Отказва да спи на обяд

  • 9 747
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
11 месечно дете да откаже следобедния съм е меко казано странно. Естествено, че Ви е спирало тока, превъзбудено и изморено е било. Моят племенник, освен това, живее в Англия и спи на обяд, та пушек се вдига. Факт е че в детските заведения там не ги натискат да спят под строй, да му мислят после родителите като си го вземат преуморени (и такова дете познавам).

# 31
  • Мнения: 686
11 месечно дете да откаже следобедния съм е меко казано странно. Естествено, че Ви е спирало тока, превъзбудено и изморено е било. Моят племенник, освен това, живее в Англия и спи на обяд, та пушек се вдига. Факт е че в детските заведения там не ги натискат да спят под строй, да му мислят после родителите като си го вземат преуморени (и такова дете познавам).
Тя и като бебе ми спеше по един два пъти по 15-20 минути максимум. Просто денем не спи. В родилното още само тя си беше будна по цял ден, другите очите не си отвориха. Под спиране на тока имам в предвид, че трябва да я гледам, разхождам и да си играя по цял ден, не е като да заспи и аз да седна или да си свърша нещо. Не е била нито превъзбудена, нито ревлива, нито изморена. Седеше си и си играеше. Съгласна съм, че за малките деца съня е важен, аз спя многоо и не е като да съм я държала зорлем будна. Анличаните ги слагат и от 6-7 да спят. Вечерят в градината, взимат ги в 6, душ и направо в леглото.

# 32
  • Мнения: X
Добре де, не пробвахте ли да го приспите детето, насила няма как да го държите будно, то е ясно? Между другото много бебета спят малко (моето едното беше от тях 😡), но около годинката вече нещата се оправят. На мен затова ми е чудно, защото реално, когато детето започне да спи по веднъж на ден, сънят става 2-3 часа.

Те ги слагат рано англичаните, но е отделен въпрос кога реално заспиват (говоря за по-големите). Но дете, което не спи на обяд, към 7-8 вече е изморено и е нормално да заспи. Лятото моето дете не ходи на градина и си ляга в 8, а се случва да заспи в колата към 6-7, да го сложим в леглото и да спи до сутринта.

# 33
  • Мнения: 1 565
Ако спи добре през цялата нощ и се буди чак на сутринта ,аз не бих се притеснявяла ,че не спи през деня .Не всичко деца обичат да спят през деня

# 34
  • Мнения: 43
моето диване не само, че не ще да спи винаги, но и си реве доволно. От яслата все ми мрънкат, и нз вече. Дано да миряса. Пък и как се не измори от беснеене, не знам.
Допсукам, че при едната г-жа е ОК, но при другата - която все се оплаква от нещо, и той не я трае.
нз, като не си казва милото.

# 35
  • Мнения: 686
Добре де, не пробвахте ли да го приспите детето, насила няма как да го държите будно, то е ясно? Между другото много бебета спят малко (моето едното беше от тях 😡), но около годинката вече нещата се оправят. На мен затова ми е чудно, защото реално, когато детето започне да спи по веднъж на ден, сънят става 2-3 часа.

Те ги слагат рано англичаните, но е отделен въпрос кога реално заспиват (говоря за по-големите). Но дете, което не спи на обяд, към 7-8 вече е изморено и е нормално да заспи. Лятото моето дете не ходи на градина и си ляга в 8, а се случва да заспи в колата към 6-7, да го сложим в леглото и да спи до сутринта.


Аз докторантура за методи за преспиване на бебе мога да напиша, но не искаше. Не и се спеше, не е била превъзбудена или нервна, пак да кажа. Имахме количка за вътре и за вън, че ако вали и не мога да я бутам навън я друсах по един час вътре, като бебе. По цял ден ходех по улиците или кръжахме с колата из квартала, че там заспиваше. И го правих само и само да имам малко лично време, не че и пречише особедно. Баща и е същият, по 5 часа спи и се е наспал и кипи от енергия. Аз мога да спя 15 часа и се събуждам изморена и крива, вечер се пробуждам чак.

# 36
  • Мнения: 43
Пак ми се обадиха от детската да го взема, не иска да спи, а те като го слагат насила, и почва да пищи.
Утре смятам да им предложа изобщо да не го слагат да спи, явно, че не иска.
Били виждали такова нещо за първи път. Да бе, да ...

# 37
  • Мнения: 686
Пак ми се обадиха от детската да го взема, не иска да спи, а те като го слагат насила, и почва да пищи.
Утре смятам да им предложа изобщо да не го слагат да спи, явно, че не иска.
Били виждали такова нещо за първи път. Да бе, да ...
А защо звънят да го взимате, да си го гледат буден...

# 38
  • Мнения: 43
Не знам вече какво да направя. Казах им да не го слагат да спи, защото и аз не винаги успявам да го приспя.
КАто го сложиш насила, ако е у дома - просто си става, отваря си вратата, и отпрашва където иска.

Ако е в детската ясла, иззад решетките не може да стане, и се почва едно пищене и крещене.
Днес пак ме извикаха да го взема. Доводите - че пищи и пречи на останалите деца. Ама аз съм била виновна, защото като отсъствал заради болест, после не съм го оставяла поне няколко дена до обяд, за да се адаптира, ами айде пак - цял ден. Та аз съм била виновна. А те, горките, не можели 2 сестри да гледат 20 деца.
И като ги питах - ми какво и гледате, те нали спят? Ми се изблещиха насреща, че не можело то така.

