Мнения за 125 СУ "Боян Пенев", Младост 1 - IIІ част

  • 110 627
  • 814
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 3 484
Още повече, че цените на курсовете в 125СУ са в пъти по-скъпи от тези в СМГ, качеството клони към нула и отнощението към децата (или поне към моето) е нечовешко. Опитах се да се оплача, но видях че с недосегаемите няма смисъл да се боря.

# 136
  • София
  • Мнения: 1 397
И на мен 250 лв. за 2 часа седмично за един срок ми се видя скъпо. Миналата година не помня точно, но май беше 180 лв. за същото.

# 137
  • София
  • Мнения: 3 561
За ученици на 125-то и сега е 180 лева на срок. 250 е за външни ученици. Информацията ми е за курса за 5 клас.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 397
За ученици на 125-то и сега е 180 лева на срок. 250 е за външни ученици. Информацията ми е за курса за 5 клас.

Може и така да е. Аз гледах тук. http://hermes125.org/activity/mathematics/#M6 Не беше уточнено дали е за външни. Моите спомени от миналата година също са за 180лв. и затова се изненадах.

# 139
  • Мнения: 21 455
Вместо отговор, само ще цитирам разпоредбата на чл. 40а от Закона за народната просвета:

Скрит текст:
Чл. 40а. (Нов - ДВ, бр. 50 от 2008 г.) (1) Учителите нямат право да предоставят образователни услуги срещу заплащане при наличие на конфликт на интереси.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 74 от 2009 г., в сила от 15.09.2009 г., изм. - ДВ, бр. 68 от 2013 г., в сила от 02.08.2013 г.) Директорите, помощник-директорите, началниците и служителите в регионалните инспекторати по образованието, служителите в Министерството на образованието и науката, както и общинските служители в обслужващите звена нямат право да предоставят образователни услуги срещу заплащане.
(3) В едномесечен срок от началото на всяка учебна година лицата по ал. 1 подават писмена декларация пред директора на училището относно обстоятелството дали през предходната учебна година са предоставяли образователни услуги срещу заплащане, както и относно липсата на конфликт на интереси.
(4) При установяване на конфликт на интереси, както и в случай на неподаване на декларация по ал. 3 или на подаване на декларация с невярно съдържание, лицата по ал. 1 носят дисциплинарна отговорност по реда на Кодекса на труда.
(5) При установяване на нарушение по ал. 2 лицата носят дисциплинарна отговорност по реда на Кодекса на труда, съответно по реда на Закона за държавния служител.
Който е отменен преди повече от година с влизането в сила на ЗПУО от 1 август 2016 година.

# 140
  • Мнения: 21
Доколкото разбрах, 250 лв. е за децата, които не са в математическа паралелка.

# 141
  • Мнения: 21
Ама наистина СМГ го погнаха по много грозен начин ...къде ли ще й излезе края на тая история ..Sad
@stanislavchen, как вървят нещата при вас в 128?

# 142
  • София
  • Мнения: 1 397
Ами при нас си върви един нормален учебен процес. От едно виждане на родителската среща не мога да имам мнение за учителите, но отзивите от децата са добри. Нормални хора, повечето млади. Появиха се и други деца от 128мо желаещи да са в нашия клас. Увеличихме се с 2 броя. Разбрахме, че и в 125то имат 2 нови деца в останалия клас и са успели да станат 14 и паралелката да се запази. Всичко е нормално. Е да, само си нямаме школа към настоятелството. Simple Smile

# 143
  • Мнения: 256
Здравейте ,някой от вече кандидатстващите в 125 след 4 клас може ли да каже от къде могат да се намерят задачи за състезанието “Руси Русев” защото никъде не можем да ги намерим.Благодаря Ви.

# 144
  • София
  • Мнения: 6 361
не можете да ги намерите, освен ако не ви ги даде някой познат или ако не се запишете на курсовете към 125-то Simple Smile

# 145
  • София
  • Мнения: 3 484
супер

# 146
  • Мнения: 390
Аз имам някои стари от кандидатсването на моите деца. Пишете ми на лични

# 147
  • София
  • Мнения: 1 397
Опитайте и в библиотеката на училището. Когато се записвахме за състезанието срещу 1 лв. там ми дадоха задачите от предната година. Даже и кандидатствалите не могат да ви ги дадат, защото не разрешаваха да се изнесат задачите след състезанието, а като си видяхме работата изрично ми забраниха да я снимам.

# 148
  • Мнения: 256
Опитайте и в библиотеката на училището. Когато се записвахме за състезанието срещу 1 лв. там ми дадоха задачите от предната година. Даже и кандидатствалите не могат да ви ги дадат, защото не разрешаваха да се изнесат задачите след състезанието, а като си видяхме работата изрично ми забраниха да я снимам.



Опитахме днес,но казаха,че нямат само като започне записването за състезанието “Руси Русев”,тогава могли да ни дадат.

# 149
  • София
  • Мнения: 2 303
Здравейте, знае ли някой какви са сроковете за записване за СМТ на 18.11. в 125-то?

Общи условия

Активация на акаунт