Бебешка близнашка - 27 тема

  • 86 821
  • 561
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 696
От мен пожелание - дано да нямате колики!😉

# 481
  • София
  • Мнения: 1 408
Клиър, браво за достигнатите седмици и ти пожелавам много здрави бебчета! Срещата ще ви бъде прекрасна, сигурна съм, и ще минеш за секунда през всички възможни емоции.. Първите дни с близнаци вкъщи са наистина голямо предизвикателство, поне за мен така беше. Голям плюс ще ти е да имаш помощ от някой първоначално, докато влезнеш в час, после вече бързичко се свиква, лека полека се нагаждате с бебчетата и няма страшно. Вярно си е, има и умора, няма как, но когато ги видиш да ти се усмихват, да гукат, а по-късно и когато им чуеш бебешкия смях, забравяш за всичко останало! Simple Smile Зареждаш се с позитивна енергия и всичко си идва на мястото! Simple Smile

Ехх, моите кукли след 5 дни правят 5 месеца. Simple Smile А все още има куп работи, с които още не съм свикнала и с които си мисля, че няма да се справя!

# 482
  • Мнения: 9 276
Браво Клиър, чудесни новини!  Grinning  Това ще бъде среща, която винаги ще помниш в детайли сякаш е била вчера.

Съвети от мен, които мога да ти дам:

Запаси се с дрешки. Аз мислех, че уж имам достатъчно, но когато синът ми си дойде вкъщи за нула време напишка всички дрехи при всяка смяна на памперса, та се наложи да носи дори и тези на сестра му, която все още беше в неонатологията. Joy После когато си я взехме и нея се повтори същото + повръщане, но този път вече бях потготвена.

Приеми всяка една помощ от роднини, приятели и т.н. В началото е доста тежък и изтощителен денонощен маратон, още повече с две бебета.

Вярвай, че ще се справиш, по-силна си отколкото предполагаш.

А иначе аз да ви се похваля, ние бяхме на контролен очен преглед и всичко е наред. Grinning

В момента ви пиша от вилата до язовир Батак, тук е доста по-прохладно и децата полудяха от кеф, по цял ден са навън на поляната, даже имат и люлка и мисля, че никога не съм ги виждала по-щастливи. Grinning

# 483
  • Мнения: 4 696
Хаха и ние бяхме така с пишкането. Все бях чувала за това, но чак толкова....не го очаквах.Joy

# 484
  • Мнения: 13 929
Аз не съм имала много инциденти с пишкането, като изключим едно акане на фонтан, дрехите даже ми бяха в повече.

# 485
  • Мнения: 3 213
При нас не толкова пишкането, колкото акането се оказа омазващо. Особено момата акаше, като за световно. Всеки път до врата и цапаше дори нас, ако е била в скута ни, а младежът беше постоянно наакан. Сега той е по-цапащият. Като стана дума за цапане, внимавайте с течността за балони закупена от джъмбо - има едни туби за цветни балони, които оставят лекета по дрехите. С нищо не се изпират. Така си съсипахме поне десет дрешки, почти нови, закупени от Англия, докато разбера откъде е проблемът.

# 486
  • Мнения: 137
Здравейте близнашки мами, търся да закупя 2 зимни коша за количка Mountain Buggy Duet или кошчета- портбебета за същия модел. Ще ми трябват най-късно в началото на м. Октомври, ако на някоя мама тъкмо й умаляват и се чуди дали да продава, да ми пише! Simple Smile

# 487
  • България
  • Мнения: 3 621
Абе, не знам как успявате да ги храните с отделни лъжици и да имат различни биберони и съдове?
Аз докато им връча четките за зъби, (защото заедно си мием зъбките)а смятам че това вече е нещо,което трябва да е лично Simple Smile и след малко гледам, всяка с чуждта четка в устата Simple Smile)))
А какво остава за биберони,лъжички и играчки....

# 488
  • Мнения: 3 213
Абе, не знам как успявате да ги храните с отделни лъжици и да имат различни биберони и съдове?
Аз докато им връча четките за зъби, (защото заедно си мием зъбките)а смятам че това вече е нещо,което трябва да е лично Simple Smile и след малко гледам, всяка с чуждта четка в устата Simple Smile)))
А какво остава за биберони,лъжички и играчки....

