Как бихте променили дома си, ако нямате ограничение от време и средства?

  • 16 803
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 544
Колата ни отдавна е минала покрай 2ката. Даже мога в нея да си живея. Mr. Green
А ето и по-следващата реална цел, на 100 метра от морето примерно:
https://scontent.fsof2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/19437612_1423353 … 5&oe=5A10312A

# 46
  • Мнения: 9 052
е, не ставате за Пернишко тогава Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 38 544
е, не ставате за Пернишко тогава Simple Smile

Нещо не ме разбра. По-скоро става дума за района около Земен, Ковачевци, покрай язовира там и т.н.

# 48
  • Мнения: 9 052
Разбрах . Аз се шегувам само . Просто така ми хрумна.

Ина4е и аз познавам едно семейство , които си купиха някъде там една къща и си я правят.

# 49
  • Мнения: 46 526
И аз на едро, дребното е за реалността  Simple Smile

Като начало ще се преместя на място, на което е топло целогодишно, иначе ми се губи смисъла от басейнчето. Първо мислех да е с изглед към море/океан, но пък си викам - да бе, да ме залее някой ден  Thinking Joy
Иначе стилът ще е същия, но в по-голям мащаб предвид това, че ще имам денонощен персонал + охрана. Как ще ги изтрая е друг въпрос, но тогава ще го мисля  Mr. Green Joy

Кухнята.

Трапезарията.

Дневната (но подът ще е дървен).

Спалнята ни.

Баня.

Вътрешното басейнче.

Навън.

Скромна съм като цяло  Grinning

# 50
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Обичам мечтите ми да стават реалност, та за това така на едро го давам.

БТУ забравила си брекфъст зоната  Laughing
не искам басейн, къщата ще слиза на морето директно

# 51
  • Мнения: 46 526
БТУ забравила си брекфъст зоната  Laughing
Защото ставам на обяд  Joy

Обаче пропуснах да покажа библиотеката и гардеробната Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 38 544
Човечето има като моя вкус, което отдавна сме установили. Само малко повече цвят бих сложила тук-там.
Ох, гардеробна! Това ми е големия проблем - дрехите са ми повече от гардеробите.
И книгите няма къде да слагам...

# 53
  • Варна
  • Мнения: 4 057
като гледам желанията на много от вас ми се струва, че освен новата собственост и обзавеждането и ще ви трябва и по една рота персонал плюс една рота генератори на средства (няма да споменавам съпрузите, за да не се чувстват дискриминирани) ... Това са все или страшно трудни за поддръжка неща или страшно неергономични ... или и двете.

Да де, аз затова съм предвидила къщичка за персонала, някъде там из горичката на дивата ми градина. Joy

# 54
  • Мнения: 46 526
Само малко повече цвят бих сложила тук-там...
Точно! Simple Smile
Обаче пък снимките на по-цветните, които намерих бяха прекалено шарени, нищо де, като обзаведа ще пусна реални снимки  Hug Joy

За гардеробна и аз си мечтая, не че имам толкова дрехи, колкото да не подреждам, там си представям, че просто ще ги мятам и пак няма да изглежда разхвърляно Blush вярно е още една стая за чистене, но пък нали ще си има хора за това Peace

...Това са все или страшно трудни за поддръжка неща или страшно неергономични ... или и двете.
Ами то затова и не сме ги направили, а си живеем мирно и кротко  Mr. Green но пък не пречи да помечтаем Hug

# 55
# 56
  • Мнения: 1 765
Живея в дом претрупан със стари мебели и вещи. Бих изхвърлила всичко. Аз съм привърженик на минимализма/ужасявам се от прах/. Харесвам стаи с малко мебели и с повече празно пространство. Обичам изчистени прави форми.   
Може би бих се заиграла със завесите и с декоративните  възглавнички -  бих избрала ярки и весели тонове, особено за всекидневната. На стените бих сложила не картини, а  рисувани изгледи от различни градове от Италия и Париж. Искам да имам и един стол за релакс и гледане на телевизия и някой ден ще си купя такъв.

Според мен, човек не е нужно да се заобикаля със скъпи и луксозни мебели, за да се чувства добре. Важното е да е спретнато и да е по неговия вкус.

# 57
  • Мнения: 299
Чета ви и искрено се радвам на идеите и мечтите ви.Замислих се, обаче, колко странно нещо са мечтите. Когато децата ми бяха малки най-много исках да имам още един гардероб, или по-точно място за него./не че имах много дрехи, но четирима човека се побирахме в един трикрилен/. После имах жилище с достатъчно място, но вече мечтаех да имам малка къщичка в планински район с огромна цветна градина, за която да се грижа.Сега имам хубава къща на село с прекрасна градина, но за нея се грижи една жена от селото, защото не мога да съм често там. Но пък сега съм с друга мечта - искам да имам много време и достатъчно средства да пътувам по света.
Рано или късно мечтите се сбъдват и ние веднага ги сменяме с нови, но така сме устроени. Желая ви прекрасните къщи от снимките, но най-вече ви желая топли, уютни и пълни с любов и радост домове, независимо от квадратура и обзавеждане.

# 58
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Искам да имам и един стол за релакс и гледане на телевизия и някой ден ще си купя такъв.

Това го препоръчвам с две ръце....имам скромните 4 броя  Mr. Green

# 59
  • Мнения: 46 526
ellisa.s, така е Simple Smile
А и както беше споменато вече доста са непрактични, затова си остават само идея...

На мен например ми допада идеята за къща, но за мечта, защото като съм живяла знам колко се шашках от всичко, да не влезе животно в двора, в къщата и т.н. По-добре ми е на високо, на 5-6-7 етаж се чувствам най-добре, мъжът ми се шегува с мен, че има и летящи кучета, но все пак спя спокойно Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт