За мама няма вече скука, МАРТенчето неуморно гука -тема 4

  • 34 007
  • 747
  •   1
Отговори
# 405
  • София
  • Мнения: 1 176
Не мога да ви изчетаааааа  Laughing

Сега сме в една градинка/парк зад НДК, казват й кучешката градина (не знам защо, не видях повече кучета от обикновено). Приятно е, окосено навсякъде. Няма заведения. Само че слънчевите райони преобладават, понеже дърветата са млади още. Намерихме си сянка де.

Ако идвате пак, да кажа, че често се разхождам там.
На поляната пред централния вход на НДК има най-много кучета, може би са сложили и табела.

***

Аз още няма да бързам със захранването. Искам да минат в началото на август последните ваксини. Предпоследният път беше необичайно крив 2-3 дни след тях и искам всичко да е наред и да ги приключваме вече.

Смятам да купим столче от Икеа за хранене, както и такова метално нещо за зеленчуци на пара. Не ми се купува отделен уред, не за друго, а нямам място вече в кухнята.



# 406
  • София
  • Мнения: 855
И аз зачестих в градинката на НДК, трябва да си пишем и да се съберем, които ходим там Simple Smile парк Заимов е окопан отвсякъде и почти няма минаване, губя толкова много време за да заобиколя и да намеря място, което не е разкопано и заградено, ядосах се и си казах докато не оправят нормален достъп, няма да ходя там. А с метрото НДК ми е на 2 спирки и ми е идеално.

Мами, да си помрънкам, днес бебо плака от 13 часа досега, с малки прекъсвания, с най-високия си и раздиращ глас, който съм чувала. Давах дентокинд, осадент, гелчета, люлях го,храних го,милвах го,говорих му,  пях му, сложих го в ерго-раницата, оставях го за по няколко минутки, не и не, такава мъка след тея ваксини, не е истина. Накрая грохнахме от изтощение и двамата с торбички под очите, онзи горе се смили и му даде малко сън. Аз съм безкрайно изтощена но сън не ме лови. Ще полегна да си го гушна, пих капки на Бах за спешна помощ за да издържа. Помолете се никое бебче да не страда така, никой не го заслужава. Спирам преди изпушилия ми мозък да напише друга простотия. И друг ден ще дойде.

# 407
  • Мнения: 6 539
И аз бях в подобно положение - сучеше си доволно, акаше, беше спокоен, само че качваше малко. И като купих везна и започнах да го меря се оказа че той е доволен и на 60-80 мл на хранене.... и започнах с дохранване с ам следобяд и вечер. Не ми намаля кърмата, нито той се отказа да суче. Не мисля че бебето знае кое е най-добро за него, нито че мога да се доверя на реакциите му 100%. Определено по-малкото зло е дохранване или захранване с пюре.

Само пак да кажа, че от пюретата не се наддава. Препоръчват ранно захранване, когато детето наддава много, а не обратно.
Дори да суче по-малко ( кърма си има и след като е спрял да суче, той просто отказва да яде повече), аз му давам по-често, така че не мисля, че е проблем. АМ не му харесва вече.
 А и той си наддава, просто намалява темпото.

Мисля утре пак да ходя в градинката зад ндк. Ако не вали.

# 408
  • София
  • Мнения: 326
Електра... в нета можеш да намериш противоположни мнения за почти всичко и в крайна сметка човек си избира на какво да вярва. В Дневникът на мама пише че Ранно захранване се прави при ниско наддаване. Естествено има по-висококалорични пюрета и каши от които се наддава. Аз имам позната на която бебето беше качило 300 гр през 4 ти месец на кърма и и препоръчаха захранване допълнително към кърмата и бебето започна да качва повече.
Затова най-добре да се вярва на цифрите и фактите - мерене и изследвания.
Моята педиатърка каза че бебетата родени с тегло под 3кг трябва да наваксат до 6тия месец.

# 409
  • Мнения: 18 558
С колко точно трябва да наваксат? Моето се роди 2690, а сега е 5920, но още не е станала 6 кила. Все й се чудя, идеално наддава каза док, яде си, ама ето още не е станала 6,а всички родени около нас са вече над 6.Не, че ми е зор да е дебела или повече килограми, но си се чудя.

