Какво ви е мнението за Прайда?

  • 112 863
  • 2 313
  •   1
Отговори
# 1 410
  • Мнения: X
Нищо не си представям, в което да не съм участвала от първа ръка.
Няма смисъл да спорим. Може да не е лесно, но когато човек е решил да се бори, може да се справи. Другото са оправдания.
Законите покровителстват майката и децата.
При развод жилището по правило остава при майката.
Ако майката не е доказана алкохоличка, наркоманка или луда, децата остават при нея.
Няма съд, който да откаже развод.
Всяка жена с минимум средно образование е напълно способна да издържа себе си и 1-2 деца, стига да е разумна и да не чака някой да й оправя живота. Децата на самотни родители се приемат в яслите и детските градини с предимство, ако са с ниски доходи не плащат дори и такса.
Всяка жена, която реши да потърси помощ, може да я намери.
Но няма да получи никаква помощ, ако просто седи, вайка се и се надява някой да я спаси от насилника и да носи отговорност на живота й.
Жените в Европа са жертви по свой избор.

Не така стоят нещата в арабските и африканските страни.

# 1 411
  • София
  • Мнения: 62 595
Ти не ми обяснявай какво било в арабските и африканските. Тук на хартия всичко е ок,  но на практика не е така. Затова поисках някой да разкаше поне един случай, за който знае една жена да не е подкрепена от родителите си или брат или сестра, и да е останала в жилището (ако е нейно, разбира се) и т.н. това, което си изброила. Къде,душко, ще я намери тази помощ? от кого? Да не говорим, че домашно насилие трудно се доказва, освен ако  не я е смлял от бой. Психичния тормоз не може да се докаже. Ако жената не я подкрепят рродителите й, така и много често не стига до момента да си тръгне. На всичко отгоре не е ясно дали може да вземе и децата, а тръгнели веднъж без тях, никога няма да й ги дадат при развод.А и да ги вземе, няма никаква гаранция, че съдът ще ги присъди на нея.  Насилникът е насилник винаги, до гроб - само не знаем дали до собствения си или до този на жертвата.

# 1 412
  • Мнения: X
При развод жилището по правило остава при майката.

Това пък откъде го измисли? Как остава, дават го на майката? Зависи на кого е жилището и на майката точно безвъзмездно никой нищо не ѝ дава, освен правото да отговаря и финансира отглеждането на децата си. За това право изключително малко бащи се борят в съда. Но така или иначе жилище на майката никой при никакви обстоятелства не дава, каквото и да мислиш, че значи това. Вземи се информирай преди да се надъхваш.

# 1 413
  • Сф
  • Мнения: 10 755
Абсолютно погрешни разсъждения на Блек Сапфир.Реално не е така.

# 1 414
  • MI
  • Мнения: 11 868
А какво общо има домашното насилие с прайда?  newsm78 Прави сте и не сте прави и двете страни. Със сигурност в страни като Судан и СА жените имат мноооого по-големи проблеми от нас, което обаче не значи и че из Европа няма дискриминация, нито че жените са виновни за домашното насилие. Дискриминация на работното място няма да има когато бащите ще са задължени да излизат в бащинство колкото и жените и се промени начина на мислене на много хора. А за домашното насилие, навсякъде основно семейството помага. Не е вярно че в България няма защитени жилища и НПОта, които помагат на тези жени, но да- недостатъчно е. Лошото е, че и Сапфир е права че често самите жени упорито се връщат при възлюбления побойник и отказват да им бъде помогнато. Та един проблем се наслагва с друг и това е резултата.

# 1 415
  • Мнения: 6 122
Лошото е, че и Сапфир е права че често самите жени упорито се връщат при възлюбления побойник и отказват да им бъде помогнато. Та един проблем се наслагва с друг и това е резултата.

Това си е психически проблем. Насилника така е промил мозъка на жертвата, че тя сама се връща към него. Много е трудна тази вътрешна психическа борба и се изисква голяма вътрешна сила, да се съзвземеш от домашно насилие.

# 1 416
  • Мнения: 22 036
Кои са двете страни  Shocked.

# 1 417
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Лошото е, че и Сапфир е права че често самите жени упорито се връщат при възлюбления побойник и отказват да им бъде помогнато. Та един проблем се наслагва с друг и това е резултата.

Това си е психически проблем. Насилника така е промил мозъка на жертвата, че тя сама се връща към него. Много е трудна тази вътрешна психическа борба и се изисква голяма вътрешна сила, да се съзвземеш от домашно насилие.
Затова трябва да се действа още при началните прояви на такова насилие. Не с романтичните представи, че изродът ще се промени заради теб. Преди съчувствах на жени, които са жертви на такова насилие, но след като видях как няколко се върнаха при насилника, когато почти го бяха преодолели и бяха ангажирали сума близки и приятели в това, също като Сапфир смятам, че сами са си виновни. Не защото са жертви на насилие, а защото се примиряват, търпят и сами се връщат към него при всички налични механизми за защита на всякакво ниво.

# 1 418
  • Мнения: 6 122
Лошото е, че и Сапфир е права че често самите жени упорито се връщат при възлюбления побойник и отказват да им бъде помогнато. Та един проблем се наслагва с друг и това е резултата.

