Кое от "забранените" неща позволявате на децата си?

  • 2 903
  • 67
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 515
Позволявам й да бърка в шкафа на баща й с инструментите - само, че внимавам кой иструмент ще вземе. Засега обожава отвертките.
Докато мия чинии й давам да мие и тя.
Катерим пързалки за 3 годишни (а сме 1г. и 10м). (вчера искаше първо аз да се спусна - и го направих - беше забавно - искаше ми се и още и още- но няма как).
Давала съм й крема си - да си играе с него - цапотила се е много. Вече й  омръзна и това.
Играе си е с видеото. Научих я лично аз- как да слага касета, как да изважда.
Дистанционното е нейно когато го поиска.
Давам й мобилния си. Засега нищо му няма.
Яйцата за този великден ги боядисахме двечките с нея. Тя бъркаше с ръце да вади яйцата.

А колкото до това - че не се слага в устата нещо, което е паднало на земята. Веднъж налапа камъче. Не успях навреме да разбера, че това ще направи. Слава Богу- нищо не се случи.

# 31
  • Мнения: 8 917
На вас случвало ли ви се е да се замислите какво ще кажат потребителките тук, ако ви видят в определена ситуация?

Не, не пречупвам живота си през призмата на потребителското мнение тук Naughty.....опитвам се да предпазвам Гери от подобни ситуации и явно успявам защото не мога да се сетя за такива Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 4 867
мдаааааааа, давам си сметка колко малко неща у дома се водят "забранени". дали пък не е време да въведа повече забрани, че да мога и аз активно да се включа в неспазването им newsm78

Цитат
Ходи по теракота само по чорапи, за ужас на бабите
габа докарваше до полуда не само бабите си като се опънеше по корем да си играе на теракота само по памперс.... после сменихме памперса с гащи. като се преместихме нямаме вече теракот, но габа продължава да си лежи на ламината...

# 33
  • Мнения: 1 671
Да пита за абсолютно всичко, което го вълнува и интересува - независимо, дали е прилично или неприлично

Да изказва собствената си позиция по абсолютно всичко, което го интересува и вълнува - независимо дали е прав или не

# 34
  • Мнения: 3 034
И нещо съвсем прясно - разрешавам да си ляга понякога без да си е измила зъбите   grinning012

# 35
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Минавали са ми такива мисли през главата... в събота сутрин т.е. почти обяд, когато с мъжа ми още спим а Сиси со кротце со благо за пореден път пробва да ме вдигне с ' мамо, май нещо огладнях'.
И е фенка на 'моите' филми, особено и допада 'От местопрестъплението' докато течеше по Нова.
Има много забранени или недопустими неща и те са най-вече в отношенията с/между хората. Бе, аз съм от строгите майки, ама децата ме обичат, малкото всеки ден ми повтаря колко съм неповторима... сигурно защото не знае, че нещата могат да бъдат и по-различни. Grinning

# 36
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
от бебе си играе с гсм ми като 4е тя го е създала и се справя с пове4ето модели и марки, камера, дистанционно , отверки, гримове и кремове,изважда почти всички дрехи от гардероба и ги разнася из къщата
да ходи боса в къщи
на мивката  да мие нейните си чинии и съответно да се намокря качествено
cеди ми на компютъра, трие и преименува  както и дойде, да си разглежда сайтове
да гледа телевизия
да опитва бира и кафе
да се маже с  боички в опитите да рисува
да разхвърля, както и душа иска
 да лежи по земята Sick

# 37
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Да си ляга и става когато пожелае (по тази причина рядко спи на обяд, а сутрин става в 9-10 Mr. Green)
Да се зарива в пясъчника колкото си иска.
Да се тръшка за нещо когато и колкото пожелае докато хората го гледат ей така  Shocked и си казват за мен тая е  #Crazy
Да глрда телевизия.
Да близва от бирата на мама.
Да яде колкото иска.
Да разхвърля колкото му е кеф.
Да разнася чистите току що изпрани дрехи из къщата и да си бърше носа с тях.
И тн.

# 38
  • Мнения: 2 792
    От изброените, като "забранени" неща доста, но за мен не са забранени, т.е. не виждам смисъла на забраната и следователно не забранявам.
   "Забранените" от мен неща, никога не съм позволявала и нямам намерение да позволя,  всяко едно нарушение ще си повлече своята санкция.
   Иначе имаме и условно "забранени" неща, които в определени ситуации са позволени, тук визирам особено вкусните, но не полезни храни Crazy. На дълго и нашироко съм разяснявала, защо не са полезни, но никога не съм отричала факта, че са вкусни и консумацията им е допустима, стига да не се превръща в ежедневие.

