Далия, Дея, Тияна или Теана?

  • 10 381
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Здравейте, моя много близка приятелка чака момиченце и пускам тема от нейно име. Кое от трите имена посочени в анкетата ви харесва най - много, може и вие да предложите с буквичките Д и Т.

# 1
  • Мнения: 29 390
От предложените Тияна или Далия.

Има много варианти, зависи приятелката ти какво харесва. Няколко от мен:
Теодора, Диана, Димана, Дорета, Дара, Дарина.

# 2
  • Мнения: 6 993
ТиАна като Дисни принцесата  Mr. Green

# 3
  • Мнения: X
 Нито едно - много изкелиферчени имена с напън за оригиналност.

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Гласувах за Далия.Много нежно име на цвете.Има си има ден.
Дея не ми харесва.
Теана като вариант на Теа ли е?Не ми харесват и двете.
ТиАна е старо гръцко име,но се среща и в Сърбия и Македония.У нас е рядко срещано.Диана е по-благозвучно.

От предложените до тук харесвам Теодора,Диана .Дарина ми е любимо име.
Предлагам
Доротея
Диляна
Тамара
Тереза

# 5
  • София
  • Мнения: 39 771
На мен лично май нито едно от посочените в анкетата не ми допада.

Далия и Дея не са чак толкова лоши. Дея ми звучи недовършено.
От предложенията на Natali_  ми допадат Димана и Дарина.

# 6
  • Мнения: 3 125
Гласувах за Далия, не че ми харесва, но за да гласувам.

Останалите изобщо не ми харесват.
С посочените букви има много по-красиви и оригинални имена.

# 7
  • Мнения: 2 069
Само Далия става донякъде.
Предлагам Теменужка.

# 8
  • Мнения: 493
Далия глас от мен. Въпреки, че Тияна също звучи добре. Колебая се. Мога да предложа Деяна/Деана от Деян.

# 9
  • Мнения: X
Дора, Дара, Дарина, Теодора, Татяна.

# 10
  • Мнения: 4 711
Само Далия ми допада до някаква степен. Като име на цвете, съвсем нормално ми се струва.

# 11
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
Далия - другите не ми допадат.

# 12
  • Мнения: 4 020
Предлагам нашенското Диляна.

# 13
  • Мнения: 12 037
От посочените - Далия.
Предлагам:
Диляна, Диана, Десислава, Деница, Дарина, Доротея
Теодора, Татяна, Тамара, Тереза

# 14
  • Мнения: 3 499
Данаила?

# 15
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Туана ми звучи по-добре и се доближава до посочените. От тях Дея.

# 16
  • Мнения: 5 349
Далия.

Дара,Дария
Теодора,Тамира.

# 17
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Тамира е мюсюлманско име.

# 18
  • Мнения: 147
Тамара
Тина

# 19
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
От посочените - Далия (макар че ми навява неприятна асоциация с Черната Далия, но иначе е много красиво име)
Д е много благодатна буква за женски имена. Предлагам Даяна, Диляна, Доротея и Даниела.

# 20
# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 264
От посочените само Далия ми допада.
Предлагам също Даяна, Диана, Даная.
Предлагам и рядко срещаното вече Теохара, което на мен лично много повече ми харесва от масовото Теодора.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 656
Нито едно от посочените.

Предлагам Диана.

# 23
  • Мнения: 18 562
Принципно нито едно.
Но гласувах за Далия като най-нежно и най-нормално от трите.
Другите са ми странни, като насила измислени, звучат зле, абе никак не ме кефят.

Цитат
Нито едно - много изкелиферчени имена с напън за оригиналност.

+1, по-точно от това нямаше как да го кажа

# 24
  • Мнения: 410
Аз предлагам Теодина ( означава Божия мярка ) ,Тереза, Тамара също е хубаво и не се срещат често. С Д ми харесва Доротея😊

# 25
  • София
  • Мнения: 2 429
Нито едно от посочените.

Предлагам Диана.

И аз така.

# 26
  • Мнения: 484
Предлагам Детелина и Теменуга

# 27
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Предлагам

Дарина, Дамяна, Даника, Делия
Талиса, Тамара, Теса

# 28
  • Мнения: 18 562
Тереза, Доротея, Дориана.

# 29
  • Мнения: 493
Талиса??? Даника??? Извинявам се, ама тези имена са за друга тема.
На мен не ми харесва грам, но на авторката може да допадне...
Деница

# 30
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Талиса??? Даника??? Извинявам се, ама тези имена са за друга тема.
На мен не ми харесва грам, но на авторката може да допадне...
Деница


Така ли, за коя друга тема са? Пита се за имена с Д и Т ако не се лъжа. Ако съдя по предложените в анкетата, явно не искат стандартните такива с тези букви.

Аз предлагам възможни имена, не казвам дали на мен са ми любимите и че на всеки трябва да му харесват. А това са нормални имена, които може да са подходящи, може и да не са...

# 31
  • Мнения: 493
То в този ред на мисли... Докато спи малката мога да седна и измисля поне 10 имена с Т и Д. Аз лично познавам дечица с имена Далия и Тияна. Вие ако познавате Талиса ще си замълча.
Предлагам и Даница  - по логиката на Даника...
.

