Подарък за бебе

  • 11 547
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Мили мами, предстои скоро да изпишат от болницата най-добрата ми приятелка. Още не съм взела подарък за бебчето. Искам нещо различно с което да я изненадам и да остане за спомен. Ако имате идей моля помогнете.

# 1
  • Мнения: 615
За момиченце - златни обеци !

За момченце - златна монетка (има ги по банките) !

Ще им остане за спомен  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 89
Бебешка фотосесия, няма да я използват веднага, но щом бебока попорасне ще са много щастливи и ще им остане страхотен спомен за цял живот

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 175
Бебешка фотосесия, няма да я използват веднага, но щом бебока попорасне ще са много щастливи и ще им остане страхотен спомен за цял живот

Подкрепям! Идеята е много добра  Peace newsm10

# 4
  • Мнения: 573
Бебешка фотосесия е страхотна идея, бих добавила и слинг Simple Smile За себе си повече бих се радвала на нещо практично, което ще ни влезе в употреба, отколкото на нещо символично като обици и за спомен. И ваучер за пазаруване в детски магазин би ме зарадвал Grinning

# 5
  • Мнения: 25 750
Нещо практично, или ваучер.
Фотосесия , може да си имат свое любимо фото, злата са ми напълно ненужни.
Аз бих се зарадвала на практичен подарък, едно стокке със всички екстри примерно. Mr. Green

# 6
  • Мнения: 89
Бебешка фотосесия е страхотна идея, бих добавила и слинг Simple Smile За себе си повече бих се радвала на нещо практично, което ще ни влезе в употреба, отколкото на нещо символично като обици и за спомен. И ваучер за пазаруване в детски магазин би ме зарадвал Grinning

ооо, да ваучера е много добра идея Simple Smile

# 7
  • Мнения: 615
Авторката иска подаръкът да остане за спомен...

Слинг и ваучери от магазини за дрехи няма да имат стойност във времето...

Е, винаги има шанс да й промените мнението...

# 8
  • Мнения: 5 060
Сребърна лъжичка за захранване или комплект за отпечатъци.

# 9
  • Мнения: 573
Подарявали са ми сребърна лъжица за захранване, с името на детето, от онези продълговатите. Ползвана е точно нула пъти, защото си захранвах бебето по ЗВБ и когато я ядяло с лъжичка, в началото само я пълнех, а той хващаше и си вкарваше в устата сам, една дълга лъжица не би ни свършила никаква работа. Ползвах малка, метална кафяна, после чаена. Нямам представа къде е този подарък. Обици не бих сложила на детето си, така че и това би било без всякаква практична стойност за мен и вероятно би било забравено и изгубено някъде. Слингът от друга стана ми беше най-полезната вещ и много, много бих се радвала, ако някой ми беше подарил по-рано, че да се заема сериозно с вързването и употребата му още с излизане от родилното. Под ваучер имам предвид за детски магазин за всякакви детски стоки, тип Хиполенд, не дрехи. Иначе за спомен има едни много хубави плюшени играчки, идеални за гушкане, в един испански магазин, Текстура или нещо подобно беше. Детето със сигуност ще стигне до там да си ги гушка. Има и персонални дървени гривнички-дрънкалки с името на детето, като нещо за спомен. Но май фотосесията наистина се доближава най-много до това, което търси авторката.

# 10
  • Мнения: 1 489
А защо не я попиташ какво иска?

Аз като раждах бях казала на всеки какво искам, за да не ми се повтарят подаръците. Те бяха питали. Да не си мислите, че ходех със списък в ръка. Така хем те бяха доволни, хем аз.

Иначе за спомен- бебешки албум, комплект за отпечатъци, златна паричка.

