Първа бременност

  • 12 644
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
ЗДР. Скъпи майки. наскоро разбрах че съм бременна и отидох на лекар. казха ми че съм  в приблизително 3-4 седмица. можете ли да ми кажете има ли сърдечен ритъм в този период защото ми казха че не могат да ми кажат нищо още било много рано. пък аз имам една куха бременност само че бях в Гърция и там сякаш са доста по напреднали в това отношение. страх ме е пак да не е куха и не мога да се зарадвам от сърце.

Последна редакция: вт, 07 мар 2017, 00:09 от Tatti

# 1
  • Мнения: 63
ЗДР. Скъпи майки. наскоро разбрах че съм бременна и отидох на лекар. казха ми че съм  в приблизително 3-4 седмица. можете ли да ми кажете има ли сърдечен ритъм в този период защото ми казха че не могат да ми кажат нищо още било много рано. пък аз имам една куха бременност само че бях в Гърция и там сякаш са доста по напреднали в това отношение. страх ме е пак да не е куха и не мога да се зарадвам от сърце.

Мисля, че след 6 седмица може да се засече сърдечна дейност.

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
На някой апарати се хваща чак 9та седмица.

# 3
  • София
  • Мнения: 11 494
То 3 - 4 седмица няма още закъснение, как са видяли бременност, не знам.

# 4
  • Мнения: 39 367
То 3 - 4 седмица няма още закъснение, как са видяли бременност, не знам.
В Гърция вече и сърдечна дейност виждат.

# 5
  • Мнения: 18 562
Рано е, около 8-ма седмица. В 5 при мен се видя плодиня сак, в 8-ма и пулсациите.
Даже като отидох ми каза, че рано съм дошла, защото сега се вижда само точицата, ама аз нали нетърпелива  три дни след теста  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 10 874
Наистина е рано за сърдечна дейност. При мен се видя в осма седмица, но на по-стар апарат вероятно ще се види и към девета, както е казала kalei. Въоръжи се с търпение. Макар че ако наистина са видели бременност в 3-4 седмица (което и мен ме изуми), може пък да са с някаква свръхмодерна апаратура и да се види по-рано. Thinking

# 7
  • Мнения: 39 367
В трета седмица има само струпване на клетки. ЧХГто като стигне хиляда може да се види нещо. Ама нещо си. Точка.

# 8
  • Мнения: 10 874
Знам ли какво и как са видели. Може и тя да не е разбрала правилно. Във форума съм се начела на какво ли не, та гледам да не изключвам варианти. Mr. Green

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Сърцето се образува в периода след 6та седмица. Освен ако гръцките апарати не гледат в бъдещето е просто абсурдно да твърдят, че се вижда нещо в толкова ранна бременност  ooooh!

# 10
  • Мнения: 25 662
Всъщност, бременността ти е втора, не първа. Особено когато те питат лекари, не бива да премълчаваш за първата и как се е развила, защото е важно за тях.

# 11
  • Мнения: 45
Ще се види в 8-9 г.с. Сега е много рано да видят каквото и да е.Най-много да видят удебелена лигавица

# 12
  • София
  • Мнения: 5 619
Може би има предвид 3 седмици след овулацията.

# 13
  • Мнения: 731
След 7 г.с. се вижда сърдечен ритъм.

# 14
  • Мнения: 25
Аз днес бях на преглед в 8 г.с. съм, видя ембриона, но каза да отида след 10 дена.

# 15
  • Мнения: 87
В частна клиника в  София ми казаха за най-сигурно да отида в 10 седмица.

# 16
  • Мнения: 15
Здравейте,мамчета. Днес ходих на лекар ,но ми каза че няма смисъл да ме гледа с ехограф ,тей като няма сърдечен ритъм и не може и катрон да се издаде даже.Аз съм в 5 седмица и ми каза да ида към 7 . НО имам едни други притеснения - имам болки от време на време ниско долу в областта на яйчниците и се притеснявам да не да ми има нещо.Питах докторката и каза ,че било нормално само около датата на цикъла.Помогнете ,кажете имало ли е други мамчета с подобни болки?

