Пролетта дойде, а януарче се смее и надига глава! - Тема 2

  • 56 819
  • 734
  •   1
Отговори
# 630
  • NE
  • Мнения: 10 999
Ох, частта с коликите и зъбите е най-трудна. Коликите ги прескочихме, но зъбите ...
Алекс също е ужасно нервен. Има вече 2 долни резци, но очаквам горни, че няма умора да е крив и да ме търси през 10 минути. Баткото пък е пяк болен и става цял цирк докато ги успокоя и приспя. Направо в чудо се виждам.

# 631
  • Мнения: 415
И при нас от 3-4 дни спането е мираж!Александър се буди през час и по 2 часа стои на гърда.Цялата съм се схванала,понеже го вземам при мен на леглото и си лягаме заедно.Физически не издържам да стоя седнала,за да цока.Права заспивам!А така легнали пак що-годе бива.Като позаспи го прехвърлям обратно в креватчето(,в което се върти като пумпал на всички посоки) и след час всичко наново.Чакам трети горен резец,обаче не иска да пробива и това е.Онзи ден при педиатърката дори не й позволи да му докосне устата.Толкова го боли.Не дава и да го мажа с гелче.Преди два дни се принудих да му дам Панадол,за да се успокои поне малко.С баткото не съм имала такива ядове.Много леко ги вадеше тия зъби.Даже се  е случвало да не разбирам кога кой е избил.С Александър направо си е жива мъка!
До 2 седмици баткото тръгва в ремонтираната ни градина и съм на тръни!Като се знам каква съм.....такъв рев ще му ударя вкъщи,че не е при мен.... Sad Ама какво да се прави.Трябва да ходи на градина.Другото,което ме притеснява е,че 4 дни ходят и на 5-я ден са болни вече.Ще влачи вкъщи вируси,а покрай него и малкия ще ги кара.И пак като се знам как ги изживявам тия техните разболявания...Така и не претръпнах на болести.Ох,деца,какво да се прави! ooooh!

Тук има ли проходили януарчета?Във фейсбук групата вече се говори и за прощъпулници. Grinning Ние пък още едва пълзим.По-скоро е влачене по корем и то назад.За прохождане и дума да не става все още.

# 632
  • София
  • Мнения: 2 669
Делта, да не ходи в Жар птица?
Моята беба се придвижва по мебелите и ходи, хваната за ръце, но и през ум не ми е минавало да мисля за прощъпулник. Тя сега беше хремава. Има много гаден вирус.

# 633
  • Мнения: 415
Делта, да не ходи в Жар птица?
Моята беба се придвижва по мебелите и ходи, хваната за ръце, но и през ум не ми е минавало да мисля за прощъпулник. Тя сега беше хремава. Има много гаден вирус.

Да,Круелка,в "Жар птица" е.Много хубаво изглежда вече градината.Най-хубавото е,че е точно пред вкъщи.На 5 метра от входа ни е.Мога да си гледам Бобо какво прави през прозореца,ако са на двора.Тия дни ще се обаждам на директорката,за да питам имат ли вече конкретна дата,че май и родителска среща ще има.Чак не ми се вярва-до преди 11 години,аз казвах на родителите си,че има в училище родителска среща,а сега аз самата ще ходя на такава. Grinning Вълнуващо ми е!!!

# 634
  • София
  • Мнения: 429
Alja98 Кус кус-а, които яде се приготвя за 2 мин във вряща вода. После си слагам масло и сиренце.

Моята през деня почти не спи вече. Събират и се около 2 часа общо. През нощта почна да прави по-големи паузи. Преди  няколко дена я оставих на грижите на майка ми за през нощта и не беше се будила въобще. Зъбките и нас ни тормозят, затова според мен и не спи следобед, събужда се с рев. През нощта един път ми се случи да дам Нурофен( по-бързо действа от Панадола при болка). Ами след 15мин се успокой и заспа.


DeLLtaА За болестите от градината, няма как да не се разболява. Голямата е от децата, които не боледуват много, макар ,че нея съм я кърмила само 3месеца. Има период на адаптация. При нас мед. сестри страшно много държат децата да са здрави и реално болни кашлящи и сополиви връщат. Зависи и от родителите какво отношение имат. Дано да попаднеш на съвестни родители.

# 635
  • Мнения: 226
DeLLtaА, ако ползва биберон, може да мажеш гела за зъбки на него. Аз така правех, но вече не иска биберон.
Нашият вече има 6 зъба и май е в затишие към момента. Не съм много сигурна, защото е болен точно сега и плаче повече от обикновено, но пък не напипвам нищо ново в устата.

