Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 380
  • 6 005
  •   1
Отговори
# 1 515
  • Мнения: 2 323
Че те шампоаните за кучета винаги са били майка си и баща си  Grinning На моето му струваше 4 пъти повече от моя. Балсамът също. Ама беше с дълга козина, съответно и специална козметика изискваше.
В момента ДМ са вкарали балсам срещу загрубяване на лапичките  Crazy 32 лв за 60 мл. Моят крем за ръце струва 4 лв  Laughing

# 1 516
  • Мнения: 2 099
Че и моя крем за ръце е евтин.Лидълския за 2 кинта.Супер е.СоС или нещо подобно беше.Червено с бяло тубичка.

# 1 517
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Аз пък от днес вече имам и "хайвер " за косата. Пръснете се от яд  Mr. Green (само таквоз чудо не бях ползвала)  
Даун,  незнам черешите,  но синята боровинка ви е 63 долара -килото. Обирджии  Laughing
При нас черешите в Лидъл са само £4.99 Кг Хиспански  и много вкусни. След Брексит-а няма да се учудя ако не станат като в Озз цените.

Последна редакция: сб, 24 юни 2017, 19:19 от her_76

# 1 518
  • Мнения: 3 819
Че и моя крем за ръце е евтин.Лидълския за 2 кинта.Супер е.СоС или нещо подобно беше.Червено с бяло тубичка.
Гледай оная "оригиналната" кифла да не разбере, че ще ѝ паднеш в очите  Mr. Green

# 1 519
  • Мнения: 14 654
Абе покрай истерията с въшките хората почнаха да мият главите на децата с шампоан точно за кучета ли беше, за коне ли, не помня, ама нещо, което обезпаратизяваше по-добре от виприн. А една от рецептите за хубава коса, която се носи от много време във форума, е с тривитаминол - витаминен комплекс за инжекционно приложение на добитък.

# 1 520
  • Мнения: 2 099
На мнение съм,че много рядко нещо си се повлиява от външно въздействие.И коса и кожа и всичко си е ген.Аз се мия с прости  шампоани и сапуни и косата си ми е хубава.Лидълския или Милва с хинин.Изобщо козметика и грим хич не ме влекат.Виж за спорт,за слънчеви очила и обувки и чанти съм като отвързана.Силен потрес добивам примерно в темата за естетична хирургия в КМ.Хубави жени зорлем се правят на гротески с идеята да са вечно млади.Или другите дет си татуират вежди ебаси!

# 1 521
  • Мнения: 19 187

Изобщо не говоря за красота, а за двоен стандарт – детето низша твар, родителят облят в лукс. Ако на теб не ти е все едно с какво си миеш косата, логично не ти е все едно и детето с какво я мие. Това за всичко останало.
Много хора гледат на дечицата като на животинки, а животинка ако имат я гледат с помия и в клетка. Не знам как да ти го обясня.



Именно, те просто се натрупаха много такива неща и няма как да не направи впечатление, че едва ли е, защото смята, че това е най-доброто за децата. Не ставаше дума за единичен евтин продукт или дрешка, за които може да е искрено убедена, че това действително е добро, въпреки че е евтино.

# 1 522
  • Мнения: 5 060
Кукумицинка, ще ми бъде интересно като имаш детенце да споделиш, ако твоя риза струва 150 лв. каква би трябвало да е цената за ризата на едногодишното ти мъниче.
Аз пък не разбирам онези, които купуват скъпи дрехи за дете, които не биха служили повече от 3-4 месеца.

# 1 523
  • Мнения: 19 187
Кукумицинка, ще ми бъде интересно като имаш детенце да споделиш, ако твоя риза струва 150 лв. каква би трябвало да е цената за ризата на едногодишното ти мъниче.
Аз пък не разбирам онези, които купуват скъпи дрехи за дете, които не биха служили повече от 3-4 месеца.

Само една ли е ризата? Не виждам проблем и на детето да се купи някоя специална дрешка за празненство, независимо, че ще я израсте бързо и ще я облече 1 път. За обувки не бих си позволила да му купувам някакви некачествени китайски евтинджоси, ако вече ходи активно, при условие, че на мен си купувам качествени, а се движа с тия обувки от вкъщи до колата, по цял ден седейки. Няма значение, че половин година ще ходи детето с тези обувки, преди да му умалеят, тази половин година може да му е фатална за краката следващите десетилетия.

