Априлчета 2017 - Тема 3

  • 38 768
  • 743
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 049
Ние нали сме като копи-пейст, но да си кажа де- като заспи и отида нещо да свърша си взима бързо дрямката, седя ли до нея може и два часа да спи. Като новородено спеше през деня за по 20 мин, с времето си увеличава съня, а уж било обратното. Главичката  си я държи стабилно, върти се, кокори се, сакън да не изпусне нещо.
Мис какво стана с вас? Ходихте ли на лекар с бебо?
Белинда, няма как да се изкажа компетентно. но също мисля, че
не е нещо притеснително, и преди сме го коментирали помниш, повечето имаха такива треморчета.Както казваш всички деца са си различни. Моята например още не гука хубаво, а някои на два месеца пеят вече. Нейното "говорене" е само като ръмжене и ъкане. Преди казваше ааа-ооо, сега не. Thinking
Сутринта чувам едно дращене и помислих, че кучето нещо "копае", поглеждам дребната, тя събрала чаршафа и с ноктенца си драска матрака. Joy

# 376
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Водих диването на педиатър. Май е нещо вирусно. Изписа ми капки Коларгол 3 х 1, обаче доста хора ме разубедиха да ги давам, че доста пресушавали лигавицата, а той не е с обилни сополи. За момента пръскам сребърна вода и физиологичен разтвор и дърпам с аспиратора. Тъпото е, че и мен нещо взе да ми драска гърлото. Всички в къщи пием Осцилококцинум, аз и Биозин мама.
А за коликите - вчера като станах, първото, което направих е да поръчам Лефакс. Тия пръдни не се издържат вече.

# 377
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не съм забелязала от препаратите против колики да пръцка по-малко. Просто излизат газовете лесно навън, а не раздуват червата, та не го боли, но иначе си пръцкаше здраво. Обаче не съм давала Лефакс.

# 378
  • Мнения: 1 049
Мис, за гърлото пий и ти от сребърната вода. Аз така с нея се пресичам. Може и гаргари да си правиш. Вземи си и Хомеожен 9 за гърлото, пак е на Боарон хомеопатично.
Сополите на дребната понамаляха, вече не са й толкова жълти. Капките явно й помогнаха. Обаче вече като ме види да й се надвесвам над главата и почва да се върти на сто страни и голям рев му удря.
При мен така започна с леко драскане на гърлото, а аз реших, че е от климатика в колата, понеже нито вдигнах температура, нито имах други болежки, на следващия ден ми се появи и хрема.

# 379
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят е така с клечките за уши. Само като ме види с клечката и почва да врещи. А аз супер лекичко и внимателно само му попивам мидичката, нито боли, нито е гадно, не знам какво толкова го дразни...

# 380
  • Мнения: 391
Моят с преобличането е така,само да го сложа на повивалника и започва да врещи и да се фъчка.Със спането следобед +1 от нас Grinning същата работа.Мис Пърпълче бързо да се оправят бебоците Hug
Капки давам Колик стоп сегиз тогиз ако се сетя.. Май няма смисъл вече.
Само ние ли се приспиваме с рев?Цял ден се хилотим,в банята вечер е голяма веселба,обаче тоалета след баня е голяма мъка!С татко му се правим на маймуни,единия дрънка със всякакви играчки да го забаламоса,другия маже,слага пампа и облича.Накрая завършваме със рев,сърдит е много чак неще да яде Flushed поплаква си гушаме и като го забаламосам с нещо му бутам цицката и готовооооо.И това всяка вечер от месец насам.Имам чувството,че се изтощава емоционално от хилотенето цял ден и вечерта си го изживаме с рев Thinking Бебешки му работи Heart

# 381
  • Мнения: 278
Пърпълче, това за гукането, да не е спряла да гука след ваксините? Много хора решиха, че си внушавам, обаче преди да сложим вторите ваксини Синфлорикс и Хексацима бебка тъкмо беше започна да гука и след тях спря Sad Но все си повтарям, че са за добро тия ваксини...
Иначе капките за колики и аз от раз ги спрях - просто заминахме за Варна и вече нямах условия за всичките ритуали...