   Изисквания имам основно към себе си и към децата, формирано на база личен опит, прочетено, четено и анализирано и общото мнение, като първо впечатление на околните за мен няма никакво значение.

# 39
  • Мнения: 967
Това, което за някои езабранено, за други си е съвсем в реда на нещата - въпрос на гледна точка.
Това, което аз "позволявам", но майка ми например се възмущава е:
Да си отсервира сам - т.е. да хвърля мръсните чинии в мивката със засилка и те да дрънчат силно и понякога да се чупят "по малко" Wink,
Да тича вкъщи гол;
Да плюе по пода;
Да се катери по мебелите вкъщи
Да "рисува" по вратите и стените (с молив)

# 40
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Да "рисува" по вратите и стените (с молив)
hahahaХех. И аз давах на моя син като беше малък да рисува с молив. После обаче взе да пробва и с химикал и с фулмастер и беше се "подписал" даже и у свекървини. После боядисвахме, ама...

# 41
  • дядовата ръкавичка
  • Мнения: 3 941
Хм, така като се замисля, аз май се оказах доста либерална. По лесно ми е да изброя забранените неща, като и пръстите на едната ми ръка май ще са  много.
По-екстравагантни неща, за които се сещам, че позволявам:
- да се рисуват по телата, лицата,  тъй де бодиарт е туй  Wink;
- да ходят голи и боси цяло лято в градината. Събличането на обществени места се опитвам да възпирам, но с променлив успех  Twisted Evil;
- да използват пътеките в магазините за пързалки  - това става по следния начин - засилваш се с тичане и продължаваш по дупе от набраната инерция  Simple Smile;
- да обядват сладолед понякога;
- да използват спалнята като батут, уви вече почти неприложимо, тъй като от толкоз експлоатация на стария матрак му изскочиха всички пружинки.
- да разнасят одеала, кърпи, чаршафи из цялата къща, правейки се на призраци;
.... засега за това се сещам.

# 42
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Да яде понякога в леглото /майка винаги ми е забранявала, а като изключим трохите по чаршафите е много приятно нещо/

Ние с тримата редовно си ядем в леглото, само и само дребния да хапне нещо (е после сменям чаршафите, ама това е друга тема).
От две седмици ходи с нарисувани с маркер крака и ръце...все си подновява творенията.
По стените спря да драска, сега си има собствен тефтер.
Вчера бяхме на гости и с една кака опоскаха сума ти бонбони...като му казах стига толкова, остави и за утре и се спря...чак да не повярваш.....аз тази реплика често му я пробутвам и взе че проработи Mr. Green

# 43
  • София
  • Мнения: 4 272
Сега в момента не се сещам за нещо newsm78 Но до 3 годишната си възраст синът ми беше страшен терминатор Wink Какво ли не му минаваше през устата като бяхме в градинката ooooh!....само да се обърна за секунда /буквално/ и имаше или фас, или станиол, или камъче..., но като проходи нещата станаха още по-ужасни! Веднъж си седя на пейката и едно дете ми казва: "Лельо, лельо, я виж това дете какво носи!" - Какво да видя Shocked Моето дете носи кучешко л...но и с една такава усмивка на победител, извършил геройство, ми го подава Sick Не мога да изброявам...Но да кажа, не съм му разрешавала, а просто са се случвали нещата. Случвало се е без да го усетя или по-скоро докато го усетя да обърне чаша с уиски от съседната маса, докато сме били на ресторант #Crazy Сега ще ме заклеймите Party Обаче...това е животът. Такъв беше синът ми. Сега е пълна противоположност - послушен, кротък, съвсем различно дете.

# 44
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Сега ще ме заклеймите Party Обаче...това е животът. Такъв беше синът ми. Сега е пълна противоположност - послушен, кротък, съвсем различно дете.
Споко, всички деца минават от там, само че не на всички им е позволено да си минат по детския път и го минават като големи. Аз съм на мнение, че колкото повече се забранява на едно дете, толкова повече му се пали любопитството. Щом се е нащуряло, когато е било малко, после естествено, че ще се кротне. Разбира се за всичко трябва да си има граници, но не и прекалено тесни да са те.
Цитат
- да използват спалнята като батут, уви вече почти неприложимо, тъй като от толкоз експлоатация на стария матрак му изскочиха всички пружинки.
ooooh!Ау, а аз как се карам Embarassed на моя син да не скача, че едно легло е продънил вече.

Общи условия

Активация на акаунт