Хипохондрички, сладки шматки, тормозят доктори с неравностойни схватки

  • 83 824
  • 851
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Сияние,толкова се радвам ,че детето е.добре Hug
Знаех си,че е това ....винаги съм.казвала ,че в хипохондрията има.известен смисъл.
Не ви.познавам.,но тези.дни многонви.мислех....много се радвам ,че сте добре

# 391
  • Мнения: 530
Много ви благодаря за подкрепата,момичета. Ами синината беше огроооомна,направо черно-лилава,още си стои,не избледнява. Появиха се множество малки точици като подкожни кръвоизливчета,отделно тук-там и др.синчици има,но лекарите казаха,че е имоло по-тежки случаи.

# 392
  • Мнения: 962
Сияние , радвам се че всичко е на ред !

# 393
  • Мнения: 986
Момичета, здравейте. Много съм уплашена.

Онзи ден с приятеля ми правихме секс. В един момент аз забелязвам как върху него има кръв и се стреснах. Излезе от мен, и видях,'че долу имам кръв, първо се чудихме дали е външно или вътрешно, оказа се, че е вътрвшно. Цикълът ми свърши преди 6-7 дена. Не му обърнах внимание първоначално, но на слвдващия ден... тотална паника. Започнах да мисля за рак на маточната шийка. Само на 22 години съм, това ми е втори сексуален партньор, никога не съм си правила цитонамазка, а ходя на гинеколох за прегледи редовно.

Сетих се, че предпоследния ми цикъл беше продължил с 5 дена леко розово зацапване след като минаха обичайните 6-7 дена на кръвотечение. Беше по-скоро бяло течение примесено с миниатюрна част кръв, бешв много белезникаво, та не му обърнах внимание тогава, сега обаче съм луднала.

Ще ида на гинеколог, още утре звъня за час, но съм проато ужасена. Това комбинирано, че я последните 2-3 месвца съм отслабнала с 2 килограма. Вярно е, чв съм по-активна и много заета през тях, но съм изпаднала в абсолютна, тотална паника!!!

Ами ако имам рак на маточната шийка? Какво е това кървене, не ме е боляло повреме на секса, въобщв нищо не усетих! Още повече се плаша, че на никоя приятелка, нито на майка ми, някога й се е случвало подобно нещо. Sad

# 394
  • Мнения: 962
Прегледа е задължителен!!!
не мисля че е нещо сериозно , просто ако е била по бурна интимността ви те е наранил.
пиши след прегледа - спокойно

# 395
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Девойки, вие изпитвате ли страх, когато ви предстои преглед или когато чакате резултати от изследвания? Аз се треса от притеснение при всяко едно посещение на лаборатория или лекарски кабинет. Все съм в очакване на нещо кой знае какво! Много е изморително и затормозяващо Sad

# 396
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Девойки, вие изпитвате ли страх, когато ви предстои преглед или когато чакате резултати от изследвания? Аз се треса от притеснение при всяко едно посещение на лаборатория или лекарски кабинет. Все съм в очакване на нещо кой знае какво! Много е изморително и затормозяващо Sad

Абсолютно всеки път! Дори и до личната да отида, която не би могла да ми сложи кой знае колко сериозна диагноза, дори и при нея като ходя се страхувам и ми е притеснено.После ми олеква.

# 397
  • Мнения: 986
Оказа се, че имам ендометриоза. Тоест аз знаех, че имам. Отидох при друг лекар, а не при гинеколожката ми, койъо ме наплаши зверски. Как можело ендото да стане на рак, да ае спука всеки момент, да получа перитонит, да решавам и до месец да съм се оперирала. Отделно според него имам и още една функционална киста на същия яйчник, фоликулярна уж, за която той ми предписа дуфастон за предизвикване на цикъл 10 двна след като предишния ми е свършил и уж съм в О. Каза да нв правя въобще секс щото ще спукаме кистата. И двете са по 3 сантиметра. Според ехографската снимка даже и 3 нямат, 28-9 мм са примерно.
Ужасно съм уплашена, защото изпитвам див ужас от лапароскопията. Отделно сега седя и 24/7 чакам тъпата киста да се спука едва ли не. Държа ае като инвалид-гледам да не ае натоварвам,  да не тичам, да не скачам, да не вдигам торби, въобщв секс не сме и правили от тогава. Според него кървенето е от кистата.
Гинеколожката ми пък е уж на друго мнение. Не е спешна операцията, чак такива драматични мерки нямашо нужда, кървенето не е от кистата, още повече с червена кръв. Тя е окей да пробваме с прогестеронови таблетки. Днвс съм при нея.

