Мартенички кичим бели и червени, eто идат, идат МАРТенчетата засмени!- тема 13

  • 56 378
  • 753
  •   1
Отговори
# 435
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Зайче, статията обяснява доста неща. Моя момък така и нямаше да  тръгне сам ... Sad
Оххх внесе ми доза успокоение, че съм постъпила правилно.
Дано ти си сред изключенията!

И аз дохранвам с ам. Имам кърма но се разраних жестоко и сегс цедя. Имам почти 3 хранения с кърма, но определено не му стига. Не страдам от този факт, даже ме амбицира да съм стриктнс с цеденето и постепенно да заместим всички хранения.

# 436
  • Бургас
  • Мнения: 6 606

Казах Ели, но никакви изследвания не ми пусна, свързва го с бремеността. А аз си мисля , че е от много хлорираната вода, защото след баня е ад и когато се изпотя същата работа (но не си обяснявам потенето как и с какво влияе). А пробвах и да се мажа с всичко което съм се сетила - от естествени масла до по-скъпи кремове и нищо. Знам, че някой беше писал за чернодробни ензими да се изследват (ако не се лъжа) и това споменах на АГ, пък ме препрати към личен лекар, личния се дърпа - АГ сега ме следяла, тя съответно трябвало да ми пусне изследване. Мотах се 3-4 дни в неизвестно лутане и накрая ми писна.
[/quote]

И на мен с първата бременност така ми каза АГ- кожата ти се разширява и затова те сърби. Ама мене ме сърби глава, пръсти на крака, всичко, надали се разширявам цялата. 12лв някъде е изследването на чернодробните ензими, въобще не им се молих за направления, че и мен така ме мотаха сега, питай АГ, тя пък вика що гастроентерологът не ти ги даде, той пък ме праща при личен...
Дни преди да родя сърбежът ми се върна, освен това водите ми бяха зелени, което говори за инфекция, та знам ли.

# 437
  • Мнения: 6 566
Синеока, как ти остава достсатъчно време за цедене. Нали трябва и да се почива?
Особено нощем е мъка като умирам за сън.
Моята доста намаля, защото не цедя редовно, просто не ми остават сили за нея. Уж ръчната помпа на авент била супер. Друг път! Не създава вакуум като хората или аз не го правя както трябва, не знам Thinking

За доплера - точно това спаси положението, на жк не виждаха проблема. А беше сериозен, наистина. Ако не беше се видяло на него какво се случва... Не искам да го пиша дори, нали сме ок сега.

# 438
  • София
  • Мнения: 1 509
Здравейте, момичета, и от мен. Гледаме се с моя бебо, имам помощник баща му, но признавам, че ми е тежко. Някаква депресия ме е хванала, особено първата седмица.Бебето реве и аз с него от безсилие и изтощение . Малко спи, постоянно е мокър, все преобувам, мия.Има колики, които го мъчат.И аз съм пишман кърмачка, хубавото е, че като е разстроен го слагам на гърдите и се успокоява, иначе се цедя и давам един път АМ, друг път ,като има , кърма.
Общо взето или спи, или плаче.И нощното хранене ме изтощава, въобще оплаках ви се.Надявам се ,че този тежък период скоро ще отмине.

# 439
  • Мнения: 18 587
Доплера се прави по преценка, той е различен от обикновен ехографски преглед. Проследява кръвотока към плацентата, как се храни бебето. Вероятно на който не му е правен, не е било наложително. На мен точно доплера ми помогна. Тонове се виждат и на обикновен ехограф. Но доплеровото изследване е по-прецизно. На мен ми правиха в 36 и даже не ме прати на тонове тогава, защото доплера беше перфектен и нямало смисъл. Имат общо нещата, но просто са специфични изследвания.
Ох, Електра и аз взех ръчна на Авент, не ми казвай,че само съм се изръсила, че и без това у нас ме увикаха, защо съм избързала да я вземам  ooooh!

# 440
  • София
  • Мнения: 1 509
Аз съм много доволна от помпата на Авент,не прави вакум моментално, но ми е голям помощник.Моите гърди обаче са малки, при големи може и да не е толкова ефективна.

# 441
  • Мнения: 1 825
Оххх като чета каква мъка е кърменето и с тези помпи, не ми се мисли от сега.

# 442
  • Мнения: 1 810
Момичета, върнах се от преглед. Доплерът показа, че са наред нещата. Бебка е ниско в таза вече, прегледаха ме за разкритие, нямам, но главичката и била точно за таза ми, каквото и да значи това.
Болките ми са от някакви коремни проблеми.

# 443
  • Мнения: 3 479
Оххх като чета каква мъка е кърменето и с тези помпи, не ми се мисли от сега.

Не се навивай от сега!
На мен ми потрябва едва когато беба стана на 6м и се върнах на работа.

А може въобще никога да не ти потрябва.

Освен това е нещо което се научаваш с времето. И аз в началото много я мразех тая помпа. Болеше ме и самото усещане го мразех. На края бях като дойна крава. С една ръчна и една ел. помпа едновременно и хич не ми беше гадно. Но трябва човек да се научи.
 
