Раждане в Окръжна Болница "Света Анна", София - 2

  • 93 661
  • 850
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 18 699
Всичко е индивидуално.Как да ти кажем кое как става.
Слушай я, и ще мине леко.

# 661
  • София
  • Мнения: 565
Здравейте, мамита! Няколко дни ми оставят до термин и ми  е мнтого напрегнато и постоянно мисля как ще мите! Ще раждам при Д–р Жекова. Ако някой скоро е раждал при нея ще може ли да ми обясни как протича самото раждане при нея. За сега съм решила нормално, пък каквото Господ реши! Много ще съм Ви благодарна!  

Аз съм раждала при доктор Жекова преди няколко години и смятам, че тази жена е изключително добър и опитен лекар и наистина можеш да й имаш доверие, просто се вслушвай в това, което казва и я питай за всичко, което те те тревожи без никакви притеснения. В деня, в който раждах, в отделението се родиха още три бебенца, освен моето, при всички нещата протекоха напълно нормално, целият екип беше на ниво, а докато ме изпишат доктор Жекова всеки ден идваше да види как съм и дали имам някакви оплаквания. С две от майките се засякохме в предродилна зала и много си говорихме и помагахме. Мисля, че наистина важното е да слушаш какво казва лекаря, всяка от нас го прави и не е имало проблеми. В предродилна зала винаги има акушерка, периодично ще бъдеш преглеждана как върви раждането, може да ти бъдат поставяни болкоуспокояващи или упойка, ако прецениш, че ти трябва. Ние всички там бяхме при различни лекари и никой не ни е налагал някакви ограничение в движенията, както съм чувала за някои болници- можехме да ставаме, да лягаме, да клякаме, дори по коридора сме се разхождали, общо взето оставят те да правиш това, което би било най-добре за теб като пози, за да облекчи болките. Веднага след раждането дойде и мъжа ми, че и моята майка беше влязла с него да ме видят, нямало е някакво недоволство от персонала, че са дошли и двамата

  Всичко ще бъде наред, не го мисли предварително да се напрягаш, макар че знам, че това е почти невъзможно

Последна редакция: сб, 15 дек 2018, 13:06 от deny

# 662
  • Мнения: 25
Здравейте, аз раждах при д-р Жекова преди 5 месеца. Бях също много притеснена, впредвид и многото противоречиви коментари за нея. Препоръча ми я следящата и д-р Сигридов и много мои познати. Няма от какво да се плашите, ще бъдете в сигурни ръце. Много добър специалист, голям стаж, знае кое е най- добро и го прави. Ако по някакъв начин се окаже че сте застрашени вие или бебето, тя е човека който ще реагира мигновенно. Какво по- важно. Бях чела доста коментари и се бях наплашила да не ми вика или крещи. Аз останах доволна, нищо от това при мен нямаше. Можеш да я питаш за всичко и ти го отговаря точно и ясно, не е алчна за пари. Има малко по- груб глас, затова и някой може би я мислят за груба. Аз бях за нормално раждане, но ми изтекоха водите, падна ми тапата, никакви контракции, голяма бебка и тя сметна когато ме приеха, че е по-добре  да направим секцио. Доверих й се напълно и се радвам, защото бебето се оказа  и с доста оплетена пъпна връв. Щеше да бъде доста мъчително раждане и накрая пак най- вероятно секцио. След това идваше да ме види, можеш да и звъниш по всяко време. И след това те вика на контроли и пак ти обръща внимание и отговаря на всякакви въпроси. Много успех и на вас, всичко да мине леко и скоро и вие ще се радвате на малко слънчице. Simple Smile

