За ученическите лагери и отговорността на учителите

  • 37 024
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 052
Аз бих преместила детето си в друг клас.Тази жена освен,че е проста,клюкарка и изпълнява зле задълженията си си позволява да говори на дете против родителите му..просто нямам думи.
ей брей как я опозна веднага ...
При нас имаше на формуляра дали да го оставяме да се занимават самостоятелно в малки групи. Ние бяхме отбелязали не и се оказа, че сме единствените в класа. Променихме го. Разхождали са се сами из града . НЕ било кой знае какво ... По интересни били груповите организации. Даскалите им са супер.

# 76
  • Мнения: 2 898

Сутринта подадох сигнал до директорката, прие ме, изслуша ме, културно и внимателно. Оказа се, че тя въобще не знае за подобен лагер и че група госпожи от първите класове сами са решили да заведат децата. Уверявам ви, че през всички месеци , през които се подготвяше лагера ние родителите бяхме умишлено заблуждавани, че това е ученическа екскурзия, организирана както си му е реда. ........................

Пълна лъжа. Не може да се организира лагер не само без знанието, но и одобрението на директора!  Повече от 25г. водя ученици по екскурзии и  лагери и ги броя през 15 минути. Нощно време пак. Не се заблуждавайте, че учителите си почиват, ако си вършат работата съвестно. Колкото до финансовата страна, никой няма да си причини натоварването, стреса и отговорностите, ако няма такава.  5 дни по 24 часа гледам децата, редно е да ми се заплати прилично.
Аз също бих искала да знам за кое училище става въпрос.

# 77
  • Мнения: 11 360
Аз съм от онези проблемните майки и бих писала навсякъде вкл. в Министерството на образованието.  Имена дати и права.
Бих искала от учителката документ за всяка стотинка и фактура, така ще стане ясно кой е организатора на екскурзията.
За това, което ще и кажа в очите си е ясно, но бих блафирала, че имам запис на приказките и.

Че няма да вземе детето ми следващия път въобще не бих се притеснила. Трябва да съм луда да го пратя с нея. То е все тая да му купя билет и да го пратя да се разхожда само.

Ако ме вбеси достатъчно бих запалила колата, бих изчакала да остави детето ми само и бих си го прибрала без да и кажа. Пък нека и се изправи косата да го търси.
Рано или късно заради тези некадърни учителки някое дете ще пострада сериозно.

# 78
  • Мнения: 2 898
the Дорис, искрено се надявам написаното от Вас да се дължи на проблеми с безсънието  newsm78

# 79
  • Мнения: 11 360
the Дорис, искрено се надявам написаното от Вас да се дължи на проблеми с безсънието  newsm78

Не, не се подвеждай по късния час на писане - нямам грам проблем със съня /пу-пу/. Излизах с приятелки и след като се върнах чаках да се отпусна, ровейки във форума Smile

За педофилите и техните жертви ли реагирате?
Имаше една тема точно тук във форума, именно свързана дали съфорумките са били жертва на педофилия или посегателство като деца. Опасявам се, че пороя отговори ще ви шокира, както мен. Flushed Разгласят се само крайните и най-бруталните случаи, но броя на посегателствата е огромен. Ужасното е, че често са от роднини и близки. И хич и не мислете, че е се случва само в ромските общества Sad 

За съжаление проблемът е сериозна обществена, а понякога и семейна тайна. Жертвите в повечето случаи мълчат /все пак това са най-уязвимите членове на обществото/. Трябва да сме непремирими към подобна агресия. За съжалени съдебната система е прекалено мека към подобни изверги. 

# 80
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
...Бих искала от учителката документ за всяка стотинка и фактура, така ще стане ясно кой е организатора на екскурзията. ...

Това просто няма как да се случи - всички организирани ученически пътувания задължително минават през туроператор.

