Добавки и витамини за подобряване на МЦ, ЛФ и ОВУ - 5

  • 115 132
  • 753
  •   2
Отговори
# 510
  • Мнения: 847
Денис витамините на Допелхерц добри ли са защото са доста по евтини...Например този коензим:
www.farma.bg/product/1671/dopelherts-aktiv-koenzim-q10-v-vitamin … h-30-kapsuli.html

А тази комбинация добри ли са:
www.farma.bg/omegaprim-6020-valmark.html
Търся някаква комбинация от добавки, която да е на блистери (за да мога да си нося в дамската чанта) и на достъпна цена... Май съм с много изисквания🤔😊

# 511
  • Мнения: 236
Денис, здравей! Simple Smile
Искам да те питам проблем ли е един час след Л-тироксин да пия Л-аргинин?
Също така разбрах че витамин Б6 също е важен за репродуктивността. Би ли препоръчала някоя марка ,която да пия и по колко на ден?
Благодаря!

# 512
  • Мнения: 25


omamaxitta на инжекции съм с вит б-12  а за к не знам нищо

Браво че си го открила този проблем с б12, все още малко хора знаят, а майки с дефицит има голям риск да родях дете с аутизъм! Предай нататък, много деца можеш да спасиш! Simple Smile


Smurfieta, проблемът бил в храненето ни с Е-тата, пестициди и пр.  - те правят непропускливи рецепторите ни, блокират или мутират клетки и пр. Водят го уж "конспиративна теория", но фактите са налице. Има доста научни изследвания в мрежата за това, очевадно потвърдени теории, които завършват "За потвърждаване на теорията са необходими още изследвания..." Дълга тема и не й е тук мястото и все пак трябва да се храним с чисти храни, ако искаме здрави бебета и то на зряла възраст. Аз лично отдавна пазарувам на едно от селата - плодове, зеленчуци, месо. И старите хора доволни и аз!

# 513
  • София
  • Мнения: 36 163
slanceto87
Не мога да преценя, защото не са посочени формите.
Коензим Q10  - ще се усвои до 50%, ЕРА и DHA са почти нищо /300 мг, а трябва да се приемат 1500мг/

Денис, здравей! Simple Smile
Искам да те питам проблем ли е един час след Л-тироксин да пия Л-аргинин?
Също така разбрах че витамин Б6 също е важен за репродуктивността. Би ли препоръчала някоя марка ,която да пия и по колко на ден?
Благодаря!
Не е проблем.
За вит. В6 - оптимална около 50мг
Country Life, P-5-P (Pyridoxal 5' Phosphate), 50 mg, 100 Tablets   UPC Code: 015794062370
Natural Factors, BioCoenzymated, B6, Pyridoxal 5'-Phosphate, 50 mg, 30 Vegetarian Capsules  UPC Code: 068958012520
Now Foods, P-5-P, 50 mg, 60 Tablets  UPC Code: 733739004604 в iherb е на промо цена  Peace
- приема се след хранене

# 514
  • Мнения: 6 060
CoQ10 когато е Ubiquinone се усвоява на 50%, затова е по-добре да се приема Ubiquinol /това го знам от Денис/. Аз пия по 1 таблетка от 100 мг. дневно, но ако е обикновения, който се усвоява на 50% трябва да се пият по 2. Денис ще потвърди дали съм права.  Wink

От колко време пиеш DHEA и пускала ли си контрола на АМХ да видиш дали има промяна?

# 515
  • София
  • Мнения: 36 163
slanceto87
Не мога да преценя, защото не са посочени формите.
Коензим Q10  - ще се усвои до 50%, ЕРА и DHA са почти нищо /300 мг, а трябва да се приемат 1500мг/
Денис да разбирам, че дневния прием на Коензим трябва да бъде 1500мг на ден?
А Колаген по колко мг на ден трябва да се пие?
NAC съдържа ли аспирин в състава си, защото съм алергична към аспирина?
От Л аргинина до колкото разбрах трябва да търся хидроизолизата форма и се приема 2х500мг?
МВИ го приемам вече 2 месеца и се чудя след колко време да направя почивка?Приемам го заедно с ДХЕА 50мг, но и него го пия вече втори месец и ще го спирам...
Мисля като спра ДХЕА от другия месец да започна малко Витекс да пия, но се чудя кога и за колко време да спра вечерната иглика...?
Благодаря!
ЕРА и DHA това е омега 3.

Колаген - 5-6 грама е добра дневна доза.
NAC не съдържа аспирин.
МВИ - на 2-3 месеца прием, 15 дни почивка
ДХЕА, предполагам пиеш формата 7Кето ДХЕА и правиш контроли всеки месец.
Витекс може да се приема с МВИ - различни неща са.