Направо не знам.
Мин.седмица ме кара да й нося от 5 кладенеца вода, то бележки, то чудо. И ми каза - докато не ги намеря, щяла да ме помоли да го задържа детето у дома. Мда, ама аз в рамките на работния ден всичко събра, и ги изненадах;

незнам - такова чудо имали ли сте? Вярвам, че не е като да не реве изобщо.
Обаче всеки лът като ида да го взема - е тих и кротък - другите деца спят, някоя леля си играе с него, седнала на килима - и детето ми е добре.
Казаха ми, че то не можело така - това било режим за гледане в група, не за индивидуално отглеждане.

Да, ама нали пък затова им плащаме от нашите заплати? Не им плащаме докато децата спят, те да се събират във вътрешния двор  ида си говорят и пушат, и да пият кафенце? Редовно така сварвам целия колектив, като се налага да го вземам наобяд.

дайте ми съвет

# 39
  • Мнения: 1 565
След като не иска да спи няма как да стане насила ,явно не може да си лежи и да си кротува и в такъв случай те са длъжни да го забавляват и да си играят с него.Аз зато съм против позволяването на дете вкъщи да не си ляга и да не лежи щом каже ,че не иска.Децата поне до 3,5 - 4 години трябва да спят поне по един час на ден или поне да лежи ,за да си почине и да е спокойно през целия ден.  Той в яслата ли или в градина ? Мисли ли сте да смените градината с друга в която няма да ви правят проблем ? Няма ли как някой от бабате  да го взима на обяд ?

# 40
  • Мнения: 43
Ани, в ясла е. Майка ми работи, а свекърва ми е с телк от 98%, и просто е непосилно. Някой път го гледа, когато се чувства добре, но принципно не е редно да ги ангажирам. А яслата не мога да сменя, тъй като в нашия град санираха яслите - и половината санирани са много мухлясали вътре. Тази, която е точно до нас, онзиден почнаха да санират. И тази е единствената, която всъщност има места. Далеч ни е, но това е по-малкият проблем.
 И аз смятам, че му се намира решението, но те не желаят да се ангажират, предпочитат релакс.

Утре ще съобщя, че преди 14,30 аз не мога да отида, което си е самата истина. Знам, че ще се сърдят и мусят, но все пак, това не бива да продължава безкрай. Незнам. Стискайте палците Wink

А за това да си лежи кротко - не става, не съм в състояние да го увещая изобщо. Той е много активен, нищо общо с племенничето ми. Те са на една възраст, но то е най-най-кроткото дете на света. Кажеш му - лягай! - ляга. Кажеш му - сядай! - стои по 40 минути и не мърда. Изобщо, няма база за сравнение с моя дивак.
Всяко дете си е различно

# 41
  • Мнения: 1 565
аз се обедих ,че яслата е при крайна необходимост и не съм много доволна .определено при нас не им се занимаваше .И аз мисля да пробвам пак от септември ,но не съм обедена напълно,децата ми седяха гладни по цял ден. Ако проблема е само в това ,че не иска да спи ,а всичко друго е наред и не плаче и се храни не бих го спряла ,но бих обмислила вариянт да го оставям само л
до обяд .За градината вече ще трябва да ходят ,но за ясла не всички деца свикват да седят там по цял ден .Защо не говорите с директорката на градина за този въпрос ,че не им се занимава с детето ви ? Според мен и те и ти трябва да сте по настоятелни ,те да се опитат да го накарат да си седи в леглото ,а ти да не ходиш веднага да го взимаш и то пак зависи от ситуацията .Ако не може да си играя тихо докато другите деца спят и пречи на всичко деца няма да е ок.Говорете с директорката вярвам ,че може да се реши проблема някак .В детската градина въобще няма да го търпят да става от леглото .

# 42
  • Мнения: 686
Кажете им, че сте на работа и си ходете след обяд, ще се оправят. Като цяло като знаят, че родителите са в къщи се чудят за какво да звъннат, че да намалее бройката. Съгласна съм, че това са много деца за толкова малко гледачи, но все пак един ден ще почнете работа и тогава няма да може да тичате да го взимате.

# 43
  • Мнения: 43
Мамита, аз работя, затова ми е трудно да изскачам постоянно. На този етап нямам проблем, имам отпуски все пак, болнични и прочие. Но - това постоянно не може да продължава, така.
Той не винаги плаче, някой път си играе - ако има госпожа която да е наоколо. Някой път - не. Примерно последните няколко дена го вземам в много ранния следобяд, и ми заспива в ръцете. Значи, не е от това, че не му се спи.
А просто не иска да записва в яслата - това си мисля.

Ами ще видим какво ще излезе ... хммм Cry

# 44
  • Мнения: 10 599
От около месец (2г. 8 м.) и ние сме в кюпа на неискащите да спят на обяд. Обаче при нас е фатално. Не спи ли, привечер детето става супер агресивно, все едно е на друга планета. Нито си чувя името, нито знае какво прави (дори си причинява болка). Толкова е раздразнен, че посяга и не мога с часове да го укротя. Някакво чудо е. Плачевно... За това се налага до обяд задължително да бъде воден на парка, да изразходва енергия. Иначе не спи ли 2 часа през деня - тежко ни горко след 18 ч. Sad

Общи условия

Активация на акаунт