# 17
  • Мнения: 10 874
Petia Dimitrova_391279, този гинеколог нещо не ми вдъхва доверие, аз бих отишла и при друг. Peace Иначе такива болки са сравнително често срещани в начална бременност, но все пак лекар може да прецени доколко са нормални. Някои предписват Но-шпа например. Но ти не взимай нищо без да се консултираш с лекар. Peace

# 18
  • Мнения: 15
Тя ми изписа нош-па фолиева киселина . Каза ми ,че единствено може да каже има ли нещо или не ,но за картон е рано

# 19
  • Мнения: 87
Болката ниско долу при мен беше като втори ден от цикъл-бая неприятна, но-шпа гълтах цяла бременност,така че не й се притеснявай.
На лекаря едва ли си му първата бременна,така че си го слушай -фолиевата задължително я пий за бебче,а но шпа-то ако те притеснява-само в крайна нужда на дискомфорт. Успех!
Иначе наистина ти е рано. Изчакай 2 седмици и отивай пак,но в 5 седмица и на кристална топка не могат да ти кажат повече,та не смятам,че е нужно да правиш турне по лекари.
Успех!

# 20
  • Мнения: 10 874
Тя ми изписа нош-па фолиева киселина . Каза ми ,че единствено може да каже има ли нещо или не ,но за картон е рано
Това е друго нещо, от предишния пост останах с друго (явно грешно) впечатление. Peace
В случая е права, някои правят картон чак след 12-та гестационна седмица.

# 21
  • Мнения: 87
Тя ми изписа нош-па фолиева киселина . Каза ми ,че единствено може да каже има ли нещо или не ,но за картон е рано
Това вече е друго, от предишния пост останах с друго (явно грешно) впечатление. Peace
В случая е права, някои правят картон чак след 12-та гестационна седмица.
Подкрепям.

# 22
  • Мнения: 15
И тя така ми каза да ида към 7-8 седмица ,за да има вече сърдечен ритъм и да се пуска картона.Пия си нош-па ама много се притесних от факта ,че не било нормално ,освен покрай датата на цикъла.Явно не само аз имам тези болежки,но бая се стреснах даже си поревах ......

# 23
  • Мнения: 87
Първите 1-2 месеца си бях с пмс, гърдите не можех да ги пипна, яйчниците пулсираха. Даже преди да направя теста  мислех, че ме очаква много тежък цикъл.
Не психясвай. Успешно бременеене Wink

# 24
  • Мнения: 10 874
И тя така ми каза да ида към 7-8 седмица ,за да има вече сърдечен ритъм и да се пуска картона.Пия си нош-па ама много се притесних от факта ,че не било нормално ,освен покрай датата на цикъла.Явно не само аз имам тези болежки,но бая се стреснах даже си поревах ......
Успокой се, пий си фолиевата киселина и Но-шпа, почивай си повече и мисли положително. Hug

# 25
  • Мнения: 15
Благодаря ви за бързите отговори малко не поуспокоихте като разбрах,че не съм само аз на този хал

# 26
  • Мнения: 130
Здравейте, аз в понеделник бях на преглед и Док ми каза,че съм 4 г.с. Каза ми че е рано и сега чакам следващия понеделник.Имам обаче леки болки ат време на време и вече 5 дни имам кафеникаво зацапване. Док каза,че било нормално и не ми изписа нищо. Дали и на вас са казали,че е норално?!Да се обърна ли към друг лекар или да чакам понеделник!?Лека и спокойна вечер на всички!

# 27
  • Мнения: 87
Здравейте, аз в понеделник бях на преглед и Док ми каза,че съм 4 г.с. Каза ми че е рано и сега чакам следващия понеделник.Имам обаче леки болки ат време на време и вече 5 дни имам кафеникаво зацапване. Док каза,че било нормално и не ми изписа нищо. Дали и на вас са казали,че е норално?!Да се обърна ли към друг лекар или да чакам понеделник!?Лека и спокойна вечер на всички!
За да спиш спокойно отиди на друг, някои казват,че е нормално, но няма да спре да тв ръчка онова чувство,та за собствен конфорт отиди и на друг (мое мнение).

# 28
  • Мнения: 10 874
JIVONA, аз вероятно бих се консултирала и с друг лекар. Peace

# 29
  • Мнения: 5 468
Здравейте, аз в понеделник бях на преглед и Док ми каза,че съм 4 г.с. Каза ми че е рано и сега чакам следващия понеделник.Имам обаче леки болки ат време на време и вече 5 дни имам кафеникаво зацапване. Док каза,че било нормално и не ми изписа нищо. Дали и на вас са казали,че е норално?!Да се обърна ли към друг лекар или да чакам понеделник!?Лека и спокойна вечер на всички!

