Зелено ако

  • 7 028
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 33
Здравейте мами,
Извинявам се ако има вече такава тема. Моето бебе е на 2 месеца и половина и доста често ака зелено ако и по-редичко. Носихме ако в микробиологията и нямаше нищо притеснително. На ам сме от почти два месеца, но аз от раждането и почти не съм виждала жълто ако. Даваме био Гая , педиатърката ни каза да не сменяме млякото че било хубаво. Но от 3 дни ака по-воднисто и давахме прахчета за разстройство но не помагат. Утре сме на лекар но просто за лично успокоение искам да попитам има ли други бебоци които акат зелено

# 1
  • София
  • Мнения: 23 052
При нас се беше появила разстройство, което не минаваше от нищо, поставиха диагноза " Алергия към белтъка на кравето мляко" и след като минахме на АМ без лактоза разстройството се оправи. Причините при вас обаче  може да са всякакви. Ако разстройството продължава бих ви посъветвала да посетите гастроентеролог.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 8 802
Какво е млякото? Ако е хипоалергенно, нормално е акото да е зелено. При моята дъщеря беше така, когато пиеше Аптамил ХА.

# 3
  • Мнения: 33
На аптамил комфорт сме. Но защо е зелено от млякото?

# 4
  • Мнения: 33
А утре ще минем през педиатърката да видим какво ще каже и ако трябва ще идем и на гастроентеролог

# 5
  • Мнения: 2 512
На аптамил комфорт сме. Но защо е зелено от млякото?


Най-вероятно защото има доста желязо в състава на млякото.

# 6
  • Мнения: 33
При нас се беше появила разстройство, което не минаваше от нищо, поставиха диагноза " Алергия към белтъка на кравето мляко" и след като минахме на АМ без лактоза разстройството се оправи. Причините при вас обаче  може да са всякакви. Ако разстройството продължава бих ви посъветвала да посетите гастроентеролог.
Сега като видях симптоми те на тази алергия си мисля че може и това да е. Зелено рядко ако, мн газове

# 7
  • София
  • Мнения: 23 052
При нас се беше появила разстройство, което не минаваше от нищо, поставиха диагноза " Алергия към белтъка на кравето мляко" и след като минахме на АМ без лактоза разстройството се оправи. Причините при вас обаче  може да са всякакви. Ако разстройството продължава бих ви посъветвала да посетите гастроентеролог.
Сега като видях симптоми те на тази алергия си мисля че може и това да е. Зелено рядко ако, мн газове

Направо си вземете направление и отивайте при специалист. И това да е почти винаги се израства, не се тревожи.  Hug

# 8
  • Мнения: 33
Направо с тези лекари ми писна сама да се диагностицирам. Като раждай нея, сама отидох и им казах че съм за спешно секцио и напълно вярно пак сама си поставих диагнозата

# 9
  • София
  • Мнения: 11 511
На своя глава ли давате прахчета за разстройство на бебето?

# 10
  • Мнения: 33
Не. Изписани са ни мн ясно!!!
Днес минахме прегледа и се оказа с непоносимост към лактоза и си взехме ново мляко. Но не го хареса особено

# 11
  • София
  • Мнения: 23 052
Кое мляко ви изписаха, лл ли ви го изписа?

# 12
  • Мнения: 33
Продължаваме с аптамил но пише лактоз фрии на кутията

# 13
  • Мнения: 33
Забравих да кажа че и него педиатърката ни го изписа

# 14
  • София
  • Мнения: 23 052
Дано помогне, ние бяхме на друго мляко.

# 15
  • Мнения: 786
Здравей,моето бебе също беше с рядко зелено ако,ходихме при гастроентеролог,постави диагноза АБКМ,но ми се видя съмнително,т.к.проблема се получи на 45 ия ден,преди това акото си беше охрено жълто.Такае отидохме при неонатолог в МД,лекарката взе проби за изследване в тяхната лаборатория и се оказа бактерия,с която са я заразили при раждането.Провеждаме лечение и виждам подобрение.Ако си от София и те интересува контакт на тази лекарка,пиши ми на лични.

# 16
  • Мнения: 33
От два дни сме на безлактозното мляко и се запече. Вече се чудя дали е лактоза непоносимост. Педиатърката каза да смесвам аптамил комфорт и безлактозното аптамил но тя се обърква от двете и понякога се храним трудно
От Варна съм.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 703
И моето бебе беше същата история. Микробиология чиста, гастро казва, че няма проблем и бях в голяма чуденка. Захраних преди седмица и всичко се оправи. Да вметна, че бебето е кърмено.