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 15:01 от TODICHKA11

# 32
# 33
  • Мнения: 493

 Mr. Green   готова​ съм... Mr. Green
Теохара, Теофила, Теона, Тодинка,Тедомира, Теослава
Доницета, Данислава,Денимира, Доминика

# 34
  • Мнения: 18 562

 Mr. Green   готова​ съм... Mr. Green
Теохара, Теофила, Теона, Тодинка,Тедомира, Теослава
Доницета, Данислава,Денимира, Доминика

охххх, едвам съм ги прочела, много спънати и изчанчени дори и за моя вкус Mr. Green
Доминика обаче ме кефи  Flutter

# 35
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 674
В много случай предлганате имена са  Thinking меко казано безумни  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 18 562
В много случай предлганате имена са  Thinking меко казано безумни  Rolling Eyes
Аха.😃

# 37
  • София
  • Мнения: 1 408
От тези съм за Далия. Simple Smile Беше голям фаворит на ММ за име на една от дъщерите ни.  
Иначе предлагам Даяна, Даниела. С Т много ми харесва Тереза.

Ох, днес много ме избива на смях за какво ли не.  Laughing Е, извинете, ама Доницета... Mr. Green Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 069
Чудно ми е как наглед нормални хора откачат, като почнат да измислят имена за децата си. Неведнъж съм си го мислила.
Наистина вкусовете са различни, но все пак...За мен това е оригиналничене.
Например познати си кръстиха детето "Мия", при наличието на толкова много женски имена с "м". Е, не мога да престана да асоциирам въс съответния глагол.
Друг случай - Фрея...Разбирам да имаха връзка със Скандинавието. В резултат- бабите му викат Прея...

# 39
  • I want it all and I want it now.
  • Мнения: 4 694
Харесвам ми Татяна , Диана.

# 40
  • Мнения: 18 562
Чудно ми е как наглед нормални хора откачат, като почнат да измислят имена за децата си. Неведнъж съм си го мислила.
Наистина вкусовете са различни, но все пак...За мен това е оригиналничене.
Например познати си кръстиха детето "Мия", при наличието на толкова много женски имена с "м". Е, не мога да престана да асоциирам въс съответния глагол.
Друг случай - Фрея...Разбирам да имаха връзка със Скандинавието. В резултат- бабите му викат Прея...
Много съм съгласна.Това Мия и аз го асоциирам с глагола и не мога да избягам от тази асоциация.Откъде изобщо дойде?Амилия,Амелия,Амели-харесвам,но Мия,Дия,Сия,Теа,Меа,Деа,Леа и подобни-никак.Незавършени ми звучат и смешни.Виж,Ема примерно е чудесно,макар и трибуквено и разбирам защо се харесва толкова.Фрея не ми харесва също.
И аз мисля,че е стремеж за оригиналничене,но пък и все ми се струва,че за да се кръщават така деца значи си им харесват тези имена на хората.Защо иначе ще ги използват?Иначе аз много обичам нестандартните имена,дори такива по-странни.Но споменатите и на мен са ми изгъзица.Но пък винаги може да се намери някой,който пък да ги хареса.Колкото имена,толкова и вкусове.За всекиго по нещо.

# 41
  • Мнения: 2 069
Точно - и мен ме дразнят Вая, Кая, Ара,Мия...и т.н. В тази връзка предлагам Кая - пак на познати детето се казва така, милото.
Според мен обясне ието е стресът при раждането. Иначе трезвомислещи жени измислят разни извращения, откъдето и да ги поглрднеш.

# 42
  • Мнения: 18 562
Тереза е много хубаво.
Ния,на мен името на едната близначка ми харесва повече от Далия.
Тамара,Тифани,Тина(по едно време си мислех да кръстя дъщеря си така,сега си се чудя на акъла).Троновете са добър източник на имена,има нелоши.Ама тая Талиса кояе?Грам нямам спомени.А съм чела всичките тухли.Ама там един и двама ли са....то е мазало.Откъде ги е дирил Мартин такива екзотични имена.
На мен ми харесва например Елария,Денерис(доста готино и оригинално ще е).Лияна донякъде и Санса😋

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 20:39 от Мис Каролин Бингли

# 43
  • София
  • Мнения: 1 408
С Д преди малко се сетих за Даная. Гледам, че някакви подобни се харесват на бъдещата мама.

Мис, и на мен така. Simple Smile Наскоро се замислих, че името на беба всъщност е съчетание между едно от моите най-любими (Калина) и най-любимото на таткото (Далия). Simple Smile 

# 44
  • Мнения: 5 259
За Далия гласувах, иначе познавам и Тиана. Според мен само това е верният начин за изписване на това име, другото са правописни грешки - Теана и Тияна. Или поне така изглеждат.

Мисля, че при избора на име за детето трябва да се подходи с малко повече отговорност. Не се пита само кое е любимото име на майката, а все пак трябва да се помисли и как ще се чувства въпросното дете.