Другия лекар иска след лапароскопия да си бия 6 месеца някакви хормонални инжекции, които спират цикъла и каза как след това още хапчета ще пия. Просто не знам. Така съм се ошашкала.

Въобщв не ме е страх от болката, нп ме е страх от лапароскопията заради упойката. Ами ако стане нещо? Не знам какво да правя. Кълбо от нерви съм, от два дена рева през 2 часа.

Не е вариант да забременявам, защото съм на 21 години и просто не съм готова за такова нещо. С приятеля ми сме заедно само от 7 месеца, малка съм, все още даже не съм завършила, отделно нямам психическа и физическа нагласа да поемам такава отговорност, въобще никакво бебе не искам в близките 3-4 години. Така че това "лечение" така отпада като вариант, че...

# 398
  • Мнения: 962
Моя позната е оперирана и след това си има детенце - спокойно .
кажи  си" И това ще мине" и действай ... ако искаш мини на още едно мнение без да казваш за предходните две ( аз така правя за това до тук съм я докарала от страх ) , но след това вземи адекватно решение.
желая успех !

# 399
  • Мнения: 986
Гинеколожката каза да пия противозачатъчни докато реша да бременея и тогава ще го мислим, ако 6 месеца не става нищо. Каза са си живея живота и да не се шашкам.

# 400
  • Мнения: X
Здравейте,
И аз като една типична хипохондричка винаги имам поняколко страшни диагнози и чета ли чета симтоми. От известно време имам проблеми и гастрита, но освен типичната болка горе високо в стомаха имах и страшни болки в гърба между плешките. И се почна едно четене и диагнозите все около оная болест се въртяха. И кардиогрми през ден ми правеше джипито, аз продължавах да си съчинявам болести и да си мисля на кой доктор да отида. Междувременно ядях само бисквити. Тогава личната ми предложи да опитам с Дексофен сашета за болките в гърба и нексиума да си продължа. А за запека, с който се бях обзавела от бисквитите казада си хапвам всичко без забранените за гастрит храни. И се започна ядене на сандвичи с шунка и кашкавал, които още повече ме запекоха. Сетих се за печени абълки, направих, пак нищо. Коремът ми се беше подул, болеше ме. И в петък вечерта, противно на всички диети вечерях само кайсии, поне да ми разбутат перисталтиката. Но не мигнах цяла нощ отболки в дебелото черво. Ходих и до тоалетна, но коремът ми е като балон. И пак се започна едно четене, спазмомен, дуспаталин, бусколизин, нексиум, нурофен ( отделно имам ошипяване на целия гръбначен стълб, и всяко пребиваване в помешение с климатик, после ми се  “отблагодарява" и тогава ме боляха ръце и крака). Вчера съм лежала цял ден, с надеждата че днес ще съм добре, но и днес коремът ми  пак е подут и ме боли дебелото черво вляво.
Как ви се струвам - сериозно болна или откровено луда?

# 401
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Вземи си сложи една слабителна свещичка в дупето ,изходи се като хората и корема ще спадне.
А що се въпроса ти ,не си болна,но си.откровено лудичка ....като всички нас.
Болка между пкешките я имам и аз ,минах от рак на панкреаса до аневризма....ма май беше жлъчка  Mr. Green

# 402
  • Мнения: 487
Веми си за запека течен парафин от аптеката и пий по една лъжичка сутрин и вечер няколко дни.Не е вредно и не е толкова гадно ,все едно пиеш олио.Пий много течности и яж сурови зеленчуци и плодове.За другите болежки ходи на доктор,не чети в нета.В нета всичко е рак.Болките в дебелото черво може да са хемороиди или фисура.Мажи с нещо за хемороиди,вечер и сутрин преди да ходиш до тоалетна.На мен ми помага "Долопрокт",понякога мажа и "Масту"

# 403
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Миналата година 4-5 месеца имах подобни проблеми. Спасиха ме билковите капки Иберогаст и таблетките Цинарикс, които пак са на билкова основа. Посъветвай се с лекар и ако даде съгласие ги пробвай. Аз се родих направо след тях Simple Smile

# 404
  • Мнения: 962
За гастрита 45-50 дни без прекъсване сутрин обед и вечер по една лъжица 50/50 мед със сусамов тахан

Общи условия

Активация на акаунт