Моя син е на 7 години и купувам дрехи за 10
 Мисля че децата вървят вече по-едри....сигурно пак някоя радиация са пуснали Simple Smile
Моето е със стандартни размери. Тоест дрехи за 10 годишно му пасват идеално.
Иначе обувки купувам от Richter. Всички са със лепки и няма проблем с ширината. Също така някой модели са по-ширпки. Дънките на Некст имат и размер по- пълно дете както и по- високо. Така че от там мисля че ще ви свърашат страхотна работа.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 142
Добре де, ако ще се търси номер 40 и нагоре, защо трябва да е в детски обувки - КК например, а не  просто мъжки обувки???

Аз не мисля, че децата масово са някакви огромни, има си разни и по-едри и по-дребни, но повечето са си в средата и си "пасват" общо взето точно на номерацията на дрехи според ръст и възраст.
КиК имат обувки до 36-37 номер, но големите номера свършват бързо и не произвеждат и зареждат бройки никога повече в рамките на колекцията. Тази попара съм я сърбала с моето дете, което на 8 години е 150 см и 40 кг.
Обувките са 36 и от тази година купуваме от колекциите за възрастни, като пак трябва да се търсят за широко краче, защото дамските модели повечето не са такива.
Когато като бебе беше по-пухкава при все огромния си ръст, на помощ ми идваха скандинавските дрехи - не конкретно ХиМ (мисля, че не бяха влезли в България още), а изобщо техните кройки са за по-едри и снажни хора, не за лилипути като много китайски и турски марки. Купувала съм втора употреба или от чужбина. ХиМ не ми се струват умалени, ползваме ги все още, но тийн колекцията им е под всякаква критика и ще трябва да се търсят други решения. (Най-големият им детски номер е 10-12 години, което отговаря на 140-146 см)
Това са нормални размери за 11-12 годишно момче, моето е толкова, 152 и не съм го мерила на кила, 40-45... 36 номер обувки носи... нямам абсолютно никакъв проблем да му намирам дрехи и обувки. HM не са умалени изобщо, просто детето е за размер 152 или 152-164 имат такива дрехи, има и в reserved, некстq уаикики имат тийн зона, както и в редица други магазини. S от мъжките колекции е огромно. С обувките също не виждам проблем... въобще не знам защо намирате толкова проблематично намирането на дрехи и обувки. Все пак децата над 10 години също  не ходят голи и боси. Wink

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 09:18 от Angel_Dust

# 38
  • Мнения: X
Аз в първия пост написах кое намирам за проблематично, и много благодаря на тези, които ме разбраха и дадоха идеи. Децата над 10 години имат координация и търпение да се облекат и обуят, дори дрехите да са по-тесни, и кракът да влиза малко по-трудно в обувката. Децата на 5 също могат, но с повече усилия, и го правят, когато се налага. Обаче за мен е проблем да го пратя на градина с подобни дрехи и обувки, особено когато вкъщи дори аз се затруднявам при обличането или събличането и обуването.
Тази седмица от над двайсет чифта премерени обувки в три-четири магазина, в повечето кракът изобщо не можа да влезе, или влиза трудно - ами не мога да го пратя с обувалка на ДГ. Е, в номера, при който остават 3 см пред пръстите, които да го спъват, влиза. Двата в които успя да се пъхне от неговия номер, го убиваха в горната част. И за пореден път ще взема обувки, които са по-скъпи отколкото ми се иска, тежки, с твърда подметка, и ще се носят 2 месеца, защото до есента ще са малки. За мен е проблем.

# 39
  • Мнения: 2 099
И моя син е в сходни габарити.Носи 38 номер обувка 148 и 44 кг.На 8 е.В Ха унд Ем не може да му се купи панталон,ужасна кройка.Като мъжки клинове  дънки напускали... най-често купувам от Уайкики и Лосан.Ама още по-често от Спортдирект.Аз също съм висока 178 съм и с 39 номер обувка.Дъщеря ми в 6 клас също е с 39 номер.Истината е,че децата са вече по-едри от нашето поколение.

# 40
  • София - Варна
  • Мнения: 4 176
To от край време тенденцията е към акселерация. Е, има и изключения.
Аз нося 41 номер, и съм 180 см. Ти пак си с малък крак, Рибозом.

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
Аз съм 40 номер за широк крак на 167см, ходя по водата Simple Smile

А най-голям зор ми е със ски обувките, втора година не мога да си купя.


Десетгодишния е същия номер почти, 39,5.

# 42
  • Мнения: X
Аз от бременността съм 42, май не толкова ми порастнаха крачетата, колкото разбирането за "удобни".

# 43
  • Мнения: 7 325

Десетгодишния е същия номер почти, 39,5.

И моят син на 10 беше със същия номер. От 15 годишен до момента не е мръднал от 43.
Аз нося 38, 39 и 40 според модела.

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715

Десетгодишния е същия номер почти, 39,5.