Талиса звучи красиво и много фентъзи, но зловещата съдба на героинята не предразполага към кръщаване на бебета.

# 45
  • Мнения: 6 993
Троновете са добър източник на имена,има нелоши.Ама тая Талиса кояе?Грам нямам спомени.А съм чела всичките тухли.Ама там един и двама ли са....то е мазало.Откъде ги е дирил Мартин такива екзотични имена.
На мен ми харесва например Елария,Денерис(доста готино и оригинално ще е).Лияна донякъде и Санса😋
Талиса е съпругата на Роб Старк. Още в началото е, след една битка (ма помня ли коя битка) се запознаха на бойното поле, тя беше медицинска сестра, от Волантис. Аресаха се, ожениха се, поради което Роб наруши споразумение да се ожени за една Фрей. Решиха чичо му да се ожени за нея, вместо него, но на сватбата Болтън и Фрей се обърнаха с/у Старк и ги избиха - Роб, майка му, Талиса - т.нар. Червена/Кървава сватба.

# 46
  • Мнения: 4 841
С изключение на Далия и Дея, останалите изглеждат като написани с правописна грешка  Joy

Колкото до
Цитат
Теона, Тодинка,Тедомира, Теослава
Доницета, Данислава,Денимира
и
Цитат
Даница  - по логиката на Даника

силно се надявам да са иронични предложения, никое дете на света не заслужава такива имена Hands Plus1

# 47
  • Мнения: 18 562
Да, това всичкото го помня за "Червената сватба" обаче не й помнех името.

# 48
  • София
  • Мнения: 87
Аз съм за Дея. Много харесвам кратките имена - Дея, Ния, дори Ая. Е, с последното аз не бих си кръстила детето, но въпреки това ми харесва.

# 49
  • Мнения: 493
С изключение на Далия и Дея, останалите изглеждат като написани с правописна грешка  Joy

Колкото до
Цитат
Теона, Тодинка,Тедомира, Теослава
Доницета, Данислава,Денимира
и
Цитат
Даница  - по логиката на Даника

силно се надявам да са иронични предложения, никое дете на света не заслужава такива имена Hands Plus1


Естествено, че са шега и ирония. Силно се надявам никой да не ги приеме сериозно.
Апропо в фирмата, където работи мъжа ми има ватманка с име Даница на около 45 год, но баща й е сърбин, или от някоя от държавите от бивша Югославия.

# 50
  • Мнения: 4 841
Естествено, че са шега и ирония. Силно се надявам никой да не ги приеме сериозно.

Абе не е съвсем естествено, в някои теми такива предложения съм чела, че... плюя в пазва вече, и уточнявам кое е сериозно и кое не е Grinning

# 51
  • Мнения: 493
Пък в крайна сметка всеки има акъл, преценка и знания. Да си прави сметка. Нали? Силно се надявам да не се е изприщиха майката, където задава въпроса. 

# 52
  • Варна
  • Мнения: 2 264
Аз предложих по-назад името Теохара, което както казах е позабравено вече.
Понеже TODICHKA11 го включи в "списъка" с измислените си имена,внасям уточнение за произхода на името, което означава "Божия благодат"/ с гр. корени е/.И понеже познавам едно малко русокосо създание носещо това име, та явно съм леко пристрастна.
Та мисълта ми е, че името съвсем не е измислено  Peace

# 53
  • Мнения: 6
Определено Далия. От имената с Д ми допадат Диляна, Дарина и Диана.

Далия звучи нежно и красиво, а при желание на галено може да се нарича Дея.

# 54
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Ами и моите предложения не са измислени, но понеже явно са "странни" се започнаха нападките и после айде да видим кой ще измисли най-смахнатото име  Rolling Eyes

Талиса е името на една актриса, от там ми е познато https://en.wikipedia.org/wiki/Talisa_Soto

# 55
  • Мнения: 493
Теохара ми харесва повече от Талиса. Аз сега се сетих, че някой ми го предложи в моята тема "Име с буква Т".

# 56
  • София
  • Мнения: 966
Не ми харесва нито едно, предлагам - Дорина

# 57
  • Мнения: 2 757
От посочените гласувах за Дея.

И аз като zverino предлагам Дорина.  Peace

# 58
  • Мнения: 8 894
Далия от анкетата.
Иначе любимите ми имена с д са Диляна и Дафина.

# 59
  • Мнения: 2 069
Дилара, Доля, Толя

# 60
  • Мнения: X
Аз се сетих за Теофана. Познавам и една Теодорина.
От посочените единствено Далия ми звучи човешко Laughing

# 61
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 757
Нито едно...

# 62
# 63
  • София
  • Мнения: 149
Гласувах за Далия. Предлагам Траяна. Тереза ми допада изключително много, както и Доротея.

# 64
  • Мнения: 147
Татяна

# 65
  • Мнения: X
Аз съм за Далия.

# 66
  • Мнения: 2 810
Далия и от мен.

# 67
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Тияна, Дея и Теана ще бъдат принудени винаги да поясняват как точно се пише името им, и от опит казвам, че е най-омразното ми нещо.

Общи условия

Активация на акаунт