Математически турнири - 46

  • 100 697
  • 740
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 1 479
Ама аз нямам намерение да се отчитам пред класната, просто мислех кой вариант ще е по добре за детето, имайки пред вид че няма нужната подготовка...иначе, ако е само за да участва, може да го запиша навсякъде...не съм решила, точно затова питам за мнение тук...

# 316
  • София
  • Мнения: 4 027
Ама аз нямам намерение да се отчитам пред класната, просто мислех кой вариант ще е по добре за детето, имайки пред вид че няма нужната подготовка...иначе, ако е само за да участва, може да го запиша навсякъде...не съм решила, точно затова питам за мнение тук...

И аз бих посъветвала да започнете с по-леки състезания, след като натрупа знания. Като даже първо си решавате вкъщи стари години. Явяване за спорта може да го демотивира за курса. Задачите на ЧХ са си предизвикателство за малките класове последните 2-3 години.

# 317
  • София
  • Мнения: 9 111
Според мен е добре детето да гради опит и психика, ако мислите примерно да кандидатства след 4 клас. Дори и да не се явява - тази психика, която се изгражда с ходенето на състезания, после е много полезна при явяването на всякакви изпити.
Но е много важно и вие как реагирате след състезание. Не да почнете да му набивате канчето, че не е изкарало достатъчно точки примерно, а да си реагирате нормално. Защото иначе може да му се убие желанието да се явява в зародиш още.

# 318
  • Мнения: 6 926
Това за психиката не зная как се тренира. Моята дъщеря ходи по състезания от втори клас. Никога не е имала проблеми с психиката. Но в четвърти клас на приемните изпити и на ПЧМГ, и особено на СМГ не издържа психически. Беше ѝ прилошавало и на двата изпита. Ходила да се плиска с вода. И така. Сега в пети клас не желае повече да ходи на състезания. Дори казва, че на тестове в училище (не само по математика) ѝ става лошо.

# 319
  • София
  • Мнения: 9 111
Ами може би си е до човек, но при нас свърши работа. На мен на времето също ми повлия много благоприятно явяването на много математически състезания.
Докато малкият ми брат, който нямаше почти никакъв опит със състезания и изпити, като кандидатстваше в университета - то не беше да му се повръща, да му е зле....
Не знам защо при вас се е получило така. Да не би детето да се притеснява, че има твърде големи очаквания спрямо него? Знам ли. Ако се обясни, че е важно да даде от себе си каквото може - да не бърза да излиза, да мисли, да описва и т.н. а резултатът не толкова съществен, няма ли да подобри ситуацията?

# 320
  • Мнения: 3 049
Няма две еднакви деца явно. Моето дете след четири години състезания е странна смесица от това да е над нещата и в същото време тиктащия часовник на някои състезания да го напряга. И двете противоположности му пречат еднакво да си покаже какво може. Целенасочено съм променяла своята реакция към представянето му през годините, за предизвикам промяна, но неуспешно.

# 321
  • София
  • Мнения: 5 026
До 8.клас състезанията са предимно тестови - много задачи за малко време /с изключение на олимпиадата, ПМС и описателната задача на СМТ и Акад.Кирил Попов./
След това има и само описателни състезания, като ЕМТ и ЗМС, освен олимпиадата и ПМС, така че деца, които не обичат да работят в бързия формат, може да се окаже, че се чувстват комфортно в  другия: с 3-4 задачи за 4 - 4,5 часа.

# 322
  • Мнения: 1 479
Това за психиката не зная как се тренира. Моята дъщеря ходи по състезания от втори клас. Никога не е имала проблеми с психиката. Но в четвърти клас на приемните изпити и на ПЧМГ, и особено на СМГ не издържа психически. Беше ѝ прилошавало и на двата изпита. Ходила да се плиска с вода. И така. Сега в пети клас не желае повече да ходи на състезания. Дори казва, че на тестове в училище (не само по математика) ѝ става лошо.
Децата се променят и ние трябва да се адаптираме към тези промени

# 323
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
децата си говорят Simple Smile и се влияят едно от друго
на едно от състезанията нашия излеза със сълзи, първият му въпрос беше "нали няма да ме биете, че не съм пешил последните две задачи?"
оказа се, че преди състезанието си говорили с друго дете и онова казало, че ще го бият, ако не реши всичко.
далеч съм от мисълта, че родителите му са го заплашвали с побой, просто то така е възприело нещата, уплашило се е и е предало страха си на нашия.

# 324
  • София
  • Мнения: 30 147
Здравейте,

има ли някъде публикувани задачите от "Математика без граници" от 19.10.17г. за 2 клас?

# 325
  • Мнения: 9 886
И моят не е решил точно тях.
Кога се публикуват условията?

# 326
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте,

има ли някъде публикувани задачите от "Математика без граници" от 19.10.17г. за 2 клас?
Състезанието все още не е проведено навсякъде. Няма да има задачи преди това. После ги търсете на сайта на организаторите

# 327
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
състезанието не е минало навсякъде. моля, бъдете коректни към обещанието си Simple Smile
http://mathematicalmail.com/documents/21/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%B … 0%B8%D0%B5_bg.pdf
и не обсъждайте задачите и решенията.

Цитат
16 – 25 октомври 2017 г. – Провеждане на есенния кръг в удобен за училището ден.
...
До 8 ноември 2017 г. - на електронната страница на турнира www.mathematicalmail.com
се публикуват резултатите от есенния кръг.
До 1 декември 2017 г. - по пощата се изпращат сертификати за всички участници и медали за победителите. ...

# 328
  • София
  • Мнения: 30 147
Извинявам се, не обърнах внимание, че не е проведено навсякъде. Ще изчакам публикуването им в сайта. Мерси! Peace

# 329
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 082
Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт