Познавате ли ползите от приема на пробиотик?

  • 13 924
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 816
Пробиотиците-добрите бактерии:

-Регулират се функциите на стомашно-чревния тракт
-Увеличават се съпротивителните сили на организма срещу заразни болести
-Намалява се количеството холестерол в кръвта
-Потискат развитието на вредни организми в стомашно-чревния тракт
-Притежават антитуморен ефект
-Увеличават продължителността на живот
 Hug


# 16
  • Мнения: 50
Откакто почнахме да пием пробиотици по време на почивка на морето не сме хващали летен вирус. Помощта им е неоценима! Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Мнения: X
Не знаех точно колко голяма е разликата със и без пробиотици, докато не започнах да ги използвам поради здравословен проблем. Оказа се, че ползата не е мит, а употребата им е абсолютно наложителна в повечето случаи на инфекции от всякакво естестветво......
Налагало ми се е да ги пия и през зимата и лятото и абсолютно оценям ползата им, но за съжаление човек докато не се "опари" не вярва на нищо....

# 18
  • Мнения: 2 024
В нашето семейство когато се лекуваме с антибиотици винаги приемаме и пробиотици, защото с тях лечението протича по-леко и без странични ефекти.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 141
Пробиотиците подпомагат възстановяването на чревната флора след прием на антибиотик, повишават и имунитета.

# 20
  • Мнения: 670
Ползи от прием на Пробиотици:
- Подпомагат храносмилането;
- Не позволяват развитието на мокроорганизми, които носят болести, започващи от храносмилателната система;
- Намаляват процесите на гниене в стомаха и червата;
- Предотвратяват липсата на витамини от група В;
- Поддържат тялото в здравословно състояние по време на прием на антибиотици и други препарати и лекарства;
- Възстановяват нормалната микрофлора в червата, нарушена от приема на антибиотици и лекарства;
- Предотвратяват и лекуват диария, включително и инфекциозна, която е много характерна за летните месеци;
- Снижават до минимум риска от болести, свързани със стомаха;
- Ограничават появата на вагинални инфекции от дрожди, инфекции на пикочния канал и цистити;
- Стимулират имунния отговор;
- Спомагат лечението на дихателни инфекции;
- Намаляват риска от алергии;
- Подобряват смилаемостта на млечни продукти и други протеини (важно е за мускулния растеж след тренировки например);
- Спомагат за понижаването на високи нива на "лош" холестерол;
- Намаляват риска от тумори на пикочния мехур и на дебелото черво.

# 21
  • Мнения: 452
Пробиотиците действат благоприятно на  стомашно-чревния тракт,подобряват имунитета,предпазват от вируси и помагат за по лесното преборване с тях,вършат чудесна работа и при подуване на корема,газове,неразположения.

# 22
  • София-Младост
  • Мнения: 23 350
Давала съм и приемала също пробиотик при прием на антибиотик. Макар и рядко за радост.
Но винаги когато синът ми е имал стомашен дискомфорт едно от първите неща, който давам е пробиотик, за да се нормализира чревната флора.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 223
Ползите oт прием на пробиотици са много. Оказват благотворно действие върху стомашно-чревния тракт, приемат по време на прием на антибиотик, подсилват имунитета, допринасят и за лечението на редица заболявания.

# 24
  • Мнения: 4 841
Това е единственият пробиотик, който ползваме в нас. Определено има полза от него. Давам го предимно на децата, но ако пропусна, понякога те и сами се обслужват. Давам го при раздразнени коремчета; по време на прием на антибиотик. За мен е важно, че децата го харесаха. Отварят си капсулата и си изяждат сами прахчето.

# 25
  • Мнения: 69
 Когато тръгнем на път си нося аптечка в която задължително имам пробиотик. Безценен помощник при стомашни неразположения, както за децата така и за нас. Спестил ни е много проблеми.

# 26
  • Мнения: 1 556
Пробиотиците възстановяват баланса на добрите бактерии в човешкия организъм, полезни са за стомашно-чревния тракт и за имунитета. Приемала съм пробиотици по време и след лечение с антибиотик, както и когато имам стомашни неразположения, диария, газове. Лятото задължително правим един профилактичен пробиотичен курс цялото семейство, защото живеем на морето и успяваме да се защитим от летните вируси.

# 27
  • Мнения: 1 154
Здравейте, ползите са възстановяването на чревната микрофлора и оттам предотвратяването на различни стомашни неразположения, до които може да доведе употребата на антибиотик

# 28
  • Мнения: 574
За себе си и дрцата съм давала пробиотик за:
- възстановяване на чревната микробна флора след прием на антибиотик;
- колики и при двете деца много е помагнал
- за дерматита на сина ми, след два месеца прием на пробиотик в началото на годината до сега не се е появявал
- болки в корема, чревни вируси, газове
- гъбички
- колит

# 29
  • Мнения: 1 932
Цялото семейство приемаме пробиотици. Ползите от тях са много. Ще се спра на най-важните според мен.
Пробиотиците представляват добри бактерии, които подпомагат храносмилането, подобряват чревната флора. Повишават имунитета и предпазват организма от появата на алергии.

Общи условия

Активация на акаунт