Нали лекаря те е прегледал и не е установил проблем? В случаите на зацапване може и да има, може и да няма проблем. Това трябва да се установи от лекар. Ако нямаш доверие на твоя, по-добре отсега го смени, защото занапред ще поставяш под съмнение всичко, което ти казва и ще питаш тук във форума. 

# 30
  • Мнения: 10 874
То тук въпросът май не е толкова до доверие, колкото до спокойствие. Аз не знам дали бих била спокойна, ако близо седмица имам болки и зацапване. И затова мисля, че бих отишла и при друг лекар. В случая и тя не ми звучи съвсем спокойна и ако консултацията с друг лекар ще я успокои, не виждам нищо лошо, даже напротив. Peace

# 31
  • Мнения: 130
Здравейте момичета! Блягосаря ви,че споделихте мнение! Днес бях на друг доктор и ме видяха ня ехограф. Казаха,че няма сериозно притеснение за зацапването, и че сакчето си е на мястото. Поне ми изписа ми утрогестан е сега ще чакам за следваш преглед.Успех на всички бъдещи мами!

# 32
  • Мнения: 15
Изписаха ми Прегнагард и направих алергична реакция и сега ми изписаха калций с витамин ц .Не е ли опасничко с този калций?

# 33
  • Мнения: 10 874
Изписаха ми Прегнагард и направих алергична реакция и сега ми изписаха калций с витамин ц .Не е ли опасничко с този калций?
Не мисля, че тук някой ще знае повече от лекаря, който ти е изписал това. Peace Ако пък се съмняваш в преценката му, консултирай се и с друг лекар.

# 34
  • Мнения: 7
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз съм началото на четвълтия месец, имахме малко проблеми в началото, но сега сме добре. Дайте съвет, разхождате ли се често и по колко време? Благодаря Simple Smile

# 35
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Здравейте бъдещи мами Simple Smile Аз съм началото на четвълтия месец, имахме малко проблеми в началото, но сега сме добре. Дайте съвет, разхождате ли се често и по колко време? Благодаря Simple Smile

Мястото на подобни въпроси е в отчетната тема, отговаряща на вашият термин
Бременност с термин месец...

# 36
  • Мнения: 46
Здравейте, аз в понеделник бях на преглед и Док ми каза,че съм 4 г.с. Каза ми че е рано и сега чакам следващия понеделник.Имам обаче леки болки ат време на време и вече 5 дни имам кафеникаво зацапване. Док каза,че било нормално и не ми изписа нищо. Дали и на вас са казали,че е норално?!Да се обърна ли към друг лекар или да чакам понеделник!?Лека и спокойна вечер на всички!

Нали лекаря те е прегледал и не е установил проблем? В случаите на зацапване може и да има, може и да няма проблем. Това трябва да се установи от лекар. Ако нямаш доверие на твоя, по-добре отсега го смени, защото занапред ще поставяш под съмнение всичко, което ти казва и ще питаш тук във форума.  
Една приятелка от Канада ми каза,че било нормално. Там са на това мнение.  А друга направи спонтанен аборт с близнаци в 7г.с. точно заради ей такова кафеникаво зацапване. Лекарката й по спешност я изпрати в болница. Причина? Няма. Потърсетв второ мнение. Мога да препоръчам гинеколог в София

# 37
  • Мнения: 10 874
Потърсетв второ мнение. Мога да препоръчам гинеколог в София
Потребителката е писала, че е отишла за второ мнение при друг гинеколог. Peace

Скрит текст:
Здравейте момичета! Блягосаря ви,че споделихте мнение! Днес бях на друг доктор и ме видяха ня ехограф. Казаха,че няма сериозно притеснение за зацапването, и че сакчето си е на мястото. Поне ми изписа ми утрогестан е сега ще чакам за следваш преглед.Успех на всички бъдещи мами!