Допълвам че и моята ръчна помпа е Авент и ми е идеална.

# 444
  • Мнения: 251
Elektra.13 Много се радвам , че са ви изписали. Мисли само позитивно и гушкай малкия
WhiteWabbit Аз съм с Хашимото и родих 20 дена преди термин.През деня бях на доплер и док каза ,че ще издържа още две седмици. Да , ама не. Вечерта адска болка, падна тапата и водите потекоха.Контракциите ми бяха  болезнени ,  за 40 мин - 4 см . Док дори бързаше да не родя , че трябваше секцио по др здравословни причини.   
Да ви се оплача , малка част от кожата на едното ми зърно се обели. Непоносима болка. Плача и кърмя  Cry Утре ще се обадя на консултант , че не се издържа.

# 445
  • Мнения: 146
Момичета, имам въпрос. Как евентуални сраствания от предходна коремна операция влияят на естественото раждане? Заради това и заради тромбофилия докторите ми казаха, че клонят към секцио, но не ми обясниха конкретно връзката....

# 446
  • Мнения: 3 479
Elektra.13 Много се радвам , че са ви изписали. Мисли само позитивно и гушкай малкия
WhiteWabbit Аз съм с Хашимото и родих 20 дена преди термин.През деня бях на доплер и док каза ,че ще издържа още две седмици. Да , ама не. Вечерта адска болка, падна тапата и водите потекоха.Контракциите ми бяха  болезнени ,  за 40 мин - 4 см . Док дори бързаше да не родя , че трябваше секцио по др здравословни причини.   
Да ви се оплача , малка част от кожата на едното ми зърно се обели. Непоносима болка. Плача и кърмя  Cry Утре ще се обадя на консултант , че не се издържа.

За обеленото зърно...ще мине по- бързо от очакваното... Дръж си гърдите без дрехи и мажи с кремче/ кърма.

Чудя се дали с второ детенце пак се минава през това... Помня че ми се виеше от болка и кърмех по 20мин по- часовник само, за да спре болката... Sad

# 447
  • Мнения: 509
Ох, Диди, дано да мине бързо или консултатите да ти помогнат Sad И аз си спомням, че в първите минути докато посвикнех и поизтръпне зърното, стисках очи от болка само и само да не го стресна бебчето или да му предам някакво отрицателно чувство.
Наистина кърменето не е лесна работа, а още по-безнадежден се чувстваш като нямаш и кърма. Мен затова малко ме дразни, когато мамите с добър опит в кърменето почнат 'не се отказвайте, може, има начин, изключително кърмене и нищо друго...' Хайде болката ок - ще стискам зъби, но аз наистина така и не се видях в мляко - всеки път предлагах и двете гърди и едвам нахранвах детето, после упорствах да цедя (по 10мл се е случвало само да има), за да стимулирам и да имам някоя друга дозичка ако сме навън (да не говорим, че сина ми пък не искаше замразена кърма и я хвърлих)... ми едвам избутах 2-3месеца така. Бях все стресирана и неуверена. Та и да спазваш правилата, и да се стараеш - не е гаранция, че ще кърмиш 1 година. И ако не стане така - няма нищо лошо да си го храниш детенцето с хубаво АМ, на 5-6мес. да почнеш да си го захранваш и пак ще порасне Peace

Ели, според мен и с второто се минава през това - особено за чувствителността на зърната. Те вече се отвикнали и се почва наново..

Последна редакция: нд, 05 мар 2017, 21:33 от Sis_87

# 448
  • Мнения: 574
Кърменето и според мен е много трудно. Първия път бях изчела много и мислех, че съм подготвена, но не всичко става както го пишат и обясняват. Много е различно при всеки. това наистина може да те депресира, че не се справяш или че не даваш най-доброто на бебо. Аз първия път много трудно кърмих 40 дни и се чувствах много зле. Това, което никои не ми каза е че е трудно до едно време и после се напасваш към бебето. Сега една приятелка, която кърми успешно и двете си деца , ми каза че ще ми покаже как лесно да се случат нещата. Та не се отказвайте и не слушайте съвети. Нека някои които до скоро е кърмил да ви покаже. Но някои път и тогава няма гаранция, че ще се получат нещата. Просто бъдете спокойни.

# 449
  • Мнения: 63
Здравейте момичета и от мен.

Ние сме добре - ядем, спим и се гушкаме. За кърменето - и аз дохранвам с АМ, но при мен няма кърма. И с баткото бях така и сега с малката е същото. Пробвах да се цедя - ами то едвам излизат няколко капки и се отказах. Сега като усетя че гърдите ми са пълни давам ако не .... ядем АМ. Не се оплаквам от малката спинка си и то доста, не плаче много и аз съм спокойна, а това е най-важното. С баткото беше кошмар той само ревеше и искаше на ръце. Така че момичета не се кахърете много за кърменето - при някои става, при някои не Thinking. Странна работа.

Общи условия

Активация на акаунт