И аз това се чудя. Когато единият боледува, полагам неистови усилия, за да разделя съдовете и пак трудно ми се получава, а често дори не се получава. Примерно, подавам водата на единия да пие и след малко гледам, вече другият я захапал. Още нямат развито чувство за интимна собственост. С четките за зъби същата работа - измивам им зъбите и те искат да продължат сами - обръщам се след малко и гледам четките са разменени. Веднага им ги взимам, но конят е отишъл вече у ряката. Grinning

# 489
  • София
  • Мнения: 1 408
Аз самата започнах понякога да им давам от едно и също шише да пият вода например. Биберони иначе всяка си цока нейната, и сега като почнахме захранването на всяка си и давам с нейната лъжичка. Но съм почти сигурна, че после като попораснат няма да е така и едната ще взима нещото на другата. Нали чуждото е по-хубаво. Simple Smile

Щях наскоро да ви питам - обличате ли с горе-долу еднакви дрехи? Аз преди да забременея много се радвах на близнаци с еднакви дрехи, но сега откакто аз имам Simple Smile - не обичам да ги обличам еднакво. А когато гости ни подаряват дрешки са ни все едни и същи, но да речем на едната е розово, а на другата жълто примерно. И дори и да са еднакви, но в различен цвят, пак ми е терсене. Laughing И почти няма някой роднина, който като дойде вкъщи да не пита "А, ама защо не са облечени еднакво.." newsm78

# 490
  • България
  • Мнения: 3 621
И аз ги обличам различно.
Обичам да са с еднакви дрехи ,но с различни цветове.Но и това се случва рядко.
Гледам все пак да са подобни-например да са и двете с роклички или и двете с панталонки.И без това все ме питат момиче и момче ли са Simple Smile
Но аз друго си мисля, тъй като са госпожици , а и суетни от сега както как си,един ден може и да се наложи да купувам еднакви дрехи за да не се сърдят.Simple Smile

# 491
  • Мнения: 292
Моите са момче и момиче и не ги обличам еднакво, но ми харесва да са облечени в един стил, естествено в различни цветове.
А колкото до споделянето на нещата, те от сега си крадат бибероните, представям си по-натам какво ще е. Предполагам, че им е интересно, защото им купувам различни по форма и като добарат биберона на другия много смешно го изучават. Иначе е случвало и аз  да им объркам шишетата. И съм си мислила, леле, какво ще правя като се разболее едното, според мен няма как да ги опазя да не зарази и другото, та те постоянно са заедно.

# 492
  • Мнения: 13 929
Много добре знаят кое шише на кого е, но пак се случват инциденти. Четки за зъби съм купила, но още не са в употреба, мия им зъбите с напръстници. Лъжици също се случва да се разменят, но при хранене няма как защото нямат достъп до нещата на другия.
Тук не съм се похвалила, че проходиха, в един ден, но юнака още го е страх и не иска да ходи вече от страх, много го яд и като види сестра си иска и той да демонстрира нещо.
С дрехите нямам такава дилема, имат само едни комплекти с еднакви картинки, но в различен цвят и малки разлики в модела защото едното е за момче с панталон, а другото за момиче с клин. И обувките за прохождане са еднакви, но в различен цвят.

# 493
  • Мнения: 4 696
И при нас се започна с кражбата на залъгалки. Гледам нея със синя биба, а той с розова.Grinning
Храня ги с една лъжица , от една купичка - просто не мога да смогна , докато дам на единия, другия вече реве за още и така протича храненето ни.
Да попитам майките с колички бейби монстър, като поотраснат децата не им ли стават много тесни кошовете? Имам чувството, че скоро няма да се събираме.

# 494
  • Мнения: 3 213
Амини, поздравления ! Ех, тези мъже, много са захлупени Grinning Ще се пусне и той да тича подир нея. Може да е паднал и затова да го е страх.
Моят малчуган пък е много смел, но чак до глупост. Хвърля се да прави неща, които са твърде сложни за него, но не се отказва.
И аз ги храня с една лъжица, освен ако има болен. Добра идея е да ги науча коя вода на кого е. Вече са достатъчно големи, за да разбират.
Относно дрехите, никога не ги обличам еднакво. Нямаме и еднакви дрехи за подаръци с едно-две изключения. Понякога стилово са сходни, но никога еднакви. Много държа дамата да има момичешки дрехии аксесоари, а мъжът да си е мъжкарче. Явно малко съм си играла с кукли на времето..... Grinning Имат дрехи за навън, дрехи за дома, дрехи за сън, официални дрехи. Шапки не търпят и не знам зимата какво ще правим.
Бананче, ние нямаме проблем с широчината на количката, но общо взето децата са дребнички за възрастта си - високи около 74 см и средно по 9 кила.

Общи условия

Активация на акаунт