# 38
  • Мнения: 46
Потърсетв второ мнение. Мога да препоръчам гинеколог в София
Потребителката е писала, че е отишла за второ мнение при друг гинеколог. Peace

Скрит текст:
Здравейте момичета! Блягосаря ви,че споделихте мнение! Днес бях на друг доктор и ме видяха ня ехограф. Казаха,че няма сериозно притеснение за зацапването, и че сакчето си е на мястото. Поне ми изписа ми утрогестан е сега ще чакам за следваш преглед.Успех на всички бъдещи мами!
А добре Simple Smile Извинявам се, пропуснала съм този коментар

# 39
  • Мнения: 130
Здравейте момичета. В петък ми се получи тъмнокафяво-малко по- силно зацапване. Бях на друг Док. и ми казаха,че сакчето леко се е отлепило.Изписа ми утрогестан и Но-шпа, както и интензивно лежане. Така вече пореден ден лежа.Сега съм по-добре,но чакам търпеливо другата седмица дали ще видим ембрионче.

Последна редакция: чт, 13 апр 2017, 09:12 от JIVONA

# 40
  • Мнения: 10 874
Здравейте момичета. В петък ми се получи тъмнокафяво-малко по- силно зацапване. Бях на друг Док. и ми казаха,че сакчето леко се е отлепило.Изписа ми утрогестан и Но-шпа, както и интензивно лежане. Така вече пореден ден лежа.Сега съм по-добре,но чакам търпеливо другата седмица дали ще видим ембрионче.
Стискам палци! Praynig
Почивай си и мисли положително. Hug

# 41
  • Мнения: 15
Отностно работодателя има ли право да ме изгони или да не ми уважи болничния лист?

# 42
  • Мнения: 10 874
Отностно работодателя има ли право да ме изгони или да не ми уважи болничния лист?
Не знам дали тук ще може да ти отговори някой, ако искаш питай в тази тема. bouquet

# 43
  • Мнения: 15
Благодаря

# 44
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Здравейте. Ще споделя и аз моя опит с "болките ниско долу, зацапването и докторите". Ще започна от по-далеч. Мъжът ми беше в чужбина четири месеца. На 15 март ми дойде цикълът, до към 21-22. На 28 март мъжа ми се прибира вкъщи. Две седмици и половина по-късно, започват болките ниско долу, като си мисля, че са предменструални. Да ама не. Последваха болки в гърдите, прекалено успиване, никакъв апетит и понякога главоболие. Направих си тест - бледа втора чертичка. Нямах никакво търпение и веднага отидох на гинеколог, който ми обясни, че няма как да види каквото и да било на ехографа, защото то е още много мъничко. Недоверчива, аз изчаках още 5 дни и отидох при друг гинвколог. Обясних му оплакванията си, а той веднага ми изписа хапчета - утрогестан, фолиева, но-шпа, спазмалгон и магнезий. Много хапчета, много нещо, си мислих аз. Каза ми след два дни да отида и да му кажа как съм с болките. Те не бяха намалели. Като отидох му казах това и той поиска да ме остави в болницата за задържане. Някак си не му се доверих и на него. Как без да ме е прегледал, без нищо иска да ме оставя там и ми изписва хапчета?!?! Може и нещо аз да се " филмирам". Отказах оставането там, тогава той ме сложи на ехографа и видях мъничката ми точица ❤. Каза ми да лежа, да не правя секс и добави още един вид обезболяващи - станаха цели ТРИ ВИДА! Аз изчаках още седмица и отидох при друх лекар, който ми бе препоръчан от майка ми. Там той ме гледаше с вагиналния ехограф (междувременно преди това имах едно зацапване с кръв и след това някакво кафяво зацапване като след цикъл. Това кафявото беше няколко пъти) , каза ми че няма отлепване на плацентата и че бебето няма да падне. Посъветва ме да спра двата вида обезболяващи и да пия само но-шпа (в спазмалгона имало аналгин, който е вреден за бебето) . каза ми да спра и магнезия, което е странно за мен?!?! Отново ми препоръча да лежа и да не правя секс.
Имам сега няколко въпроса тъй като ми е първа бременност, а и съм малка...леко се стряскам от цялото това нещо.
Мислите ли, че трябва да спра да пия магнезий?
Той ми каза вече да не пия утрогестана 3х2 а само сутрин едно и вечер едно вагинално, дали е достатъчно?
Имах и други въпроси, но сега излетяха. Като се сетя, ще попитам Simple Smile
П.С - докторът каза, че съм в 6г.с а това не е възможно, тъй като мъжът ми не е тук от 6 седмици. Често ли грешат и възможно ли е изобщо да се измери с точност?