# 11
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Аз също най-много се зарадвах на практичните подаръци. Кумата ни подари комплект от 4 много красиви тънички пелени за повиване по метода на Карп (120х120см) и това е най-използваният подарък - не съм повивала детето, но ги използвам за всичко. Сега си купих и бамбукова пелена със същия размер за лятото.
Получихме също така жирафчето Софи и детето много си го гризе.
Аз си бях поискала слинг и шезлонг за детето, както и активна гимнастика - всичко се използваше много.

Самата аз подарих жирафче на едно бебе и то също много си го харесва, а за предстояща погача съм подготвила бамбукови пеленки.

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Според мен подаръка трябва да е нещо, което те вероятно искат, но с тези големи разходи покрай бебето не биха си позволили.
Идеята на Мохини ми допада най- много. И златната паричка е хубава идея.
Но като цяло моята философия за подаръци е такава "Нещо, което човека няма сам да си купи, а би искал"

Разбира се, ако си поканена на един вид бебешки купон, тогава подходящ подарък е също практичния подарък. Защото всички това подаряват.

# 13
  • Мнения: 5 060
И аз съм на този принцип, а сребърната лъжичка я препоръчах, защото много се чудех каква да взема за детето. Исках сребърна, но цената ме спря. Ако някой ми беше подарил, щях да я използвам с удоволствие години, а след това щях да запазя.
Иначе моят син събра злато, колкото аз не съм имал през живота си. Вярвам, че един ден ще му свърши работа.

# 14
  • Мнения: 715
Здравейте и моя приятелка скоро ще ражда и аз оглеждам подаръци. Спряла съм се за сега на активна гимнастика, мисля че ще се използва и на албум дневник моето бебе. В който да записват всичко за новият член на семейството. Друго не съм измислила, но мисля да са 3 неща. И аз съм в търсене )

# 15
  • Мнения: 1 323
Чакаме кумицата ми да роди всеки момент и съм подготвила торта от памперси. От месец вече кореспондирам с момичетата, които се занимават с това, така че не знам дали не е късно. То зависи и какво точно искаш да е де.
Мисля, че това е много красив, оригинален и същевременно полезен подарък. Всичко от тортата като се развали се ползва. Има най-различни варианти какво да включва, аз избрах рокличка и буйки, одеалце/пелена и съответно голям брой памперси. Нямам търпение да й я подаря.
Много ми се иска и на мен някой живот и здраве да ми направи такъв подарък. Много ги харесвам.  Hug

# 16
  • Мнения: 5 060
За тортата могат да реагират и за 3 дни, за толкова бяха направили като имах нужда. Получи се оригинален подарък, беше във формата на китара, защото таткото е китарист.
Ама от друга гледна точка, ако аз бях получила пакет разопаковани памперси, не знам дали бих ги слагала на детето, по-скоро не. От хигиенична гледна точка ми се струва рисково за новородено. Освен това, цената е такава, че ако нещата се купят поотделно към тях могат да се прибавят още няколко.

# 17
  • Мнения: 1 323
По принцип е така, скъпичко е, но се получава красиво и оригинално, относно хигиената, не се бях замислила, понеже нямам дете, но ги поръчах малко по-големи  - 2 размер, та няма да са съвсем за новородено, когато е с най-слаба имунна система.
Иначе майката е украинка и съм измислила да е с табелка с надпис на украински, мисля че много ще се зарадва.

# 18
  • Мнения: 3 314
И аз мисля за полезни подаръци и се включвам да черпя идеи.

# 19
  • Мнения: 1 489
На нас ни подариха- шезлонг, столче за хранене, музикална играчка за кошарата, ваничка със стойка, бейбефон. Всички ни бяха нужни и много полезни.

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В момента в америка масово си подаряват тези. И аз като бъдеща мама много бих се зарадвала на такъв подарък, ако някой желае да ми подари нещо практично.
Много е удобно, слага в кошарата, в леглото при родителите, и бебето спи мн добре вътре, особено новородените, понеже ги кара да се чувстват като в утробата на мама.