# 1 524
  • Мнения: 14 654
Аз пък не разбирам онези, които купуват скъпи дрехи за дете, които не биха служили повече от 3-4 месеца.

Може да е комплекс заради бедност в детството, който се избива, когато се видиш с малко повече пари, а може просто цената на дрешките да не прави впечатление и всъщност човекът да не е с усещане, че е купил скъпа дрешка.
Моите дрехи и тези на децата струват горе-долу едни и същи пари, защото се купуват от едни и същи магазини, така че ако ризата ми е 150, тази на детето също ще е толкова, детските дрехи не са по-евтини от тези за възрастни, нито пък обувките, даже често са и по-скъпи.

# 1 525
  • София
  • Мнения: 2 995
Дефинирайте скъпо и евтино, че съвсем се оплетох.
Аз пък къпя кучето и детето с един шампоан Laughing 80 лева за кучешки - как ли пък не.

# 1 526
  • Мнения: 19 187
Дефинирайте скъпо и евтино, че съвсем се оплетох.
Аз пък къпя кучето и детето с един шампоан Laughing 80 лева за кучешки - как ли пък не.

Аз лично нямах предвид скъпо и евтино като някаква абсолютна стойност (все ще се намери и по-скъп артикул), а като относителна. Просто майката си позволява за нея си няколко пъти по-скъпи неща, отколкото за децата.

# 1 527
  • Мнения: X
Да, и е само 20 градуса, а аз съм се залепила за печката и мръзна (това сериозно, защото яко ме тресе).
Сега се чудя да изпълзя ли за една цигара или да си се навивам на кълбо с кучка и дете.
И аз съм така.
Тези последните седмици са едни никакви.

Не мога да ви дочета.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 17:16 от Анонимен

# 1 528
  • София
  • Мнения: 12 529

Аз пък не разбирам онези, които купуват скъпи дрехи за дете, които не биха служили повече от 3-4 месеца.
Скъпи според кого? Всеки мери според своя стандарт. А и скъпо не означава непременно показно, става въпрос за качество. При всичко положения, при целия избор от скъпи и евтини добре изглеждащи дрехи, ме побиват тръпки от парцаливо облечено дете. Особено при добре облечени родители.

А кукумицинка говори за случая – мама с обувки колкото Имелда Маркос, а децата облечени от най-евтините магазини "защото се цапат, защото не оценяват, защото са деца". Най-малкото от една цена нагоре дрехите са по-безопасни за здравето като бои, с които са оцветявани платовете, като плътност, непромокаемост и прочее. При децата основно такива качества се гледат, да не повреди крачето, да не се мокри, да пази от слънцето, студа и тн.

Иначе в бюджета на всеки има някаква йерархия на ценностите. За мен нормалната е да се покрият добре първо важните нужди – здраве, включително зъби, образование, включително книги, посещения на музеи театри и тн, а след това баланс между дом, пътуване, облекло, като за последното пак здраве, естетиката се покрива по-лесно. Ама това важи за всички.

Сега, децата имат различни от възрастните нужди и те ще имат повече разходи за допълнителни занимания, спорт, образование, а не толкова за чанти и грим  Mr. Green

# 1 529
  • Мнения: X
Ние купуваме дрехи и обувки от еднакви магазини и за нас и за детето.
Козметиката също.
От 4-5 години ползвам масла за кожа и натурални сапуни и на детето купувам подобна козметика. Имам по някой и друг крем от масовата козметика само.

Преди е била предимно с неща на Мустела, Веледа, Джонсън (откакто разбрахме за някои негови съставки не го купувам), една Био марка и Авеено. И Бочко кремчето със смрадлика уважаваме и ми пращат от Б-я за кожни раздразнения.

Обичам билкови/натурални неща и все натам ме е влечало и преди и след имането на дете.
Днес ще търся изчистен крем против слънце, защото пуснаха голяма статия с вредните (причиняващи кожни реакции) слънце-защитни кремове) и изхвърлих де що имах у дома.

Общи условия

Активация на акаунт