WIZZ AIR - 26

  • 75 038
  • 736
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 27 706
Шани, съжалявам за шоколада.  Sad
Тaня67, и аз така предполагах... Confused Малката ще е с малко куфарче като ръчен багаж (платен), но аз съм свикнала да пътувам и с дамска чанта. Ще ми е странно да си нося документите, телефон и т.н. неща в ръчен сак, но няма как. Peace
За протеиновия шейк на прах ако може да се включи някой.....и за смарт подробностите Laughing Hug А, отделно в куфара ще нося голям пакет (2,5 кг) от въпросния протеин на прах- да не решат, че е дрога? Mr. Green newsm78 Crazy
 arrival, да, по тази логика и червилото, и гланца за устни ще трябва да слагам в найлонов плик- ами, разтичат се при горещини... Laughing За парфюмите съм съгласна, то си е точно течност.

# 226
  • София
  • Мнения: 1 951
dechy, ЦветиКо, много благодаря! bouquet Храната ни ще е "суха" Laughing , вода ще купя от летището. А протеинов шейк (на прах) мога ли да нося в ръчния багаж или ще ми направят проблем? Laughing Ще ми е много удобно с шейка да заместя 1-2 хранения, но изглежда малко съмнително така на прах... hahaha
Козметиката (вкл. и пастата за зъби) ще ми е в чекирания багаж, в ръчния ще има само гланц за устни, червило, молив за очи. Но те, предполагам, не се броят за течности?
Мога ли да пренасям неща от типа на малки консерви (125 гр) в чекирания багаж? Имам останали поне десетина и ми се иска да си ги взема.....
Досега съм пътувала с разпечатани електронни билети, четох за някакво Уиз приложение newsm78, но аз съм без смартфон. Нали е ОК да пътувам с разпечатан билет и с Уиз?
Онлайн чекирането може ли да стане от телефона на ММ (той е смарт Mr. Green ) или по интернет (от компютъра)? Blush Може да са малко странни въпроси, но изобщо не разбирам от смартфони и приложения, досега твърдо отказвах да използвам смартфон... Grinning
Тaня67, вярно Embarassed А ръчния багаж къде точно го проверяват, при чекирането на куфарите ли? newsm78 В смисъл, с Алиталия и с БГ Еър съм си предавала чекираният багаж, поглеждали са (или не) колко ми е ръчния багаж и понякога съм взимала по още една торбичка или пък съм била с дамска чанта (голяма) плюс ръчен багаж. Но Уиз четох, че имат правило за 1 брой ръчен багаж и го спазват стриктно.
След като имате чекиран багаж, защо не сложите консервите в него? Не вярвам да ги ядете в самолета. Протеиновият шейк на прах може в ръчния. Гланцът за устни не е ли течен? Него в плика при течностите.
Може с разпечатани на хартия бордни карти.

# 227
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Шани, съжалявам за шоколада, но в темата многократно е обсъждано, че не минава.   Sad
емиии, като не чета...  Tired
Жалко, не ми е за парите, а за липсата на радост в детските очи...

 dolce miele - вече два пъти нося една супер малка чанта. Колкото за паспорт и телефон + портфейл. Отгоре съм с яке и я бутам под него. НЕ са ми правили проблем. Пътувам с безплатен салонен багаж.

arrival - прав сте. Солидни са проверките. Те предложиха на жената да го изпрати с чек-багаж в търбуха на самолета и да си плати. Тя отказа... И обеща на синчето си, да му вземе друг.
Умрях от срам, като ме тарашиха, за да ми измъкнат шоколадчето... После и мен тарашиха...

# 228
  • Мнения: 27 706
Гланцът не е течен, стик е- като червило. Рибните консерви- в чекирания багаж ще са, не казах ли? Laughing Мислех и суроватъчния протеин (големия пакет) там да е, не ми се рискува да го слагам в ръчен багаж... Rolling Eyes Може би не съм се изразила правилно Embarassed - в ръчния багаж искам да нося шейкъра с 1-2 дози протеин  на прах (има отделение в основата за целта) и като купя вода на летището да добавя и да си имам готов шейк!
Шани, благодаря за информацията.