# 410
  • Мнения: 1 825
Добре са ви бебетата, щом ядат, пълнят памперсите, жизнени са и контактни - няма място за притеснение. Захранването така или иначе ще се случи в блузките дни, до месец, въпреки кърменето. Би било изключително егоистично да се бави захранване на бебе, защото е само на кърма или да се смята, че все още не е готово. След 5-ти месец, всяко едно бебе е готово за твърда храна.
Аз пък, какво да кажа, като ние сме винаги в максимума. Носим дрехи за 6-месечни и вече сме на памперс номер 4 Grinning

# 411
  • Мнения: 345
Малката ще я мерим в петък, чудно ми е дали е станала 7 кг. Тя си е доста стабилна с главата, почти може да седи, без да се кандилка, но само я пробвах, не я държа така. Подпирам я с възглавници, леко полегнала я слагам за малко. Вчера баща и я държеше на масата докато вечеряме, леле, само дето не дръпна вилицата и тя да хапне. Като и давам шише и си слага ръчичките да го държи. Та почти си мисля, че е готова за захранване, но ще изчакам до края на август, началото на септември, на пет, пет и половина месеца някъде ще е.

Продадох си слинга и вместо него си взех Babybjorn раница/кенгуру, не знам как се нарича. Baby carrier. Леле, ми то уникално, що не свиркате. Супер удобно за слагане, бързо вадене, стабилно, добре е на гърба. Доволна съм, до 11 кг е само, ама ще ми свърши работа. Малко късно го открих, че те от новородено го дават да се ползва, ама по-добре късно нали.

# 412
  • Мнения: 6 539
Пепита... От тези пюрета, с които педиатърката иска да захранвам НЕ се качва. Качва се ако се започне с каши.
Освен това той си наддава нормално. Тя каза, че не е наддал много, а не че е под нормата. Вече казах и че той никога не е бил пухкаво бебе. Движи се постоянно и изразходва много енергия. Теглото си го удвои мноого отдавна, още на 3-я месец и смея да твърдя, че си е наваксал. А за 6-ти месец, когато в прословутия нет пише, че трябва да се удвои теглото от раждането, той ще го е утроил.
Тази нощ пак само от едната гърда яде, въпреки че го мъчих как ли не и другата щеше да се пръсне от кърма. Наложи се да ставам да цедя и ей така на майтап изцедих на ръка 80мл и все още беше пълна, но не  ми се занимашаше повече по нощите. И как точно в този случай ще го накарам да погълне още нещо - независимо дали е АМ или пюре?

Това не е егоизъм, а просто не мисля, че има смисъл в момента, защото няма да има никакъв успех. Думата егоизъм, когато става въпрос за майка и дете е ужасно неподходяща и обидна. Както и да е. За захранването си има също правила и едно от тях е да се направи, когато има поне един признак, че бебето е готово.

ПРАВИЛА ЗА ЗАХРАНВАНЕ:

1. Признаци за готовност от страна на бебето да приема нови храни.
Около 4-6 месечна възраст бебето показва знаци за готовност да приема нови храни – може да стои седнало добре, само взема предмети и ги слага в устата си, слюнката в устата на бебето се увеличава, поникват първите зъбки, проявява интерес към храната на възрастните, скъсява интервалите между кърменията.


Някъде пише дори, че бебето трябва да може да държи лъжица или че трябва да може да затвори устата около лъжица.
Не само вие сте чели, аз чета по много за всичко, но не предварително, а когато ми потрябва информацията Wink
От всичките изброени, моето дете единствено се плюнчи (това го прави от 2-3-тия месец) и слага всичко в устата си.
А най-важния признак за мен е да може да седи. Човек не се храни легнал.
Освен всичко, основното хранене още много дълго време си остава млякото, независимо дали е АМ или кърма.

Ей сега видях, че ще днес е бебеносещата среща в Южен парк. Няма да ходя днес до НДК.

Дописвам. Още три момичета от реален опит, а не четене на книги ми казаха в друга тема току-що, че от захранването не са наддавали децата им и са им препоръчват захранването един вид като диета ако са наддали с млякото прекалено много. Склонна съм да вярвам повече на реалния опит, а не на книгите. Те може да са писани и от хора, които и едно дете не са отгледали, нали?
И че е още много рано за захранване Rolling Eyes

А бебеносещата среща е преместена на друго място заради нестабилното време, пфуууу, на ни една не мога да отида все още, все далече от мен ги правят!