# 45
  • София
  • Мнения: 11 494
Магнезия няма нужда да го спираш. Няма да навреди по никакъв начин, дори напротив. Аз пих през цялата бременност.

# 46
  • Мнения: 5 468
Гестационните седмици се броят от датата на последната менструация, т.е. 6 г.с. означава около 4 седмици след зачеването. Това е горе долу, тъй като овулацията при всяка жена може да бъде по различно време. Поради тази причина лекарите изчисляват бременността по дата на последна менструация. По нея ще ти изчислят и термина.

# 47
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Здравейте мамчета. Ние сме вече в 13г.с болките намаляха (все още ги има понякога), доста по-активна се чувствам и като цяло нямам никакви "признаци" на бременност. Никога не съм повръщала, имам само киселини от време на време и това е.
Как се развиват нещата при вас?  Hug

# 48
  • Мнения: X
Ние сме в 9 г.с. днес бях на преглед, бебо се развива добре (пу пуу) дори отговаря по размери на 10г.с. Аз все още съм с много болезнени гърди, ту съм много гладна, ту ми е лошо и мразя всяка храна... ММ ми вика: ей побъркваш ме ту искаш нещо след малко вече не го искаш😂 Не е нарочно... Все още доста ми се гади доста, особено от хапчетата ( все още съм на утрогестан и но шпа)  Важното е крайният резултат и всичко да е наред ☺

# 49
  • Мнения: 174
Здравейте, желая ни лека бременност и прекрасни малки създания.  Hug
Аз съм в края на 13 г.с. Като цяло се чувствам добре, само  лекарствата ме дразнят,  но няма как.
Имам киселини, но не винаги, и аз малко прекалявам с плодовете и предимно с ягодите, направо не мога да им се наситя. Вечер доста раничко ми се доспива, за сметка на това ставам рано сутрин трепереща от глад. Забелязвам, че настроенията ми са променливи, понякога се разплаквам без да знам защо, друг път ме обхваща еуфория, отдавам го на хормоните.

# 50
  • Мнения: 87
Спокойно- ще усетиш как ревеш на реклама за потребителски кредити или запичащо средство (примерно) и когато мъжа ти те погледне притеснено/смутено/ужасено, кажи  му да свиква с хормоните ти... ще се проточи има-няма 8-9 месеца

# 51
  • Мнения: X
 Grinning Здравейте, мами!  


Да се похваля - ще имам близнаци!!!  newsm18 newsm64

Първа бременост ми е, но е учудващо лека. Нямам гадене, освен само два пъти когато подуших кафе и сега се пазя от него като от чума #Crazy  ....... Трябва да съм в 11 г.с. седмица според лекарите но според мен, понеже само веднъж не сме се пазили с мъжа ми, трябва да е 12 седмица  Laughing Само не разбрах, защо нито един тест не ми показа положителен...... Всъщност само един показа, но след часове и аз го сметнах за отрицателен. И защо имах цикъл, който въпреки че бе само три дни, пак имаше болка newsm78    И аз убедена, че не съм бр.,  гълтах аулин след аулин...... Сега лекарите ми казват, че няма проблем, но не съм много сигурна.... Вие имате ли някакви наблюдения?

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 10:57 от Анонимен

# 52
  • Мнения: 5 468
Барби Виктория, гестационните седмици се изчисляват от датата на последната менструация, а не от зачеването, тъй като не се знае точно кога е била овулацията. Прокървявания и зацапвания понякога се случват по време на бременност и консултацията с лекар е задължителна. Щом като лекарят е установил, че всичко е наред, значи няма повод за притеснение. Болки аз също имах в начална бременност, но се оказа че няма нищо притеснително, но това само лекар може да го установи след преглед.

# 53
  • Мнения: X
Барби Виктория, гестационните седмици се изчисляват от датата на последната менструация, а не от зачеването, тъй като не се знае точно кога е била овулацията. Прокървявания и зацапвания понякога се случват по време на бременност и консултацията с лекар е задължителна. Щом като лекарят е установил, че всичко е наред, значи няма повод за притеснение. Болки аз също имах в начална бременност, но се оказа че няма нищо притеснително, но това само лекар може да го установи след преглед.


 bouquet Благодаря. Дано да е така, както казват лекарите.... Защото колкото и да искам, не мога да отида за второ мнение....

