Пускате ли децата си да играят на площадката, когато са болни?

  • 4 481
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 106
нормалното състояние на един нос не е  да текат сополи от него. секретите в носа служат за неговото самопочистване, но кагото текат реки от жълто-зелено до прозрачно, това означава че има вече някаква инфекция (не говоря за случаите на алергия). Един хремав нос, води до липса на апетит или невъзможност да се нахрани нормално човек, нито да се наспи, представям си при силна хрема как ми пари чак на очите и се чувствам отвратително. По същият начин се чувстват и децата, даже понякога и по-зле и ако щете каквото щете да обяснявате един течащ нос си е неприятно нещо. Аз не желая на моето дете да му тече носа, само защото някоя майка е решила, че това е нищо работа.

# 61
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Не го водя при децата ,когато е болен,ако трябва да глътне свеж въздух просто се разхождаме!Болен ли е Naughtyняма работа на детската площадка или на пясъка с децата

# 62
  • Варна
  • Мнения: 478
Когато дящеря ми е болна си стоим в къщи и не излизаме никъде.Ние сме 7-8 майки който се събираме на площатката и сме се разбрали ако някое дете е болно да не го водим при другите.

# 63
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Така ли? Аз пусках търсачка, за да не се повтарям, но открих само за ясли и детски градини  newsm78

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=72327.0

Ето я темата. Стана скандал и надделяха мненията че можем да водим болните си деца по площадките и в детските градини.
Моето мнение го има там и не е променено.

# 64
  • Мнения: 544
естествено че не,но ако се касае за някоя лека хрема или вече отшумяваща кашлица-да.Макар,че избягвам площадки с много деца поради тази причина Rolling Eyes и предпочитам разходките в морската Peace

# 65
  • Мнения: 2 784
Зависи колко е болна. Първите няколко дни си седим у дома, после излизаме по кварталните градинки, където обикновенно няма много деца, защото живеем близо до Морската градина. Накрая като останем само с хремичка, излизаме и в градината, естествено предупреждавам майките, та всяка сама да си поеме отговорността за детето. Лично мен болестите не ме плашат, може би защото детето ми досега 2 пъти е имало хрема и 2 пъти прихвана някакъв вирус. Решила съм да не я пазя много, така или иначе няма да отглеждам Майкъл Джексън, все пак. А шарките защо ви плашат толкова, нали трябва да се изкарат така или иначе?! Thinking

# 66
  • Мнения: 364
когато е болна (а това е рядко) си стоим вкъщи или само се разхождаме, с други деца в такива моменти не си играе. даже ако някое наоколо кашля подозрително много, намирам начин да напуснем площадката бързо.

# 67
  • Мнения: 352
Според мен по-правилния въпрос е: Пускате ли децата си да играят/контактуват с болни деца?
Защото не можем да контролираме останалите, а само собствените си деца все пак. Така е не само с болестите, ами и с други проблеми, с които тепърва ще се сблъскват децата! Все пак особено детските градини и яслите са направени за улеснение на майките, които работят и въобще за хора, които не могат да гледат децата си - ако при всяка хрема или здравословен проблем за който НЕ СЕ ИЗДАВА болничен аз по инициатива си оставам в къщи - скоро ще бъда принудена просто да си търся нова работа. А и давайки детето на градина, го давам с ясното съзнание, че там ще е в контакт с други деца и болестите са неминуеми.
Друг е въпроса че повечето деца просто преболедувайки хреми, кашлици и т.н. си изграждат имунитет и болестите във 2ра, 3та група са мнооого по редки.
И още нещо - ами не можем постоянно да пазим децата от болести - нима те могат да се хванат само по площадките или в градината? newsm78 Rolling Eyes

# 68
  • Мнения: 544
моят син не е бил заразно болен досега, но ако имаме сополки предупреждавам да се знае. Другите майки вече да си преценяват. Може би не е най-правилно така, но условията на нашата площадка са такива. И на мен не ми е приятно когато моето дете контактува със болни деца(температура и т.н.) и всеки път треперя да не прихване.

# 69
  • Мнения: 2 818
Ами зависи от сополите, защото има такива, които са от алергия, както и кашлица от плесен,мухъл. Много зависи и как се чувства самото дете. Но общо взето избягвам да ходим по градинки, защото повечето майки такива убийствени погледи мятат, че и да не е болна може да се разболее. Също така например на моята като й стане студено веднага потичат течни сополи, които спират като я облека, ама няма как да нося инструкция за разбиране на сополите и да я връчвам на всяка майка/баба.
Ако е болна от нещо заразно, естествено няма и да си помисля да я заведа и бихме се разхождали на полянките.

# 70
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В нашата градинка всички деца карат едни и същи болести по едно и също време....и така  Mr. Green

# 71
  • София
  • Мнения: 2 249
Лично мен не ме притесняват кашлящите/споливи дечица (достатъчно контактува с такива в градината Laughing), но не бих завела детето си на площадка кашлящо, защото не искам да притеснявам другите, които не знаят всъщност колко е "болно" или заразно.
Друг е въпросът, че по площадки почти не ходим.

Общи условия

Активация на акаунт