За ръка и той прави крачки, но не е още стабилен, не мисля, че скоро ще се пусне сам да ходи, но то е и рано, едва направи 8 месеца. Онзи ден се научи да се качва на нашето легло Simple Smile (то е ниско - към 40-45 см)

# 636
  • Мнения: X
Мамите, пътували с бебета, моля кажете дали пюретата спадат към течностите и имали ли сте проблеми на летището?

# 637
  • Мнения: 415
DeLLtaА, ако ползва биберон, може да мажеш гела за зъбки на него. Аз така правех, но вече не иска биберон.
Нашият вече има 6 зъба и май е в затишие към момента. Не съм много сигурна, защото е болен точно сега и плаче повече от обикновено, но пък не напипвам нищо ново в устата.

За ръка и той прави крачки, но не е още стабилен, не мисля, че скоро ще се пусне сам да ходи, но то е и рано, едва направи 8 месеца. Онзи ден се научи да се качва на нашето легло Simple Smile (то е ниско - към 40-45 см)

Никога не е засмуквал биберон!Само го усещаше в устата и веднага го избутваше с език.Ако го приемаше,сега със сигурност щеше да ми е много по-леко.Биберона му са гърдите ми.И то нощно време.Понякога едва издържам,но си повтарям,че е период и все някога ще свърши. Sad

# 638
  • София
  • Мнения: 429
NiaV Бебешка храна може да носиш в себе си. Няма да ти направят проблем, освен ако не помъкнеш 10 бурканчета в ръчният.. Wink

# 639
  • Мнения: X
Помъкнах 3 в ръчния + 5 пауча от тези за стискане на хип, защото само тях яде от плодовите и нямаше проблем! Благодаря за отговора Polist Simple Smile

# 640
  • Мнения: 415
Минавам да мрънкам!!! newsm45 smile3514 smile3511
Това беше най-ужасната и непоносима нощ,откакто се е родил Александър!От 1 часа през нощта не е спрял да мрънка!То не беше рев,то не беше викане,хленчене.Цяла нощ на гърдите ми.Цяла нощ цокане.И само да пусне и започваше някакъв изтеричен рев!!!Сега ужасно ме болят зърната.Разранени са и като настъпи момента за кърменето и ми се реве!такова чудо не е било никаго досега.Не съм спала изобщо!Като пребито животно съм.Таткото отиде на работа и аз сама с двете.....откачам вече!Днес нямам сили да излизам навън.Просто усещам,че ще се бутурдясам някъде по пътя.А и вчера отидохме в парка и какво мислите-на всяка площадка болни деца-кашлящи ужасно,с сополки...Абе,не ми се говори!Винаги съм била на мнение,че щом детето е болно, на площадката при другите деца не е редно да се води.Те дечицата не са виновни,ама...изтръпвам да пусна моя щурак сред тях и да прихване нещо.Тъкмо след 2 седмици тръгва на градина.И без това там ще е лудница.Поне до тогава да го опазя.

# 641
  • Мнения: 1 269
Делта как сте?
Явно не се спи с тия зъби.
Моята  сладурка все се буди и после иска да пие допълнително мляко. После пада едно скачане. Отмаляха ме ръцете и заякнаха Grinning

# 642
  • Мнения: 415
Делта как сте?
Явно не се спи с тия зъби.
Моята  сладурка все се буди и после иска да пие допълнително мляко. После пада едно скачане. Отмаляха ме ръцете и заякнаха Grinning

Кошмар!Преди два дни му дадох доза нурофен преди сън-ей,наспах се!Това дете се събуди два пъти да цока и нито гък ,нито нищо.Беше идеалната нощ.Снощи пак беше ад!!!Въртене,мрънкане,рев,хапане! newsm45 Тази сутрин влизам в банята и гледам синка на гърдата Shocked.Понеже освен да дърпа и хапе,и дъвче,той мачка и щипе с тия малки ръчички!Днес до обяд -пълен ужас!не е спрял да хленчи.Намазах му зъбите с Дентинокс и го сложих да спи.След 15 минути се събуди,погалих го малки и пак заспа.Откара час и половина.Сега е свеж що-годе.Ще го видя довечера в какво състояние ще се намира и ще прецена дали да дам Панадол този път.

# 643
  • София
  • Мнения: 2 669
И моята започна да не хапе, най-често като започне да заспива на гърдата. Като й се скарам почва да реве. Голяма е актриса Grinning

# 644
  • Мнения: 1 269
Как сте момичета? Никой не пише.
Малката е толкова привързана кэм мене, че няма отделяне. Рев като изляза от стаята. Плаши ме бъдещото първо отбиване, после ще е такъв рев да я оставам при бабата. За ясла хич не ми си мисли.
Вие как се справяте?

Общи условия

Активация на акаунт