Слоукукър – мнения, рецепти – втора тема

  • 91 536
  • 760
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 9 108
Не знам защо така са го написали. Може би имат предвид самостоятелно да не се ползва.  Крок пота дори имат решетка (май само 5,7 моделите ми имат) които да се поставят на котлона , а уреда върху тях - за да не е директно на котлон. Но аз на котлон не съм ги слагала така или иначе.

# 151
  • Мнения: 28 479
Не знам защо така са го написали. Може би имат предвид самостоятелно да не се ползва.  Крок пота дори имат решетка (май само 5,7 моделите ми имат) които да се поставят на котлона , а уреда върху тях - за да не е директно на котлон. Но аз на котлон не съм ги слагала така или иначе.
Ам явно марката Крок Пот могат да се слагат, щом чак и решетка за котлон имат! Но за другите модели трябва да се чете упътването явно! newsm78

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
И на моя крок пише, че може във фурната да се слага. Слагала съм го, но избягвам, че е голям и тежи.

# 153
  • Мнения: 28 479
Момичета, ако някой се интересува в Кауфланд има слоу кукър на Ръсел Хобс - Russell Hobbs! Нямаше отворен, но марката не е лоша!

Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 14:30 от mimi.7299

# 154
  • Там, където мечтите се сбъдват
  • Мнения: 758
Преди малко ми доставиха моя крок пот, 4.7 л., по-горе из темата бях мернала коментар, че преди използване се включва само с вода, но в инструкциите не пише нищо подобно. Така че, питам ви вас, експертите, трябва ли нещо да правя предварително или утре да мятам джоланчето в него:)

# 155
  • софия
  • Мнения: 564
аз не съм кипвала вода за моя крок пот, просто добро измиване е достатъчно. да ви е вкусно!

# 156
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Първо се включва с вода за да може миризмата на нов уред който не е включван преди да се отдели във водата, а не в първата гозба.

# 157
  • гр. София
  • Мнения: 4 774
И аз не съм кипвала вода, само го измих. И моя е 4.7л, керамична купа, не  миришеше яденето.

# 158
  • Мнения: 2 641
Здравейте, замислям се за купуване на крок пот и аз. Каква е основната разлика между слоу кукър и мултикукър .

Четох различни коментари и някои потребители казват че въобще не мирише като се готви в него а други казват че много мирише и трябва на терасата. Има разлика в модела и марката ли?

Ние сме 5 членно семейство с 4 мъже ( е трима подрастващи) и готвя обикновено за 2 хранения. Какъв размер би бил удачен да взема?

# 159
  • Мнения: 1 205
Ние имаме този модел. http://slowcooker.bg/product/94/crock-pot-3-5-l-inoks.html Доволна съм, не мирише, в смисъл има някакъв аромат, но в никакъв случай не е както при обикновеното готвене. Много по -лек е. Ние сме четирима, с трима мъже и определено ми идва малък. Стига ни за едно ядене и рядко остава още една порция. Може би някои от по- големите модели ще е по- практичен за вас.  Ето тук може да видите и др. модели от тази марка http://slowcooker.bg/category/26/crock-pot-uredi-za-gotvene.html

# 160
  • Мнения: 2 641
Благодаря ти Морски Бриз. А какъв е материала на съда за готвене?

Странно че срещнах коментари че много миришело като се готви, даже мисля в тази тема беше в една от първите страници.

# 161
  • софия
  • Мнения: 564
крок пот са с огнеупорен съд, който се захлупва плътно със стъклен капак,  така че при готвенето почти няма изпарение и почти не мирише. съдът се вади и може да се слага във фурната за допичане/макар, че лично аз не го правя/. съдът лесно се мие, а и ползването на пликове или хартия за печене допълнително улеснява живота. вчера готвих кисело зеле със свински ребърца - със сигурност много повече мирише, когато се готви по класически начин.

# 162
  • Мнения: 1 205
Купата на моя крок пот е керамична. Според производителя става за фурна, за допълнително запичане, но не съм пробвала. Вкуса на яденето е като готвено в глинен гювеч.

# 163
  • Мнения: 789
Явно моят капак не приляга напълно, защото при готвене цялата къща се умирисва. Слагам дори фолио под капака и краищата на фолиото ги завивам плътно около ръбовете на съда. Помага донякъде, но не спира напълно миризмата. От друга страна, отчитайки, че мирише на вкусно, не ми е голям проблем. Но готвенето нощем за мен не е опция, защото мога да отварям само едно малко прозорче да се проветрява (не мога да оставя вратата към двора отворена за цяла нощ. А и се събуждам от миризмата и ми се дояжда Simple Smile

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 6 015
Мирише си. При класическото готвене ползвам аспиратор и няма никаква миризма. Но не мога да оставя аспиратора включен 8 часа. Много зависи какво се готви. Всичко със зеле (кисело и прясно) мирише. Други ястия - само месо например, не толкова.

Общи условия

Активация на акаунт