# 21
  • Мнения: 257
Аз страшно много харесвам ръчно изработените подаръци, защото са уникални и могат да бъдат персонализирани - с името на детето, датата на раждане и т.н. Единствения минус, е че се изисква време за изработката им и трябва да се поръчат предварително. Може да се подари одеалце, ръчно изработена кукла или друга играчка, албумче за снимки, озаглавено с името на детето, табелка за вратата на детската стая и т.н. Открих и страничка, в която има изброени различни варианти за подаръци и контакти с майсторите им:
http://momenti-ot-tonita.blogspot.bg/2015/04/blog-post_28.html


П.С. Тази поставка за кошарка дали я има в БГ и под какво име да търся нещо такова? Много искам да си купя, но не намирам никъде

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763

П.С. Тази поставка за кошарка дали я има в БГ и под какво име да търся нещо такова? Много искам да си купя, но не намирам никъде
Това са трите варианти, които аз съм виждала, не знам как се наричат, мислех че са гнездо, но не са, това са като възглавнички. И са доста скъпички
https://www.amazon.com/Snuggle-Me-Organic-Original-Co-Sleeping/dp/B00V2LVE5Q
https://www.amazon.com/DockATot-Deluxe-Dock-Pristine-White/dp/B018ZVIQMO
https://www.amazon.co.uk/Sleepyhead-Deluxe-Months-Pristine-White/dp/B00ACK676E

Но в ютуб като гледам клипове за "Newborn must haves" тези присъстват в почти всеки клип.

# 23
  • Мнения: 328
Тези неща ще ги ползва 2-3 месеца .Имала съм гнездо кокони и го ползвахме 3 месеца като недоносен .
А цените им са ужасни .
 Ако подаръка е практичен столче за кола ,шезлонг ,столче за хранене,ергономична раница .Ако искате оригинален завивки чаршаф ,обиколник ,калъфка  с името на детето и датата на раждане .Ако е нещо за спомен албум или златна гривничка с името му .Ако искате забавен и практичен  муз.играчка , уокър ,паяк .Лично аз съм за практичните подаръци

# 24
  • Мнения: X
Според мен лично, зависи от материалното състояние на бъдещите родители. Ако са заможни или аксесоарите съпровождащи бебето не са им проблем финансово, то тогава - нещо за спомен или и колекционерска стойност. Иначе практичните подаръци според мен се приемат най-добре. Аз подарих на моя приятелка шезлонг, който издържа дете до 18 кг. и се префасонира в столче.

# 25
  • Мнения: 6 150
Най-добрият подарък ще е този, който майката ви каже че има нужда. Купуват се всевъзможни глупости и действително повечето неща се ползват по 2-3 месеца и после се чудиш къде да ги денеш. Всеки човек си има свои предпочитания. За някои злата и сребърни лъжички може да са уау, за други излишна тъпотия. Същото се отнася за абсолютно всичко изброено досега в темата. Ако се върна назад във времето, от масово предлаганите и подкрепяни тук неща, нищо не ми грабва окото. Съобразявайте се с човека и нуждите, а не с това което на вас ви харесва и си мислите, че е ок. Действително е много лесно да купиш нещо на бебе, отколкото на зрял човек, но повечето подаръци в случая са колкото да се отбие номера.

# 26
  • Мнения: 10 607
В момента в америка масово си подаряват тези. И аз като бъдеща мама много бих се зарадвала на такъв подарък, ако някой желае да ми подари нещо практично.
Много е удобно, слага в кошарата, в леглото при родителите, и бебето спи мн добре вътре, особено новородените, понеже ги кара да се чувстват като в утробата на мама.


 Heart Eyes това и мен ме грабна. За каква цена говорим?

