MTHFR генна мутация ТЕМА 2

  • 81 089
  • 821
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 694
Геника имат клон във Варна
ГМДЛ Геника - Клон Варна

Работно време: всеки делничен ден от 14 до 18 часа
Събота и Неделя - почивен ден


Адреси:
бул. Република 15; МК Младост;каб. 601 и 602

Също ми дава, че има лаборатория на Varna, ul. Bdin 9
Най- добре е да звъннете в Геника в София и да ги питате, къде имат лаборатория във Варна.

# 121
  • Варна
  • Мнения: 769
Лабораторията на Геника във Варна се намира в МК Младост, изпращат пробите в София. Мисля, че в Надежда също може да се пусне, те пък ги обработват в Плевен тези генетични изследвания, в клиниката на доц. Конова.

# 122
  • София
  • Мнения: 7 486
Попитайте колко време ще отнеме изследването, момичета от Варна са се оплаквали че чакат по 40 дни за резултатите.

А има ли причина да изследвате само MTHFR? Обикновено се пуска пакет наследствени тромбофилии, който включва 4 или 5 фактора.

# 123
  • Варна
  • Мнения: 769
Аз съм пускала в Геника и отнема около 10 работни дни. За Надежда не мога да кажа.

# 124
  • Мнения: 6 305
Момичета, как се казват точно мутациите за не усвояване на в12 и фолиева. Оказах се със дефицит и искам да ги изследвам.

# 125
  • Мнения: 601
Geizer MTHFR 677C>T , MTHFR 1298A>C и MTRR 66A>G.
Първите два генотипа са за Б9 и Б12, а третия само за Б12. В Геника ги правят и трита. По спомен в МДом от MTHFR правят само 677С>Т, а пък MTRR 66A>G изобщо го нямат наличен в “асортимента” им Simple Smile

Последна редакция: пт, 04 май 2018, 18:37 от DucaMF

# 126
  • Мнения: 6 305
Благодаря много. Първите 2 ги имам пуснати в пакет, но ще търся и третото къде да го пусна Sweat

# 127
  • Мнения: 601
Благодаря много. Първите 2 ги имам пуснати в пакет, но ще търся и третото къде да го пусна Sweat
Аз съм го пускала в Геника.
Какъв е резултата при първите две?

# 128
  • Мнения: 6 305
Още не е излязъл. Аз тръгнах да пускам калций заради проблеми със зъбите и просто ми хрумна да пусна и другите витамини. Оказах се със сериозен дефицит на вит. Д, В12 и фол. к-на. А от 1 година пия иногинол, който съдържа 200мг ФК и 10мг Д, което се води поддържаща дневна доза.  Всеки ден консумирам месо, което никак не се връзва с ниското В12. А със стомаха уж нямам проблеми.  И това ме насочва да пусна генетичните.  Общо взето всичко съм си самоназначила...
      За витамините ми назначиха Д на капки максимална доза, мета фолиева 3 по 1, и инжекции В12 от 500 мг. Казаха ми да взема и някакви комбинирани В-та, но още не съм си избрала. Взех си и малко каций в комбинация с к2 и 10мгД , понеже заради ниското Д е закован на долната граница, и зъбите ми от известно време леко се трошат.
     А тъкмо се канех да правя инвитро ...

# 129
  • София
  • Мнения: 7 486
От първите две какъв ти е резултата?

Иногинол съдържа синтетична фолиева киселина. Ако имаш мутация в MTHFR - не усвояваш синтетична фолиева киселина. Трябва ти фолат. Метилфолат. Неофолик Мета.
Относно Б12 - естествен източник на Б12 са животински дреболии (дробчета, сърчице) - най-добре агнешки и то от пасищни животни. Ако приемаш хапчета - метилкобаламин. Инжекции търси хидроксикобаламин.

За калция според мен трябва да оправиш витамин Д + да потърсиш каква разновидност на витамин К помага при усвояване витамин Д да ходи в костите. Мисля че беше К2 (мк7).

Оправи нивата на витамините и после почвай инвитро. Витамин Д е много важен за различни процеси в тялото. Включително за качеството на яйцеклетките.

Последна редакция: сб, 05 май 2018, 10:29 от delisardeli

# 130
  • Мнения: 475
Похвално е да наваксате дефицитите преди забременяване. При мен витамин б12 също бе на долна граница при все че ям месо. Проблемът идва от скрити изкуствени консерванти и оцветители, които влияят негативно на чревната флора, която синтезира б12.

# 131
  • Мнения: 6 305
Благодаря ви момичета.  Аз съм си взела неофолик мета, но ме тревожи иногинола. Питах за аналог, несъдържащ фолиева, но ми казаха че нямало, а чета че ако не я усвоявам, била токсична.
За калция си взех  kalcikinon който съдържа и К2, но ще го пия само докато кача Д-то , че малко ме е страх да не се натрупа където не трябва.
В12 на ампули намерих само на софтфарма, където е цианкобалмин, ако може да предложите нещо по- подходящо ще съм ви благодарна.

# 132
  • Мнения: 475
Витамин б12 за инжекции е само това. При спешна необходимост от повишаване май само това ставаше.
Но има алтернативи с орален прием и през носа. Проверете био магазините и сайтовете за хранителни добавки. Бях си взела витамин б12 отделно за смучене - малки розови бонбонки, доста приятни, но сега не мога да възстановя по памет марката. Мозъкът ми изтече с кърменето.
Успех!

# 133
  • Мнения: 545
Относно В12 заради ниското му ниво при мен се наложи да си постявам инжекции цианкобаламин. След това започнах прием на метилкобаламин като съм си взела ето тези:
Скрит текст:
geizer, пиши в темата за добавките. Сигурна съм, че ще ти отговорят на въпроса.

# 134
  • Мнения: 6 305
Да разбирам ли че дори при проблем с усвояването инжекциите цианкобалмин ще свършат работа? Иначе когато се стигне до поддържаща доза и аз ще помисля за нещо орално, въпреки че док ми е изписал пак инжекционно всеки месец. Принципно ако няма проблем със стомаха, ампулите също могат да се пият и резултата е почти същият както инжекционно.

Общи условия

Активация на акаунт