И моят син на 10 беше със същия номер. От 15 годишен до момента не е мръднал от 43.
Аз нося 38, 39 и 40 според модела.
Дано да си пророка, защото баща му е с 47 номер и.... абе не е кеф намирането на обувки за негово височество.

# 45
  • София
  • Мнения: 11 998
Моят младеж е на 15 години и от 2 години е спрял на 45 номер.

# 46
  • Мнения: 642
Тайничко се надявам да спира да расте моят син. На 15 и 1/2 е с 9 см по-висок от баща си (а баща му е висок) и с 43 номер обувки. Походката му е леко приведена, явно се комплексира. Дрехи - отдавна сме по мъжките щандове.

# 47
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082

Десетгодишния е същия номер почти, 39,5.

И моят син на 10 беше със същия номер. От 15 годишен до момента не е мръднал от 43.
Аз нося 38, 39 и 40 според модела.
Дано да си пророка, защото баща му е с 47 номер и.... абе не е кеф намирането на обувки за негово височество.

много е лесно даже. Mr. Green
влизаш в магазина, прихващаш продавачката още от вратата и питаш "от кой модел имате 47 номер?", тя отговаря "от никой" и приключвате.
иначе ще е мъка като с моите обувки: ама този модел не ми стои добре, този стяга, този е ... Rolling Eyes

шегичка  Hug
Змей Малораслий наскоро навърши 10. 42 номер обувки.
като се добави и това, че крака е широк (наследствено), почти дюстабан, но с високо ходило, че и още пухкав изборът съвсем се стеснява  Crazy

# 48
  • Мнения: X
Да се похваля, пристигна от Стела Русе поръчката - тениска, лятна пижама и горнище, много еластични.  Grinning Grinning Grinning С Пес патрул и Блейз Laughing
Долнището само е пак с по-стегнат и тесен ластик. Поръчах 134-140. На зимната пижамка 122-128, която имаме, горнището отскоро е леко късо, но не тясно. Долнището от нея, заедно с друго тяхно в този размер му беше тясно в талията, а от малко над 122 и прекалено плитко.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 364
марките Рихтер, Суперфит, Геокс, Еко - всичките имат детски обувки до 40-41 номер.

крачето явно трябва да е много пухкаво, за да не може да се побере в номера си на ширина.

колкото до едрите деца заради високите родители, недейте да лежите на тая кълка.

като бяхме в ДГ, най-бързо растяха децата на ниските родители. огромни бяха! някои от тях настигнаха на ръст майките си още в първи клас. моят мъж е 192 см и носи 50-ти номер обувки, едва ли имаше по-висок баща от него в групата, аз също не съм дребна, но нашето дете винаги е вървяло абсолютно в средата като ръст и под средата като килограми.

най-ми е смешно като видя някое върлинесто дете и майка му гордо каже - ми той баща му е висок, 180 е... да бе да.

внимавайте какво ядат тия деца. много хормон на растежа бъка из храните в наши дни....

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 23 715
внимавайте какво ядат тия деца. много хормон на растежа бъка из храните в наши дни....
Ми..... не. От моите едното е средно, едното е високо, едното е хилав дребосък.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 364
внимавайте какво ядат тия деца. много хормон на растежа бъка из храните в наши дни....
Ми..... не. От моите едното е средно, едното е високо, едното е хилав дребосък.

значи при твоите факторите са други - генетични.

но толкова момченца и момиченца с естрогенен тип затлъстяване, колкото се срещат напоследък, преди 20 и повече години не е имало...

# 52
  • Мнения: X
Преди 20 години след Виденовата зима са децата на първите години от Прехода - още помня как в някои периоди заплати нямаше с месеци, и родителите ни се чудеха какво да сложат на масата. Хайде повечето ни деца сега да са добре обгрижвани, а не блъскани с хомони, и на това да се дължи разликата, може ли? Едва ли някой в тази тема изхранва дете основно с KFC.

# 53
  • Мнения: 7 325
Не си ли отглеждаш месото в двора, нямаш никаква гаранция, че не блъскаш детето си с хормони. Аз готвя всеки ден, често по два пъти, децата ми не са стъпвали в Макдоналдс и KFC от години, малкото не ги и познава, но купувам всичко от магазина и ... целият коктейл химия с която хранят животните и растенията отива в организма.

# 54
  • Мнения: X
А нас едно време като ни хранеха с маргарин и пиехме степчета, газирано и ядяхме "модерни" боклуци, за които още не се беше разчуло, че са вредни, защо не сме масово затлъстели?

Аз не си позволявам да кажа на майка със слабичко дете, че е болно или го държи гладно и преуморено, тук веднага се развиха теории, че децата ни са болни, затлъстели, хранени с боклуци и т.н.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 364
Преди 20 години след Виденовата зима са децата на първите години от Прехода - още помня как в някои периоди заплати нямаше с месеци, и родителите ни се чудеха какво да сложат на масата. Хайде повечето ни деца сега да са добре обгрижвани, а не блъскани с хомони, и на това да се дължи разликата, може ли? Едва ли някой в тази тема изхранва дете основно с KFC.