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 473
Има посребрени кутийки за кичур и зъбче, посребрени цилиндри за акт за раждане, посребрени гребенчета и четки за коса, рамки за снимки и още много неща които биха били подходящи, които родителите вероятно не биха си купили, но които остават във времето като спомен
,

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
В момента в америка масово си подаряват тези. И аз като бъдеща мама много бих се зарадвала на такъв подарък, ако някой желае да ми подари нещо практично.
Много е удобно, слага в кошарата, в леглото при родителите, и бебето спи мн добре вътре, особено новородените, понеже ги кара да се чувстват като в утробата на мама.


 Heart Eyes това и мен ме грабна. За каква цена говорим?


Виж по- нагоре съм сложила линкове за такива възглавнички, единия е точно за този модел.  Hug

# 29
  • Мнения: 2
Защо не подарите букет от бебешки дрехи? Доста оригинално и красиво е. Тук в Англия много често се подаряват на baby shower. Сега виждам че и в България се предлага: https://baby-bouquet.com/index.php?route=common/home

Благодаря на всички мами за многото предложения
мисля, че намерих моя подарък ще заменя цветята с един от тези букети който и след това могат да се използват и ще добавя една кутия за спомени.
мисля, че ще бъде различно и оригинално
Благодаря и на теб Suzane ще пиша как е минало:)

# 30
  • York
  • Мнения: 826
https://www.facebook.com/atelliedearte/photos/a.257789334664488. … ype=3&theater

Подарих на приятелка ваучер за изработка на такъв комплект. Много го хареса подаръка. Зная, че си е поръчала, но не зная в какви цветове и т.н.
Аз съм в Англия, но съм сигурна, че може да се намери и някой в Бг да го изработи. После може да си го запази за спомен.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
Когато една приятелка ви е достатъчно близка, предполагам знаете и финансовото й състояние. Ако смятате, че е в затруднение с всичките тези бебешки покупки- практичен подарък. Ако смятате, че може да си позволи семейството всичко, и финансите са в норма- може  и по- сантиментален подарък.
Практичния подарък е малко нож с две остриета- можеш да помогнеш много, но може и примерно малко да е  неудобно. Ти купиш примерно шезлонг- майката си е харесала някой съвсем друг, или смята че са вредни за бебето.

# 32
  • Мнения: 990
Аз също съм пред такава щастлива дилема - щастлива, заради повода  Simple Smile Сестра ми след една седмица влиза в 9-ти месец и сме в трескава подготовка. Преготвила съм им комплекти сребърни бижута за нея и за бебето, две комплектчета дрешки и съм поръчала да декорират с декупаж една дървена голяма кутия, в която да сложа всичко, после и самата кутия ще се ползва. Обаче не ми се струват достатъчно тези неща.. Давайте, моля, още идеи.

# 33
  • Мнения: 715
Едно от нещата, който подарих на племенника си е огърлица от кехлибарени полускъпоценни камъни. Казват че помага на детето за растящи зъби. Носи го от първите месеци, сега племенника е на 4 и още си го носи. Не е плакал изобщо от зъбчета. Дали от огърлицата или не, никой не може да каже. Около 60- 100 лева струват.

# 34
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
Silver_light,мисля,че подръците,които си подготвила са страхотни и са достатъчно.
А може ли да споделиш от къде поръча дървената кутия с декупажа? Praynig И на мен ми предстои търсене на подарък за бебенце.

# 35
  • Мнения: 10 607
Аз също съм пред такава щастлива дилема - щастлива, заради повода  Simple Smile Сестра ми след една седмица влиза в 9-ти месец и сме в трескава подготовка. Преготвила съм им комплекти сребърни бижута за нея и за бебето, две комплектчета дрешки и съм поръчала да декорират с декупаж една дървена голяма кутия, в която да сложа всичко, после и самата кутия ще се ползва. Обаче не ми се струват достатъчно тези неща.. Давайте, моля, още идеи.

