На море в Гърция 2017 - II

  • 132 005
  • 834
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 2 719
Здравейте и хубаво лято на всички!

С приятели мислим да отскочим до близката Гърция, в края на август. Търсим вила или апартаменти с отделни спални , не типичното гръцко студио. По един за всяка двойка. За предпочитане буквално на плажа, за да мога да се изтъркулвам  сутрин през прага(мечта ми е) Ако имате нещо проверено , ще съм благодарна да споделите. Ако можете да ме ориентирате и за чудесен пясъчен плаж с плитка вода, вече ще вадя узо за почерпка.
Намирам подобни неща в еърбнб, някой почивал ли е през този сайт, достатъчно сигурно ли е?

# 331
  • София
  • Мнения: 15 219
По принцип - да, сигурен е. Винаги има риск да попаднеш на собственик-келеш, но този риск го има и през booking, примерно.

# 332
# 333
  • Мнения: 92
Здравейте на всички .
  За първи път ще ходим на море в Гърция за 5 нощувки . Бюджета ни е 1000 лв . Искаме да има барбекю и хладилник . Без кола сме ... от 31.07-5.08   Някакви идеи ??????

# 334
  • София
  • Мнения: 5 952
На някой да му се е налагало да ползва Европейска Здравна Карта в Гърция и какви ползи евентуално има от нея. Става дума извън стандартните застраховки за пътуване в чужбина. Аз съм вадила преди години, сега мисля пак да извадя за всеки случай. Струва ли си?

# 335
  • Мнения: 102
Здравейте, в крайна скетка отседнахме в аристотелес холидей спа на атон. Настаниха ни в двойна стая супериор- много хубава и просторна стая малко над басейните. Мебелите са нови, голям телевизор, чисто. Относно храната за непретенциозни хора си е ок. Малко по бедна ми е закуската, но не може всичко да е перфектно. Плажа има камъни около 1м.в началото после си е пясък. Ние сме на този на хотел Akti и го ползваме след консумация. Утре мислим да се разходим до Амулиани. Може ли да препоръчате на кой плаж да отидем. Искам да има заведение евентуално децата да хапнат на обяд - на 4г. И 2 г . Какво друго може да видим? Ще пътуваме с ферибота в 9:45. Надявам се да не е пренаселен.

# 336
  • Мнения: 262
Имам една питанка за ходилите до Кефалония.

Тази година лятната ми отпуска се очертава да е само през август  Shocked  Знам, че ще е ужас навсякъде и с местата, и с тълпите. Кефалония ми се вижда една идея по-непосещавана, но никога не съм ходила. Знам, че има ходили на острова от вас (не помня кои  Embarassed), някой бил ли е през август и по-поносимо ли ще е от Халкидики и Тасос, да речем?

# 337
  • София
  • Мнения: 454
Здравейте, тази година в средата на юли сме на Амулияни. Препоръчайте заведения за хапване, на кои плажове да отидем. Прочетох, че има екскурзии до Атон. Някой бил ли е на такава, директно от острова ли тръгва или трябва първо да се отиде до Уранополи. Има друга до Магарешките острови, някой бил ли е на такава, заслужава ли си да се отиде? Изобщо всякаква информация какво да се прави на островчето би ми била много полезна. Ние обикновено много обикаляме и сега за една седмица на толкова малко пространство не зная как ще си запълним времето. Simple Smile

# 338
  • София
  • Мнения: 3 457
bisunka,плажа на Elia Beach не мисля че е мечтания от теб...Но пък наблизо има приказни  плитки, пясъчни плажове, идеални за малки деца.

# 339
  • София
  • Мнения: 3 457
А сега се включвам и аз с питане... Става дума за посещение  в аквапарка до Солун- Waterland.СЪбирам всякаква информация.Върти ми се в главата идея да отскочим за ден ( от София) и се чудя как да го реализираме  В сайта Thinking информацията за съоръженията не е много подробна.А и  чисто практическо инфо за предстоя там би   ми бил от огромна полза Hug  Моля, ако има има посещавали го- да споделят впечатления и информация.Ще бъдем с деца на 10 г Предварително благодаря  bouquet

# 340
  • София
  • Мнения: 14 683
В другата тема за Гърция имаше из последните мнения за аквапарка в Солун. Тази за забележителностите в Гърция.