# 663
  • София
  • Мнения: 2 271
Ще опиша моето раждане при д-р Жекова в общи линии.
Аз се следях при нея. Последния месец, се виждахме всяка седмица - гледаше бебето, записваше тонове, разпитваше ме и всеки път на тръгване ми казваше - Ако има нещо, ми звъниш по всяко време.
4 дни преди термин, получих контракции. Беше неделя и се надявах да изкарам до понеделник сутринта, за да и звънна. Но през нощта зачестиха и станаха болезнени и към 1 ч. и се обадих. Събудих я, но тя беше доста внимателна. Каза да отида в Родилното и да кажа, че съм нейн пациент, да ме прегледат и да и се обадят. Имах малко разкритие и ме приеха, но тя им каза да ме наблюдават и ако разкритието стане 5 см, да и се обадят. Изкарах нощта в предродилна зала с контракции и подремване между тях. Сутринта д-р Жекова дойде да ме види към 8:30 ч. , но още имах 4 см разкритие. Към 10 ч. вече каза, че започваме. Изпрати ме на клизма и извика анестезиолог. Междувременно ми падна тапата. Вкараха ме в Родилна зала. Поставиха ми епидурална упойка и веднага спряха болките. Спукаха ми водите - нищо не усетих. Чакахме пълно разкритие. Казха, че може да подремна, ако искам. Когато дойде момента, Жекова много внимателно ми обясни - Сега ще слушаш акушерката, за да не се нацепиш. Ние няма да де режем, защото не обичаме да шием после. Когато дойде време да напъвам, спряха упойката, за да усещам напъните. Жекова и акушерката бяха плътно до мен, даже Жекова ми натискаше коляното свито, за да ми помогне при напъните. Казаха ми, когато главата тръгна да излиза, да напъвам по-леко. И накрая излезе в 12:02 ч. на обяд.
Измиха го, измериха го, повиха го и ми го дадоха да го гушна.
После извадиха плацентата,  наложи се един шев с местна упойка, защото бебето ме одраска, като излизаше. Не помня на кой етап ми поставиха катетър (не знам защо)
Останах около 1 час след това в родилна зала, през който си почивах, махнаха ми абоката на упойката и ме наблюдаваха. Бях помолила да съм в самостоятелна стая и ме закараха с количка до там. Сама си станах от количката и си легнах на леглото. Веднага дойдоха от неонатология и аз си поисках бебето. Докараха го след около 1 час и си остана при мен през тридневния престой. Само вечер го взимаха за тоалет - около половин час.
После Жекова ме вика 3 пъти на контролни прегледи, да види как се събира матката.
Това е, надявам се да съм полезна на бъдещите родилки.

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Ще опиша моето раждане при д-р Жекова в общи линии.
Аз се следях при нея. Последния месец, се виждахме всяка седмица - гледаше бебето, записваше тонове, разпитваше ме и всеки път на тръгване ми казваше - Ако има нещо, ми звъниш по всяко време.
4 дни преди термин, получих контракции. Беше неделя и се надявах да изкарам до понеделник сутринта, за да и звънна. Но през нощта зачестиха и станаха болезнени и към 1 ч. и се обадих. Събудих я, но тя беше доста внимателна. Каза да отида в Родилното и да кажа, че съм нейн пациент, да ме прегледат и да и се обадят. Имах малко разкритие и ме приеха, но тя им каза да ме наблюдават и ако разкритието стане 5 см, да и се обадят. Изкарах нощта в предродилна зала с контракции и подремване между тях. Сутринта д-р Жекова дойде да ме види към 8:30 ч. , но още имах 4 см разкритие. Към 10 ч. вече каза, че започваме. Изпрати ме на клизма и извика анестезиолог. Междувременно ми падна тапата. Вкараха ме в Родилна зала. Поставиха ми епидурална упойка и веднага спряха болките. Спукаха ми водите - нищо не усетих. Чакахме пълно разкритие. Казха, че може да подремна, ако искам. Когато дойде момента, Жекова много внимателно ми обясни - Сега ще слушаш акушерката, за да не се нацепиш. Ние няма да де режем, защото не обичаме да шием после. Когато дойде време да напъвам, спряха упойката, за да усещам напъните. Жекова и акушерката бяха плътно до мен, даже Жекова ми натискаше коляното свито, за да ми помогне при напъните. Казаха ми, когато главата тръгна да излиза, да напъвам по-леко. И накрая излезе в 12:02 ч. на обяд.
Измиха го, измериха го, повиха го и ми го дадоха да го гушна.
После извадиха плацентата,  наложи се един шев с местна упойка, защото бебето ме одраска, като излизаше. Не помня на кой етап ми поставиха катетър (не знам защо)
Останах около 1 час след това в родилна зала, през който си почивах, махнаха ми абоката на упойката и ме наблюдаваха. Бях помолила да съм в самостоятелна стая и ме закараха с количка до там. Сама си станах от количката и си легнах на леглото. Веднага дойдоха от неонатология и аз си поисках бебето. Докараха го след около 1 час и си остана при мен през тридневния престой. Само вечер го взимаха за тоалет - около половин час.
После Жекова ме вика 3 пъти на контролни прегледи, да види как се събира матката.
Това е, надявам се да съм полезна на бъдещите родилки.
Ражданията ми са протичали по абсолютно същия начин при др Жекова.

# 665
  • София
  • Мнения: 18 699
И при мен,само ми се кара.че съм чакала  толкова време.И ме срязаха,че беше едър плода.