Ауу, колко добра сестра си!  Mr. Green Давам идея и за стикери за стена с герои на Дисни (Мики Маус, Мечо Пух). Нашата спалня се превърна в детска, едва когато декорирах стената над бебешката кошара, а синът ми се научи да ги разпознава и посочва много бързо. Много добър зрителен стимул за бебето.

# 36
  • Мнения: 990
Silver_light,мисля,че подръците,които си подготвила са страхотни и са достатъчно.
А може ли да споделиш от къде поръча дървената кутия с декупажа? Praynig И на мен ми предстои търсене на подарък за бебенце.

Да, разбира се, https://web.facebook.com/Lalli-Birindjieva-Art-545338998917717/?fref=ts от тази жена, но няма да е само декуупаж, а си поисках и магнолии и кристалчета  Mr. Green за които сестра ми сигурно ще ме изхвърли  Laughing Laughing Laughing Но жената, която я прави ми обясни подробно как може да стане кутията, какви размери има и аз си избрах, каквото искам и си казах, какво още да има.


Ауу, колко добра сестра си!  Mr. Green Давам идея и за стикери за стена с герои на Дисни (Мики Маус, Мечо Пух). Нашата спалня се превърна в детска, едва когато декорирах стената над бебешката кошара, а синът ми се научи да ги разпознава и посочва много бързо. Много добър зрителен стимул за бебето.

Благодаря  Laughing старая се да не прекалявам, но истината е, че ме обхвана треската и май вече съм на ръба да ме помислят за полудяла на тема бебета  Laughing Стикерите са страхотна идея, благодаря ти. Обаче тяхното бебе още няма своя стая и първоначално ще е в стаята на сестра ми и зет ми и малко и е неудобно да му алагам Мики Маус, понеже той е малко балкански субект по темперамент и не знам, как ще го приеме.

# 37
  • Мнения: 257
Момичета, ако някой реши да подарява онази поставка за легло за новородено, тя се подвизава под името "гнездо за бебе". Пускам и линк, не са чак толкова скъпи, а изглеждат доста удобни и мекички

https://moebebe.com/detski-legla-i-spalni-komplekti/spalni-kompl … bebe-starry-night

# 38
  • Мнения: 990
В този сайт имам чувството , че не е демокрация , а комунизъм, ама чист комунизъм в най-откровения му вид.... Защо толкова коментари бяха изтрити??

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 763
И аз не го разбирам това с триенето на коментари- ама... Simple Smile Язък за времето, където си играх да харесвам снимки на букети да покажа Grinning

босилечка- не са точно гнезда, и аз така си мислех, но са по различни по- скоро са възглавнички.

# 40
  • Мнения: 615
Писахме за букети от дрешки...

Един практичен подарък за бебе...

Защо ни триете мненията ?

# 41
  • Мнения: 990
Защото явно не искат да го има този сайт - аз така разбирам. Ще си изгонят хората рано или късно така.

Аз разбирам да изтрият, но администратор или моделатор да напише едно съобщение или мнение и даде обяснение. Ние пишем правим им трафик, на базата , на който фирмите им плащат тези реклами отстрани и навсякъде, а те ни трият мненията и то без никакво обяснение?!?

Е, големи дебили сте, честно!

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 145
Много харесвам тези посребрените сувенири на мамас енд папас http://www.babylifemalechko.com/index.php?m=320&lang=1&c … gory=65&pc=11 Crazy

# 43
  • Мнения: 10 607
Момичета, ако някой реши да подарява онази поставка за легло за новородено, тя се подвизава под името "гнездо за бебе". Пускам и линк, не са чак толкова скъпи, а изглеждат доста удобни и мекички

https://moebebe.com/detski-legla-i-spalni-komplekti/spalni-kompl … bebe-starry-night


 Това ми прилича на легло за домашен любимец. Т.е., ако ще е такова въобще няма нужда да се хабят 50 лв, ами направо от зоомагазина нещо по-икономично... Grinning Онова първото беше друга работа.

Общи условия

Активация на акаунт