Това си е психически проблем. Насилника така е промил мозъка на жертвата, че тя сама се връща към него. Много е трудна тази вътрешна психическа борба и се изисква голяма вътрешна сила, да се съзвземеш от домашно насилие.
Затова трябва да се действа още при началните прояви на такова насилие. Не с романтичните представи, че изродът ще се промени заради теб. Преди съчувствах на жени, които са жертви на такова насилие, но след като видях как няколко се върнаха при насилника, когато почти го бяха преодолели и бяха ангажирали сума близки и приятели в това, също като Сапфир смятам, че сами са си виновни. Не защото са жертви на насилие, а защото се примиряват, търпят и сами се връщат към него при всички налични механизми за защита на всякакво ниво.

А, ето това е най-страшната заблуда - "той ще се промени заради мен, защото много ме обича". Много прилича на наркоманията, с тази разлика, че от наркотика изпитваш удоволствие и е разбираемо. А от насилника, какво удоволствие изпитваш?

# 1 419
  • Мнения: 4 784
Преди съчувствах на жени, които са жертви на такова насилие, но след като видях как няколко се върнаха при насилника, когато почти го бяха преодолели и бяха ангажирали сума близки и приятели в това, също като Сапфир смятам, че сами са си виновни.

Всичките жертви на насилие сами си си виновни, защото ти си придобила впечатление за няколко случая?

# 1 420
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Преди съчувствах на жени, които са жертви на такова насилие, но след като видях как няколко се върнаха при насилника, когато почти го бяха преодолели и бяха ангажирали сума близки и приятели в това, също като Сапфир смятам, че сами са си виновни.

Всичките жертви на насилие сами си си виновни, защото ти си придобила впечатление за няколко случая?
Обясних за какво са си виновни - не за това, че са жертви. Да, след като не ползват правата си и се връщат при насилника. При това говоря за тези, които живеят в демократични страни, където им е осигурена защита и имат права. Определено е трудно да се измъкнеш от насилник, но пък къде по-лесно е да се оставиш на течението, мнимата любов и да държиш и децата в такава отровна среда, че да израснат с тотално изкривена представа за нормални отношения. Какво налага да се върнеш при кретен, който ти е счупил две ребра, задето си му направила забележка за нещо си? Такъв беше единият случай, който знам. В останалите протече горе долу по същия начин, а и напоследък, виждайки и чувайки откровено насилие от разни келеши върху приятелките им насред улицата, почвам да мисля, че тая овча примиреност и отказът от права и защита е епидемия, не само отделни случаи.

# 1 421
  • Мнения: 4 784

Страхотно, дайте да се разберем, че и жертвите на изнасилване са си виновни и са си го търсили и в тема ще се възцари мир и любов.

La Sombra, нека все пак си пожелаем да не изпадаме в положение на жертви на домашно насилие с няколко деца, без подкрепа от приятели и роднини и без особена професионална квалификация.

Щото - кой знае - може пък да се окаже не толкова лесно да се облегнеш на закона и да започнеш наново.

# 1 422
  • MI
  • Мнения: 11 868
Кои са двете страни  Shocked.
В спора, да кажем Jp и Сапфир.  Simple Smile

Не е вина на жертвите, според мен е неподготвеност че има такива хора или са израснали в семейство с насилие, обичайно са тези два случая. Ако имам момиче съм решила да му обясня че има и такива болни отношения, да е подготвена да ги разпознае, ако недай Боже й се случи. 

# 1 423
  • Мнения: 6 122
Кои са двете страни  Shocked.
В спора, да кажем Jp и Сапфир.  Simple Smile

 Ако имам момиче съм решила да му обясня че има и такива болни отношения, да е подготвена да ги разпознае, ако недай Боже й се случи. 

За мен лично това е задължително да й се обясни. Имам и момиче, та и аз гледам да я уча за лошата страна на живота и взаимоотношенията с партньори, и приятели. Peace

# 1 424
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464

Страхотно, дайте да се разберем, че и жертвите на изнасилване са си виновни и са си го търсили и в тема ще се възцари мир и любов.

La Sombra, нека все пак си пожелаем да не изпадаме в положение на жертви на домашно насилие с няколко деца, без подкрепа от приятели и роднини и без особена професионална квалификация.

Щото - кой знае - може пък да се окаже не толкова лесно да се облегнеш на закона и да започнеш наново.
Не смятам, че жертвите на изнасилване са на една плоскост с жертвите на домашно насилие, които търпят това. Аз конкретно правя разлика, така че за мен сравнението е неуместно.
А след като има и жени, които при всякакви условия намират начин да се измъкнат, значи не е толкоз невъзможно. Прави впечатление обаче, че маса млади жени и момичета намират идиотското отношение към тях за нормално и изобщо и не им идва на ума, че никой не би трябвало да се държи така с тях. Не смятам, че всички са израсли в семейства с насилие, а че родителите им не са си свършили работата при възпитанието им. И после се чудим защо от ругатни и псувни се стига до първия шамар, след това до втория и така нататък, и пак се счита за нещо нормално, срещу което няма отпор. И накрая се стига до системните побоища. И, разбира се, когато бъде повикана полиция, жертвата, цялата насинена и в кървища, казва, че това си било тяхна работа и нямало да подава жалба. Ми добре, ама следващия път може и до моргата да стигнеш, не до полицията. И тогава и да искаш, няма да можеш да избереш да подадеш ли жалба или не. Това ли е по-лесното или да се облегнеш на закона и да почнеш отново?

Общи условия

Активация на акаунт