# 382
  • Мнения: 278
Оххх и забравих да се оплача... Проблемът с очичките много се задълбочи - всяка сутрин залепнали... та вчера ходихме на офталмолог и наистина са й запушени слъзните канали. Сега 2-3 месеца масаж и ако не се оправи така, оперативно Sad Ама масажът, който ни показа лекарката, е толкова агресивен и болезнен, че бебка веднага ревва Sad Наистина ли е наложително с такива сила да се прави?

# 383
  • София
  • Мнения: 18 679
Уф, Марти, много лошо...Боя се, че, да, силничко трябва да натискаш при масажа, иначе няма да изкараш нищо от каналчето, а то нали целта е секретът да излиза...

# 384
  • Мнения: 581
И ние от една седмица някъде имаме сополки и само ми прихърква. Правя промивки с физиологичен р-р и педи каза да пръскам с едно хомеопатично Инфлуназал. Отделно пък забелязах, че ни е подут венеца на две места, но не там където растат зъбките, а от пред все едно и там където ще избият кучешките (чудно обяснение Grinning). И всеки ден проверявам там какво се случва..ще звъня в понеделник на педи, че тази седмица беше отпуска.
За колики нищо не давам, иначе постепенно спрях абоколикена.
Главичката горе долу я държим стабилно...е случва се да забучи нос, но го обръщам малко да почине и после пак по корем.
Относно спането...преди обяд спи около час - час и половина и следобяд около час и половина с придремвания от около 20-30 мин след хранения. Включен телевизор не му пречи, но и аз стана ли и недай си боже хлопна нещо леко и се е ококорил. Трябва да пробвам като заспи в шезлонга да го пренеса в другата стая..

# 385
  • София
  • Мнения: 18 679
Оф, този пак почна със среднощното сране...Аман! Тъкмо се зарадвах, че ще спим и ето, вече две нощи поред не пропуска. Днес поне в 5, вчера беше в 3😠
Отнякъде чувам петел😲

# 386
  • Мнения: 1 049
Марти, може и да има нещо вярно, май точно около ваксините спря с гукането. Правете масажчето пък дай Боже да не ви се налага да стигате до операция на очето.
Меченка, вие да не карате тая кризата със заспиването около четвърия месец, за която Марти беше преди казвала.
Белинда,  по принцип и кифличка спря със среднощните бомби, е тук-там има включване в 5 сутринта. Пред нашия блок има петел, който кукурига в 11. Те явно градските петли са така с различни настройки Joy

# 387
  • Мнения: 1 341
Не ми говорете за петли в града. Добре че купихме апаратамент да се изнесем. Съседката на къщата на свекърва ми гледа кокошки в задния двор и няма да ви казвам как мирише Angry а петлите няма 11 няма 15 кукуригат когато си искат а ти си спи ако можеш.
Марти на една моя приятелка бебето е с запушени слъзни каналчета, със капки и масажче я успокои доки че минава, не се притеснявай ще го израсте детето и ще мине.

Последна редакция: сб, 19 авг 2017, 14:15 от LilyRose

# 388
  • Мнения: 391
И бебко е с кашлица Confused сутринта видях на лигавничето жълт секрет и после започна да се закашля.Звъннах на педи каза да му давам амп. Вит.Ц и Синекод капки.За сега Т няма.Утре ще ходим до спешен кабинет,който работи в неделя. Тези наши бебоци сякаш са се наговорили Thinking
Мис,Пърпъл при вас как е положението?

# 389
  • Мнения: 1 049
Меченка, Hug Моята е по-добре, сополите намаляха, последно сега вечерта като дърпах с аспиратора имаше много леко жълто. Като го хванете и спрете навреме, бързо минава. Но идете за всеки случай да му чуят дробчетата на дребосъчко.
Обръщам се официално към всички бебета от групата- не ни е забавно да се наговаряте за грипове, вируси и т.н.! Rage

Общи условия

Активация на акаунт