Последна редакция: чт, 27 юли 2017, 08:53 от Elektra.13

# 413
  • София
  • Мнения: 1 508
Това със седенето и аз се чудя как ще стане. Другата седмица съм решила да започвам захранването. Аз нали не кърмя и няма какво толкова да го мисля.

# 414
  • Мнения: 6 539
Това какво общо има с кърменето? При всички случаи млякото си остава основно хранене още месеци наред, без значение дали е АМ или кърма, както писах по-горе.

# 415
  • София
  • Мнения: 1 508
Еми защото четох, че късното захранване го препоръчват за кърмените деца. Нали все пак кърмата е най-полезна. Няма го и психологическия момент, че лишаваш детето си от нещо, което го пази и дава имунитет. Аз поне се чувствах зле като не можех да кърмя, та предполагам, че и този момент съществува.

# 416
  • Мнения: 6 539
Миа, докато се замести изцяло дори само едно хранене минават месеци, ти сама ще видиш Simple Smile
По-нататък сигурно го има и този момент, но той е доста далече във времето и не е това причината да не искам ранно захранване. Така или иначе няма да захраня сега, а в последната седмица преди ДК. А и тогава ще видим дали няма да е както бях решила - от детето ще зависи.

# 417
  • София
  • Мнения: 246
Момичета, май малко се разгорещихте с това захранване. Електра, ти си грижовна и отвержена майка. Не се обиждай. Според мен никой не иска да те засегне, просто всеки си казва мнението. Аз вярвам, че всяка майка знае кое е най-правилно за нейното дете, т.е. 100 майки - 100 подхода и всички те са правилни. Да не забравяме, че това не са кукли, а индивидуални човешки същества, които не могат да се сложат под общ знаменател. Добре е че има много и различна информация, за хора като мен които нямат собствено мнение за захранването, да знаем общите правила. Честно казано хич не ми е интересна тази тема, но ще се наложи да избера някакъв подход, че скоро ще сойде момента. Аз също като Електра съм решила да захраня, когато са налице няколко сигурни признака, че синът ми е готов. Пък и като гледам не е чак толкова страшно. То може да му даваш само по 1л да го запознаваш с храната без да изместваш хранене (това ме успокоява). Надявам се, че детето ще ме води, както е било до сега. Моят младеж е доста неспокоен тези дни в следобедите та чак до вечерта. Не мога да разбера какво става. Мълчи само като е на ръце и го разхождам из апартамента да гледа. Вчера така рева както от коликите в първия месец. Вечерта му давах да суче през час, час и половина но и това не помогна. Добре че през нощта си спи.

# 418
  • София
  • Мнения: 1 508
И аз не мислих за захранване, ама педиатърът каза да започвам. Той каза и безглутенова каша и сок, но майки около мен казват, че късно са дали, та ще ги послушам. Надявам се да не става шишко само, че бая е наддал.
Напоследък никаква ме няма вкъщи . Нито мога да почистя, нито да сготвя. Пръснати играчки, неподредено и разхвърляно. Не мога да преценя дали хаоса го създава само детето. Отделно вечни препирни с таткото. Не си представях така семейството.

# 419
  • Мнения: 18 558
Ама какво значи късно зяхранване?То по-късно от 6 месеца как ще захраниш?Под късно се има предвид 6 ,което не е късно ами си е съвсем нормално.За мен всяко едно захранване по-рано от 5 и половина месеца е прибързано  (освен ако не се налага).Не мисля,че е добре да се захранва по-рано от 6-А м.И няма значение дали е на кърма иле  АМ.Ти ще си даваш основно мляко,докато преминеш на изцяло други храни,та и чак до годината имаш поне 1 ядене с мляко.Не  знам...това е моето мнение.Струва ми се неправилно едва.ли  не 6-я м да се смята късно захранване,като товя се препоръчва масово.Вярно и,че някои деца може да са готови и от 4-я м.да се захранят,но дори  готови не значи да се захранят.Аз ще си изчакам.Не виждам смисъл да бързам за нищо по по принцип.Вяско нещо с времето си.
В тая връзка да питам майките на момиченца-кога ще дупчите ушите?
Аз догодина на 25 Март.

Общи условия

Активация на акаунт