Boby_pl
Да, точно така Peace

# 516
  • Мнения: 847
CoQ10 когато е Ubiquinone се усвоява на 50%, затова е по-добре да се приема Ubiquinol /това го знам от Денис/. Аз пия по 1 таблетка от 100 мг. дневно, но ако е обикновения, който се усвоява на 50% трябва да се пият по 2. Денис ще потвърди дали съм права.  Wink

От колко време пиеш DHEA и пускала ли си контрола на АМХ да видиш дали има промяна?
ДХЕА го пия от почти един месец, но понеже МЦ ми е по къс (този месец дойде на 24тия ден) и реално вече мина един МЦ.Преди да почна ДХЕА пусках половите хормоните заедно с АМХ и проследихме имах си О този месец.Тесъостерона и естрадиола бяха към долната граница, а АМХ беше 2.3 при реф.гр.  1-6. АГ каза да пия ДХЕА и прим ойл два месеца и ги спирам.Нямам никакви странични ефекти освен, че май поотслабнах, но не знам дали е от добавките или защото започнах малко да спортувам.Вземах и Омега 3, но от 500мг, което като чета е доста малко.Този коензим е направо златен като гледам цената...Явно няма смисъл да пия изобщо от по евтините варианти защото ефекта няма да е очаквания...
В аптеката ми предложиха тази Омега 3 дали е ок:
https://apteka.framar.bg/30040426/омега-3-фортекс-капс-1000-мг-90-1-1

# 517
  • София
  • Мнения: 36 163
Скрит текст:
CoQ10 когато е Ubiquinone се усвоява на 50%, затова е по-добре да се приема Ubiquinol /това го знам от Денис/. Аз пия по 1 таблетка от 100 мг. дневно, но ако е обикновения, който се усвоява на 50% трябва да се пият по 2. Денис ще потвърди дали съм права.  Wink

От колко време пиеш DHEA и пускала ли си контрола на АМХ да видиш дали има промяна?
ДХЕА го пия от почти един месец, но понеже МЦ ми е по къс (този месец дойде на 24тия ден) и реално вече мина един МЦ.Преди да почна ДХЕА пусках половите хормоните заедно с АМХ и проследихме имах си О този месец.Тесъостерона и естрадиола бяха към долната граница, а АМХ беше 2.3 при реф.гр.  1-6. АГ каза да пия ДХЕА и прим ойл два месеца и ги спирам.Нямам никакви странични ефекти освен, че май поотслабнах, но не знам дали е от добавките или защото започнах малко да спортувам.Вземах и Омега 3, но от 500мг, което като чета е доста малко.Този коензим е направо златен като гледам цената...Явно няма смисъл да пия изобщо от по евтините варианти защото ефекта няма да е очаквания...
В аптеката ми предложиха тази Омега 3 дали е ок:
https://apteka.framar.bg/30040426/омега-3-фортекс-капс-1000-мг-90-1-1
Това е стандартната омега 3 - трябва да приемаш по 5 капс. на ден / защото съдържа малко ЕРА и DHA/.

# 518
  • Мнения: 516


omamaxitta на инжекции съм с вит б-12  а за к не знам нищо

Браво че си го открила този проблем с б12, все още малко хора знаят, а майки с дефицит има голям риск да родях дете с аутизъм! Предай нататък, много деца можеш да спасиш! Simple Smile


Smurfieta, проблемът бил в храненето ни с Е-тата, пестициди и пр.  - те правят непропускливи рецепторите ни, блокират или мутират клетки и пр. Водят го уж "конспиративна теория", но фактите са налице. Има доста научни изследвания в мрежата за това, очевадно потвърдени теории, които завършват "За потвърждаване на теорията са необходими още изследвания..." Дълга тема и не й е тук мястото и все пак трябва да се храним с чисти храни, ако искаме здрави бебета и то на зряла възраст. Аз лично отдавна пазарувам на едно от селата - плодове, зеленчуци, месо. И старите хора доволни и аз!
Съгласна съм с теб отдавна се мъча с промяна в храненето не ям храни с ета аз си готвя но въпреки това явно проблема съм го имала от преди,правя си често пречиствания .Въпроса е как да се оправи това.Аз мисля че е свързано с добавки но и да направя тема за усвояване няма какво да напиша тъй като не знам още какво да направя по въпроса и дали изобщо е възможно да се оправят оплескани неща.Ако знаеш нещо повече насоки да не не е тук в темата прати ми на лично.  Flowers Hibiscus

# 519
  • София
  • Мнения: 941
Денис Hug , тъй като съм решила да взема Аргинин и Инозитол, се спрях на тези:
https://www.farma.bg/inositol-500mg-za-dobar-holesterol-100caps.html
https://www.farma.bg/product/4882/l-arginin-l-arginine-kapsuli-5 … -mg-h-90-gnc.html
Добър ли ми е избора и ако може да ми препоръчаш начин на приемане..Кога, по колко... Hug
Както и смятам да започна да пия Геритамин до ОВУ, добра идея ли е? Целта ми е да подпомогна ОВУ, както и да подобря качеството на Я и да ги подмладя малко.. Smiley  Иначе приемам МВИ, Омега 3, Убиквинол, Вит Ц и Огестан.. Утре съм на преглед при доц. Русев и ще искам да ми предпише нещо за намаляване стойността на ТСХ, което беше височко (днес пуснах отново само ТСХ да видя дали има промяна и чакам резултата следобяд). Искам да ми предпише и Вит Б 12 и Д, защото имам дефицит на двата..