# 229
  • Мнения: 4 406
За мен течност е нещо, което можеш да го обърнеш над главата си и да се излее. Шоколада си има твърда маса... Сега - ще кажат, че при нагорещяване се разтича... То почти няма нещо, което не се разтича при нагорещяване  newsm78 newsm78

Правилата гласят "течности и гелове". Никъде не пише дали трябва да тече като го обърнеш над главата или го нагорещиш. То при достатъчно нагорещяване всичко тече.
Затова си четете правилата и ги осмисляйте, а не си ги интерпретирайте по собствено усмотрение.

# 230
  • Мнения: 1 317
А как стои въпросът с ампулите- ясно, че трябва да са в плика с течности, но задължително ли трябва рецепта( в случая става въпрос за ампули вит. Б12, без спринцовки, само ампулите) ?

# 231
  • Мнения: 86
Шани, съжалявам за шоколада.  Sad
Тaня67, и аз така предполагах... Confused Малката ще е с малко куфарче като ръчен багаж (платен), но аз съм свикнала да пътувам и с дамска чанта. Ще ми е странно да си нося документите, телефон и т.н. неща в ръчен сак, но няма как. Peace
За протеиновия шейк на прах ако може да се включи някой.....и за смарт подробностите Laughing Hug А, отделно в куфара ще нося голям пакет (2,5 кг) от въпросния протеин на прах- да не решат, че е дрога? Mr. Green newsm78 Crazy
 arrival, да, по тази логика и червилото, и гланца за устни ще трябва да слагам в найлонов плик- ами, разтичат се при горещини... Laughing За парфюмите съм съгласна, то си е точно течност.
За смарт подробностите-можете да се чекирате онлайн било то от смартфон или компютър и да си разпечатате бордните карти на хартия 😉

# 232
  • Мнения: 86
А как стои въпросът с ампулите- ясно, че трябва да са в плика с течности, но задължително ли трябва рецепта( в случая става въпрос за ампули вит. Б12, без спринцовки, само ампулите) ?
За ампулите с вит.Б12 не е необходима рецепта. Аз пътувах с лекарства, които се купуват с рецепта и на летището никой не ми е искал рецепта.

# 233
  • Мнения: 200
Колкото и глупаво да звучи:
но след чекирането он-лайн са ми изпартили пътен план за полета и там най-отгоре пише тел: ......, под него код за потвърждение: .......

Означава ли че трябва да се обаждам да потвърждавам? или след като съм си разпечатала бордните карти това е достатъчно?

# 234
  • Мнения: 963
Колкото и глупаво да звучи:
но след чекирането он-лайн са ми изпартили пътен план за полета и там най-отгоре пише тел: ......, под него код за потвърждение: .......

Означава ли че трябва да се обаждам да потвърждавам? или след като съм си разпечатала бордните карти това е достатъчно?
След чекиране никой не изпраща нищо.
Пътният план винаги започва с тел. и код за потвърждение на резервацията.

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Момичета смятам да сложа в едно пликче за течности нурофен ,панадол ,сироп за кашлица ,капки за уши и нос, противоалергично и отделно в багажа да нося блистери с лекарства-основните като пътуваш с деца.Нали няма да има проблем и ще ми искат ли рецепта, особено за течните, които се виждат в пликчето

Последна редакция: пн, 19 юни 2017, 15:59 от вилиана

# 236
  • Мнения: 27 706
ЦветиКо, благодаря. bouquet

# 237
  • Мнения: 86
Няма за какво  Wink

# 238
  • София
  • Мнения: 8 141
След като си направих резервацията ми изпратиха пътен план. Билет изпращат ли после или това ми е билета?

# 239
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 608
След като си направих резервацията ми изпратиха пътен план. Билет изпращат ли после или това ми е билета?

След като се чекирате,тогава ще ви даде да си принтирате бордната карта.При резервация само не става.По принцип след резервация изпращат на имейл потвърждение и фактура за резервацията.

Общи условия

Активация на акаунт