# 81
  • София
  • Мнения: 62 595
честно да ти кажа, дъждец, тези учителки направо си го просят родителят да запали колата, да си прибере детето от една такава свободна разходка и да им гледа сеира. На бас, че повече тези учителки няма да посмеят да се държат така. Отговорността за чуждите деца е два пъти по-голяма, отколкото за собственото дете.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 192
В отговор на тези, които попитаха кое е училището - 7 СУ Н. Геров - Варна, а класната е г-жа Марияна Илиева.
Все още нямам отговор от директорката. Подготвям следващата си стъпка.

# 83
  • Мнения: 2 898
Бих искала от учителката документ за всяка стотинка и фактура, така ще стане ясно кой е организатора на екскурзията.

Стана ми интересно, според вас, какво трябва да бъде заплащането на учител, който гледа 24 часа деца на лагер? Абстрахираме се от мършата в стадото, дето оставят децата сами.

# 84
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Според мен, коментарът на the Дорис беше свързан с информацията, че учителката е отказала да даде подробни данни за организатор, превозвач и т.н., не с финансови претенции към учителката.
Честно, в тази ситуация се чудя на наглостта на директорката и в двете възможни ситуации - ако е прокарала процедурата през РУО и отрича или ако лагерът изобщо не е организиран според изискванията на наредбата за уч.пътувания с обща цена, нещо като "занималня" на туроператора. Във втория случай всеки родител би трябвало да има индивидуален договор с него.

# 85
  • Мнения: X
Стана ми интересно, според вас, какво трябва да бъде заплащането на учител, който гледа 24 часа деца на лагер?
Много високо, ама много, защото това е изключително отговорна, нервокъсателна и животоскъсяваща работа. Макар че лично аз бих предпочела 1000 пръчки на голо пред подобна работа, дори да е с космическо заплащане. Не е за всеки. Аз не бих могла да се справя и да изтърпя.

# 86
  • София
  • Мнения: 62 595
във всекки случай трябва да  им се водят командировъчни, защото те не са на обичайното си работно място с обичайните си задължения, а са точно в командировка. Не зная колко трябва да са, но учителите не са отишли на почивка, а са на работа и съответно трябва да получат надница. Не зная как са уредени нещата законово, в смисъл, че учителите са на наемни работници в училището, водят деца от училището.

# 87
  • Мнения: 11 918
във всекки случай трябва да  им се водят командировъчни, защото те не са на обичайното си работно място с обичайните си задължения, а са точно в командировка. Не зная колко трябва да са, но учителите не са отишли на почивка, а са на работа и съответно трябва да получат надница. Не зная как са уредени нещата законово, в смисъл, че учителите са на наемни работници в училището, водят деца от училището.

Точно това е правилото- да се заплаттят командировъчни по съответната Наредба.Има определена фиксирана сума за храна, нощувката и транспортът са без ограничения, срещу документ.Отделно трудовото възнаграждение си върви.

Не зная в действителност как се формира заплащането, казвам как е редно да бъде.
Не са една и две професиите при които се налага пътуване извън обичайното място.

Вече, ако фирмата прави отстъпки за ръководители- това е отделно.

За "Найден Геров"  съм слушала суперлативи точно защото има интересен училищен живот извън останалото, точно заради екскурзиите.Жалко, ако наистина има такова безхаберие при воденето на децата.

# 88
  • Мнения: 2 898

Не са една и две професиите при които се налага пътуване извън обичайното място.

Точно тук е проблемът, според мен. Едно е фирмата да те командирова, примерно на конференция, след която да разполагаш с времето си и да се наспиш. Друго е 24 часа да гледаш деца и да носиш отговорност за тях. Колегите, които не водят ученици на екскурзии и лагери, просто си пазят спокойствието. Иначе се знае - 20 - 25 лв. на ден командировъчни. Горе-долу по левче на дете...

# 89
  • Мнения: 11 918
       Няма такова нещо- да легнеш и да се наспиш. Понякога се случва да се прибереш посред нощ и на сутринта си пак на работа с ежедневни задължения.Освен това ,май в днешно време никой не задължава учителите да ходят на лагери и екскурзии както някога, докато в други професии няма искам- не искам
 
Иначе не отричам, че е трудно с деца, напрежение си е, но ставаше въпрос за заплащане в случая .

Общи условия

Активация на акаунт