# 520
  • Мнения: 847
Момичета препоръчайте ми моля каква Омега 3 да си взема и по колко на ден да приемам...В аптеките има над 1000вида и аз не знам на какво да се спра...

# 521
  • София
  • Мнения: 941
Аз пия тази: https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Omega-3-180-EPA-120-DHA-200-Softgels/323
Общо взето повечето ми добавки са на фирмата и са хубави, потвърдено и от Денис. Simple Smile  Пия ги 2 х 2 на ден, по препоръка на Денис отново.

# 522
  • София
  • Мнения: 70
Здравей denis,
отново имам нужда от твоята помощ. Заради високи НК клетки имунолог ми предписа освен вливки и Омега 3 Фортекс х1тб дн и Идеос х1тб дн

Идеос:
> Всяка дъвчаща таблетка съдържа 1250 mg калциев карбонат (отговарящ на 500 mg елементен калций) и  400 IU холекалциферол (витамин Д3).
> Другите съставки са : ксилитол, сорбитол, поливинил пиролидон, магнезиев стеарат, лимонена есенция.

Омега 3 Фортекс:
>Съдържание в една капсула: концентрирано рибено масло 1000mg, с минимално съдържание 18% EPA и 12 % DHA, витамин Е 10mg

Да си призная грам не обичам дъвчащи таблетки...мога ли да го заменя с нещо друго? Витамин Д си приемам отделно заради установен дефицит. Каква е разликата между Калциев карбонат и цитрат?
И тези Омега 3 Фортекс как ти се струват?

Gift

# 523
  • Мнения: 847
Здравей отново Денис,
В търсене на комбинация от различни добавки попаднах на тези продукти:
https://apteka.framar.bg/30065405/пикозитол-саше-30-фортекс
Този продукт е комбинация от мио инозитол и л-аргинин и моля те да ми кажеш дали са ок и по колко на ден е добре да се приемат?
А също и тази Омега 3:
http://krasivitela.com/olimp-gold-omega-3-60-kapsuli.html
Моля те и за коментар дали тази Омега 3 е добра и по колко на ден е добре да се пие?
Този месец трябва да спра ДХЕА защото ми е вече втори месец и от новия месец мисля да бъда на:
Прим ойл
Витекс
Омега 3
Б12 и фолиева киселина метил формата
Пикозитол (ако е подходящ)
Витамин Е
Л-лизин
И евентуално да включа и NAC
Моля те да ми напишеш препоръчителните дневни дози на прием и кое как се приема...
В момента пия: Прим ойл, Б12, фолиева киселина,Дхеа (което ми препоръча), Омега 3 и Л-лизин от 500мг (за херпесите, които всеки месец ми излизат) и през 2 месеца правя вливки с интралипид защото имам завишени НК клетки.

Много ти благодаря за съветите!

# 524
  • Мнения: 236
Здравей Денис, Simple Smile

Предстои ми на следващ цикъл ЗЕТ с ембриончета от донорски яйцеклетки и ще е на естествен цикъл , т.е няма да пия Естрофем от 2ри ден на МЦ, а ще започваме с прегледите чак към 9-10 ден от цикъла. Според докторката нямам съществени проблеми с лигавицата , расте си нормално и затова така ще процедираме. Не съм имала досега ЗЕТ,досега все ембрионите с мои яйцеклетки не се развиваха правилно и затова не ми е ясно нищо относно процедурата.
И сега на въпроса ми към теб, би ли могла да ми кажеш понеже в момента пия доста добавки: Л-аргинин, витамин Е, Масло от вечерна иглика, Омега 3 , Селен, Неофолик мета, Витамин Д, Витамин К2, Колаген тип 1, Астаксантин, Омега 7 от морски зърнастец, миналия цикъл пих и витамин А, все препоръчани от теб, дали да ги спирам в началото на новия цикъл, в който ще започваме или да си ги продължа до самия трансфер и след него да си вземам само Омега 3 и фолиевата?
Според теб, някои от изброените добавки биха ли попречили ако се пият непосредствено до ембриотрансфера?
Благодаря ти от сърце, че помагаш на всички да достигнем до заветната цел!

Общи условия

Активация на акаунт