ами не, не може на това да се дължи разлика.
не те знам на колко години си, но явно не си наясно с периодите, за които говориш.
аз добре помня Лукановата зима 1990-та, защото това беше времето, когато нямаше нищо за ядене и този период трая около 6 месеца. само.
Виденовата зима беше през 1997-ма и се характеризираше с хиперинфлация, а не с недостиг на храни.

нека не си измисляме миналото и да не търсим фантазийни оправдания.

още от детската градина гледам, как привечер загрижените родители и баби вземаха децата си с по парче купешка пица или пакет зрънчо, зер да не прегладнеят до вечерята в къщи, а само аз носех ябълка за моето. още от детската градина гледам (сега и в училище) как безплатните плодове остават, защото децата не ги искат. учителките казват - 2-3 деца от група/клас само искат плод! около училището е пълно с рупащи дюнери, пици и прочие боклуци деца. ама иначе, всички се храним здравословно, всички сме най-добри майки и не ядем в КФС.

колко много фрапантни двойки майка и дете виждам по улиците, при които майката е фина и слаба, а 8-19 годишното й дете е по-едро от нея с тяло от тип "главогръд и коремче".


I.Hr., така е, няма гаранция, че не вкарваш хормони изобщо, но има разумни начини да редуцираш риска до минимум. а и не са само хормоните.

# 56
  • Мнения: 7 325
Ами аз лично чета и се ограмотявам непрекъснато, защото много държа на доброто хранене. Проблема е че на моменти изпадам в крайности и ... не е добре.

# 57
  • Мнения: X
jam, много благодаря, че ми разясни на какво се дължат ръста и килограмите на детето ми, както и какво и колко са си позволявали да купуват родителите през моето детство.

Цитат
Нека не си измисляме миналото и да не търсим фантазийни оправдания
- напълно съм съгласна. Има достатъчно изследвания на какво се дължи това, че има все по-едри хора, еволюционна тенденция е. Достатъчното храна, достатъчното сън (при който се освобождава хормона на растежа) и цялостното по-добро обгрижване, позволяват на повечето съвременни деца (които не живеят в Третия свят) да достигнат максимално генетичния си потенциал по отношение на ръст, а и не само.

# 58
  • София
  • Мнения: 6 364
datura_inermis,

ясно ми е, че като автор на темата, няма начин да не се почувстваш лично засегната, макар че аз не съм визирала твоето дете конкретно, нито твоя конкретен начин на отглеждане и хранене на детето.

# 59
  • Мнения: X
Не се чувствам засегната, съдя по публикациите ти, че все пак не си от потребителите тип "част от стадото", с които няма смисъл да се разговаря, затова и коментирам. От писалите в темата, единствено една потребителка сподели, че нейното дете освен високо е и пълно, и то в следствие на лечение. "Внимавайте с какво ги храните" е подходящ призив за всички родители, и това, че едно дете е едро, не го прави автоматично хранено с дюнери, пици и Зрънчо.

Аз не мога да възприема детето си като затлъстяло, след като е в норма съотношението му ръст/килограми, активно е, и макар и без да изпадам в крайности, се старая да го обгрижвам добре. От друга страна, при положение че и двамата му родители изпитваме затруднение да си намерим удобни обувки (аз съм по-лесна, защото попадам в масовата мъжка номерация), и дрехи, които не са смешно широки или къси, не намирам за толкова странно и с детето да имам подобен проблем. Да, несъмнено има предлагане и на подходящи за нас неща, но не в повечето магазини, и често на цена, която в семейство с един работещ родител, е малко или много над възможностите ни. Това ме затруднява, защото не обичам да обикалям по магазини. Отговорите на пишещите тук са ми полезни.

# 60
  • Мнения: 7 325
Аз лично правя разлика между едро дете и затлъстяло дете. Синът ми беше затлъстяло дете. Сега е висок и по скоро слаб, но структурата му е на едър мъж. Ако яде само пици, дюнери, донутси, полуфабикати ..... ще стане  огромен. Затлъстяването в детските му години се дължеше точно на неправилното хранене. Като променихме лошите навици се оправи.
Не виждам защо се засягаш. Ако детето ти е едро, но не затлъстяло - проблем няма. Ако има затлъстяване и не искаш да вземеш мерки - твоя работа.

# 61
  • София
  • Мнения: 11 998
Ако детето е едро, но добре пропорционално, просто ще се купуват дрехи с по-голям размер.
Щом е трудно да се намерят подходящи дрехи, то детето е извън стандартите.

# 62
  • Мнения: X
Аз също имам дни, в които съм по-крива, и реплики от типа "вземете мерки незабавно!", "внимавайте с какво ги храните", "проблем няма" и "извън стандартите" леко ме дразнят, след като съм обяснила какво и защо ме затруднява.
Като се замисля, заглавието на темата може би предразполага и за отговор "С диета"  Mr. Green
Коментирам без лоши чувства и засягане Peace

Общи условия

Активация на акаунт