# 666
  • Мнения: 1 091
Ще опиша моето раждане при д-р Жекова в общи линии.
Аз се следях при нея. Последния месец, се виждахме всяка седмица - гледаше бебето, записваше тонове, разпитваше ме и всеки път на тръгване ми казваше - Ако има нещо, ми звъниш по всяко време.
4 дни преди термин, получих контракции. Беше неделя и се надявах да изкарам до понеделник сутринта, за да и звънна. Но през нощта зачестиха и станаха болезнени и към 1 ч. и се обадих. Събудих я, но тя беше доста внимателна. Каза да отида в Родилното и да кажа, че съм нейн пациент, да ме прегледат и да и се обадят. Имах малко разкритие и ме приеха, но тя им каза да ме наблюдават и ако разкритието стане 5 см, да и се обадят. Изкарах нощта в предродилна зала с контракции и подремване между тях. Сутринта д-р Жекова дойде да ме види към 8:30 ч. , но още имах 4 см разкритие. Към 10 ч. вече каза, че започваме. Изпрати ме на клизма и извика анестезиолог. Междувременно ми падна тапата. Вкараха ме в Родилна зала. Поставиха ми епидурална упойка и веднага спряха болките. Спукаха ми водите - нищо не усетих. Чакахме пълно разкритие. Казха, че може да подремна, ако искам. Когато дойде момента, Жекова много внимателно ми обясни - Сега ще слушаш акушерката, за да не се нацепиш. Ние няма да де режем, защото не обичаме да шием после. Когато дойде време да напъвам, спряха упойката, за да усещам напъните. Жекова и акушерката бяха плътно до мен, даже Жекова ми натискаше коляното свито, за да ми помогне при напъните. Казаха ми, когато главата тръгна да излиза, да напъвам по-леко. И накрая излезе в 12:02 ч. на обяд.
Измиха го, измериха го, повиха го и ми го дадоха да го гушна.
После извадиха плацентата,  наложи се един шев с местна упойка, защото бебето ме одраска, като излизаше. Не помня на кой етап ми поставиха катетър (не знам защо)
Останах около 1 час след това в родилна зала, през който си почивах, махнаха ми абоката на упойката и ме наблюдаваха. Бях помолила да съм в самостоятелна стая и ме закараха с количка до там. Сама си станах от количката и си легнах на леглото. Веднага дойдоха от неонатология и аз си поисках бебето. Докараха го след около 1 час и си остана при мен през тридневния престой. Само вечер го взимаха за тоалет - около половин час.
После Жекова ме вика 3 пъти на контролни прегледи, да види как се събира матката.
Това е, надявам се да съм полезна на бъдещите родилки.
В какъв смисъл си се следяла при нея? През цялата ли бременност? По здравна каса ли ти беше тя АГ?

# 667
  • София
  • Мнения: 2 271

В какъв смисъл си се следяла при нея? През цялата ли бременност? По здравна каса ли ти беше тя АГ?
Да, тя ми водеше консултациите по ЗК. От 12-а седмица до раждането. По-назад в темата съм писала и за това.

# 668
  • Мнения: 175
Привет момичета . Аз също съм решила да раждам в Окръжна и в часност при д-р Жекова. Все още не съм ходила там и говорила с нея тъй като е доста рано. По принцип поради медицински причини аз ще съм със сигурност секцио. Въпроса ми е колко най- рано от самия термин се избира дата ? Някоя мама ако е минавала вече по този ред ако може да даде инфо Simple Smile

# 669
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз трябва да раждам до няколко дни. Отидох в 37 седмица. Ще раждам за трети път при нея, какво те интересува?

# 670
  • София
  • Мнения: 3 029
Най-рано 1 седмица преди термин разрешава. Simple Smile

# 671
  • Мнения: 242
Момичета на график ли работи д-р Жекова?Само през деня ли,само през ноща ли?Питам,за да знам вероятността да ми се падне тя,когато тръгна да рабдам.Аз съм без екип.Който е на смяна той ще е Simple Smile

# 672
  • Мнения: 175
Аз трябва да раждам до няколко дни. Отидох в 37 седмица. Ще раждам за трети път при нея, какво те интересува?

Едиствено колко по - рано от датата на термина вика за секцио.Питам , защото знам че за да е по -сигурно планирането викат по- рано от самата дата на термина.  А предните 2 пъти секцио ли бяха ? С какви конци те шиха ? Разградими или такива за махане ?

Благодаря за инфото denizara Simple Smile

# 673
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Аз трябва да раждам до няколко дни. Отидох в 37 седмица. Ще раждам за трети път при нея, какво те интересува?

Едиствено колко по - рано от датата на термина вика за секцио.Питам , защото знам че за да е по -сигурно планирането викат по- рано от самата дата на термина.  А предните 2 пъти секцио ли бяха ? С какви конци те шиха ? Разградими или такива за махане ?

Благодаря за инфото denizara Simple Smile
Нормално съм раждала при нея Simple Smile

# 674
  • Мнения: 2
Здравейте, може ли малко информация за дните на отворени врати в родилното на  Св. Анна  - кога се провеждат? Също така в сайта им не откривам списък за родилното - какво е нужно за бебчо и за мама, моля за прясно инфо! Благодаря предварително

Общи условия

Активация на акаунт