# 341
  • Мнения: 514
За тези, които питат за Амулиани: Островчето е много китно. Малко е, но е много приятно за мързелива почивка, повечето хотелчета и ресторанти се намират в едната част на острова. Като плажове най-много ми харесаха Аликес (един от най-хубавите плажове на Халкидики) и Карагаци - има чадъри с консумация и свободни зони, достъпът до тях е лесен и е асфалт. Другите плажове също изглеждаха приятни на пръв поглед(не стигнахме до тях).  Градчето на острова е много симпатично, гледките отвсякъде са невероятни.  Разходката с корабче до Атон е от Урануполи - аз лично не съм впечатлена, дълга и монотонна обиколка(около 3 часа), манастирите се виждат в далечината (май имаше изискване за отдалеченост на корабчето от брега минимум 500 метра или повече) Другият път бих избрала разходка до магарешките острови.

# 342
  • Мнения: 3 638
zvanche и ние имаме ЕЗОК но за мое спокойствие правим и застраховка. До сега не се е налагало да ползваме. Тази година в Армеец само те застраховали бебета под 6 месеца. Не са скъпи застраховките 24-5 лв.за 4-ма за 8 дни
Поздрави от Амуляни   Grinning
За пръв път сме тук.
Ферибота тръгва от Трипити, плаща се на борда. На палубата от едната страна стана задръстване, точно там е масичката, където плащаш. 10-15 мин.е до острова, докато платиш и си там.
Ние сме в студио Еротокритос харесва ни. Студиата са обширни с много удобен разтегателен диван. Има детска площадка и прекрасна гледка от терасата. Пътят до студиото е черен. Алики е на 500 метра. Чудесен плаж.
Водата е топла, времето прекрасно.
На острова НЯМА банкомат, но има аптека, магазин за риба, няколко малки супермаркета, пекарни и разбира се много таверни.

Здравейте,
планираме отидем за един ден до Амулияни (ще почиваме в Олимпиада). Ако имате впечатления, моля да препоръчате къде да хапнем на обяд?
На пристанището има таверна Гларус много ни допадна. Страхотна гледка.
Джанис също много ни хареса, но не мога да обесня къде е. В Трип адвайзър може да го потърсите и с джипиеса да отидете до там. Също е на брега и е много красиво.
По същата алея, която води до Гларус има джироси. Заведението е с тераса и гледката е супер.
За плаж препоръчвам Алики.
Ходихме вчера до Мегали Аммос и Св. Георги и не ни харесаха толкова колкото Алики. Освен това пътя до там е ужасен.

В Уранополи или някъде по пътя за бг има ли голям супермаркет от където може да се напазарува на по сносни цени?

# 343
  • Мнения: 298
Здравейте на всички .
  За първи път ще ходим на море в Гърция за 5 нощувки . Бюджета ни е 1000 лв . Искаме да има барбекю и хладилник . Без кола сме ... от 31.07-5.08   Някакви идеи ??????

Здравей Петя! Simple Smile

Аз имам някаква идея, но ако нощувките са ви 7. Има как от 29.07.2017 до 05.08.2017 след като сте без транспорт. Има такива почивки в Гърция, с шатъл от събота до събота. Ако те устройва и имаш нужда от повече инфо пиши на лични Simple Smile

# 344
  • Мнения: 102
Благодаря за мненията за Амилиани. А сега да питам къде в петък може да намерим рибен пазар. Ще пътуваме от уранополи към атаврос и аспровалта. Мислим да направим един плаж на аспровалта преди да се качим на магистралата към бг. От там може ли да си вземем прясна риба???

Общи условия

Активация на акаунт