# 18
  • София
  • Мнения: 23 052
Моят съвет продължава да бъде да посетите гастроентеролог.

# 19
  • Мнения: 581
 jay_sunnybird, има ли подобрение? И моето бебе е със зелено ако, а е само на кърма и се чудя къде може да е проблема. То причините може да са 1000. Ти в коя лаборатория прави изследването? (и аз съм от Варна)

# 20
  • София
  • Мнения: 23 052
А като разстройство ли е?

# 21
  • Мнения: 3
Здравейте мами:) И аз да кажа за моя проблем. Дребосъчко вече е на три месеца, а от втория е със зелено ако. Педиатъра ни каза, че през него преминава лека вирусна инфекция и трябвало да изчакаме да се изчисти без да давам някакви лекарства. Така си мина цял месец, все с изчаквания, дори сложи и ваксините, които са от втория месец и днес вече пуснахме кръвни изследвания за общ  и  директен билирубин, АСАТ, АЛАТ и ГГТ. Чакам резултати. На АМ от самото начало като първия месец беше и на малко кърма

# 22
  • Мнения: 2 512
Здравейте мами:) И аз да кажа за моя проблем. Дребосъчко вече е на три месеца, а от втория е със зелено ако. Педиатъра ни каза, че през него преминава лека вирусна инфекция и трябвало да изчакаме да се изчисти без да давам някакви лекарства. Така си мина цял месец, все с изчаквания, дори сложи и ваксините, които са от втория месец и днес вече пуснахме кръвни изследвания за общ  и  директен билирубин, АСАТ, АЛАТ и ГГТ. Чакам резултати. На АМ от самото начало като първия месец беше и на малко кърма

На какво АМ сте? В смисъл каква марка?

# 23
  • Мнения: 3
Здравейте мами:) И аз да кажа за моя проблем. Дребосъчко вече е на три месеца, а от втория е със зелено ако. Педиатъра ни каза, че през него преминава лека вирусна инфекция и трябвало да изчакаме да се изчисти без да давам някакви лекарства. Така си мина цял месец, все с изчаквания, дори сложи и ваксините, които са от втория месец и днес вече пуснахме кръвни изследвания за общ  и  директен билирубин, АСАТ, АЛАТ и ГГТ. Чакам резултати. На АМ от самото начало като първия месец беше и на малко кърма

На какво АМ сте? В смисъл каква марка?

На Фризолак 1 от самото начало

# 24
  • Мнения: 581
Ние сме само на кърма, но съм чувала,че акото може да зеленее от АМ, което давате.

# 25
  • Мнения: 2 512
Аз затова попитах за млякото. Ние сме на хипоалергенен НАН от раждането, акото ставаше ужасно зелено, но аз вече съм давала такова мляко преди на големия си син, та не се ошашках този път.
Мисълта ми е, че само зеленият цвят надали е повод за безпокойство.
Ако има някакъв проблем не би ли следвало да има и други симптоми, знам ли!?!?!?

# 26
  • Мнения: 39
За децата с чисти микробиологии- Лл ме предупреди, че акото можело да стане зелено не само от спанак в храната на майката, ами и от претопляне на детето . Не сме имали такива цветове, но жената ни го каза предварително да не се шашкам.

# 27
  • Мнения: 3
Здравейте отново Simple Smile Резултатите ни от изследванията са готови:
Биохимия
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   
Общ билирубин                                 16.5                 umol/l     < 21.0   
Директен билирубин                               7.2                 umol/l     < 8.0   
АСАТ(ГОТ)                                          48 - хемолиза!       U/l     < 44   
АЛАТ(ГПТ)   H                                       51                       U/l     < 44   
ГГТ                                                          11                       U/l     М. 5-50.0 Ж.(F.) 5-38.0

Като според лаборантката с която говорих резултатът не е особено верен, тъй като тези изследвания се правят с венозна кръв, а на малчо няма как да му вземат от вена и съответно беше от пръстчето.
Педи ми обясни, че резултатите са напълно нормални за бебе на неговата възраст и ако има някаква инфекция ще си проличи веднага, нищо, че кръвта е от пръстче, и зеленото ако ще премине постепенно след като черния дроб и чревната флора съзреят. Каза, че зелено, дори розово или лилаво ако се срещат при бебета без да има причина свързана с болест. Да поясня все пак, че бебчо няма никакви други оплаквания, наддава добре, почти няма колики, всеки ден ака по един път. Показах резултатите на друг доктор, той ме посъветва да се консултирам с инфекционист, така че ще изчакам 10-ина дни, че вземането на кръв е голяма драма и ще потърся такъв специалист в Ст. Загора най-вероятно за второ мнение.
Хубав ден на всички !

Общи условия

Активация на акаунт