# 54
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Мамчета понякога имате ли чувството, че усещате бебо? В смисъл не че ви рита, а че просто усещате къде точно е и как го носите?
Една сутрин се събудих, бях легнала на страни и направо имах чувството, че усещах къде точно е легнало. Почувствах се много странно, макар още да не съм усещала ритничета. Мама-кенгуру  Laughing ми казва ММ.

# 55
  • Мнения: 130
Аз усещам бебчо по същия начин вече все по-често. И аз като лежа все едно  е застанало от едната страна на корема. Даже ставам по някой път за да се намести Joy

# 56
  • Мнения: 174
Не знам дали  е бебка, но усещам странно корема си, като къркорене с гъдел, не мога да го обясня по-точно. Утре съм на преглед и ще разпитам дали не си въобразявам.
Виктория, честито за близнаците!  bouquet
Леко зацапване казват, че е нормално в началото, но ако се появи отново отивай на лекар.
Bel_Ami,  мъжът ми е толкова щастлив, че ще имаме бебе, че нищо не го притеснява. Голяма душа е той!

# 57
  • Мнения: 731
В началото и аз така го усещах - все едно вътре в корема ти се пукат балончета, не точно къркорене Simple Smile

# 58
  • Мнения: 174
Бебка се развива прекрасно, всичко е наред. Рано било още да я усещам, по скоро къркорене  е било. Вие кога усетихте първото мърдане?

# 59
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Бебка се развива прекрасно, всичко е наред. Рано било още да я усещам, по скоро къркорене  е било. Вие кога усетихте първото мърдане?
Миналата седмица (15г.с) , със сигурност не беше къркорене или нещо ит другите неща, които съм усещала до сега. Нещо мръдна много ниско долу в дясно, а като си сложих ръката беше станало много кораво. Държах си ръката така, мръдна още веднъж след минути и мястото стана меко - бебка се премести. Може би ако не бях легнала нямаше да го усетя изобщо, ако правех нещо например. Засега движенията на бебо са много рядко и много слаби. Чакам истинските към 20-та седмица вероятно.

# 60
  • Мнения: 10 874
Бебка се развива прекрасно, всичко е наред. Рано било още да я усещам, по скоро къркорене  е било. Вие кога усетихте първото мърдане?
Около 20-та седмица или поне тогава бях сигурна, че е бебето. Преди това не беше толкова отчетливо и само се чудех дали го усещам наистина.

# 61
  • Мнения: 174
Благодаря ви момичета, може пък да не е било къркорене...
Да ви питам как се справяте с киселините, от друго не се оплаквам, но те са много неприятни.

# 62
  • Асеновград
  • Мнения: 117
Благодаря ви момичета, може пък да не е било къркорене...
Да ви питам как се справяте с киселините, от друго не се оплаквам, но те са много неприятни.
Никак. Каквото и да ядях и пиех, си ги имах до 15-та седмица. После много рядко.

# 63
  • Мнения: 46
Благодаря ви момичета, може пък да не е било къркорене...
Да ви питам как се справяте с киселините, от друго не се оплаквам, но те са много неприятни.
Имах от всичко киселини,дори и от водата. Беше ужасно. От 4 мес до деня на раждането гърлото ми изгаряше. Само нео-бианацид ми помагаше. Но съм имала и случаи 6 хапчета едно след друго. Ако е нетърпимо вземи и пробвай,билкови са.

# 64
  • Мнения: 174
Благодаря ти petionka, ще ги пробвам. Като стане непоносимо взимам талцид, но само по три имам разрешение.
Моля се лятото да свършва, не се издържа вече...

# 65
  • Мнения: 87
Чувала съм,че чая от копър помага. Иначе аз се разминах с газирана вода винаги под ръка. Тя облекчаваше моите киселини.

# 66
  • Мнения: 513
В последния месец от време на време имах киселини и се спасявах с Гавискон ягодка хих но после прочетох, че повечето лекарства против киселини съдържат натриев хидроген карбонат, който при натрупване, влияе неблагоприятно на плацентата мисля, че я калцираше и узрява по- бързо. Така че имайте едно наум. Най- добре е с билкови продукти. След като родих вземах на сина ми чай на Хип с копър и анасон и когато ме е болял корема пиех и много добре действа. Щом става за малки бебчета, ще става и за бременни. Blush

Общи условия

Активация на акаунт